Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
20.09.2019. - 04:11 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: Prev 1 [2]   Idi dole
Autor Tema: pomoc - povecanje snage 16v f7p motor  (Pročitano 19960 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
El Bayanero
Scenic
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 37
Auto: Renault 5 TR, Renault Megane Coach 2.0 16v, R11T Ph.II, Concorde I Ph.II

« Odgovor #15 poslato: 15.01.2014. - 09:50 »
Podeli temuIdi gore

Ja ipak mislim da kad slozis karbove na tom motoru neces dobiti koliko ocekujes i da ce ti njegovani 172 zadaviti grdne muke. Na kraju krajeva i ti savremeni motori su nastali od F bloka koji je prisutan i u tvom motoru i motorima prije tvog, tako da ni samu originalnost neces toliko narusiti, sto si u svakom slucaju uradio mjenjanjem unutrasnjosti i ostalih detalja. VWovci vole iz nekog razloga da slazu duple karburatore na svoje 16v motore, na Renaultima je to rijetka praksa, nema nekih iskustava pa ces morati sam probavati i stimati.
Koliko sam shvatio ti si se vec odlucio za karbove pa zelis da i mi to konstatujemo kao najbolju opciju.  
Pored toliko sofisticiranih motora tesko da bih se odlucio na taj korak, doduse, bih, ali da dobijem karburatore na poklon i da mi je elektronika u kvaru pa mi je stalo da sto manje jedem budzet i tad bih razmislio jer je to jedna velika verga, koja mozda, kazem mozda, na kraju da solidan rezultat.
E, da, i potrosnja sa tim karbovima nije zanemariva stvar bez obzira sto je vikend automobil, ipak mislim da ti nije u interesu da guta kao vir..
Sačuvana

Mr. Weber & Mr. Garrett

Renault 5 Syndicate
pedjapedja
Clio
**
Van mreže Van mreže

Auto: renault clio mk1 16v

« Odgovor #16 poslato: 16.01.2014. - 00:20 »
Podeli temuIdi gore

zahvaljujem se na objasnjenju dosta toga mi je pomoglo da razrjesim dilemu ako imas jos sta zanimljivo u vezi weber karburatora i povecanje snage napisi mi svaka pomoc je dobrodosla 
Sačuvana

El Bayanero
Scenic
Van mreže Van mreže

Auto: Renault 5 TR, Renault Megane Coach 2.0 16v, R11T Ph.II, Concorde I Ph.II

« Odgovor #17 poslato: 16.01.2014. - 01:10 »
Podeli temuIdi gore

Izgleda da ne mozes bez Webera.
Nista onda. Pronadji karburatore sa Alfe, obavezno da su u paru i mislim da ce za tvoj motor biti potrebne 45ice(promjer difuzora). Da bi imao orijentaciju Pug 205 rally je imao 40ke-solex doduse. Pije ti vode i Dell orto, bitno je samo da su u paru. Kupi set dihtunga repariraj, napravi usisnu granu, koja se mislim moze kupiti bas za tvoj motor i onda pocinje igra sa diznama. Od elektronike ti treba samo modul elektronskog paljenja Dizne mozes uzeti manje pa ih lagano razbusivati. Veliko je petljanje, ali te razumijem, meni je malo dojadilo da se bakcem, ali da su mrcine jesu, tu nema zbora.

Moj ti je savjet da nista ne diras dalje, oko bregastih i ostalo, jer ce ti motor izaci iz svih parametara i tesko ces moci da ga za kratko vrijeme optimiziras. Osim toga, to je pomalo i nepotrebna investicija. Karbovi su uvijek na cijenu i mozes ih prodati tako da ti je mala steta, motor gazis, kad rikne napravis za kikiriki i ides dalje.

E da, bitna stavka je i odabir odgovarajuceg modula, nemam iskustva sa tim na F7P motorima.

Imas onog lika sto je stavio karbove sa motocikla na F7P, ali motor je u Volvu 340...To ti je jos jeftinije i trebalo bi da je prostije za ustimati.
Sačuvana

Mr. Weber & Mr. Garrett

Renault 5 Syndicate
pedjapedja
Clio
**
Van mreže Van mreže

Auto: renault clio mk1 16v

« Odgovor #18 poslato: 19.01.2014. - 23:16 »
Podeli temuIdi gore

ajmo momci da nezna ko imali ko na prodaju motor kompletan sa instalaciom i mjenjacem od clia 172 ili 182
Sačuvana

Stranice: Prev 1 [2]   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.097 sekundi sa 29 upita.
anything