Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
19.01.2019. - 04:04 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: Prev 1 [2] 3 4 5 6 ... 9 Next   Idi dole
Autor Tema: Letva volana Megane II 2007 1.5 dci  (Pročitano 39659 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
McDjokan
Clio
**
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 36
Auto: Megane 2 1,9 dCi

« Odgovor #15 poslato: 30.09.2015. - 19:56 »
Podeli temuIdi gore

Evo link: http://www.ebay.co.uk/itm/Renault-Megane-MK2-steering-box-hub-rack-repair-kit-ring-clips-06-030-/161821312370?hash=item25ad4d4572
Trebalo bi da može i metalna da se napravi...ipak je 27$ puno za komadić plastike...
« Poslednja izmena: 30.09.2015. - 20:04 od strane McDjokan » Sačuvana

zac
Scenic
Van mreže Van mreže

Starost: 44
Auto: Dacija Logan 1.4 MPI (2007)

« Odgovor #16 poslato: 30.09.2015. - 21:40 »
Podeli temuIdi gore

Ne znam sta podrazumevate pod "metalna" ...ne moze od bilo cega..moze od bronze, kalajne ili bakarne.. plasitka je najbolja..  zato je i stavljaju...ne haba se letva na tom delu. od bronzane biksne bi se ipak letva najedala na tom mestu..posebno u polozaju pravca...nije dzbe plastika tu..  
Sačuvana

jajajaja
Kadjar
Van mreže Van mreže

Starost: 34
Auto: Megan III 1.5 dci karavan Clio 2 1.2 16v

« Odgovor #17 poslato: 30.09.2015. - 22:04 »
Podeli temuIdi gore

ja sam takvu uzeo pre godinu dana, nije se bas proslavila, pogotovo sto je ne prelazim mnogo.
Sačuvana

Saćipko
Koleos
Van mreže Van mreže

Starost: 35
Auto: Scenic 2 ph2, 2.0 dCi, 110kw; Passat B6, 2.0 TDI

Qualis vita, finis ita

« Odgovor #18 poslato: 30.09.2015. - 22:18 »
Podeli temuIdi gore

Danas sam bas bio u servis... Kaze mi decko da nije dobro da se stavlja bakarna ili bronzana jer ostecuje letvu. Znaci lose sam cuo od prodavca. Plasticne kratko traju, a rece mi da ne moze da mi zameni tu biksnu bez skidanja letve...
Sačuvana

Kad izadjes iz auta, zakljucas ga i ne okrenes se da ga ponovo pogledas, znaci da ne vozis pravi auto
jajajaja
Kadjar
Van mreže Van mreže

« Odgovor #19 poslato: 01.10.2015. - 07:48 »
Podeli temuIdi gore

Tako su i mene za*ebavali, mora remont te ne bih ja to ni sebi radio a kamoli drugima...

I ja pozovem mog majstora, odstampam slike sa neta, i kazem mu na moju odgovornost radimo. Trebalo mu je manje od sat vremena, a izuzetno je spor majstor. Znaci dok je skinuo zastitu da otkacio kraj spone i sponu... pa polako izvadio vratio punio sa mascu. Veoma je bitno da se ocisti letva od rdje ako je ima, da ne unisti novu cauru. Uzme se srafciger i otkacinju ovi pipci sto drze cauru, pa se pomeri malo tocak da proba da izbaci cauru letva (koja je tada skroz unutra) pa opet. Lakse je izvaditi je. Onda kada se vraca treba je umastiti maksimalno (i ona fabricka je bila masna) i sada se srafcigerom graju pipci da ucu. Da bi letva usla maksimalno unutra, potrebno je na tocak staviti nesto da ga pogura jos vise u stranu. Moj majstor je koristio neko drvo. Znaci izmedju tocka i trapa.

Ja sam telefonirao sa jednim deckom sa foruma koji je to sam menjao i on mi je sve objasnio.  Tada mi je i rekao da je to radio pre godinu dana i da mu je vec otisla ponovo, ali bas ga briga kaze on to sam menja.
Sačuvana

milan035
Kadjar
Van mreže Van mreže

Starost: 39
Auto: Laguna II privilege 1.9dci, BMW F30 318d

« Odgovor #20 poslato: 01.10.2015. - 08:33 »
Podeli temuIdi gore

Trajala bi duže kada bi se čaura menjala propisno, odnosno kada bi se letva demontirala i paspakovala. Ovako se plastična čaura ošteti već pri ugradnji.

Sačuvana

Više ne odgovaram na privatne poruke koje su u vezi sa stručnim delom foruma.
Saćipko
Koleos
Van mreže Van mreže

Qualis vita, finis ita

« Odgovor #21 poslato: 01.10.2015. - 10:10 »
Podeli temuIdi gore

Pa gde ja da menjam a de ne skidam? Moracu sam da probam i ja...

Koliko ti majstor uzima za ruke?

Edit:

Da li se skida tocak, i oba kraja spone, ili se volan samo smota i otkaci unutrasnja , ona duza spona
« Poslednja izmena: 01.10.2015. - 10:19 od strane Saćipko » Sačuvana

Kad izadjes iz auta, zakljucas ga i ne okrenes se da ga ponovo pogledas, znaci da ne vozis pravi auto
jajajaja
Kadjar
Van mreže Van mreže

« Odgovor #22 poslato: 01.10.2015. - 13:09 »
Podeli temuIdi gore

Trajala bi duže kada bi se čaura menjala propisno, odnosno kada bi se letva demontirala i paspakovala. Ovako se plastična čaura ošteti već pri ugradnji.

Znacemo za par godina Ne verujem ja da se to bog zna koliko osteti. Ti samo srafcigerom uguras pipke unutra. Nesto ja ni nemam poverenja da mi se skida letva, i salje negde. Moja je osim te caure u ekstra stanju jer je auto malo presao.

@sacipko

Ma nateraj majstora. Meni je moj uzeo 1000 dinara, on je skidao tocak i obe spone, ali mi kolega sa foruma rece da samo moze ova veca da se otkaci i sredi, bez reglaze. Samo je stavljao neku cepanicu da pogura tocak jos vise da udje unutra letva. Mozda napravi onaj alat sto ima na slikama na linku gore, kao zica da se lakse izvuce.
Sačuvana

McDjokan
Clio
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #23 poslato: 01.10.2015. - 19:29 »
Podeli temuIdi gore

Ima li neko dimenzije te čaure, drugar mi kaže da bi mogao 3D štampom da je napravi, samo mu trebaju dimenzije?
Sačuvana

milan035
Kadjar
Van mreže Van mreže

Starost: 39
Auto: Laguna II privilege 1.9dci, BMW F30 318d

« Odgovor #24 poslato: 01.10.2015. - 20:09 »
Podeli temuIdi gore

Koji filament koristi ABS ili PLA?
Sačuvana

Više ne odgovaram na privatne poruke koje su u vezi sa stručnim delom foruma.
McDjokan
Clio
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #25 poslato: 01.10.2015. - 20:15 »
Podeli temuIdi gore

Nemam pojma, spominjao je radi zupčanike za kopir aparate i slične uređaje. Ako može da uradi zupčanik da traje, valjda može i tu piksnu...
Sačuvana

zac
Scenic
Van mreže Van mreže

Starost: 44
Auto: Dacija Logan 1.4 MPI (2007)

« Odgovor #26 poslato: 02.10.2015. - 16:50 »
Podeli temuIdi gore

Kaze mi decko da nije dobro da se stavlja bakarna ili bronzana jer ostecuje letvu. Znaci lose sam cuo od prodavca. ..

Ne slusas...   

Ne znam sta podrazumevate pod "metalna" ...ne moze od bilo cega..moze od bronze, kalajne ili bakarne.. plasitka je najbolja..  zato je i stavljaju...ne haba se letva na tom delu. od bronzane biksne bi se ipak letva najedala na tom mestu..posebno u polozaju pravca...nije dzabe plastika tu.. 

Sačuvana

Saćipko
Koleos
Van mreže Van mreže

Qualis vita, finis ita

« Odgovor #27 poslato: 07.10.2015. - 12:05 »
Podeli temuIdi gore

Kupih danas biksnu, plasticna je i kosta 500 din. U prodavnici mi rece da ugradjuje bez skidanja letve i kosta 1000 din. Da mu se najavim i da mi zakaze. To cu i uraditi

Sačuvana

jajajaja
Kadjar
Van mreže Van mreže

« Odgovor #28 poslato: 07.10.2015. - 12:42 »
Podeli temuIdi gore

Samo naglasi da se stavi mast dosta i da se ocisti letva od rdje. Takvu istu sam ja stavio prosle godine. Bas me interesuje koliko ce tebi da traje.
Sačuvana

miarsic
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 33
Auto: Scenic 2 2.0 16v

« Odgovor #29 poslato: 09.10.2015. - 16:58 »
Podeli temuIdi gore

Kupih danas biksnu, plasticna je i kosta 500 din. U prodavnici mi rece da ugradjuje bez skidanja letve i kosta 1000 din. Da mu se najavim i da mi zakaze. To cu i uraditi

U kojoj si radnji uzeo?
Sačuvana

Stranice: Prev 1 [2] 3 4 5 6 ... 9 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.078 sekundi sa 37 upita.
anything