Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
19.11.2018. - 04:05 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: Prev 1 [2] 3 4 5 6 Next   Idi dole
Autor Tema: Panorama, pomicni, elekt. otvori na krovu  (Pročitano 25124 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Mrki
Captur
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 36
Auto: Renault Megane 3 2012 restayling 1,5dCi, Fiat Panda '02

« Odgovor #15 poslato: 01.08.2014. - 07:07 »
Podeli temuIdi gore

NA Twingu ima taj deo koji se podigne prilikom otvaranja krova, da smanji udare vetra u kabini
Sačuvana

Saćipko
Koleos
Van mreže Van mreže

Starost: 35
Auto: Scenic 2 ph2, 2.0 dCi; Passat B6

Qualis vita, finis ita

« Odgovor #16 poslato: 01.08.2014. - 12:50 »
Podeli temuIdi gore

Ima i ovde

ali ja mislim na prvi stepen, kad vazuh ulazi izmedju stakla i metala (krova)

odmah do soferke

A ja sam mislio na ovo

« Poslednja izmena: 01.08.2014. - 13:30 od strane sacipko » Sačuvana

Kad izadjes iz auta, zakljucas ga i ne okrenes se da ga ponovo pogledas, znaci da ne vozis pravi auto
Saćipko
Koleos
Van mreže Van mreže

Qualis vita, finis ita

« Odgovor #17 poslato: 27.08.2014. - 09:56 »
Podeli temuIdi gore

Drugovi i drugarice NA JE BO SAM !!!

Posle duge agonije, sta ga to brani da se otvara bez pomoci moje ruke, resio sam da otvorim i uverim se sam.

Naime, prvo se skinu ukrasne "lajsne" gde se kaci krovni nosac (klasicne zabice), dovede se krov na drugi stepen, i odvrnu se, po jedan sraf sa svake strane, kao na slici. Otkaci se "papuca" i skine se i zamene "zabice"
Na prvu lako, medjutim, sa leve, vozaceve strane otacih ga za par sekundi, ali sa suvozaceve... Prokukao sam majcino mleko!
Sraf star, jos zvezdasti, torex, jos kineski moj kljuc torex. Jednostavno pesma Sraf zaribao, posao jedan krug i stao. Naprskah ga WD 40 sprejem, ali dzaba. Proslajfuje sraf, kljuc i " ni tam ni ovam" Muka!
Rasecem vodoravno sraf bonsekom, da napravim ulaz za klasican plocasti srafciger. Podje jos polakruga i kao da je armirani beton. Papuca postane klimava, niti da je vratim, ne moze da se zategne, niti da je skinem, ne moze da se otegne!
Sreca, cale mi vrhunski majstor, ali ga sje*o  diskus, ne moze da stoji, jedva uz dva stapa. Namuzim ga ja, razmenimo ideje, i pocnemo da ga razbusavamo busilicom. Sraf. RAzbusimo glavu srafa, skinem papucu, i nastavimo da busimo u sraf. Ideja je bila da busimo sraf i da kad ga razbusimo, urezemo novu lozu na biksnu (ubacena biksna i u njunarezana loza, fabricki), i da stavim novi, malo veci sraf. Medjutim, sraf celicni. Ide, ali polako. Odustanemo od toga i "papagajkama" tako se zovu ona veca i jaca, zakrivljena, klesta, skinemo na jedvite jade sraf. Radili smo od 16-20h, i to ako uzmemo u obzir da je leva strana skinuta bez po muke.

Dosao sam do ideje da zamenim klizace (zabice) jer je samo jedna spljeskana i u nekom kupastom obliku. Istrosena je. To je ona koja stoji na krivini. Druga, koja se vuce po sini napred nazad je kao nova. Zamenim mesta i sada se panorama otvara kao nova 

Medjutim, ta cuvena panorama me je naterala, tipicnog balkanca koji se slabo razime u IT, da otvorim internet karticu i nalog na ebay i kupim one klizace.
Da se ne prevarite kao ja, oni od cca 4 dolara su jedan u kompletu, a oni od cca 20-26 dolara su cetiri. Na isto mu dodje. Ja sam narucio, ne znajuci, jedan, pa jos jedan, jer sam u medjuvremenu pitao prodavca koliko ide u oakovanju. On mi je odgovorio da ide jedna za 4.20 AUD (australijski dolar, ne znam sto)

KAko sam narucio dve, zamenicu samo one ostecene, i to postaviti gde trpi "trosenje", na krivini. Inace sam dosao do zakljucka, da moze da se napravi od tvrdo kompresovane gume, ili mozda od tvrde plastike ili bakelita. Ne mora da se kupi. Oblikuje se i izbusi rupa u sredini.

Postavicu snimak kasnije kako sve to sjaka sada

Resena jos jedna misterija 
Sačuvana

Kad izadjes iz auta, zakljucas ga i ne okrenes se da ga ponovo pogledas, znaci da ne vozis pravi auto
singer
Koleos
Van mreže Van mreže

Starost: 43
Auto: laguna 1.8 rxe

kupujem samo kola koja imaju svoj tim u F1!!!

« Odgovor #18 poslato: 27.08.2014. - 10:04 »
Podeli temuIdi gore

999

zajebana ta panorama ali da je lepa lepa je 
Sačuvana

xrgrands
Megane
Van mreže Van mreže

Starost: 46
Auto: Grand scenic II ph2 2.0dCi automatic

« Odgovor #19 poslato: 27.08.2014. - 12:05 »
Podeli temuIdi gore

Bravo.  To i mene ceka, samo sto ne javi da ces da narucujes da narucimo zajedno. Ja moju i ne otvaram zbog tog problema.
Kazi mi samo kako si skinu lajsne?
Sačuvana

Saćipko
Koleos
Van mreže Van mreže

Qualis vita, finis ita

« Odgovor #20 poslato: 27.08.2014. - 12:47 »
Podeli temuIdi gore

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=q5K1RrvfMiU" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=q5K1RrvfMiU</a>

Evo kako sada izgleda. Radi bez problema, i ova zamena klizaca moze biti privremeno, ili pak, resenje dok je auto kod vas. Ako je trajalo do sada, 10-11 god, trajace i ovako bar jos 3-4 godine. Bar dok se deo ne naruci, ili napravi, posto, smatram, da je lako izvodljivo, a i ne otvara se cesto panorama...

Lajsne sam skinuo vrlo lagano, prstima. Moras paziti i naci gde su zabice, i da napinjes tu, da ne bi ostetio lajsnu, ili polomio zabicu. Znaci prstima napnes, jako, ali osetljivo. Ako me razumes. Samo pre nego ista probas, probaj da li funkcionisu oba srafa, ili bar, pocinji da prskas sprejem da popusti. NA svakih par dana sa obe strama srafa. Loza se vidi i iz kabine. A ne kao ja. krenuo i najeb'o. Inace, vrlo prosto. Videces

A sto se narudzbine tice, sta znam... ocekivao sam da se neko javi, a clan baki800 je hteo da poruci za nas. Niko se nije javljao i eto, narucih 
Sačuvana

Ćimo
Global Moderator
Van mreže Van mreže

Auto: Renault Laguna 2 ph2 grandtour 1.9 dci

« Odgovor #21 poslato: 27.08.2014. - 12:50 »
Podeli temuIdi gore

odlican posao 

al se sjaji ko pasja m..a 
Sačuvana

Saćipko
Koleos
Van mreže Van mreže

Qualis vita, finis ita

« Odgovor #22 poslato: 27.08.2014. - 13:58 »
Podeli temuIdi gore

Trudim se da bude uvek cist, i ispravan. Pican sam i ne dozvoljavam sitnice da ne rade... Inace, burazeru sam pre par dana pozajmio auto, i zakacio zastitu od ispod motora, i sad viri dole. Moram kod nekoga na kanal da pritegnem i to... 
Sačuvana

MilosArsic
Megane
Van mreže Van mreže

Auto: Trafic 2.1D+HHO

« Odgovor #23 poslato: 27.08.2014. - 14:28 »
Podeli temuIdi gore

Jednom kad mi je zapekao sraf komsija mi dao neki sprej za to (moguce da je wd) ali se nije desilo nista onda upotrebio fosfornu kiselinu 

Skinuo ga bez nekog problema

za tekst
Sačuvana

Arsic Milos
xrgrands
Megane
Van mreže Van mreže

« Odgovor #24 poslato: 31.08.2014. - 15:51 »
Podeli temuIdi gore

Ja sam danas skinuo i, u nedostatku zamenskih klizaca, naparavio od polutvrde plastike 4 caure 10/6x12 mm i za sada sve radi bez problema.
Inace su kod mene bile original, trodelne gumice.

Sačuvana

Saćipko
Koleos
Van mreže Van mreže

Qualis vita, finis ita

« Odgovor #25 poslato: 31.08.2014. - 15:58 »
Podeli temuIdi gore

jesi li lagano odvrnuo srafove? jesi li slikao zamenske koje si ubacio? Bas me interesuje, jer sam ja narucio samo dve i razmisljam kako bi islo da sam napravim... Ako te ne mrzi snimi kako klizi i postavi...
Sačuvana

xrgrands
Megane
Van mreže Van mreže

« Odgovor #26 poslato: 31.08.2014. - 16:03 »
Podeli temuIdi gore

Srafove sam odvio bez problema, nisam stigao da slikam jer su mi bile zamazane ruke. Obicne okrugle caure sam napravio, na strugu. Spolja precnik 10, rupa 6 duzine 12 mm. Klizi bez ikakvih proiblema i seckanja. Slikacu kad budem bio slobodan.
Sačuvana

Saćipko
Koleos
Van mreže Van mreže

Qualis vita, finis ita

« Odgovor #27 poslato: 31.08.2014. - 16:19 »
Podeli temuIdi gore

Ja rodih mecku sa srafom na desnoj strani.

Citao sam na stranom forumu ubacio kug lager. I sljaka bez problema isto... Razmisljao sam se i to.
Sačuvana

xrgrands
Megane
Van mreže Van mreže

« Odgovor #28 poslato: 31.08.2014. - 22:40 »
Podeli temuIdi gore

Pa posle kratkog proucavanja sam zakljucio da je kuglager nepotreban a i bilo bi me strah da ne zvecka. Mislim da je ovo najbrze i najjeftinije resenje. Da nisi ti odradio, ne bih se upustao u to, ali sam po tvom postu video da je celokupan posao, maksimum, 20 min. Sad sam srafove podmazao pre zavijanja tako da mi ni ta bojazan vis nece predstavljati prepreku.
Po mom misljenju, ovo je manje zamoran posao od ciscenja otvora za odvod vode, tako da mi nece biti tesko ponoviti ga i dogodine, ako stradaju caurice, a iskreno ne verujem da ce.
Sačuvana

Saćipko
Koleos
Van mreže Van mreže

Qualis vita, finis ita

« Odgovor #29 poslato: 01.09.2014. - 13:51 »
Podeli temuIdi gore

Samo da javnem da mi je stigao deo. S'obzirom da sam narucio  jedan, pa sutradan jos jedan, posto nisam znao da je cena po kom, ocekujem da sutra stigne i drugi klizac.
Znaci, iz Leocestera UK, Nis Srbija pet dana.
Suma, 6,33 AUD po komadu.

Smejurija koja moze da nacini vecu stetu, a za koju niko nista ne prica, inace, a oko koje sam mnogo vremena potrosio da saznam sta je.
Sačuvana

Stranice: Prev 1 [2] 3 4 5 6 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.085 sekundi sa 51 upita.
anything