Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
19.10.2019. - 09:14 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: [1] 2 3 4 5 ... 216 Next   Idi dole
Autor Tema: Kupovina felni  (Pročitano 493895 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
banem
Gost
« poslato: 17.04.2008. - 07:46 »
Podeli temuIdi gore

Neko kaže ovako, neko onako (felne-felge).

LM, moj Clio je stigao sa zimskim gumama i još su na njemu. Planiram da vozim dva seta guma, veći početni troškovi, duplo duže traju, svaki set za sezonu. Pa kad dođe vreme da se primenjuje zakon po kojem moraju zimske gume zimi, ja spreman.

Felne su izgleda nauka za sebe. Do sada znam da ću verovatno tražiti ALU 15", 4x100, ostale veličine manje-više nebitne, samo da mogu da se montiraju.

Pitanje je šta odabrati, na šta paziti, nove-polovne (verovatno polovne)? Svako iskustvo je dobro došlo!

Onda tu dolaze gume, toga već ima oho-ho da se nađe. S kojim imate dobra iskustva? Cena nije preterano bitna, na ovome neću da štedim, ali nije baš da imam para za bacanje.
Sačuvana
danijel
Kadjar
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 33
Auto: Clio III 1.4žedan

Lep, simpatican i problematican

« Odgovor #1 poslato: 17.04.2008. - 07:53 »
Podeli temuIdi gore

Ako kupujes polovne felne,bilo bi dobro da odes do vulkanizera da ju on stavi na stroj(balansirka se zove mozda? ) da se vidi jel felga udarena i sl.

A sad,sto se tice guma? Kako se vozis?
Sačuvana

Pliva patka preko Save           Život je šah,
Gleda da je ne udave             ponekad dama ode
Preko vode bega                   za konja. 
Dosta joj je svega

Yugo - Temperamentni štediša
Exception®
LIMITED EDITION
Administrator
Van mreže Van mreže

Starost: 37
Auto: Scenic II, 1.6 16V EXCEPTION - red kredenac

Renault owner

« Odgovor #2 poslato: 17.04.2008. - 08:16 »
Podeli temuIdi gore

Ako ćeš 15" felne, onda gume 195/50 R15. Model i tip gume zavisi od stila vožnje kao što je Danijel naveo. IMHO, ja polovne alu felne ne bih uzimao, ali to je samo moje mišljenje. Nisam siguran gde su bile, kako su vožene, da li su udarane, da li su pukle pa ponovo varene i lakirane...
Sačuvana

ΕΛΛΑΣ
Dogac
SportLook
VIP
Van mreže Van mreže

Starost: 40
Auto: Megane III berlina 1.6 16v

« Odgovor #3 poslato: 17.04.2008. - 08:31 »
Podeli temuIdi gore

Slažem se sa Exom...ni ja ne bih uzimao polovne felne.Novo je novo i miran si!
Sačuvana

"Samo svemir i ljudska glupost nemaju granice ... Samo za ovo prvo još uvek nisam siguran" (Albert Einstein, 1879-1955)
Click
Koleos
Van mreže Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 17.04.2008. - 08:36 »
Podeli temuIdi gore

Kod stvari kao sto su felne (felge) mislim da ni ja ne bih stedeo i uzeo bih novo. Ako uzmes polovnu moze da bude da je bila udarena, kriva, varena, farbana, da ne moze da se balansira  Mada, i tu mozes da ubodes i da imas srece, ali je rizik 
Sačuvana

banem
Gost
« Odgovor #5 poslato: 17.04.2008. - 10:47 »
Podeli temuIdi gore

Kod stvari kao sto su felne (felge) mislim da ni ja ne bih stedeo i uzeo bih novo. Ako uzmes polovnu moze da bude da je bila udarena, kriva, varena, farbana, da ne moze da se balansira  Mada, i tu mozes da ubodes i da imas srece, ali je rizik 

Vidiš, ja sam čuo sasvim suprotno od prijatelja koji je sredio ALU felne u Subotici u servisu koji samo to radi. Puknute ili krive ALU felne se lako srede i bez problema se voze i traju kao nove. Veći problem su iskrivljene čelične, to se već ne može vratiti kako treba. Više detalja ima i na sajtu Roki servisa, da ne prepričavam: http://www.alufelneroki.co.yu/, ali mi daleko ići do njih zbog toga. Ko zna, možda i odem.

@danijelzg

Vozim se prilično normalno, vreme za divljanje me je prošlo davno. Uglavnom +10 +30 preko ograničenja, žustrija ubrzanja i onda mirna vožnja. Više mi odgovara udobnija vožnja nego jurcanje. Tu i tamo kad je prazan put i nema nikog dosta brže (da se izduva) i to je retko, a ostalo gotovo školski.

Da li uopšte stavljati 15" ili 14"? Šta vi imate?
« Poslednja izmena: 17.04.2008. - 10:48 od strane banem » Sačuvana
Dogac
SportLook
VIP
Van mreže Van mreže

« Odgovor #6 poslato: 17.04.2008. - 11:15 »
Podeli temuIdi gore

Ja imam 15ice, gume 195/50.Pre toga mi bile 14, 175/65. Razlika u vožnji je primetna,dosta je stabilniji u krivinama. Stavi 15, nećeš pogrešiti.
Sačuvana

"Samo svemir i ljudska glupost nemaju granice ... Samo za ovo prvo još uvek nisam siguran" (Albert Einstein, 1879-1955)
Exception®
LIMITED EDITION
Administrator
Van mreže Van mreže

Starost: 37
Auto: Scenic II, 1.6 16V EXCEPTION - red kredenac

Renault owner

« Odgovor #7 poslato: 17.04.2008. - 11:24 »
Podeli temuIdi gore

^^

Ja na mom imam fabričke čelične 15" na kojima su mi zimske gume 165/65 a letnje su mi alu 205/45 R16, za col veće. Znatno stabilniji auto i sasvim se drugačije ponaša u vožnji. Čak mu je i servo "tvrđi" što meni više odgovara jer imam bolji osećaj na volanu a to je sve "posledica" 205 guma
Sačuvana

ΕΛΛΑΣ
Dogac
SportLook
VIP
Van mreže Van mreže

« Odgovor #8 poslato: 17.04.2008. - 11:37 »
Podeli temuIdi gore

E da to ne pomenuh,osećam i ja na volanu...
Sačuvana

banem
Gost
« Odgovor #9 poslato: 17.04.2008. - 11:44 »
Podeli temuIdi gore

E da to ne pomenuh,osećam i ja na volanu...

OK, onda 15", tako sam i mislio. Ostaju još gume. Mislim da na brzinu kojom se vozim, mogu bilo koje, al' bolje prvo da pitam.

BTW zar ti nije pretvrd auto za naše puteve sa tim gumama?
Sačuvana
Dogac
SportLook
VIP
Van mreže Van mreže

« Odgovor #10 poslato: 17.04.2008. - 12:03 »
Podeli temuIdi gore

Veruj mi da se ne oseća toliko razlika,mada stvarno sada više pazim na rupe i neravnine...
A za gume ne znam,moj je cale stavio hankook ventus gume mene nije ni pitao...za sada su ok,
Sačuvana

IsNoGood
Gost
« Odgovor #11 poslato: 17.04.2008. - 12:36 »
Podeli temuIdi gore

savet za felne- kod ovlascenih Renault prodavaca ima da se kupe kao dodatna oprema i kostaju 400-450e sto nije skupo za NOVE i PROVERENE felne. To se odnosi na 15". Ja sam kupio Oz Superturizmo GT za 440e a u prodavnici koja se bavi samop prodajom felni su mi trazili 180e po komadu...
Sačuvana
banem
Gost
« Odgovor #12 poslato: 17.04.2008. - 12:49 »
Podeli temuIdi gore

savet za felne- kod ovlascenih Renault prodavaca ima da se kupe kao dodatna oprema i kostaju 400-450e sto nije skupo za NOVE i PROVERENE felne. To se odnosi na 15". Ja sam kupio Oz Superturizmo GT za 440e a u prodavnici koja se bavi samop prodajom felni su mi trazili 180e po komadu...

To je OK cena! Ima li negde spiska tih prodavnica?
Sačuvana
danijel
Kadjar
Van mreže Van mreže

Starost: 33
Auto: Clio III 1.4žedan

Lep, simpatican i problematican

« Odgovor #13 poslato: 17.04.2008. - 12:50 »
Podeli temuIdi gore

@danijelzg

Vozim se prilično normalno, vreme za divljanje me je prošlo davno. Uglavnom +10 +30 preko ograničenja, žustrija ubrzanja i onda mirna vožnja. Više mi odgovara udobnija vožnja nego jurcanje. Tu i tamo kad je prazan put i nema nikog dosta brže (da se izduva) i to je retko, a ostalo gotovo školski.

Da li uopšte stavljati 15" ili 14"? Šta vi imate?

Onda fino uzmes neke normalne gume,ne trebaju ti neke koje vuku na sport i skupe su. Vidi koje mozes da kupis,pa napisi nama tu mozda ti ima tko kakav savjet dati.

Obzirom na to da je to maleni 1.2,ne bi bilo lose ni ostati na 14". Ali kad se vidi koliko lijepo ispadne s 15"... sve se zaboravi   Makar,tvrdim 14" je dosta. Znam,vozio sam.
Sačuvana

Pliva patka preko Save           Život je šah,
Gleda da je ne udave             ponekad dama ode
Preko vode bega                   za konja. 
Dosta joj je svega

Yugo - Temperamentni štediša
banem
Gost
« Odgovor #14 poslato: 17.04.2008. - 13:05 »
Podeli temuIdi gore

Onda fino uzmes neke normalne gume,ne trebaju ti neke koje vuku na sport i skupe su. Vidi koje mozes da kupis,pa napisi nama tu mozda ti ima tko kakav savjet dati.

Obzirom na to da je to maleni 1.2,ne bi bilo lose ni ostati na 14". Ali kad se vidi koliko lijepo ispadne s 15"... sve se zaboravi   Makar,tvrdim 14" je dosta. Znam,vozio sam.

Verovatno. U homolagaciji stoje dve preporučene veličine za ovaj model - 14" i 15", tako da nemam šta da mudrujem. Ako je kao na mom starom Kadetu, veći prečnik = udobnija vožnja.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 4 5 ... 216 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.579 sekundi sa 48 upita.
anything