Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
18.01.2019. - 00:34 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: Prev 1 [2] 3 4 5 6 ... 23 Next   Idi dole
Autor Tema: Problem sa radilicom i lezajevima radilice  (Pročitano 73343 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
tehnolodzy
Captur
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 42
Auto: RENAULT 21

« Odgovor #15 poslato: 30.10.2011. - 21:03 »
Podeli temuIdi gore

Pozovi MR Group iz Beograda i raspitaj se koliko bi kostalo navarivanje i obrada radilice.
http://www.mrm.co.rs/radilica.htm
Sačuvana

SYNYSA
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 31
Auto: Megane 2 1.9dci grandtour

Megan i samo MEGAN

« Odgovor #16 poslato: 30.10.2011. - 21:18 »
Podeli temuIdi gore

druze ja cu radilicu dati nije problem ne treba mi ni maraka jedna ja sam iz kozarske dubice, republia srpska, ive andrica 14 sinisa sekulic, ako ti moze sta pomoci dacu ti je nije problem nikako, samo vidi kako ces za prevoz, moja je ostecena na 3 klipu...
Sačuvana

nenasan
Scenic
Van mreže Van mreže

Starost: 46
Auto: renault laguna 1.9 dci 120ks,131ks,L 3 150 ks,kia pro ceed

« Odgovor #17 poslato: 30.10.2011. - 21:32 »
Podeli temuIdi gore

Ne verujem u navarivanje ,to ni na kecu nije bilo dobro,a kamoli na dci.Ipak je  legura koja se navaruje drugačija od one koja je u sastavu i mislim da bi to bilo samo kratkoročno rešenje.
Bilo kako bilo,nego jer ti nisi čuo da lupa kada si kupovao!?
Sačuvana

vikkv
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 40
Auto: renault scenic 1.9 dci 2002g

« Odgovor #18 poslato: 30.10.2011. - 22:01 »
Podeli temuIdi gore

druze ja cu radilicu dati nije problem ne treba mi ni maraka jedna ja sam iz kozarske dubice, republia srpska, ive andrica 14 sinisa sekulic, ako ti moze sta pomoci dacu ti je nije problem nikako, samo vidi kako ces za prevoz, moja je ostecena na 3 klipu...

neka jos sutra i prekosutra da vidim kakva je situacija ovde, jer sam dao radilicu kod jednog prijatelja na obradu,pa da proba neki sirovi lezaj, ako ni to ne uspe, onda cu ti se javiti, da vidim kako da je preuzmem ako resim...hvala, u svakom slucaju ispao si pravi drug na drumu!!! 
Sačuvana

Od svih masina, najbolja je vesela masina :P
vikkv
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #19 poslato: 04.11.2011. - 12:13 »
Podeli temuIdi gore

Ne verujem u navarivanje ,to ni na kecu nije bilo dobro,a kamoli na dci.Ipak je  legura koja se navaruje drugačija od one koja je u sastavu i mislim da bi to bilo samo kratkoročno rešenje.
Bilo kako bilo,nego jer ti nisi čuo da lupa kada si kupovao!?
ma naravno da sam cuo, zato sam ga i kupio, ali nisam ni sumnjao da je ovoliko unistena radilica!
Sačuvana

vikkv
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #20 poslato: 06.11.2011. - 22:59 »
Podeli temuIdi gore

napokon sam zavrsio auto, uspeo sam da obradim moju radilicu, zamenio letece lezajeve, karike, semeringe, uradio komlet glavu sa novim ventilima, vodjicama, gumicama, semeringom, naravno komletan veliki servis i danas sam vratio motor i upalio ga  cancan
ostalo je jos neke sitnice da spakujem i nadam se da cu biti miran makar 100.000  Count_Sheep
Sačuvana

amidza
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Auto: Scenic II

« Odgovor #21 poslato: 21.12.2011. - 18:26 »
Podeli temuIdi gore

Imam problem sa Renault Scenic 1.9dci 2004god. Prelazio sam preko lezeceg policajca u drugoj brzini i dodao sam gas kad je nesto zapistalo u motoru kao kais da je proklizao. Izgubio sam snagu i posle 2 sec se auto vratio u normalu i od tada se cuje ovako http://www.youtube.com/watch?v=q1sHUcdVGPE  . Rekli su mi na dva mesta da je pretpostavka da se okrenuo lezaj i da ne vozim auto da sacuvam radilicu. Inace presao sam 160000km uradio veliki servis pre 30000km. Proveren je zupcasti kais i on je kao nov. Takodje mi je prognoza da ce popravka kostati 1500eur a auto vredi 4500eur po sadasnjim cenama. Ne znam sta da radim i koliko je dobro da se uradi samo radilica (ako je ostecena) i zamene lezajevi posto mi auto na 10000km ne potrosi ni kap ulja a eto sta mi se desilo. Mozda je neko imao isto problem pa neka napise par reci mozda nije ovo sto sam naveo toliko strasno ali meni se cini da je radilica. Idem sutra kod majstora da mi otvori karter i da pogleda odozdo lezajeve i radilicu.

EDIT: naslov teme prilagodjen vrsti problema radi lakse pretrage
« Poslednja izmena: 22.01.2012. - 21:58 od strane damal » Sačuvana

lukaimasa
Captur
Van mreže Van mreže

Starost: 45
Auto: Scenic II 1.9 dci, 130 ks

« Odgovor #22 poslato: 21.12.2011. - 18:47 »
Podeli temuIdi gore

Najverovatnije je radilica, a cenu mogu da kažu tek kada otvore motor, ovako na sluh mogu samo da lupaju. Ako ti stvarno traže 1500 evra, onda ti je možda bolje da razmisliš o drugom motoru, polovnom.
Sačuvana

Realnost nije briga na koju se mi obaziremo.
Koža, klima, ABS, pa nemao ništa jes'!
dule-car
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 33
Auto: scenik 2 1.6 16v

« Odgovor #23 poslato: 21.12.2011. - 19:11 »
Podeli temuIdi gore

Gadno ali do ne otvoris motor nista ,neverujem da je bas 1500 eura pa to je ful generalna sa sve klipovima i hilznovanjem.
Sačuvana

Markoman
Scenic
Van mreže Van mreže

Starost: 37
Auto: megan II 1.5 dCi grandtour 63 kw

« Odgovor #24 poslato: 21.12.2011. - 20:00 »
Podeli temuIdi gore

Meni se slicno culo kao na tom snimku,ako ne i potpuno isto. Problem je bio sto mi se prva dizna sa desna na levo "odvrnula" , odnosno odvrnuo se sraf koji je drzi.
Tada je auto radio na tri klipa zato sto je oko ove dizne izbacivao dim,garez od sagorevanja i naftu.
Skini poklopac sto stoji preko dizni i proveri da nije isto kao ovo kod mene sto je bilo. Meni je cela prednja strana motora bila crna kao da sam je premazao katranom.
Sačuvana

amidza
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #25 poslato: 21.12.2011. - 20:06 »
Podeli temuIdi gore

Skinuo sam poklopac motora i sve je cisto bez ikakve prljavstine. Sta me je navelo jos da mislim da je lezaj na radilici. Na slovenackom Renault forumu sam nasao da su isto imali problem sa lezajevima i to svi sa godistem 2004 na motoru 1.9dci. Ja jedino mogu da sumnjam da je to serija lezajeva losa i nista drugo posto se ovaj motor pokazao kao generalno dobar.
Sačuvana

Shone013
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 28
Auto: Renault Megane II 1.5 dci 106ks

« Odgovor #26 poslato: 21.12.2011. - 20:36 »
Podeli temuIdi gore

Nemoj paliti auto leba ti, a pogotovo turirati, jel ste gledali da nije kais preskocio, jel dimio auto dok si snimao klip, ako jeste koje je boje dim?
Sačuvana

amidza
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #27 poslato: 21.12.2011. - 20:49 »
Podeli temuIdi gore

Ovo nije moj klip vec sam nasao isti ovakav zvuk kao na mom motoru. Auto sam palio samo da majstor cuje motor. Nema nikakvog dima na auspuhu.
Sačuvana

**zeka**
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 36
Auto: laguna 1.9dci 120ks 2004

« Odgovor #28 poslato: 21.12.2011. - 21:04 »
Podeli temuIdi gore

Nemoj da palis motor vise nego lepo odslepaj do majstora.99% lezaj na radilici,i meni je na omegi tako obrnuo i ja kao da predjem jos 15km do majstora i naravno da je toliko pojeo radilicu da nije mogla da se obradi vise i iskrivio klipnjacu.A to je suluda cifra.
Sačuvana

ajra
Scenic
Van mreže Van mreže

Starost: 41
Auto: Renault scenic 2 Ph 1, 1.5 dci 78 kW dynamic 2006, Mercedes Benz E220 125KW

« Odgovor #29 poslato: 15.01.2012. - 16:32 »
Podeli temuIdi gore

Isto se i meni desilo, po datumu vidim cak u isto vreme. Doduse ja vozim 1.5 motor, i mislio sam da se to desava uglavnom na tim motorima, ali vidim da to nije pravilo. To je zvuk koji pravi motor kada preskoci leteci lezaj.. Isti takav je bio i kod mene. Ako si vozio i 2 km tako, sigurno je otisla radilica (tj narusio se ugao pod kojim ona radi). Moj auto je trenutno kod majstora. Efekte te popravke josh uvek ne znam. S obzirom da mi nisu otisle hilzne i blok motora kao i caure i 3 klipnjace koje mogu da se iskoriste, to ce me kostati oko 1000 eur. E sad zavisi sta je kod tebe otislo..Ako usp da prodjes samo sa obradom radilice procices nekih 100injak eura jeftinje. Ne znam sta je uzrok toga, majstor je reko da je 90% uljna pumpa, tj lezaj nije bio podmazivan itd. Da li je neko pricao o tim problemima ranije na forumu da li znate? U saradnji sa majstorom napravili smo spisak sta sve treba da se menja:
1. radilica
2. 1 klipnjaca (obicno ode klipnjaca na kojoj se obrnuo lezaj)
3. aksijalni lezaji
4. dihtung glave   
5. dihtung kartera 
6. karike
7.leteci lezaji 
8. lezeci lezaji   
9. semering radilice (prednji i zadnji)
Stavke od 3 do 9 obavezno novo, a stavke 1 i 2 moze i polovno (s tim sto radilica mora da bude besprekorna). S tim sto konsultuj nekog dobrog majstora, mozes da prodjes jeftinije ako kombinujesh zamene umesto originala, u protivnom to ce da koshta 1500 eur minimum.
Ne slazem se sa nekim komentarima da je bolje da uzmesh polovan motor, jer osim papirlogije imash i situaciju da kupish macku u dzaku. Motora imas i do 1000 eur da kupis, ali ko ti garantuje kako je taj motor vozen i slicno. Obicno kazu e preso je do 100 000 itd.. te trgovacke price... dakle nemoj da razmisljas o tome nego ako planiras da vozis, uradi generalki i vozi i uzivaj. Renault scenic zaista pruza komfornu i preglednu voznju. Eto toliko. Puno pozdrava. Ako stignem i provalim kako, prikacicu slicice te moje havarije u nekom od sledecih postova. i poslati ti link. Puno pozdrava i svako dobro
Sačuvana

Stranice: Prev 1 [2] 3 4 5 6 ... 23 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.087 sekundi sa 37 upita.
anything