Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
25.06.2019. - 17:55 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: Prev 1 ... 5 6 7 8 [9]   Idi dole
Autor Tema: Letva volana Megane II 2007 1.5 dci  (Pročitano 42288 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
bo ris
Clio
**
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 35
Auto: megan 2 1.6 sedan

« Odgovor #120 poslato: 16.06.2018. - 16:09 »
Podeli temuIdi gore

Stigla caura, losa joj je zavrsna obrada, videcemo kakva je kad se montira

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока

Sačuvana

tasicss
Megane
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 34
Auto: Renault Megane 2 1.5dCi

« Odgovor #121 poslato: 12.09.2018. - 15:48 »
Podeli temuIdi gore

Svi spominju zamenu caure letve volana, iscitah temu od pocetka do kraja dva puta da nesto ne propustim pa sam malo pretrazivao po internetu sto se tice zamene i naletoh na ovaj video koji je veoma koristan za one koji bi kao i ja da se upuste u zamenu iste: https://www.youtube.com/watch?v=lbVmPGBQrSM

Ja sam skoro menjao krajeve letve tj aksijalne zglobove i morao majstor da odsece sa desne strane parce aksijalnog zgloba (oko 1cm) tamo gde dolazi navoj za kraj spone jer nije mogao da iscentrira tocak, kasnije kad sam stigao kuci provalim da je neko na volanu, tj dole gde se spaja volan sa letvom neko zaokrenuo za jedan krug u desno pa tako da je sad gledajuci po razmaku navoja izmedju aksijalnog zgloba i kraja spone desna strana skroz navijena a leva na pocetku navoja tako da planiram da to sredim kad menjam cauru letve volana pa onda na reglazu trapa.
Ovo sam ispricao jer je neko radio pre mene reparaciju letve nasao u servisnoj knjizici kada je ovo i maseno, zbog toga kad radim sta kod majstora nikada ne ostavljam auto bez nadzora a u vecini slucajeva radim sam kada mi alat i mogucnosti to dozvoljavaju. Sada kad ispravim brljotine  moracu da opet vratim taj okraceni aksijalni zglob jer nemam drugi a nadam se da nece biti problema sa tim.
Sačuvana

"Never drive faster than your guardian angel can fly"

Stranice: Prev 1 ... 5 6 7 8 [9]   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.076 sekundi sa 24 upita.