Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
25.04.2017. - 06:41 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: Prev 1 [2] 3 4 5 6 ... 27 Next   Idi dole
Autor Tema: Automatski menjaci- Problemi i saveti (Opsta tema)  (Pročitano 104201 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
veljabob
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Auto: renault clio 1.5dci 50kw

« Odgovor #15 poslato: 13.05.2010. - 22:49 »
Podeli temuIdi gore

prvo u tom menjacu su diskovi sa frikcionim povrsinama i to niko ne radi u maloj privredi,drugo u sopotu je i meni stavio"castrol"i naplatio 11 evra po litru,a posle desetak hiljada mi ulje promenilo boju,pa sam ga prosuo i sipao ulje po auto dati i bilo je ok,ali se mora paziti na nivo kod zamene,jer kada radi menjac povuce ulje u turbinu,a i nivo mu se menja od temperature ulja(zato ima na sipci hot i cold crtice)-pazi(proveri) nivo ulja i proveri boju ulja-mora biti jarko crvena i treba da se razliva kada ga kapnes na mekan papir i ne sme da se oseca miris gorevine(nastaje od jakog trosenja bas frikcionog materijala
Sačuvana

Cherokee
VIP
Van mreže Van mreže

Starost: 30
Auto: Renault Laguna 2 phase 1 1.9 dCi

Dieselhead

« Odgovor #16 poslato: 13.05.2010. - 23:55 »
Podeli temuIdi gore

nivo mu se menja od temperature ulja(zato ima na sipci hot i cold crtice)-pazi(proveri) nivo ulja

Kod mene toga nema... U servisu su mi majstori rekli da se stanje ulja moze proveriti prvo dolivanjem ulja, posto valjda imaju 2 ventila, pa onda ako na drugi curi ...

A znam ranije kad je radjen servis menjaca da ulje koje je bilo ispusteno iz njega je bilo crveno.....
Sačuvana

while(!asleep()) {sheep++;}
Life is too short to remove USB safely.
Bolje biti smatran budalom, nego progovoriti i otkloniti svaku sumnju.
veljabob
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Auto: renault clio 1.5dci 50kw

« Odgovor #17 poslato: 14.05.2010. - 10:49 »
Podeli temuIdi gore

ako nema sipke onda ima cep kao na manualnim menjacima pa kada procuri na njemu,samo moras da znas da li se proverava kada je ulje(motor)hladan ili vruc(nivo se dosta razlikuje),jer njemu je nivo i kvalitet ulja zakon on mu i prenosi snagu i ide kroz solenoid ventile,koji ustvari kombinacijom otvoren-zatvoren bira i brzinu(ima ih vise komada,zavisno koliko brzina ima).mnogi proizvodjaci i ne traze zamenu ulja,vec samo "check level",negde imas cak i el.ventilator koji pomaze hladnjaku da ohladi ulje
Sačuvana

kojoca
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 38
Auto: RENAULT SCENIC I 1.6 16V

« Odgovor #18 poslato: 11.06.2010. - 09:17 »
Podeli temuIdi gore

Na mom Reno-u Scenicu 1 1.6 16v 2001 imam automatski menjac po prospektu takozvani Proactive. Auto je presao pravih 160000km i menjac i dalje radi perfektno. Imao sam prilike da vozim dosta automobila sa automatikom i stvarno vidim da ovaj menjac dobro radi, a to su mi potvrdili i jos neki ljudi koji se razumeju. Elem hteo bih da menjac i ostane takav, jer i sami znate koje su cene servisa a i problem naci dobrog majstora. Cuo sam vise oprecnih misljenja, kao na primer ne dirati nista dok sve dobro radi, ili zameniti samo ulje i sl. nivo ulja mi je iskontrolisano u Cacku dok je auto bio kod zeta i oterao je kod prijatelja, koga neki verovatno i znaju Misko Ludak, koji je stvarno dobar u ovoj oblasti, i on mi je rekao da nema svrhe menjati ulje ako se ne menjaju filteri. Zamena filtera zahteva skidanje kompletnog menjaca, a onda bi bilo glupo i ne iskontrolisati ostale stvari,a to opet moye da ode u jako veliki trosak. Posle svega nisma vise siguran sta bih trebao da uradim, pa bih molio da cujem jos neka misljenja. Unapred zahvalan  
« Poslednja izmena: 13.10.2012. - 20:31 od strane nuk » Sačuvana

Cherokee
VIP
Van mreže Van mreže

Dieselhead

« Odgovor #19 poslato: 11.06.2010. - 14:06 »
Podeli temuIdi gore

Ti imas automatski menjac kao i ja.... Njegova oznaka je DP0....

Sto se tice servisiranja, predvidjeno je da se servisi rade na svakih 50-60 hiljada km.... Da se odradi ispiranje i zamena ulja, i zamena filtera....

Na koji nacin ti je iskontrolisan nivo ulja? Kod novijih Renoa imas posebnu sipkicu za ulje u menjacu, dok kod nasih nema......

Sto se tice skidanja menjaca, e u to jedino nisam siguran 

I ako budes radio servis, odvezi auto obavezno u neki Renoov servis, jer tu servis menjaca nije bauk, postoji kompletna procedura (mora biti menjac zagrejan na 60 stepeni, ima neki brojac da se ponisti itd)... Ujedno je predvidjeno kad se radi servis da se pregleda i paket ventila....
Sačuvana

sinisat
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Auto: Renault laguna 1.8 16v automatik

« Odgovor #20 poslato: 11.06.2010. - 14:43 »
Podeli temuIdi gore

Da li je i moj auto. menjac isti kao i vas, laguna II 1.8.Ja sam bio na malom servisu u Reno Savi i covek mi pregledao nivo ulja i kaze u redu je.Rekao mi je jos da oni imaju majstora specijalizovanog za AM
Sačuvana

Cherokee
VIP
Van mreže Van mreže

Dieselhead

« Odgovor #21 poslato: 11.06.2010. - 14:49 »
Podeli temuIdi gore

Jel Laguna 2 ili 1?
Sačuvana

sinisat
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Auto: Renault laguna 1.8 16v automatik

« Odgovor #22 poslato: 11.06.2010. - 20:29 »
Podeli temuIdi gore

laguna 2 1.8 16v automatik tiptronik
Sačuvana

Cherokee
VIP
Van mreže Van mreže

Dieselhead

« Odgovor #23 poslato: 11.06.2010. - 20:34 »
Podeli temuIdi gore

Tvoj menjac je drugaciji malo.

A sto se tice stanja ulja, trebalo bi da imas sipkicu za merenje. Sto se tice odrzavanja, mislim da vazi ista prica.
Sačuvana

kojoca
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #24 poslato: 12.06.2010. - 12:05 »
Podeli temuIdi gore

Ti imas automatski menjac kao i ja.... Njegova oznaka je DP0....

Sto se tice servisiranja, predvidjeno je da se servisi rade na svakih 50-60 hiljada km.... Da se odradi ispiranje i zamena ulja, i zamena filtera....

Na koji nacin ti je iskontrolisan nivo ulja? Kod novijih Renoa imas posebnu sipkicu za ulje u menjacu, dok kod nasih nema......

Sto se tice skidanja menjaca, e u to jedino nisam siguran 

I ako budes radio servis, odvezi auto obavezno u neki Renoov servis, jer tu servis menjaca nije bauk, postoji kompletna procedura (mora biti menjac zagrejan na 60 stepeni, ima neki brojac da se ponisti itd)... Ujedno je predvidjeno kad se radi servis da se pregleda i paket ventila....

Iskreno ne znam kako je proveren nivo ulja, a ovaj lik koji je kontrolisao je stvarno najbolji u tom kraju Srbije za automatske menjace, i rekao mi je da konkretno ovaj menjac nosi i Citroen i da mora da se skida ceo da bi se uradilo gore navedeno. Inace, on je veliki je prijatelj moga zeta i znam da bih prosao najbolje moguce, i stvarno ne sumnjam u njegovu strucnost. Upravo ovo gore sto si pomenuo, da je potrebno proveriti i ventile, moze da dovede do toga da servis koji bi trebao da kosta oko 250-300 eura izadje na mnogo vecu cifru koju nisam u situaciji da platim sada. Da ne pominjem mogucu zamenu i nekih lamelica, tako da bi cifra izasla i na celih 800 eura. Njegova je preporuka da se vozi do prvih nus-pojava, i da do tada ustekam neke pare, pa kada ga budemo skidali da odradimo sve sto treba. Nisam pametan sta da radim, a u stvari posto sada nemam pare jedino mi ostaje da vozim i ne razmisljam o tome. 
Sačuvana

Cherokee
VIP
Van mreže Van mreže

Dieselhead

« Odgovor #25 poslato: 12.06.2010. - 12:18 »
Podeli temuIdi gore

Paket ventila je jedna stvar, a lamelice su drugo......

Lamelice se menjaju kad menjac zvekne, i to je zapravo remont menjaca.... Cifre idu oko 1000 eura, bar ovde u NS.....

A kad da znas da trebas da radis remont? Kad krenu brzine da ti proklizavaju (kao na manuelnom menjacu kada lamela ode) onda spremaj pare, ili stavljaj manuelni menjac  

Kod nasih automobila i ako zvekne automatik, nije problem staviti manuelni menjac (kazu da se moze naci za 300 eura polovan).... Dok kod novijih serija Megana, Scenica itd je nemoguce to uraditi, posto auta poseduju CANBUS interfejs....  

Mozes tako terati dok ne krene na tabli da ti pali lampicu (gde je obrtomer, nacrtan menjac i pise AUTO), i kad osetis da pri saltanju malo cima..... Onda se prvo uradi servis, posto se sumnja da se ulje vremenom zaprljalo itd....
Sačuvana

kojoca
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #26 poslato: 13.06.2010. - 12:26 »
Podeli temuIdi gore

Paket ventila je jedna stvar, a lamelice su drugo......

Lamelice se menjaju kad menjac zvekne, i to je zapravo remont menjaca.... Cifre idu oko 1000 eura, bar ovde u NS.....

A kad da znas da trebas da radis remont? Kad krenu brzine da ti proklizavaju (kao na manuelnom menjacu kada lamela ode) onda spremaj pare, ili stavljaj manuelni menjac  

Kod nasih automobila i ako zvekne automatik, nije problem staviti manuelni menjac (kazu da se moze naci za 300 eura polovan).... Dok kod novijih serija Megana, Scenica itd je nemoguce to uraditi, posto auta poseduju CANBUS interfejs....  

Mozes tako terati dok ne krene na tabli da ti pali lampicu (gde je obrtomer, nacrtan menjac i pise AUTO), i kad osetis da pri saltanju malo cima..... Onda se prvo uradi servis, posto se sumnja da se ulje vremenom zaprljalo itd....

Najverovatnije ce tako i biti, mada kazu da i kod mog modela zato sto je kraj 2001 postoji problem da se ubacim manuelni menjac isto zbog prevezivanja elektronike. Videcemo, sta mi bog da 
Sačuvana

Cherokee
VIP
Van mreže Van mreže

Dieselhead

« Odgovor #27 poslato: 06.07.2010. - 21:51 »
Podeli temuIdi gore

Da dignem malo temu iz mrtvih.....

Posle nekog vremena se problem javio ponovo....Cimanje menjaca, narocito pri malim brzinama, i dok je hladniji motor.... Dopi#delo mi, i otisao sam ponovo u Ruskai servis u Sremskoj Kamenici....

Ljudi su mi preko reda primili auto, prikopcali ga na dijagnostiku..... Ocitali su gresku, i nasli listu potencijalnih problema.... Rekli su da je moguce da elektronika nesto brljavi, a da je mala verovatnoca da nesto od mehanike ne stima.... Sto se tice pregledanja i daljeg petljanja oko toga, preporucili su me da odem u NS u servis Garage 021 (kineska cetvrt, tamo gde je RST), i da potrazim lika koga zovu Denci, sto sam i uradio....

Nasao lika, stariji covek 50-55 godina.... Ispricao sta je problem, seo u auto, probao.... Covek mi rekao da pregledam prvo nosace motora i menjaca, pa u slucaju da je tu sve ok, da trazimo problem dalje....

Oterao auto kod svog majstora, rekao mu da pregleda nosace, kad gle cuda sta je nasao:

Nosac motora se raspao na pola 

Zamenio sam to, cimanja gotovo i da nema za ovo kratko vreme sto sam auto probao..... Uglavnom, pratimo stanje i dalje 

Sačuvana

Exception®
LIMITED EDITION
Administrator
Van mreže Van mreže

Starost: 34
Auto: Scenic II, 1.6 16V EXCEPTION - red kredenac

Renault owner

« Odgovor #28 poslato: 06.07.2010. - 22:28 »
Podeli temuIdi gore

Denci kralj... Kad ga čovek vidi, mislio bi da nema 'leba da jede

Kad si bio u servisu kad te nisam video ?

Sačuvana

ΕΛΛΑΣ
Cherokee
VIP
Van mreže Van mreže

Dieselhead

« Odgovor #29 poslato: 06.07.2010. - 22:31 »
Podeli temuIdi gore

Bio sam dok si ti bio na moru

A sto se tice Dencija, covek ludak, izgleda kao busman.... A sta je mom autu radio dok ga je isprobavao  Molio sam Boga samo da stane.... Prvi put sam se zapitao da li moj auto stvarno tako dobro ide 
Sačuvana

Stranice: Prev 1 [2] 3 4 5 6 ... 27 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.099 sekundi sa 51 upita.