Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
22.07.2014. - 21:20 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Fotoaparati 15% na proizvode iz programa Renault boutique - samo za clanove RFS u AK Francuz! AK Francuz, sponsor treceg skupa RFS u Jagodini
Stranice: Prev 1 ... 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 Next   Idi dole
Autor Tema: Problem: Pali se (sija) lampica od grejaca  (Pročitano 36436 puta)
0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
SlObOdNi
VIP
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 32
Auto: Clio II 1.5dCi , R19 1.8ie coupe cabrio 113 KS

Clio

« Odgovor #210 poslato: 06.03.2012. - 20:56 »
Podeli temuIdi gore

Osim sto ce mu prijati ciscenje EGR-a (koji mislim da kada skidas i cistis na 1.9 motorima moras da kalibrises preko CLIP-a ) ne znam zasto si to radio napamet?

Ta lampica moze da znaci puno toga, mislim da je najpametnije da nadjes nekoga ko ima CLIP dijagnostiku. Ispisace sta je tacno prijavio, pa ne resavas napamet...
Sačuvana

dubravkokrinic
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 29
Auto: 5,laguna II

« Odgovor #211 poslato: 06.03.2012. - 21:59 »
Podeli temuIdi gore

Hvala,jbg reko sebi ne moze da skodi
« Poslednja izmena: 06.03.2012. - 22:01 dubravkokrinic » Sačuvana
scorpyon
Gost
« Odgovor #212 poslato: 12.03.2012. - 16:53 »
Podeli temuIdi gore

ljudi renault scenic 1,9 DTI 2001god je u pitanju. pali super,ide super,vuce super i sve je ok ali lampica za grejace na instrument tabli gori stalno !
da li mozete pomoci u vezi toga ili ipak moram na dijagnostiku da idem? nebih voleo bzvz da dajem pare za to ako vec moze na drugi nacin da se sredi kvar.

hvala.

edit: spojene teme
« Poslednja izmena: 12.03.2012. - 17:28 SlObOdNi » Sačuvana
SlObOdNi
VIP
Van mreže Van mreže

Starost: 32
Auto: Clio II 1.5dCi , R19 1.8ie coupe cabrio 113 KS

Clio

« Odgovor #213 poslato: 12.03.2012. - 17:03 »
Podeli temuIdi gore

Moraces na dijagnostiku.

« Poslednja izmena: 12.03.2012. - 17:28 SlObOdNi » Sačuvana

wcyber
Espace
Na mreži Na mreži

Starost: 34
Auto: Scenic II ph1 1.9 dci 120PS

« Odgovor #214 poslato: 12.03.2012. - 17:30 »
Podeli temuIdi gore

ljudi renault scenic 1,9 DTI 2001god je u pitanju. pali super,ide super,vuce super i sve je ok ali lampica za grejace na instrument tabli gori stalno !

jbg, to je pocetak nekog problema, koji verovatno imas sanse da ispravis pre nego bude prekasno Smiley
Sačuvana

Rikky86
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 27
Auto: Reno clio 1.2 v8

« Odgovor #215 poslato: 16.03.2012. - 16:57 »
Podeli temuIdi gore

imam i ja taj problem na autu reno clio 1.2  2002 god.  kad se upali lampica grejaca i tad papucica ne reaguje na gas uopste znaci radi na tom ler gasukoji turira  i kako kad zavisi povecava gas sam nekad do 2 nekad 3 k obrtaja....  nekad se problem resavao gasenjem auta i ponovnim paljenjem se vrati u normalu, tj izgubi se lampica grejaca i radi normalno.... a nekad ne pomaze ni to,pa cekam da prodje samo kad vec ... stim sto kad se desi to auto moze da se vozi na tom ler gasu u 1u 2u ili 3 brzinu mada to je vec zeznuta situacija ...  isli smo kod raznih takozvanih majstora koji poseduju taj kompijuter za proveru nalazio je svakakve greske koje su brisane ali nije bilo pomoci... E SAD DA NAPOMENEM TO SE SVE DESAVALO PREKO LETA ZNACI KAD JE BILO TOPLO VREME, DOK  ZIMUS SE NIJE UOPSTE  DESAVALO ... ali stizu ponovo vreli dani i plasim se da ne pocne opet ta zebancija sa lampicom grejaca :/   
Sačuvana

wcyber
Espace
Na mreži Na mreži

« Odgovor #216 poslato: 16.03.2012. - 21:29 »
Podeli temuIdi gore

imam i ja taj problem na autu reno clio 1.2  2002 god.  kad se upali lampica grejaca i tad papucica ne reaguje na gas uopste znaci radi na tom ler gasukoji turira  i kako kad zavisi povecava gas sam nekad do 2 nekad 3 k obrtaja....  nekad se problem resavao gasenjem auta i ponovnim paljenjem se vrati u normalu, tj izgubi se lampica grejaca i radi normalno.... a nekad ne pomaze ni to,pa cekam da prodje samo kad vec ... stim sto kad se desi to auto moze da se vozi na tom ler gasu u 1u 2u ili 3 brzinu mada to je vec zeznuta situacija ...  isli smo kod raznih takozvanih majstora koji poseduju taj kompijuter za proveru nalazio je svakakve greske koje su brisane ali nije bilo pomoci... E SAD DA NAPOMENEM TO SE SVE DESAVALO PREKO LETA ZNACI KAD JE BILO TOPLO VREME, DOK  ZIMUS SE NIJE UOPSTE  DESAVALO ... ali stizu ponovo vreli dani i plasim se da ne pocne opet ta zebancija sa lampicom grejaca :/   

Treba pregledati detaljno kompletnu elektroinstalaciju, kontakte svih senzora, itd .. Te greske koje su brisane isto znace nesto, ne mogu se samo obrisati i ignorisati  290 Smiley
Sačuvana

cika mili
Scenic
Van mreže Van mreže

Starost: 42
Auto: Megane Generation 1.6 16v

« Odgovor #217 poslato: 17.03.2012. - 09:01 »
Podeli temuIdi gore

Sa drugog foruma:
 "Evo sta mi se desi jutros na prvom paljenju.Upalim auto,kresnu iz prve ali malo cudno,ko da kasljuca da tako opisem 31>/.Neravnomjerno radi,cudan zvuk,posle dve minute podigne obratje na 1300 u leru i ne spusta i kad automatski prebaci na plin simptomi su isti,cudan zvuk,malo slabi odziv na gas,slabije vuce,povecao je potrosnju.
  I na instrument tabli stoji upaljena lampica ...Cuo sam se sa majstorom,sutra trebam ici kod njega da vidim sta je.Ima li iko predstavu ovako odoka sta je u pitanju?"

Uh,problem pronadjen i otklonjen #:-S.Dijagnostika je prijavila senzor pritiska na izduvnoj grani =P~ ako sam dobro napisao.Majstor je skinuo neku racvu sa nekim crevima,probusio tu racvu na jednom mjestu,dodao novo crjevo,sad ne znam jel ono staro negdje iskoristio ili ga je bacio,nisam bas najbolje pratio sta je tu radio 27>/ ali auto radi sad ok,normalno lijepo pali,bolje vuze,tih je zvuk,lampicu je ponistio,vise ne svjetli i sve me to kostalo 800din.To je to.Idemo dalje Smiley"

Možda pomogne kome.
Sačuvana
sicmi
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 41
Auto: reno megan

« Odgovor #218 poslato: 14.05.2012. - 16:18 »
Podeli temuIdi gore

Sačuvana
Sarma84
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 30
Auto: Renault Laguna II 1.9 dci 88 kw

iPhone,iPad,iVar...

« Odgovor #219 poslato: 25.06.2012. - 13:25 »
Podeli temuIdi gore

Ja sam ranije pokrenuo temu sa istim problemom i napisao se toliko da sam sebi dosadio a kamo li drugima..problem je isti, pali se lampica i baca ga u safe mode gdje bude sve dok ne ugasim auto i izvučem karticu. Svašta sam nešto radio, od turbine, senzra, ventila do zamjene IC hladnjaka jer je bio probijen a greška ne mrda...ruku na srce nije uvijek pokazivalo na isti senzor/ventil ali je ubrizgavanje glavni problem. Turbina je sklopljena sa novim dijelovima ali bez balansiranja, nisam pametan da li je to mana ali ima pravilan zvuk i auto super vuče do nekih 2200 obrtaja i puf..opet isto. Sada CLIP ukazuje na elektroventil a njega sam stavljao novog prošle godine u par navrata i nije bilo poboljšanja tako da sam vratio svoj i nastavio dalje sa istim kvarom..prije mjesec sam čistio turbinu i poslije nisam ubacivao novi elektroventil jer više nisam pametan šta da radim? Evo CLIP-a

DF301 Strujni krug ulaza vazduha    1DEF
CC.1 Elektroventil kompresijskog punjenja u kratkom spoju na +12 volti.
CO.0 Elektroventil kompresijskog punjenja u prekinutom strujnom krugu ili na kratkom spoju na masu.
1.DEF Manjak vazduha u sistemu usisa vazduha.
2.DEF Pritisak kompresijskog punjenja previsok

Čini mi se da se češće dešava toplo vani jer mi je poslednji put upalio lampicu poslije 5 metara vožnje i tako par puta dok ga nisam ohladio, a kada upali u kabini čujem elektroventil koliko zuji i kada ga pipnem vreo je da se jaja mogu peći na njemu. Ima li iko pojma da li je takav jer zatvori turbinu pa zbog pritiska pušta te zvukove ili je u kvaru?
P.S. Svi kažu da oni nisu mana i usmjeravaju me na instalacije
Sačuvana

Konačno pogodio kladionicu..kamenom!!!
panmarko
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 50
Auto: RENO MEGAN 1.6

« Odgovor #220 poslato: 02.07.2012. - 10:14 »
Podeli temuIdi gore

imam reno megan 1 1999 god nekad se upali lampica druga zdesne strane po redu neznam od cega je ,jel to neki kvar .neki dan sipam gas i voxim do bg i ayto nece da predje 90 km /h.stiskaj papucicu od gasa ,al nevredi on ide toliko ,i cao.jel neko imao ovakve pojave .hvala unapred na pomoci
Sačuvana
wcyber
Espace
Na mreži Na mreži

« Odgovor #221 poslato: 15.07.2012. - 09:20 »
Podeli temuIdi gore

imam reno megan 1 1999 god nekad se upali lampica druga zdesne strane po redu neznam od cega je ,jel to neki kvar .neki dan sipam gas i voxim do bg i ayto nece da predje 90 km /h.stiskaj papucicu od gasa ,al nevredi on ide toliko ,i cao.jel neko imao ovakve pojave .hvala unapred na pomoci

Ne vredi ti ovako preko foruma, pravac servis Smiley .. Neki od uredjaja vezanih za ubrizgavanje su ti zaribali, pa auto ode u tzv. safe mode...  Moze biti bilo sta, a serviser ce prvo zakaciti na dijagnostiku pa ce videti sta racunar prijavljuje..
Sačuvana

TexWiller
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Auto: Laguna II 1.9 dci 120ks

« Odgovor #222 poslato: 07.08.2012. - 08:44 »
Podeli temuIdi gore

Pozdrav svima,
evo i ja da iznesem problem koji me muči. Imam Lagunu II 2003. 1.9dci. Kada idem manjim obrtajima oko i ispod 2000, najčešće 4. ili 5. na uzbrdici se pali žuta lampica grejača. To se dešava npr kada idem 4. i ako su obrtaji manji 2000-2500 i onda prebacim u 5., kad auto nema dovoljnu snagu pali se ova lampica. Posle toga stanem, ugasim, izvadim karticu, ponovo upalim i sve normalno. Auto sam uzeo pre 3 god i u početku sam mislio ko zna šta je. Vozio ga kod 2-3 majstora na dijagnostiku i to više puta sa istim problemom, kažu greška na usisnoj grani, ne zna se tačno šta, čistili mi interkuler, menjali protokomer i svašta radili i uvek isto. Napominjem da se ovo nikada ne dešava ako idem na uzbrdicu sa većim gasom oko 3000 obrtaja i onda prebacim u niži stepen, onda auto ima dovoljnu snagu i ne pali lampicu. Onda sam pričao sa ljudima koji takođe imaju reno-e i kažu ma batali to te majstori samo zavlače, jer kad auto tako nema snagu javi se elektronika sa greškom tipa nepravilna vožnja i zato pali žutu lampicu. Onda sam odustao i naučio da vozim sa većim gasom na uzbrdicama, tako da mi se sada ovo pali samo ponekad kada se zaboravim.

Video sam po forumima da ljudi imaju ovaj problem i sa Senicom i drugim renoima, ali nigde nisam našao konkretan odgovor. Da li je moguće da je ovo stvarno bug na autu i da se ne poporavlja.
Sačuvana
wcyber
Espace
Na mreži Na mreži

« Odgovor #223 poslato: 07.08.2012. - 09:02 »
Podeli temuIdi gore

Ja vozim scenica 1.9 dci god dana i nije mi se desavalo nista da mi se pali na uzbrdici ni pod kojim uslovima.. No, generalno treba voziti uzbrdo u nizem stepenu prenosa na malo visim obrtajima ... Raspasce se motor uzbrdo na nizim obrtajima Smiley
Sačuvana

Sarma84
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 30
Auto: Renault Laguna II 1.9 dci 88 kw

iPhone,iPad,iVar...

« Odgovor #224 poslato: 31.08.2012. - 11:06 »
Podeli temuIdi gore

Tex W

Ta lampica ti se pali kada imaš neki kvar na autu, nije naprvaljena samo da nervira vlasnike kao što sam ja mislio..meni je turbina bila razlog paljenja lampice, ali ne bih da te prepadam, masa stvari treba da se provjeri da bi se to otklonilo, od običnih žičica koje su izgubile izolaciju ili popustile preko MAP-a, elektroventila, protokomjera vazduha i svega ostalog što se nalazi u kružnom toku vazduha, začepljen EGR, probijeno gumeno crijevo izmedju turbine i elektroventila ili izmedju IC-a i turbine ili crijevo usisa ili loš kontakt na potenciometru gasa ili začepljena varijabilna krilca na turbini pa ne otvaraju pravovremeno(potrebno čišćenje) ili... Dobar majstor/dijagnostičar zlata vrijedi, i naći će ti kvar sigurno u kratkom roku ako je nešto što se ponavlja kod laguna, ne plaćaj dijelove bez garancije o povratu novca jer ćeš imati kolekciju nepotrebnih dijelova kao i sam.
P.S. Nadji nekog ko zna i ko je voljan da sjedne u auto sa tobom i priključenom dijagnostikom da kada se upali lampica očita stanje i tada će znati gdje je kvar.
Sačuvana

Konačno pogodio kladionicu..kamenom!!!
Stranice: Prev 1 ... 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2006-2009, Simple Machines | Srpski prevod: Jovan Turanjanin Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.23 sekundi sa 44 upita.