Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
24.08.2019. - 22:11 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: Prev 1 ... 36 37 38 39 [40]   Idi dole
Autor Tema: Automatski menjaci- Problemi i saveti (Opsta tema)  (Pročitano 201015 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
wcyber
Espace
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 39
Auto: Scenic II ph1 1.9 dci 120PS

« Odgovor #585 poslato: 22.07.2019. - 10:44 »
Podeli temuIdi gore

Mislim da je to totalno individualna stvar vozaca isto kao i da li da drzis kvacilo u brzini na manuelnom menjacu ili da izbacujes u neutral

Ako postoji obavestenje na tabli da je vreme da prebacis u N, to je to..

Pretpodstavljam da je tvoje pitanje da li je bolje da svaki put cim stanes, prebacis u N, jer bi jedino to imalo nekog moguceg uticaja u duzem radnom veku menjaca
Sačuvana

Ap0calypto
Kadjar
Van mreže Van mreže

Starost: 34
Auto: Citroen C4 Picasso 2.0HDI EGS "Black mamba"

"opinions are like assholes,everybody has one"

« Odgovor #586 poslato: 24.07.2019. - 22:49 »
Podeli temuIdi gore

Na to sam mislio, ok, drzacu se toga

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk

Sačuvana

"Demokratija će platiti zato što će pokušati odgovarati svima.
Siromasi će hteti imetak bogatih. A demokratija će im to dati.
Mladi će hteti biti uvažavani kao stari, žene će hteti biti kao muški, stranci će hteti prava starosedelaca. A demokratija će im to dati".
Byk
Koleos
Van mreže Van mreže

Starost: 43
Auto: Laguna III 2.0dci 150hp, Megane II 2.0 16v 138hp, Twingo 1.2 16v 76hp

« Odgovor #587 poslato: 26.07.2019. - 07:15 »
Podeli temuIdi gore

https://autorepublika.com/2018/02/28/5-stvari-koje-ne-smete-raditi-sa-automatskim-menjacem-video/
Sačuvana

Byk
Koleos
Van mreže Van mreže

Starost: 43
Auto: Laguna III 2.0dci 150hp, Megane II 2.0 16v 138hp, Twingo 1.2 16v 76hp

« Odgovor #588 poslato: 31.07.2019. - 09:11 »
Podeli temuIdi gore

Postoji firmware update za automatski menjac. Ko nije, moze da zamoli servis da mu instaliraju novi. Procitao sam ovo sasvim sluajno na ruskom sajtu.

https://www.drive2.ru/l/536996532277215385/
Sačuvana

Zabelan
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 29
Auto: Clio RT II 1.4 16v

Mladen

« Odgovor #589 poslato: 20.08.2019. - 13:59 »
Podeli temuIdi gore

e pa drugari, ja sam svoj menjac izgleda sprzio skroz Smiley nema vise prenosa snage, ni u D ni u R...samo radi motor
e sada posto je auto stari clio 2, da li moze neko da mi kaze kako se prebacuje sa automatskog na manuelni menjac i da li posle toga zahtevaju neke papire ili ateste na taj menjac kada se radi tehnicki pregled, zbog registracije i validnosti????
Sačuvana

wcyber
Espace
Van mreže Van mreže

Starost: 39
Auto: Scenic II ph1 1.9 dci 120PS

« Odgovor #590 poslato: 20.08.2019. - 14:01 »
Podeli temuIdi gore

Hmmm, mislim da se nigde ne belezi menjač. Nađeš polovan za svoj motor i auto i ostale delove sa otpada... Ili prodaš auto tako i kupiš drugi
Sačuvana

slavko_bgd
Global Moderator
Van mreže Van mreže

Starost: 48
Auto: Alfa Romeo 1.6TS

« Odgovor #591 poslato: 20.08.2019. - 17:02 »
Podeli temuIdi gore

@Zabelan:
Menjač se beleži u COC-u u smislu manuelni-automatski, u nekim COC dokumentima čak stoje prenosni odnosi za svaki stepen prenosa, ali se u saobraćajna dokumenta ne unosi tip/index/serijski broj menjača kao za motor. U praksi, tehnički pregledi to ne gledaju a nisam siguran ni da im u pravilniku to izričito stoji kao "check-point", tako da sa te strane za sada mislim da nema problema. Najbolje je ipak raspitati se na tehničkom pregledu.
Prepravka ovog Clia2 sa "šimpanze" na "manuelca" je ozbiljan posao za ozbiljan servis koji ozbiljno zna šta radi. Takav zahvat zahteva ozbiljen mehaničke prepravke i u najmanju ruku reprogramiranja sa zamenama nekih računara i prepravkama električne instalacije,  tako da trošak te operacije može biti jako skup. Ako je problem robotizovani sklop menjača (jer mehanizam unutar menjača nije nikakav problem, isti je kao kod manuelnog menjača) možda je najispaltivija varijanta popravka ili zamena identičnim polovnim menjačem. Koliko znam popravke dobro rade od neovlašćenih servisa "Krstevski" i "Mijatović" iz Beograda. Od ovlašćenih svi to uspešno rade. Najpametnije je prvo uraditi dijagnostiku ( bez skidanja menjača) , zatim na osnovu dijagnostike po potrebi defektažu počevši od seta kvačila pa do rasklapanja menjača. Ja bih tako radio da je moj auto.

Ili poslušao wcyber-a i prodao ga takvog kakav je sada.
Sačuvana

Improvizacija je majka svih...sekiracija.
Ap0calypto
Kadjar
Van mreže Van mreže

« Odgovor #592 poslato: 20.08.2019. - 18:42 »
Podeli temuIdi gore

Ako je hidraulicni deo, on se bar kod EGS moze menjati. Kod mene su hteli menjati taj deo(cca 700e+ ruke), na kraju se ispostavilo da je rucica menjaca otisla(elektronika) . Polovna 50e,ne znam kakva je na tom tipu menjaca.

Sačuvana

Mladi će hteti biti uvažavani kao stari, žene će hteti biti kao muški, stranci će hteti prava starosedelaca. A demokratija će im to dati".
mladenst
Megane
Van mreže Van mreže

Starost: 37
Auto: Renault Laguna 3 ph3 2.0 dci 175ks 2014., Peugeot 208 1.6ehdi 2015.

« Odgovor #593 poslato: 22.08.2019. - 13:05 »
Podeli temuIdi gore

Da li je ovo potencijalno veliki problem sa menjacem i sta moze biti problem. Naime sve cesce se desava da kad upalim auto i treba da prebacim iz P u brzinu jako tesko izbaci-prebaci. Kocnica je pritisnuta do kraja. Ne desava se uvek zna se desiti, recimo upalim auto pa probam da saltam prvi put se to desi jedva prebacim (skoro pa cupam menjac), i tako mozda dva puta a treci put ide bez problema. Sto se tice samog prebacivanja iz N u R ili D nema problema. U voznji mi sve deluje ok. Manuelni mod sam koristio mozda dva tri puta, ali ni tu nije bilo problema. Dakle kao da nesto ,,zakuje˝ i jedva predje u R.
Takodje posle pranja desava se da se cuje od nazad da teze otpusti rucnu-automatsku kocnicu pretpostavljam da nije povezano, ali i to se desava.
Sačuvana

Ap0calypto
Kadjar
Van mreže Van mreže

« Odgovor #594 poslato: 22.08.2019. - 13:16 »
Podeli temuIdi gore

Jasno, ne znam kakva je rucica, da li elektronska kao ova. One hoce da zezaju, imao sam isti problem. Ako salta sve ostalo kako treba, nije hidraulika.

Sačuvana

mladenst
Megane
Van mreže Van mreže

Starost: 37
Auto: Renault Laguna 3 ph3 2.0 dci 175ks 2014., Peugeot 208 1.6ehdi 2015.

« Odgovor #595 poslato: 22.08.2019. - 14:30 »
Podeli temuIdi gore

Nije redovan automatski menjac isao je u modele Renoa tog godista pretpostavljam da je isti u M3 cini mi se cak da je isao i u prve Kadjar-e bar izgledaju isto.

Sačuvana

Ap0calypto
Kadjar
Van mreže Van mreže

« Odgovor #596 poslato: 22.08.2019. - 14:38 »
Podeli temuIdi gore

U svakom slucaju, verovatno je banalnost. U smislu da treba proveriti da li rucica daje kontakt, itd. Sto se tice otpustanja rucne, ja je pre polaska sam otpustim na prekidac. Jer sam imao osecaj da kao da ne spusti skroz, kada krenem i auto sam otpusti

Sačuvana

Stranice: Prev 1 ... 36 37 38 39 [40]   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.118 sekundi sa 34 upita.