Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
27.03.2017. - 17:23 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: Prev 1 ... 23 24 25 26 [27]   Idi dole
Autor Tema: Automatski menjaci- Problemi i saveti (Opsta tema)  (Pročitano 102852 puta)
ljusasd i 1 gost pregledaju ovu temu.
aboki85
Moderator
Na mreži Na mreži

Pol: Muškarac
Starost: 32
Auto: Laguna 2 1.8 16v , Kangoo 1.5dci

« Odgovor #390 poslato: 06.12.2016. - 15:23 »
Podeli temuIdi gore

Sad gledam taj pdf sto si okacio, 1.7l ulja pise. Sad je vec bolja cena ako je 3000 :-D

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Sačuvana
ultimo
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 29
Auto: Reno Espace 3

« Odgovor #391 poslato: 02.03.2017. - 11:34 »
Podeli temuIdi gore

Pozdrav,

uzeli smo skoro Espace 3 2001 2.0 16v automatik, auto ima problem koji se manifestuje tako sto se cuje zvuk grebanja dok auto ide, povecava se sa brzinom.

Zvuk se cuje negde iz menjaca, auto normalno ide, normalno salta, ne trza i ne pali nikakve greske. Ali se cuje taj zvuk kao da je neki lezaj otisao.

Procitao sam celu temu i video da su svi problemi bili sa hladnim startom i safe modom i cuvenim solenoidima ali ove takvih problema nema, jedino sto se cuje taj zvuk.

Sutra cu opet da ga provozam i da ubacim u N dok se auto krece cisto da vidim da li ce prestati, nadam se da je bezbedno da uradim to na kratko?

Da li je neko imao slican problem?

Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk

Sačuvana

balltazar
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 37
Auto: renault espace III 2.0 16 V

« Odgovor #392 poslato: 02.03.2017. - 12:48 »
Podeli temuIdi gore

na jednom nasem masteru koji je manualac se tako culo iz predela menjaca, da bi se ispostavilo da je u stvari lager tocka. Stvar nije ista kao kod tebe ali realno moze da bude i to.Cesto se ti zvukovi mesaju pa majstori nisu sigurni sta je u stvari.
Nadam se da ces resiti problem.

Usput , kako se ponasa taj automatik, kako ubrzava, koliko trosi. Bilo bi dobro da predstavis espace posto nas ima malo koji vozimo espace.
Sačuvana

1m1m1m1m1m
ultimo
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 29
Auto: Reno Espace 3

« Odgovor #393 poslato: 02.03.2017. - 13:56 »
Podeli temuIdi gore

Hocu svakako

Auto mi je kod mojih kuci, uzeli smo ga zet i ja da imamo da se vozimo porodicno i zato sto smo dobili povoljnu cenu zbog tog zvuka koji se cuje.

Njemu je i zglob zreo za menjanje i jedna spona, lezaj se isto jedan cuje ali najvise u kruznom toku, za vikend cemo da ga ispitamo lepo da vidimo kakvo je stanje, presao sam sa njim 50km tako da slabo znam oko potrosnje. Prethodni vlasnik mi je rekao da puna boca plina ( 32l ) u gradu njemu traje 180-200km a na otvorenom oko 250km.
Sačuvana

Postmortal
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 28
Auto: Renault Clio 3 (2006), 82 kW @ 1.6 benzin AT

« Odgovor #394 poslato: 26.03.2017. - 17:14 »
Podeli temuIdi gore

Nedavno sam kupio Clio III 2006, 1.6 benzin sa 82 kW sa automatskim prenosom i trenutno na satu ima 33500 km pređenih.
S obzirom da mi je ovo prvi automobil sa automatskim menjačem, nisam siguran kako tačno treba da se ponaša jedno takvo gradsko vozilo. Bilo kako bilo, rekao bih da radi odlično i da se pristojno ponaša u saobraćaju.

Ono što sam prvo naučio je da automobil sa automatskim menjačem moraš naučiti da voziš. Ona čuvena priča "To ti gospodska stvar, gas-kočnica-gas i boli te uvo" nema blage veze. Čovek može vrlo lako da istripuje kvarove i malfunkcije zbog anomalija u vožnji nastale usled neprilagođene vožnje. Kao kad student medicine krajem prvog semestra studija sebi "dijagnostikuje" i rakove i zapaljenja i tropske bolesti.

Automatski menjači barataju sa velikim brojem promenljivih koje dobrim delom potiču iz prirode ponašanja vozača tokom vožnje. Interpretacija tih promenljivih i programsko izvršavanje funkcija zasnovanih na ulaznim, pa i izlaznim vrednostima je ono što te menjače čini automatskim. Evo baš juče seo moj burazer da proba auto. Ubaci ga u D, gas do daske, šrafi ga na preko 4000 RPM i čudno mu što ne prebacuje u sledeću brzinu.  Normalno, kad se desi ozbiljan problem to je više nego očigledno. To se, uostalom, vidi iz prethovnih 26 strana ove teme.

Međutim, donekle nalazim sebe u poziciji prethodno pomenutog "studenta medicine" - pažljivo osluškujem, pratim merače, testiram šablone ponašanja menjača i pretpostavljam algoritmiku.
Istripujem se kad jače vrati u niži stepen, kad jače povuče iz prve u drugu, kad tek na većim obrtajima odluči da promeni stepen... Ali to sve direktno zavisi od mog neuvežbanog stila vožnje, tako da ovi fenomeni nisu stalni. Polako skopčavam kako auto "zamišlja" da treba da bude vožen, pa čim se tu dogovorimo, mislim da će biti sve u redu.

O, da: Veliko hvala svima na izlišnom pisaniju od otvaranja ove teme. Mnogo sam naučio iz vaših iskustava.  Nadam se da će biti prilike da uzvratim.
Sačuvana
wcyber
Espace
Van mreže Van mreže

Auto: Scenic II ph1 1.9 dci 120PS

« Odgovor #395 poslato: 26.03.2017. - 17:42 »
Podeli temuIdi gore

Fora je sto noviji menjaci jos uce i od tvog stila voznje.. ko zna sta tu na kraju  ispadne .. on se navikava na tebe, a ti na njega 

Po meni je normalno da ce na pun gas da pusti motor da ide do kraja pre nego prebaci u sledeci stepen.. On jadan samo na osnovu procenta pritiska gasa moze da zamislja kako ti zelis da vozis auto ..
Sačuvana

Saćipko
Espace
Van mreže Van mreže

Starost: 33
Auto: Laguna 2, 1.9 dci; W203 Kompressor

Qualis vita, finis ita

« Odgovor #396 poslato: 26.03.2017. - 17:57 »
Podeli temuIdi gore

Tvoj ima 33.000 km. Neces imati problema
Sačuvana

Kad izadjes iz auta, zakljucas ga i ne okrenes se da ga ponovo pogledas, znaci da ne vozis pravi auto
Postmortal
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #397 poslato: 26.03.2017. - 18:25 »
Podeli temuIdi gore

Tvoj ima 33.000 km. Neces imati problema

Iz tvojih usta u božije uši. 
Naravno, ako je to 33500 originalnih kilometara...  2023
Sačuvana
wcyber
Espace
Van mreže Van mreže

Auto: Scenic II ph1 1.9 dci 120PS

« Odgovor #398 poslato: 26.03.2017. - 18:32 »
Podeli temuIdi gore

Je li taj Clio kupljen nov u Srbiji?
Sačuvana

Postmortal
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #399 poslato: 26.03.2017. - 18:48 »
Podeli temuIdi gore

Nije, uvezen je iz Švajcarske.
Sačuvana
Saćipko
Espace
Van mreže Van mreže

Starost: 33
Auto: Laguna 2, 1.9 dci; W203 Kompressor

Qualis vita, finis ita

« Odgovor #400 poslato: 26.03.2017. - 20:00 »
Podeli temuIdi gore

Otvori temu i predstavi ga
Sačuvana

Kad izadjes iz auta, zakljucas ga i ne okrenes se da ga ponovo pogledas, znaci da ne vozis pravi auto
Postmortal
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #401 poslato: danas u 12:48 »
Podeli temuIdi gore

Dobra ideja.
Done and done. 
Sačuvana
Stranice: Prev 1 ... 23 24 25 26 [27]   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.133 sekundi sa 37 upita.