Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
20.01.2020. - 02:21 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: Prev 1 ... 21 22 23 24 [25] 26 Next   Idi dole
Autor Tema: kako popraviti karburator na autu  (Pročitano 65669 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
nikola pančevac
Clio
**
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Auto: bmv i ostalo

« Odgovor #360 poslato: 04.12.2017. - 08:09 »
Podeli temuIdi gore

Nema sta nemoze da se uradi, vazno je naci majstora koji ce uz pomoc ispitne opreme ( ako je ima ) prvo proveriti kakvo je trenutno sagorevanje na tvom autu. Da li se moze popraviti ili je jeftinije urediti zamenu, koju takodje treba podesiti da bi se dobio zeljeni efekat. Ako se radi napamet i na svoju ruku, postignuti efeket smanjenja potrosnje gorivne smese bice mali ili nikakav...
Sačuvana

zokce
Talisman
Van mreže Van mreže

Starost: 59
Auto: Renault Laguna II 1,8 16V 2004 Limited edition Tech Line

« Odgovor #361 poslato: 04.12.2017. - 18:29 »
Podeli temuIdi gore

Ako je, a verovatno jeste, i taj drugi karburator polovan, ne vidim svrhu zamene osim ako je veliko oštećenje u pitanju. Besmisleno je staviti korišćeni karburator ako se prethodno ne očisti u UZ kadi i ne izvrše neophodne zamene membrane(a), dizni, ventila i zaptivki.

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

Sačuvana

nikola pančevac
Clio
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #362 poslato: 08.12.2017. - 21:10 »
Podeli temuIdi gore

Drustvo, svasta sam imao prilike da vidim ali ovako dobro ocuvan auto koji je star 28 godina, jos nisam video. Vlasnik je u svoje vreme kupio nov auto i presao oko 260 hiljada kilometara, motor je radjen na drugoj specijali. Pogledajte slike koje sam nabzinu uradio ( nadam se da se administrator nece ljutiti ) jer zelim da pokazem kako se auto cuva svim srcem:

Sačuvana

zokce
Talisman
Van mreže Van mreže

Starost: 59
Auto: Renault Laguna II 1,8 16V 2004 Limited edition Tech Line

« Odgovor #363 poslato: 08.12.2017. - 23:16 »
Podeli temuIdi gore

Garaziranje kola cini cuda.
Sačuvana

nikola pančevac
Clio
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #364 poslato: 09.12.2017. - 13:17 »
Podeli temuIdi gore

Videcete druge slike koje sam spremio.
Sačuvana

nikola pančevac
Clio
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #365 poslato: 01.01.2020. - 07:46 »
Podeli temuIdi gore

Drugari koristim privilegiju da svim clanovima foruma cestitam Novu 2020 godinu, da imamo svi zdravlja, sto manje problema i da nam se poneka zelja na radost ispuni. Neka ova godina bude bolja u svakom pogeldu pa zato ZIVELI.....

Sačuvana

wcyber
Espace
Van mreže Van mreže

Starost: 40
Auto: Scenic II ph1 1.9 dci 120PS

« Odgovor #366 poslato: 01.01.2020. - 11:22 »
Podeli temuIdi gore

Ja se ponadao da je nekome crkao karburator Smiley
Sačuvana

siki145
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 34
Auto: Megane 2,R11 tse

« Odgovor #367 poslato: 12.01.2020. - 02:48 »
Podeli temuIdi gore

Pozdrav svima eto imam pitanje jedno posto vidim da ste majstori za stare aute i karburatore,znaci na renaultu 11 1.4 ni jedan majstor ne moze otkrit kvar,zamijenjene svjecice?razvodna kapa,kablovi,ispitana bobina i paljenje,dva mehanicara kazu da je do karburatora,a otvoren je, opran,zamijenjene brtve i membrane sve tri,dizna od plovka i gumice sve.Radi se o weber 32 drt.Auto pali odlicno,al smrdi benzin i radi samo ako mu dignes obrtaje iznad 1300?inace se ugasi,sarafic za smjesu ne reagira uopce kad ga odvrces i zavrces,sta bi moglo jos bit?hvala pozz
Sačuvana

nikola pančevac
Clio
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #368 poslato: 12.01.2020. - 08:45 »
Podeli temuIdi gore

Iz tvog pisanja dao si odgovor a to je da ti sistem praznog hoda ili ti lera neradi pravilno. Bolje receno nikako i zato se oseca zivo gorivo iz auspuha, resenje koje ste trenutno pribegli je dodavanje vecih obrtaja na leru i samim tim dodajete odredjenu kolicinu vazduha u gorivnoj smesi. Na taj nacin koliko toliko uspostavljate neku vezu koja nije pravilna.

Predlog:

- karburator mora da se odvoji od usisne grane,
- zatim treba da se rastavi u nasitnije delove,
- treba sa komprimovanim vazduhom ili tecnim fluidom ( bolja opcija ) ispratiti protok svih kanala.
- posebnu paznju obratiti na protosnost vazdusnih kanala lera,
- proveriti precnik ler dizne i kakav je navoj nosaca i tele karburatora gde se pricvrscuje pomenuta dizna,
- proveriti dali ler dizna tacno naleze u svom kucistu tele karburatora,
- proveriti prohodnost kanala gde dolazi zavrtanj za podesavanje gorivne smese,
- proverti tacnost sistema velikog hoda ( glavna dizna, emulziona cev i vazdusna dizna ), dali su pravilno upareni i dali se postavljaju na svom mesti,
- proveriti visinu plovka i dali stvarno zaptiva ( nesme ni najmanje da postepeno propusta gorivo i na taj nacin postepeno dize nivo goriva ),
- proveriti prohodnost povratnog voda,
- sklopiti karburator kad se utvrdilo da je na njemu sve ispravno i pravilno kompletiran i
- montirati ga na usisnu granu.

Kada se sve pomenuto ispostuje i eventualne neispravnosti odklone siguran sam da ces dobiti pravilno sagorevanje goriva na leru i na svim obrtajima motora...
Sačuvana

siki145
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #369 poslato: 12.01.2020. - 12:26 »
Podeli temuIdi gore

a koja je to ler dizna?
Sačuvana

slavko_bgd
Global Moderator
Van mreže Van mreže

Starost: 48
Auto: Alfa Romeo 1.6TS

« Odgovor #370 poslato: 13.01.2020. - 09:46 »
Podeli temuIdi gore

A to zna majstor za karburatore. Ti je na tom karburatoru ne možeš videti bez rasklapanja.
Po simptomu taj karburator preliva, smrdi benzin i guši se motor. Moguć uzrok je nepravilno podešen hod plovka, bušan plovak, neispravan igličasti ventil ili curenje u vezi sa njim.
Kolega Pancevac je u prethodnom postu napisao aksiome popravke svakog karburatora... samo ne može da napiše decenije svog iskustva.
Moj savet: promena karburatora ili promena majstora.
Sačuvana

Improvizacija je majka svih...sekiracija.
wcyber
Espace
Van mreže Van mreže

Starost: 40
Auto: Scenic II ph1 1.9 dci 120PS

« Odgovor #371 poslato: 13.01.2020. - 09:55 »
Podeli temuIdi gore

tako sam ja svojevremeno pokusavao sa majstorom da popravim Pierburg 2E3, pa sam na kraju za ne mnogo para kupio novi karburator.. rezultat je da je motor "progledao".. isao je ko formula 1 Smiley
Sačuvana

El Bayanero
Scenic
Van mreže Van mreže

Starost: 38
Auto: Renault 5 TR, Renault Megane Coach 2.0 16v, R11T Ph.II, Concorde I Ph.II

« Odgovor #372 poslato: 15.01.2020. - 12:46 »
Podeli temuIdi gore

Pozdrav svima eto imam pitanje jedno posto vidim da ste majstori za stare aute i karburatore,znaci na renaultu 11 1.4 ni jedan majstor ne moze otkrit kvar,zamijenjene svjecice?razvodna kapa,kablovi,ispitana bobina i paljenje,dva mehanicara kazu da je do karburatora,a otvoren je, opran,zamijenjene brtve i membrane sve tri,dizna od plovka i gumice sve.Radi se o weber 32 drt.Auto pali odlicno,al smrdi benzin i radi samo ako mu dignes obrtaje iznad 1300?inace se ugasi,sarafic za smjesu ne reagira uopce kad ga odvrces i zavrces,sta bi moglo jos bit?hvala pozz

Pokusaj sa modulom elektronskog paljenja. Njegova membrana ode i ne daje predpaljenje na vrijeme pa radi samo u jednom rezimu kako treba, to jest kad odvalis gas. Ovo naravno pod uslovom da je sve ostalo kako treba. Weber DRT32 se u mom slucaju pokazao kao jako pouzdan karburator kada sam rijesio problem sa modulom, meni je zahtijevao minimalno odrzavanje i takodje kao i tebi niko nije zna automobil da popravi. Pronadji i skini manual za Renault 5 tamo je detaljno objasnjeno kako se provjerava modul, tj. kako se mjere otpori i koje su vrijednosti.
Sačuvana

Mr. Weber & Mr. Garrett

Renault 5 Syndicate
siki145
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #373 poslato: 16.01.2020. - 18:54 »
Podeli temuIdi gore

stavljali smo sa drugog auta i paljenje skupa sa bobinom,i senzor radilice,i nije do toga
« Poslednja izmena: 16.01.2020. - 23:28 od strane slavko_bgd » Sačuvana

El Bayanero
Scenic
Van mreže Van mreže

Starost: 38
Auto: Renault 5 TR, Renault Megane Coach 2.0 16v, R11T Ph.II, Concorde I Ph.II

« Odgovor #374 poslato: 17.01.2020. - 00:20 »
Podeli temuIdi gore

Ako nisi mjerio otpore nista ti ne znaci. Tih modula je bilo raznih i drugacije podesenih u zavisnosti od trzista i eko normi na koje automobil isao....na njima se najprostije dizala snaga automobila uz jos neke sitnice...

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Sačuvana

Mr. Weber & Mr. Garrett

Renault 5 Syndicate
Stranice: Prev 1 ... 21 22 23 24 [25] 26 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.168 sekundi sa 49 upita.
anything