Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
17.09.2019. - 04:35 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: [1] 2 Next   Idi dole
Autor Tema: pomoc - povecanje snage 16v f7p motor  (Pročitano 19945 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
pedjapedja
Clio
**
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 37
Auto: renault clio mk1 16v

« poslato: 14.01.2014. - 01:08 »
Podeli temuIdi gore

ajmo momci pomoc imam dvije solucije za povecanje snage na motoru 1.8l 16v  f7p

prva je :

- PIPEROVE BREGASTE OSOVINE  STAGE 2
- PIREROVE TRKACKE REMENICE
- PIPEROV OJACANI KAIS
- KOMPLETNA OBRADA GLAVE ,PORTOVANJE SVE STO SE MOZE URADITI NA GLAVI
- AIR BOX
- IZDUVNA GRANA 4 U 1
- SINTER LAMELA
- I CIP

druga opcija je  sve ovo sto sam nabrojao samo bez cipa da maknem elektroniku i da postavim  WEBEROVE KARBURATORE SA K&N filterima

UGLAVNOM JE DILEMA STA POSTAVITI CIPOVATI AUTO ILI UGRADITI 4 KARBURATORA STA CE VISE SNAGE DATI  PRVA ILI DRUGA SOLUCIJA  ( NESTO SU MI WEBEROVI KARBURATORI UBITACNA KOMBINACIJA CISTA SNAGA -NEZNAM
Sačuvana

slavko_bgd
Global Moderator
Van mreže Van mreže

Starost: 48
Auto: Alfa Romeo 1.6TS

« Odgovor #1 poslato: 14.01.2014. - 10:28 »
Podeli temuIdi gore

Karburatori su odavno prevaziđeni. Elektronskim ubrizgavanjem i pravilnim čipovanjem se postiže pravilno napajanje motora gorivom, odnosno može se vrlo lako i jednostavno videti da li motor u svakom režimu rada dobija potrebnu količinu goriva. hoću da kažem da se može videti i eventualna potreba za postavljanjem drugih benzinskih injektora (previše goriva na nižim režimima i/ili premalo goriva na visokom opterećenju). Sa karburatorima, koliko god da su kvalitetni, to nije moguće postići.
Pritom, ako bi već morao menjati usisnu granu zbog karburatora, onda je bolje postaviti "performance" usisnu granu i zadržati elektronsko ubrizgavanje...
Sačuvana

Improvizacija je majka svih...sekiracija.
kapor
Kadjar
Van mreže Van mreže

Starost: 34
Auto: Renault Clio Sport 172 ph1

« Odgovor #2 poslato: 14.01.2014. - 10:37 »
Podeli temuIdi gore

A ova kobinacija trubice i dizne??
Sačuvana

slavko_bgd
Global Moderator
Van mreže Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 14.01.2014. - 11:15 »
Podeli temuIdi gore

Kolega, ovo je "brutal-power"    100% odlično za visoke režime i max-power, možda dobro za srednja opterećenja a pitanje kako bi motor radio na leru i nižim režimima.
Za stazu: vrhunska kombinacija. Za svakodnevnu upotrebu mislim da nije.
Ako pedjapedja traži sirovu snagu onda je ovo što si postavio bingo.
Sačuvana

Boki
Administrator
Van mreže Van mreže

Starost: 41
Auto: Megan II 1.6 16V TNG+clio 1.2 d7f

« Odgovor #4 poslato: 14.01.2014. - 12:49 »
Podeli temuIdi gore

Vems mozda? http://www.vems.hu/wiki/
Sačuvana

Nisu sale za umove male
slavko_bgd
Global Moderator
Van mreže Van mreže

« Odgovor #5 poslato: 14.01.2014. - 13:55 »
Podeli temuIdi gore

Ovo je bolje od "chip"-a, pogotovo za nekoga ko bi znao da tjunira svoj auto u DIY varijanti...
Sačuvana

pedjapedja
Clio
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #6 poslato: 14.01.2014. - 19:26 »
Podeli temuIdi gore

ZABORAVIO SAM DA NAGLASIM  DA AUTO NIJE ZA SVAKODNEVNU UPOTREBU AUTO SE SAMO LJETI VOZI KADA JE ZIMSKI PERIOD ON JE U GARAZI ISTO TAKO PO LOSEM VREMENU  SE NE VOZI  ZNACI AUTO JE DA SE SAMO IZVEDE NA CESTU (NE SVAKI DAN ) PROBUCA SE I VRATI NAZAD TO JE TO

pazi ovo je plan da se stave piperove bregaste stage 2 -270 i nesto stepeni , trkacke remenice piperove i da se to dobro uzubi , maknem fabricku izduvnu i stavim 4u1 i direktno do zadnjeg lonca , da se glava odradi maksimalno sto moze i kompresiju sa 10.1 na 11.30 dignem ,druga pumpa od goriva i da stavim weber karburatore svaki cilindar posebno sa 4 k&n filtera + sinter lamela sa kratkim prenosom

mislim da je ovo 7 na lotu xaxaxaxaxaxax .Auto se ionako ne vozi zimi ni kada je lose vreme ,kisa tako da nebi trebalo imati velikih proglema sa karburatorima

JA BI NAJRADJE STAVIO ELEKTRONSKE TRUBICE KO STO STE STAVILI SLIKU GORE ALI VEC SAM SE ISTROSIO NA OVO I TO SAM MUCNO SKUPIO ZA TRUBICE BI MI JOS JEDNO TREBALO 3000-3500 EURA A TO JE SADA MNOGO MNOGO VELIKA CIFRA
Sačuvana

kapor
Kadjar
Van mreže Van mreže

« Odgovor #7 poslato: 14.01.2014. - 19:41 »
Podeli temuIdi gore

Mozes i karbove da preradisu u trubice, i to su ljudi radili.
Sačuvana

djiuliju
Administrator
Van mreže Van mreže

Starost: 33
Auto: Clio 3 ph1 1.6 16v, Megane 2 ph2 2.0T

« Odgovor #8 poslato: 14.01.2014. - 20:23 »
Podeli temuIdi gore

Procitaj pravila foruma. Pisanje velikim slovima u internet komunikaciji oznacava vikanje, nema potrebe
Sačuvana

El Bayanero
Scenic
Van mreže Van mreže

Auto: Renault 5 TR, Renault Megane Coach 2.0 16v, R11T Ph.II, Concorde I Ph.II

« Odgovor #9 poslato: 14.01.2014. - 21:46 »
Podeli temuIdi gore

Mislim da moras da odlucis sta ti je krajnji cilj da postignes sa takvom vrstom dorade automobila, onda neces imati alternativa i hodaces pravolinijski. Doci ce dan kada ces hjeti da se rijesis automobila i neces moci izglaviti ni priblizno koliko si ulozio-to je neka druga tema.

Cekaj, hoces da stavis karbove a da zadrzis turbinu ili da ides na N/A motor?
Karbovi su dobra stvar, ali po meni apsolutno nepotrebna na takvom vozilu. Postavlja se pitanje i forsiranja automobila na preko 200ks kada jednostavno nema potencijal za takve stvari, bar ne dok ne izvalis ogroman novac i onda skontas da si za iste novce mogao kupiti OEM ultra jak automobil sa 4x4.
Ja bih isao drugim putem. Ostavio bih motor i mjenjac skoro u fabrickom stanju, sve ostalo bih olaksao, kupio kvalitetan ovjes i kocnice i eto ti kartinga za crnogorska brda. Kad mi dojadi vratio bih automobil u fabricko stanje i prodao za pristojan novac.

Ukoliko se odlucis za karbove, onda Weber DCOE ili Dell orto, bilo je eksperimenata i sa bike carbovima, ali ja to ne bih nikad, nepotrebna verga..... Turbo je druga prica pokusaj na ktecracing da vidis imaju li kakvu soluciju za tebe, a da je finansijski prihvatljiva.
Jos jedna vrsta ubrizgavanja, doduse mehanickog, ti je i kugel fisher sa trubicom za svaki klip, na tome se nekad ranije vozilo. Mehanicki princip ubrzizgavanja za svaki klip ima i Turbo 2 5ica, mozda ti je to najprihvatljivije, jos ces moci i turbinu zadrzati. Jedini je problem sto i ono nije bas da se uzme za kikiriki. Ako hoces ipak turbinu a da olaksas zivot karburatorom, pogledaj Weberove karbove od starih turbo Maseratija(mislim da je oznaka DCNVH, imaju dva sinhronizovana grla i daju se pronaci pricno jeftino), dalo bi se nesto iskombinovati. Weber DiR 32 sa Alpine turbo nemoj gledati jer taj motor ima totalno drugaciji princip upotrebe turbine i karba.
Sačuvana

Mr. Weber & Mr. Garrett

Renault 5 Syndicate
RS TEAM
Captur
Van mreže Van mreže

Auto: megane

« Odgovor #10 poslato: 14.01.2014. - 22:44 »
Podeli temuIdi gore

Pogledaj pošto su Italiji gr.A
Sačuvana

Renault Clio III Sport 8:47.48
VW Golf R32 8:49
kapor
Kadjar
Van mreže Van mreže

« Odgovor #11 poslato: 14.01.2014. - 22:48 »
Podeli temuIdi gore

Zar gr.A nije 2.0 16v??
Sačuvana

pedjapedja
Clio
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #12 poslato: 14.01.2014. - 23:45 »
Podeli temuIdi gore

nije bilo vikanja nisam obracao paznju na slova

nisam jos turbo stavljao ovo sam pitao ako ga ostavim na n/a dal da stavim karburatore ,gledao sam projekte gdje kada stave karburatore auto se nemoze prepoznati kako ide ,zato sam pitao dali njih stavljati ili ostaviti elektroniku i uraditi remap  nekako mi je izgledalo agresivnije sa karburatorima
Sačuvana

El Bayanero
Scenic
Van mreže Van mreže

Auto: Renault 5 TR, Renault Megane Coach 2.0 16v, R11T Ph.II, Concorde I Ph.II

« Odgovor #13 poslato: 14.01.2014. - 23:55 »
Podeli temuIdi gore

Ako vec vagas protegni sa na motor iz Clio 200 i rijesi probleme, doduse, i 172 ili 182 izmamice osmijeh na lice. Nemoj se muciti sa tim eksperimentima, nije to toliko rentabilno i ne vrijedi taj novac. Karburator dobro podesen zna da napravi cuda, ali ima i placebo efekta zbog brutalnog zvuka i kompletne sirovosti i robusnosti. Ne znam kako je u CG, ali jako je tesko pronaci znalca koji zna postimati 4 mrcine. Nekad davno, ako si imao prilike da citas novine Sam, bio je test stojadinovog motora 1.1 sa duplim karbovima, auto je sa 421 izduvom i dva webera dobio 15ks, za eksperiment je bio zaduzen Kvocic-nadam se da ti to ime dovoljno govori(delta integrale). Dobitka nekog ima cak i bez bregastih, na motor od clia bi trebalo da bude osjetno. Cinjenica je da sve ukupno prostije djeluje kad je cista mehanika-manje je glavobolje
Zarovi po Renault sport istoriji u francuske i finske forume i pronacices neke odgovore......Mada i juzno amerikanci znaju da prijatno iznenade poznavanjem prerada renault motora-onih starijih.....
« Poslednja izmena: 15.01.2014. - 09:40 od strane El Bayanero » Sačuvana

Mr. Weber & Mr. Garrett

Renault 5 Syndicate
pedjapedja
Clio
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #14 poslato: 15.01.2014. - 09:27 »
Podeli temuIdi gore

sto se tice novih motora to iamvamo a i nisu nesto sada skupi da kazem ali mi se ne mice fabricki motor iz njega , ocu da ostane pravi 16v neznam kako da ti objasnim samo bi da ga napucam da taj motor raznosi jer ja za ove pare i ulaganja mogu da biram motor koji hocu ali mi je pri srcu ovaj ,nekako su me karburatori odavno privlacili a slazem se sa tobom da ih je tesko nastelovati ali kada se naprave to ce biti ludnica sami izgled motora djeluje vec agresivni
Sačuvana

Stranice: [1] 2 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.115 sekundi sa 44 upita.