Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
22.05.2018. - 07:53 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: [1]   Idi dole
Autor Tema: Opruga na papučici kvačila  (Pročitano 2336 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
cupakabra
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 42
Auto: laguna

« poslato: 12.08.2014. - 22:53 »
Podeli temuIdi gore

Na forumu sam pronašao svega par reči o ovoj opruzi ali ništa konkretno , da li neko zna gde kupiti ili se mora tražiti po otpadima ?
Hvala.
Sačuvana

zbane
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 48
Auto: laguna III 2.0 dci 110kw 4 control

« Odgovor #1 poslato: 12.08.2014. - 23:57 »
Podeli temuIdi gore

Ne bi trebalo da je problem da se nabavi u ovl. servisu, ja sam pre par godina kupio u Reno Sava i mislim da je bilo oko 10- ak evra ( moguce i manje). Zamena je malo teza jer je prilicno skucen prostor gde se ona menja. Meni su zamenili u radionici (neovlasceni servis) ali su kukali da su se namucili. Posle mene koji sam im bio prva musterija po tom  pitanju, pojavilo ih se jos nekoliko za relativno kratko vreme, tako da to i nije neki redak slucaj da dodje do pucanja opruge. Inace ta opruga sluzi kako sam ja skapirao samo da pojaca malo silu papucice kvacila prilikom vracanja u gornji polozaj, a kvacilo i bez nje funkcionise potpuno normalno, samo je nekako slabiji osecaj pod nogom. Nadam se da sam bar malo pomogao.
Sačuvana

cupakabra
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 13.08.2014. - 23:53 »
Podeli temuIdi gore

Hvala probaću u nekom ovlašćenom a što se tiče zamene to ću sam pošto je prosto i lako , ne mogu da verujem da su se mučili oko toga . I ja mislim da ta opruga pomaže cilindru da se vrati u pravi položaj jer kod mene posle pucanja te opruge vožnja istog momenta postaje drugačija tj. sa nekim čudnim brundanjem tako da je moram rešiti , verovatno da mi moglo i bez te opruge ali da je cilindar nov ili možda temperatura toplo ili hladno vreme verovatno utiče na pritisak ulja u instalaciji pa i cilindar ne radi uvek isto , počeo sam da filozofiram
Hvala na odgovoru!
Sačuvana

cupakabra
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 27.08.2014. - 00:07 »
Podeli temuIdi gore

Stigla opruga poštom  iz Reno Sava košta 1100din. Inače u Novom Sadu je nisam pronašao odnosno ima ali hoće da uvale komplet papučicu nema opruge posebno kupiti.
Hvala drugu članu na informaciji.
Sačuvana

Stranice: [1]   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.069 sekundi sa 32 upita.