Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
13.11.2019. - 12:39 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: Prev 1 ... 20 21 22 23 [24]   Idi dole
Autor Tema: Problem sa radilicom i lezajevima radilice  (Pročitano 85805 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
tasicss
Megane
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 35
Auto: Renault Scenic ll 1.9 dCi

« Odgovor #345 poslato: 10.10.2019. - 23:15 »
Podeli temuIdi gore

Nisam bas najbolje razumeo odgovor?
Sačuvana

"Never drive faster than your guardian angel can fly"
mire
Espace
Van mreže Van mreže

Starost: 43
Auto: Laguna III GT 2.0T 205

« Odgovor #346 poslato: 11.10.2019. - 08:32 »
Podeli temuIdi gore

Nije ti ništa ni odgovorio, napisao je da bi napisao.

Moj predlog ti je da ne pokušavaš da uštediš po svaku cenu, jer može da se desi da te to na kraju košta više. Motor treba dobro pregledati, utvrditi sva oštećenja i onda tražiti delove. Polovni delovi mogu da budu odlični, ali mogu i da budu za otpad. Ako nema ko da ih premeri i proveri tačno u kakvom su stanju, ne preporučujem kupovinu.
Sačuvana

Show them no fear, show them no pain.
Sebastijan
Kadjar
Van mreže Van mreže

Starost: 65
Auto: Renault Laguna II Grandtour 1.9dci 88 kW

« Odgovor #347 poslato: 11.10.2019. - 08:36 »
Podeli temuIdi gore

Nije slučajno nastala izreka" tvrd više plaća a lenj više kasa",.
Sačuvana

Gluvom priču pričati!
wcyber
Espace
Na mreži Na mreži

Starost: 40
Auto: Scenic II ph1 1.9 dci 120PS

« Odgovor #348 poslato: 11.10.2019. - 09:11 »
Podeli temuIdi gore

Sve zavisi koliko jos kilometara planiras sa tim motorom .. 20.000? 50.000? 100.000? Za narednih 100.000km motor mora da bude bas bas dobro uradjen..

Mozda i da prodas auto takav kakav je i kupis drugi .. jbg ..
Sačuvana

Milenko_M
Kadjar
Van mreže Van mreže

Auto: Reno Clio 3 1,5 dci, 2007

« Odgovor #349 poslato: 11.10.2019. - 17:29 »
Podeli temuIdi gore

Na otpadu sam nasao polovnu radilicu sa dobrog motora pa me interesuje da ukoliko mi posalje i komplet lezajeva leteci-lezeci, da te polovne stavim nece biti problema jer su vec bili na toj radilici, jer sam u skripcu sa novcem i gledam na svaki moguci nacin prodjem sto jeftinije Sad takodje me interesuje dali ipak polovna glava motora sa otpada mora na obradu iako nije pokrivljena zbog pregrevanja i sl.
Teoretski sve to može da se uradi tako.Znači da kupiš tu polovnu radilicu i komplet ležajeva.I glava motora ( ne mora na obradu) .Samo to ne izgleda dobro jel ti neznaš u kakvom je stanju taj motor bio , posebno jel ti taj neko šalje delove i neznaš dali je to sve sa jednog motora .To rade majstori u sopstvenoj režiji i pri tome uzmu delove od poznatog čoveka koji će da vrati pare ako su delovi loši.U tom slučaju taj koji to sam radi gubi samo svoje vreme koje je potrošio.Ovako rizikuješ za delove i rad mehaničara koji to sklapa.I naravno mora prvo i donji deo motora da se pregleda .To je i u slučaju da se stavlja sve novo obavezno .
Sačuvana

tasicss
Megane
Van mreže Van mreže

« Odgovor #350 poslato: 11.10.2019. - 17:40 »
Podeli temuIdi gore

Rece mi majstor da kod tih motora nije redak kvar pucanja hilzne izmedju 2-3 klipa pa to mora masinski proveriti dali je jos uvek dobro, mada ja takvu informaciju na internetu nisam nasao o pucanju hilzni kod 1.9dci 88kw, jesam za letece legere ali za hilzne nigde ni reci.
Sačuvana

Milenko_M
Kadjar
Van mreže Van mreže

Auto: Reno Clio 3 1,5 dci, 2007

« Odgovor #351 poslato: 11.10.2019. - 17:53 »
Podeli temuIdi gore

Mora sve to da se skine i proveri mašinski u dobroj mašinskoj radionici.Ako je klip bio u problemu onda mora i klipnjača da se menja .A onda skoro obavezno sve klipove i klipnjače menjati.
I mora tačno da se ustanovi uzrok kvara.
Sačuvana

tasicss
Megane
Van mreže Van mreže

« Odgovor #352 poslato: 11.10.2019. - 18:01 »
Podeli temuIdi gore

Upravo tako, ali mehanicar nema vremena da skine donji deo motora, vec je to odlozio za narednih 4-5dana auto mi stoji tamo polu rasturen i vec gubim zivce a ne zelim da mi on nabavlja delove i prica kojesta vec da mi kaze sta i kako a za delove cu se ja pobrinuti.
Sačuvana

slavko_bgd
Global Moderator
Van mreže Van mreže

Starost: 48
Auto: Alfa Romeo 1.6TS

« Odgovor #353 poslato: 11.10.2019. - 20:50 »
Podeli temuIdi gore

Ta "popravka" je u startu krenula u pogrešnom pravcu i daj Bože da se završi kako treba... srećno vam bilo, i tebi i majstoru.  Da se prekrstim
Sačuvana

Improvizacija je majka svih...sekiracija.
tasicss
Megane
Van mreže Van mreže

« Odgovor #354 poslato: 21.10.2019. - 19:55 »
Podeli temuIdi gore

Skinuta radilica ima vidljivih ostecenja nestu gde dolazi klipnjaca prvog klipa te sam kupio drugu radilicu, takodje klipnjaca je za menjanje e sad sto se tice izbora lezajeva i karika to ce verovatno biti Kolbenschmidt a majstor mi kaze da na mestu letecih dolaze neki "sputter" lezajevi koji kostaju 50eur kao to je fabricki a u radnjama auto delova to cuju prvi put gde god pitao i nude mi neke koji dolaze po katalogu i kostaju 3x manje a te "Sputter" bi majstor da sam naruci. Jel me to nesto majstor radi na foru nije mi jasno?
Sačuvana

Stranice: Prev 1 ... 20 21 22 23 [24]   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.268 sekundi sa 32 upita.
anything