Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
19.11.2018. - 06:10 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: Prev 1 2 3 4 5 [6]   Idi dole
Autor Tema: Panorama, pomicni, elekt. otvori na krovu  (Pročitano 25126 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
hrvojexyz
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 32
Auto: Renault Megane I mk2

« Odgovor #75 poslato: 14.08.2018. - 11:43 »
Podeli temuIdi gore

Ja imam isto"ludi"problem:

Megane 2 panorama
Zadnjih par mjeseci je počela zezat na način da, ako ju otvaram dok tek upalim auto, samo krene da će se otvoriti, kao do onog položaja ukoso, i automatski se iste sekunde vrati u zatvoreni položaj. Probam opet, isti rezultat.

Malo se vozim, probam opet, otvori uredno.
Zadnjih dana je poludila skroz u ne želi otvarati nikad,  isto tako malo otvori i odmah zatvori.
Tu i tamo kad se i otvori, jednom kad se otvori savršeno klizi po vodilicama,nikakvih zvukova.

Jedini zvuk koji je čudan je kad se otvori, tesko mi je opisati ali kao da si odvojio dva polusljepljena stakla.

Koji joj je vrag? nema nikakvih lufta u smislu da lupa kad je na neravnoj cesti, kanale sam izvana očistio od stare masti..
Sačuvana

hrvojexyz
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 32
Auto: Renault Megane I mk2

« Odgovor #76 poslato: 21.08.2018. - 18:18 »
Podeli temuIdi gore

Da sam sebe nadopunim, malim istrazivanjem dosao sam do saznanja da kad se malo "pomogne" straznjem dijelu stakla koji se pomice, ide bez problema.
Plastikice koje drze taj zadnji dio stakla izgledaju cijelo, al ovi romboidni klipici su napukli skroz.

https://www.ebay.com/itm/RENAULT-MEGANE-II-SCHIEBEDACH-REPARATUR-SET-7701209744/282116774695?hash=item41af785b27:g:tTcAAOSwpLNX9j12. Nisam siguran dal zbog tog ne dize ,al to cu naruciti i zamjeniti pa cemo vidjeti.
« Poslednja izmena: 21.08.2018. - 18:19 od strane hrvojexyz » Sačuvana

mire
Espace
Van mreže Van mreže

Starost: 42
Auto: Laguna III GT 2.0T 205

« Odgovor #77 poslato: 21.08.2018. - 18:36 »
Podeli temuIdi gore

Potraži malo na forumu. Neko je opisao kompletnu proceduru čišćenja i zamene pojedinih delova, sa sve slikama. Ne sećam se više ko i kada.
Sačuvana

Show them no fear, show them no pain.
Saćipko
Koleos
Van mreže Van mreže

Starost: 35
Auto: Scenic 2 ph2, 2.0 dCi; Passat B6

Qualis vita, finis ita

« Odgovor #78 poslato: 22.08.2018. - 09:44 »
Podeli temuIdi gore

Ja sam to uradio. Stvarno sam protiv mucanje i pametovanja da se procita cela tema (kada nekome treba neka info), ali ova tema je u momentu postavlhanja pitanja imala svega 5, a ne 55 strana. Ljudi citajte. Mada sad vidim da nema slika, mada tekst i dalje stoji...
Sačuvana

Kad izadjes iz auta, zakljucas ga i ne okrenes se da ga ponovo pogledas, znaci da ne vozis pravi auto
Stranice: Prev 1 2 3 4 5 [6]   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.057 sekundi sa 28 upita.