Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
26.02.2017. - 11:11 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: Prev 1 ... 22 23 24 25 [26] 27 Next   Idi dole
Autor Tema: Automatski menjaci- Problemi i saveti (Opsta tema)  (Pročitano 100985 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
nesas
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 41
Auto: Reno klio 2 automatik 1.4 16v 2002g

« Odgovor #375 poslato: 13.11.2016. - 15:21 »
Podeli temuIdi gore

Pozdrav svima ja sam jedan od vas koji ima dugo godisnji problem sa Automatskim menjacem u kliu 1.4 16v 2002g, Za razne servise dato oko 2000e za 30000 km-previse. Tu su bili ukljuceni Hit auto, servis u Sopotu koji je kostao oko1500 e i jos po neki razni mehanicari. Najveci pomak je bio posle servisa u Sopotu i na prvi pogled resenog problema koji se i dalje povremeno javljao na putevima. Upali se lampa za automatski menjac i prebaci ga u 3, stanem ugasim auto i sve radi ok. U zadnje vreme je poceo da pri promeni brazina jace trza- to moze biti do nosaca al i ovaj problem sa signalnom lampom i vracanjem u 3 brzinu je eskalirao. Od servisa u sopotu gde je zamenjeno ulje i filtri je proslo oko 20000 km. Planirao sam da auto odvezem na dijagnostiku da mi ocitaju greske, dosp[em 0,5 l atf ulja u menjac i proverim nosace motora i menjaca. Vi koji ste resili slican problem sa menjacem dajte mi preporuku kod koga da idem ada ne bude kao sa predhodnim servisima, i dranjem do besvesti. Da invalid sam i treba mi auto sa automatskim menjacem . Iscitao sam sve strane i vidim da se neki koji su resili tada problem ne javljaju. Ne smatram problem resenim ako auto prodas ili ugradis mehanicki menjac. Hvala
Sačuvana
Grle
Megane
Van mreže Van mreže

Starost: 44
Auto: Megane 1 1.9 dci, Laguna 2 ph2 1.9 dci 130KS Automatik

« Odgovor #376 poslato: 13.11.2016. - 18:43 »
Podeli temuIdi gore

Ne znam da li imamo isti menjac...
Ja sam problem sa limp modom u trećoj brzini rešio u Segedinu. Post je u ovoj temi nekoliko strana unazad...
Problem je bio nizak pritisak ulja.... Rešenje promena dihtunga i još nekih izhabanih elemenata

Ne bih da zalazim u razloge ali...da ne bude skuplja dara nego mera...
Da li se isplati praviti servis nekoliko keur-a za gradski autić od 15 god?

Nemam nameru da utičem, samo iznosim mišljenje
Sačuvana
nesas
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #377 poslato: 13.11.2016. - 19:49 »
Podeli temuIdi gore

Moj menjac je sa 4 brzine DPO , verovatno je to taj iz starijih postova. Nisam ni ja pametan, za novo je mnogo, malo prelazim 4-5000 km, za polovno moze isto da se vdesi, videcu Sad
Sačuvana
Grle
Megane
Van mreže Van mreže

Starost: 44
Auto: Megane 1 1.9 dci, Laguna 2 ph2 1.9 dci 130KS Automatik

« Odgovor #378 poslato: 13.11.2016. - 20:11 »
Podeli temuIdi gore

DPO imam i ja ...
Zar majstori iz Sopota ne daju neku garanciju?
Čuo sam da su fer .. zaključio sam da remontovan menjač nije prešao puno od intervencije pa bi to možda bila i najbrža (jeftinija) opcija.
Sačuvana
nesas
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #379 poslato: 13.11.2016. - 22:53 »
Podeli temuIdi gore

30.04 2009g na 130830 km je radjen servis menjaca, pa sam bio u obavezi za jos tri servisa da bih dobio garanciju bez napisanog garantnog roka. I to prvi servis na 131900 km, sledeci na 134900km i poslednji na 139900km i ta je uradjen 29.4. 2011 g tad je poslednji put i zamenjeno ulje u menjacu. ali se i dalje povremeno desavao problem sa paljenjem lampice. Stanem ugasim auto i radi ok. Reklamirao sam al eto ubedise me da to nesto brljavi kom i da vozim a da ceše dolazim kod njih na servis ( zamena ulja i filtera oko 250 e). Sam sam resio problem sa sajlom, i shvatio da se lampa upali kada je hladno i ulje ne zagrejano tako sto dodajem gas da obrtaji baud na 1000 dok se ne zagreje, i upali se jos kad naidjem na mnogo sitnih neravnina. Kad se to desi isto stanem, ugasim pa upalim auto, dotegnem buzir na sajli na samom biracu jer se limovi rasire pa ne drze zabravljen birac. sad je ovo malo drugacije pored te lampe upali se i on u obliku federa na sredini kontrolne table, i  prebaci menac  u 3 brzinu i promeni rad motora kao da radi na 3 clipa.u specifikacij devolva stoji : ulazna osovana tauš, kuplung k1, granitura dihtunga, filter i ulje. U napomeni shoji da su u menjacu ostali stati wandler, pumpa i šalt centrala sa elektromagnetnim ventilima.  Kad mi ih neko pomene dobijem ospice najblaze receno. Imam ideju da ocitam dijagnostiku, dosucu ulje, provericu nosace motora i menjaca, i te limove sto dze sajlu. Sopot ne vise nikako . Cekam člana ciroki  da se javi ako nije prosao kao ja. Stanje na km satu 168875 .

Danas ocitao greske na dijagnostici izbacio je sledece: -strujni krug premošćenja elektro ventila,-strujni krug modulacijskog elektro ventila pritiska, -umrezene informacije zaokretnog momenta motora. Dajte kontakte od servisa gde ste resavali da dobijem od njih misljenja. Hvala
« Poslednja izmena: 14.11.2016. - 11:03 od strane nesas » Sačuvana
miro585
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 33
Auto: megan II 1.5 DCI 2006

« Odgovor #380 poslato: 03.12.2016. - 23:27 »
Podeli temuIdi gore

Ljudi imam u planu da kupim polovnog megana III 1.5dci automatik. sta mi mozete reci o njemu na sta da obratim paznju kod menjaca? Svakisavet bi mi dobro dosao.
Ps. Vozim megana II 1.5dci manuelni menjac 320.000 presao nikakvih kvarova na njemu.
Sačuvana
djiuliju
Administrator
Van mreže Van mreže

Starost: 31
Auto: Clio 2 ph 2 1.2 16v

« Odgovor #381 poslato: 05.12.2016. - 21:25 »
Podeli temuIdi gore

Savet da ga zaobidjes 
Salim se, ima jedan predstavljen na forumu, pa procitaj, pisano je bas i o menjacu dosta
Sačuvana
mire
Espace
Van mreže Van mreže

Starost: 40
Auto: Laguna III GT 2.0T 205

« Odgovor #382 poslato: 06.12.2016. - 07:26 »
Podeli temuIdi gore

Ljudi imam u planu da kupim polovnog megana III 1.5dci automatik.

Kakav automatik? EDC, ili sa konvertorom obrtnog momenta?
Sačuvana

Whatever the problem is, Clint Eastwood is gonna fix it.
miro585
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #383 poslato: 06.12.2016. - 09:30 »
Podeli temuIdi gore

http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/9222694/renault-megane-15dci-akcija
Ne razumem se bas najbolje ali je u pitanju ovaj model
Sačuvana
mire
Espace
Van mreže Van mreže

Starost: 40
Auto: Laguna III GT 2.0T 205

« Odgovor #384 poslato: 06.12.2016. - 09:35 »
Podeli temuIdi gore

To je EDC, robotizovani menjač. Znači, u vožnji se ponaša slično ručnom menjaču, samo što sam menja brzine. Kolega goxxy sa foruma ima upravo megan III sa tim menjačem pa možeš da pogledaš i temu o njegovom automobilu i da vidiš ponešto o problemu koji je on imao. Verujem i da će te dobro posavetovati šta da gledaš.
Sačuvana

Whatever the problem is, Clint Eastwood is gonna fix it.
Goxxy
Dassault Rafale
VIP
Van mreže Van mreže

Starost: 37
Auto: 2011. Renault Megane Rafale 1.5dCi FAP 110bhp

Not all are as well equipped as a Renault Laguna

« Odgovor #385 poslato: 06.12.2016. - 10:02 »
Podeli temuIdi gore

Ako te nešto zanima, slobodno opleti pitanje Imam isti menjač kao ovde, sa jednim simpatičnim "problemom"
Sačuvana

miro585
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #386 poslato: 06.12.2016. - 14:21 »
Podeli temuIdi gore

Na sta da obratim paznju kod menjaca prilikom kupovine, koliko kostaju i kada se rade servisi, jesi li zadovoljan sa njim itd?
Sačuvana
Goxxy
Dassault Rafale
VIP
Van mreže Van mreže

« Odgovor #387 poslato: 06.12.2016. - 14:44 »
Podeli temuIdi gore

Prvo i najbitnije proveri ga u vožnji. Obavezno, da je auto zagrejan, da možeš da voziš makar 10 minuta, pusti ga u DRIVE (D) i poslušaj da li se čuju zvukovi pri menjanju brzina naviše ili naniže. Još jedan način, je da pustiš da se vrti na 1500o/min i onda da stisneš gas (kickdown) da spusti brzinu nadole da čuješ da li će se čuti neki čudni zvukovi. U pitanju je Getragov menjač model 6DCT250, kojim recimo amerikanci nisu prezadovoljni, jer se isti ugrađuje u Ford Fiestu i Focusu. Renault se lepo uklopio sa njim, ali opet - vidiš da nema savršenih. Moj problem je to da se čuo zvuk pri menjanju iz 3 u 4 i blaži iz 5 u 6 pri menjanju naviše. Kao zvuk kada prerano na manuelnom menjaču pustiš brže kvačilo, a onda menjaš brzinu, samo tiše. Meni je zvuk iz 3 u 4 nestao, ostao je samo tiši zvuk iz 5 u 6. Ja to nisam uopšte čuo kada sam testirao auto, bio je hladan motor i menjač. Prva vožnja kući, čuo se zvuk. Pa sam zamenio ulje i dobio neki rezultat - kolega renoboy mi je preporučio i proveru nosača motora i menjača, što ću uraditi prvom prilikom.

Servis ako radiš, u pitanju je samo zamena ulja. Ja sam to uradio i malo je ublažilo problem koji sam imao i planiram da uradim o sledeći servis još jednom zamenu ulja u menjaču. Koristio sam Motulovo ulje - Motul Multi DCTF koji je sertifikovan za EDC menjač https://www.motul.com/us/en-US/products/oils-lubricants/multi-dctf

Samo ulje je oko 4000 dinara, zamena je jednostavna i laka. I ne menja se često, šta više čak proizvođač kaže da ulje traje dok traje menjač. Stoga, ukoliko nemaš neki problem sa tim menjačem, nema potrebe menjati ulje.

Realno - bio bih prezadovoljan da nema tog zvuka koji se kod mene pojavio, a kod drugog koji sam testirao u na istom placu, nije. Meni lepo radi, menja kako treba, skoro uvek kada očekujem da promeni brzinu on je promeni. Nekada me iznenadi da pusti malo u više obrtaje, ili da promeni prerano, ali sve u svemu - zadovoljan sam. Ako ne voliš neku žustru vožnju, preporučujem. Ako voliš potpunu kontrolu, nije moja preporuka. Konkretno meni je zasmetalo par puta pri parkiranju na nizbrdici u Beogradu, na bankini, ali u prva dva meseca, dok sam ušao u štos.

Evo i par podataka:
http://www.getrag.com/media/products/powershift/6dct250/20150915_GETRAG_Press_information_6DCT250.pdf
http://www.getrag.com/en/products/powershift/Dual_Clutch_Transmissions.html
« Poslednja izmena: 06.12.2016. - 14:45 od strane Goxxy » Sačuvana

aboki85
Moderator
Van mreže Van mreže

Starost: 31
Auto: Laguna 2 1.8 16v , Kangoo 1.5dci

« Odgovor #388 poslato: 06.12.2016. - 15:15 »
Podeli temuIdi gore

Koliko je to litara ulja za 4000 din?

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Sačuvana
Goxxy
Dassault Rafale
VIP
Van mreže Van mreže

« Odgovor #389 poslato: 06.12.2016. - 15:19 »
Podeli temuIdi gore

Ubi me ako se sećam... Ali slagao sam, ja sam svo ulje platio 3000 dinara, tako da sam i tu omanuo
Sačuvana

Stranice: Prev 1 ... 22 23 24 25 [26] 27 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.162 sekundi sa 42 upita.