Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
17.09.2019. - 04:35 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: [1] 2 3 Next   Idi dole
Autor Tema: Sportsko ogibljenje  (Pročitano 31219 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
slave.aleksic
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 43
Auto: RENAULT CLIO 1.4 16V

« poslato: 15.03.2010. - 22:26 »
Podeli temuIdi gore

Pozdrav svima, imam vec neko duze vreme dilemu oko ogibljenja. Izlozicu vam situaciju pa me zanima vase misljenje u vezi svega toga. Pre dve godine kupio sam clio iz 2001. godine, 1.4 16v, spusten, ekstra je izgledao. Posle nekog vremena vise nisam mogao da trpim truskanje po nasim putevima te resih da mu stavim normalno ogibljenje. Nazalost. Ekstra je izgledao onako spusten. Prvo sam mu promenio opruge. Imao je ajbahove opruge. Majko mila koji je to kvalitet. Mislim da je ono neunistivo. Na sami pogled vidi se da je to daleko kvalitetnije od obicnih opruga. Opruge sam promenio i auto je bio za nijansu udobniji ali ne i kako treba te sam mu promenio amortizere, stavio monroove i udobnost je bila jos bolja. Amortizeri koje sam skinuo bili su renaultovi i pisalo je na njima samo da su proizvedeni u Spaniji. Nakon nekog vremena prodao sam zadnje ajbahove opruge. Tu sam se mozda i zeznuo. Moja dilema je sledeca, koliko bi clio bio udoban da sam samo stavio monroove amortizere na ajbahove opruge. Sva ta oprema sada stoji i ne mogu da je iskoristim jer sam prodao zadnje opruge. Ne mogu da prezalim ona spusten izgled...
« Poslednja izmena: 06.01.2011. - 00:52 od strane SlObOdNi » Sačuvana

Exception®
LIMITED EDITION
Administrator
Van mreže Van mreže

Starost: 37
Auto: Scenic II, 1.6 16V EXCEPTION - red kredenac

Renault owner

« Odgovor #1 poslato: 15.03.2010. - 22:42 »
Podeli temuIdi gore

Samo ću ti reći da za kraću oprugu moraju biti i kraći amortizeri. Čudi me da prethodni vlasnik koji ga je spuštao nije promenio i amorte kad je već menjao opruge. Standardni amorti sa kraćim oprugama hoće vremenom da "propišaju". Da si stavio Monroe na Eibachove opruge, ne bi dobio ništa posebno, jer između ostalih marki amorta koje Renault isporučuje pod svojim imenom dolazi i Monroe

Sačuvana

ΕΛΛΑΣ
slave.aleksic
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 15.03.2010. - 22:49 »
Podeli temuIdi gore

Ali pazi. Ja sam neko vreme vozio auto u kombinaciji obicnih opruga i tih amortizera renaultovih proizvedenih u Spaniji. Ti amortizeri nisu bili nista kraci samo su bili dosta tvrdji od monroovih. Verovatno si u pravu da bi monroovi amortizeri propisali nakon nekog vremena. Video sam na forumu da ima dosta spustenih clia. Kakva li je udobnost kod njih? Stvarno auto vrhunski izgleda kad je spusten ali ta neudobnost ubija u pojam. Da li postoji neki kompromis?
Sačuvana

Exception®
LIMITED EDITION
Administrator
Van mreže Van mreže

Renault owner

« Odgovor #3 poslato: 15.03.2010. - 22:55 »
Podeli temuIdi gore

Ali pazi. Ja sam neko vreme vozio auto u kombinaciji obicnih opruga i tih amortizera renaultovih proizvedenih u Spaniji.

Upravo ti pričam da Monroe pravi amortizere za Renault koji posle odštampa svoj logo i prodaje ih kao "original".

Ti amortizeri nisu bili nista kraci samo su bili dosta tvrdji od monroovih.

Onda ih nije pravio Monroe već neka druga firma koja ima sklopljen ugovor sa Renaultom.

Verovatno si u pravu da bi monroovi amortizeri propisali nakon nekog vremena.

Nije stvar u Monrou, "propišali" bi i ti Renault "originalni" amorti posle nekog vremena

Video sam na forumu da ima dosta spustenih clia. Kakva li je udobnost kod njih? Stvarno auto vrhunski izgleda kad je spusten ali ta neudobnost ubija u pojam. Da li postoji neki kompromis?

Nema kompromisa. Eventualno neke mekše markirane opruge i obavezno amortizeri predviđeni za tu dužinu opruge Kada su amortizeri duži, stalno su pod naponom zbog kraće opruge i to ih vremenom uništi

PS: Ne vezano za celu priču oko spuštenosti auta i kompromisa, u Renaultu preko kataloškog broja možeš poručiti više vrsta opruga koje odgovaraju tvom vozilu. Razlika je u boji (jedna tufna na opruzi) a svaka boja označava tvrdoću opruga. Znači, auto ti i dalje stoji na fabrički podešenoj visini ali možeš da biraš tvrdoću ogibljenja. Valjda smo se sad razumeli .

« Poslednja izmena: 15.03.2010. - 23:01 od strane Exception » Sačuvana

ΕΛΛΑΣ
slave.aleksic
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 15.03.2010. - 23:01 »
Podeli temuIdi gore

Dobro onda. T
Sačuvana

Mikely
Captur
Van mreže Van mreže

Starost: 27
Auto: Renault Megane 1.9dCi

« Odgovor #5 poslato: 26.11.2010. - 01:31 »
Podeli temuIdi gore

Evo ovako, zanima me jedna stvar, imam clio II, cuo sam da postoje opruge koje ne spustaju auto ali mu daju cvrstinu i stabilnost u krivinama, da li takve postoje i gde mogu da se nabave? ne bih spustao jer bih morao i amotizere da menjam...
Sačuvana

Ne pobedjuje onaj koji ne ume da gubi...
Exception®
LIMITED EDITION
Administrator
Van mreže Van mreže

Renault owner

« Odgovor #6 poslato: 26.11.2010. - 12:21 »
Podeli temuIdi gore

Idi u neki Renault servis i raspitaj se za cenu i koje boje su najtvrđe a neka ti provere koje ti imaš. Za skoro sveki model postoje različite vrsta opruga, u zavisnosti od opreme. Obeležene su bojama (bela, zelena, braon...) a kako su poređane po tvrdoći, nemam pojma

Sačuvana

ΕΛΛΑΣ
Mikely
Captur
Van mreže Van mreže

Starost: 27
Auto: Renault Megane 1.9dCi

« Odgovor #7 poslato: 26.11.2010. - 13:55 »
Podeli temuIdi gore

pa cekaj znaci ja mogu da ucvrstim auto samo oprugama, ne moram da menjam amorte??? to me zanima, gresim li?
Sačuvana

Ne pobedjuje onaj koji ne ume da gubi...
Dorosenko990
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 28
Auto: Reno Megan Dinamiq sport

Dinamiq sport

« Odgovor #8 poslato: 10.08.2014. - 18:07 »
Podeli temuIdi gore

Interesuje me spustanje megana da se seku opruge sabijaju ili kupe druge ? da li neko zna cene za ove 3 stavke ?
Sačuvana

kapor
Kadjar
Van mreže Van mreže

Starost: 34
Auto: Renault Clio Sport 172 ph1

« Odgovor #9 poslato: 10.08.2014. - 18:10 »
Podeli temuIdi gore

Samo nove, mislim da moze da se nabave preko ebya za 200-250 eura.
Sačuvana

Dorosenko990
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 28
Auto: Reno Megan Dinamiq sport

Dinamiq sport

« Odgovor #10 poslato: 10.08.2014. - 18:19 »
Podeli temuIdi gore

Ja sam cuo navodno za 100e preko e bay al niko ne zna kako...uzeo bi ja i polovne ako moze da se stavi ? a sta fali sabijanju ili secenju opruga ?
Sačuvana

Ćimo
Global Moderator
Van mreže Van mreže

Starost: 35
Auto: Renault Laguna 3 ph3 sportour 2.0 dci 150hp,Renault Laguna 2 ph2 grandtour 1.9 dci 120hp

« Odgovor #11 poslato: 10.08.2014. - 18:21 »
Podeli temuIdi gore

imam crvene opruge od VW pola prednje dve citave a zadnje je jedna pukla druga je dobra...jel pase to negde??
Sačuvana

kapor
Kadjar
Van mreže Van mreže

« Odgovor #12 poslato: 10.08.2014. - 18:24 »
Podeli temuIdi gore

Kod secenja i sabijanja opruge remetis nosivos iste, i sem sto ce ti auto biti nizi sve ostalo narusavas. A to je sabilnost i upravljivosr auta.
ja sam ti dao cene za H&R ili Eibach opruge sa cenom troska, mada kako proguglas mozda se nadje i jeftinije.

Cimo nemoj da pravis frankenstajna.  Salu na stranuu ne mogu opruge WV na reno.
« Poslednja izmena: 10.08.2014. - 18:28 od strane kapor » Sačuvana

Ćimo
Global Moderator
Van mreže Van mreže

Starost: 35
Auto: Renault Laguna 3 ph3 sportour 2.0 dci 150hp,Renault Laguna 2 ph2 grandtour 1.9 dci 120hp

« Odgovor #13 poslato: 10.08.2014. - 18:33 »
Podeli temuIdi gore

ne bih ja to nigde stavljao,nego mi proletelo kroz glavu da ako nekom pasu mogu da ih ustupim po razumnoj ceni...meni netrebaju
Sačuvana

kapor
Kadjar
Van mreže Van mreže

« Odgovor #14 poslato: 10.08.2014. - 18:36 »
Podeli temuIdi gore

Stavi u oglase sigurno ce otici VW je narodni auto imas kupaca na svakom cosku.
Sačuvana

Stranice: [1] 2 3 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.21 sekundi sa 42 upita.
anything