Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
21.10.2018. - 20:58 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: [1]   Idi dole
Autor Tema: Problem sa menjačem  (Pročitano 2244 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Joker
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 36
Auto: R19 GTA Chamade ph-1 69kw 1989

« poslato: 18.06.2014. - 12:21 »
Podeli temuIdi gore

Pozdrav svima! Prva tema koju startujem, pa odma o problemu. Naime, kada je auto hladan, radi odlično. Ali nakon par pređenih kilometara ne želi da ubaci u prvu i drugu brzinu. Druga može jedino kada malo jače nategnem menjač i nikakav čudan zvuk ne izbacuje sem što eto neće da ubaci u te dve brzine ni pod razno. Sem kad ugasim auto i onda lepo i lagano prihvati prvu. A rikverc krči i istim sistemom mora (ugasim auto, prešaltam u rikverc, upalim i to je to). Majstor koji je "upoznao" taj auto mi kaže da treba nov set kvačila i korpa da se odrade, a da imam para za bacanje kupio bih nov auto

Pre par meseci mi je pukla sajla od kvačila te sam kod istog tog majstora ugradio novu koja nije original već nekakva malezijska koja nije samopodešavajuća. Od tada ima manji hod, odnosno odvoji na 1cm od poda i veoma je prijatnije i lakše u vožnji nego li dok je bila stara sajla koja je tražila da otpustim kvačilo do pola da bi auto krenuo.
Ako neko zna u Nišu gde, kako i za koliko bih mogao da rešim taj problem bio bih i više nego zahvalan na informacijama. U pitanju je R19 GTA 1.8 (1720 ccm)

Hvala u napred!
Sačuvana

wcyber
Espace
Na mreži Na mreži

Starost: 39
Auto: Scenic II ph1 1.9 dci 120PS

« Odgovor #1 poslato: 18.06.2014. - 13:37 »
Podeli temuIdi gore

. Majstor koji je "upoznao" taj auto mi kaže da treba nov set kvačila i korpa da se odrade, a da imam para za bacanje kupio bih nov auto
Hvala u napred!

Ne razumem ovu recenicu .. Jesi li ili nisi menjao set kvacila i korpu ? 

Znam da za odrzavanje auta treba dosta para, ali na zalost auto nece da ide ako se ne odrzava .. Pretpodstavljam da ima dovoljno ulja u menjacu ? Postoje i servisi za menjace, mozes i tamo da odes.. Nece se nista popraviti ovde preko foruma samo od sebe 
Sačuvana

Joker
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 18.06.2014. - 13:53 »
Podeli temuIdi gore

Nisam menjao jos uvek ništa. Prošli vlasnik ga nije baš održavao tako da je sad na meni taj zadatak jer sam odlučio da ga ne menjam. Barem ne još koju godinu. Čitao sam i na ovom forumu i generalno gde god sam mogao da pronađem informacije na netu i na kraju sam ostao zbunjen Probaću ulje da proverim danas, a jedina sumnja koju imam jeste dranje od strane majstora pa ne bi bilo loše da barem imam okvirno saznanje šta bi moglo da predstavlja takav problem koji sam izneo.
Sačuvana

kapor
Kadjar
Van mreže Van mreže

Starost: 33
Auto: Renault Clio Sport 172 ph1

« Odgovor #3 poslato: 18.06.2014. - 14:19 »
Podeli temuIdi gore

Ne brini ni jedan majstor ne voli da menja set kvacila ako bas ne mora.
Sačuvana

Joker
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 18.06.2014. - 14:28 »
Podeli temuIdi gore

Hvala
Sačuvana

Stranice: [1]   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.089 sekundi sa 33 upita.