Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
14.08.2018. - 12:55 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: [1]   Idi dole
Autor Tema: renault laguna 2 peta brzina  (Pročitano 1701 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
PeconiPančevo
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 31
Auto: Renault Laguna 1.8 16v

« poslato: 02.08.2014. - 07:34 »
Podeli temuIdi gore

E ovako imam problem sa petom brzinom pa me zanima da nije neko slucajno imao slican problem. Kada vozim auto u svim brzinama osim u petoj auto se savrseno ponasa ali kada ubacim u petu pocne da se cuje kao da je otisao neki lezaj do sada je taj zvuk bio zanemarljiv premda se jedva cuo to jest cuo sam ga samo ja i niko drugi ali je sada pocelo da se cuje bas uzasno. Zanima me da li neko ima pretstavu sta bi moglo biti i dali neko zna nekog dobrog majstora za menjac unapred hvala.... 
Sačuvana

mire
Espace
Van mreže Van mreže

Starost: 42
Auto: Laguna III GT 2.0T 205

« Odgovor #1 poslato: 02.08.2014. - 07:44 »
Podeli temuIdi gore

Džaba nagađanje, mora da se otvori menjač. Trebalo bi to što pre da uradiš, jer je moguće da je nešto polomljeno, a onda opiljci mogu da naprave štetu na ispravnim delovima. Inače, meni je nekad davno menjač na laguni I otvarao i sredio majstor koji mi inače održava auto - servis Neša u Zemunu. Nema tu neke filozofije. Otvori se, vidi se šta je oštećeno, nabave se delovi i zamene.
Sačuvana

Show them no fear, show them no pain.
Byk
Kadjar
Na mreži Na mreži

Starost: 42
Auto: Laguna II PH2 1.9dci 120hp, Megane II 2.0 16v 138hp, Twingo 1.2 16v 76hp

« Odgovor #2 poslato: 02.08.2014. - 09:06 »
Podeli temuIdi gore

Ne moras da skidas menjac, samo se skine dekla ispod koje je taj zupcanik. Ja sam imao slican problem na onoj "ide" laguni. Kada su skinuli deklu, taj zupcanik je bio skoro crn. Stavili su drugi koji je ublazio simptome nekih 80%.

Inace, svi servisi su hteli da mi skidaju menjac, grade, greju, cuda-muda. Jedino mi je Vlada Mirijevo rekao da menjac ne mora dole.
Sačuvana

PeconiPančevo
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 31
Auto: Renault Laguna 1.8 16v

« Odgovor #3 poslato: 02.08.2014. - 18:31 »
Podeli temuIdi gore

Hvala vam puno na pomoći otićiću kod mog majstora da prvo otvorimo deklu da pogledamo šta se dešava u svakom slučaju hvala 
Sačuvana

Stranice: [1]   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.068 sekundi sa 30 upita.