Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
14.12.2019. - 03:58 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: [1]   Idi dole
Autor Tema: Check anti pollution system  (Pročitano 9560 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
ludilo
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 33
Auto: Renault Fluence 2011 1.6 16v (ex Renault Clio 2002 1.6 16v)

« poslato: 23.01.2017. - 16:26 »
Podeli temuIdi gore

Cao svima,

pre 10ak dana mi se pojavio natpis na boardcompu: Check anti pollution system... Ja sam ga odvezao kod majstora i stavio ga je na dijagnostiku i rekao je protokomer ali je obrisao to i rekao vozi pa ćemo da vidimo ako se pojavi dođi pa ćemo da rešavamo. Vozio sam par dana i prilikom drugog paljenja jer sam prvi put upalio a ostavio upaljen zeder opet se pojavljuje isto... Check anti pollution system. Ništa ja zovem majstora, javljam mu se da ću doći kad može, za dva dana super. Ne prođe ni jedan pun dan od kada se pojavilo to samo se ugasilo. Sad ne znam šta da radim. Vozim Renault Fluence 2011, 1.6. 16v bezinac koji inače ni nema protokomer. Proverio to u Hit Autu. Zanima me da li se nekom ovako nešto dešavalo, da li je to možda zbog ovog hladnog vremena da je povukao neku vlagu ili nešto? Svi me pitaju kako ide, mislim da je išao isto kao i pre samo što nisam mogao da ga baš "testiram" po onom snegu i ledu...

Ako neko ima neki savet.. najmanji problem je da ga oteram kod majstora da promeni deo koji treba, ne znam ni koji ali sad nema tog upozorenja i ne svetle mi lampice na kontrolnoj tabli...
Sačuvana

wcyber
Espace
Van mreže Van mreže

Starost: 40
Auto: Scenic II ph1 1.9 dci 120PS

« Odgovor #1 poslato: 23.01.2017. - 17:40 »
Podeli temuIdi gore

Mozda ima EGR koji se pokarabasio.. Ili mozda je problem sa katalizatorom, ako ga ima.. Ne mozemo nista znati ako nam ne pasises koji je tacno kod greske
Sačuvana

nbgd63s
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 29
Auto: Clio III

« Odgovor #2 poslato: 23.01.2017. - 22:03 »
Podeli temuIdi gore

Drugaru se pokazala ta greska, doduse na Peugeotu, EGR ventil je bio problem, mislim da je bio prljav. Ociscen, medjutim opet mu se pojavi greska. Onda je kupio drugi i vise mu nije izbacivao tu gresku.
Sačuvana

milosrdni94
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 25
Auto: Renault Megane 3 1.5 dci 110

Ko sme taj moze. Ko ne zna za strah taj ide napred

« Odgovor #3 poslato: 03.08.2019. - 07:25 »
Podeli temuIdi gore

Zdravo ljudi, pisao sam već o ovom mom problemčiću, ali niko se nije uključio u diskusiju kupio sam auto pre nešto više od pola godine, prešao 3k km bez i najmanjeg problema, ali se pre jedno mesec dana prvi put javila poruka check anti pollution system, sve je najnormalnije radilo, ja sam sam obrisao grešku, i čekao da li će se opet pojaviti. Pojavilo se pre neki dan, nakon možda 600 km. Auto normalno radi, ubrzava, ne guši se... Jel to znači da recimo nije neka brizgaljka, nije egr, nije nešto začuđeno... Već da je neki kontakt? Evo koda

Sačuvana

Milosrdni94
wcyber
Espace
Van mreže Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 03.08.2019. - 08:01 »
Podeli temuIdi gore

Pa skini konektore sa dizni i vrati nazad , za početak
Sačuvana

petarcirjanic
Scenic
Van mreže Van mreže

Starost: 48
Auto: C3 1,4 HDI

« Odgovor #5 poslato: 03.08.2019. - 09:37 »
Podeli temuIdi gore

Greska je konkretno vezana za diznu br2,verovatno je problem u dizni,uradi test na prelive dizni,dizna ako neradi kako treba moze da upropasti motor.
Sačuvana

milosrdni94
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #6 poslato: 03.08.2019. - 14:59 »
Podeli temuIdi gore

Pa da dizna ne radi to bi valjda odmah detektovao nakon mog brisanja greške pri prvom pojavljivanju? Zar nije tako?

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

Sačuvana

Milosrdni94
slavko_bgd
Global Moderator
Van mreže Van mreže

Auto: Alfa Romeo 1.6TS

« Odgovor #7 poslato: 03.08.2019. - 18:11 »
Podeli temuIdi gore

Nije. P0202 jeste greška strujnog kruga injektora 2 a u strujnom krugu su računar motora, električna instalacija i injektor. Najčešći uzrok je električna instalacija, pinovi na računaru, pinovi na konektoru injektora i provodnici. Kod dizela je dovoljno da od starosti ili vibracija pukne nekoliko licni u provodniku i da imaš ovakav simptom kako si opisao jer računar detektuje promenu jačine struje i/ili pad napona van zadatih vrednosti i izbaci grešku bez obzira što motor radi normalno. 
Sačuvana

Improvizacija je majka svih...sekiracija.
milosrdni94
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #8 poslato: 03.08.2019. - 18:24 »
Podeli temuIdi gore

E ovakav odgovor volim, konkretan i jasan hvala slavko care, živeli

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

Sačuvana

Milosrdni94
petarcirjanic
Scenic
Van mreže Van mreže

Auto: C3 1,4 HDI

« Odgovor #9 poslato: 03.08.2019. - 21:01 »
Podeli temuIdi gore

Upitno je kolko ova  dijagnostiku može da uputi na traženje kvara, ne vidim nigde da je izmerena korekcija dizni (dijagnostikom) iz koje bi moglo nešto da se zaključi.lično znam par slučajeva gde je ignorisana greška pa je loša dizna upropastili motor, ne kažem da je to kod tebe slučaj ali treba proveriti.
Sačuvana

Milenko_M
Kadjar
Van mreže Van mreže

Auto: Reno Clio 3 1,5 dci, 2007

« Odgovor #10 poslato: 04.08.2019. - 20:41 »
Podeli temuIdi gore

Nije problem u dizni nego u elektro instalaciji tačnije u kontaktima između dizne i na drugom kraju ide do motornog računara.Motorni računar je ispred akumulatora i u njega idu 3 velika konektrota sa puno pinova.Nisam više siguran mislim da je prvi odozgo taj koji ima signale od dizni.Može sa unimerom da se pronađe koji pin ide sa druge dizne.Ja bi prvo samo izduvao sa komprimovanim vazduhom i eventualno neki kontakt sprej.Ne WD 40 a ako nema pravi kontakt sprej može i alkohol .
Da je loša dizna onda bi se osetilo u radu motora.
Sačuvana

bo ris
Captur
Van mreže Van mreže

Starost: 35
Auto: megan 2 1.6 sedan

« Odgovor #11 poslato: 04.08.2019. - 21:07 »
Podeli temuIdi gore

Milosrdni dizni 2 zameni mesto sa nekom drugom diznom recimo 4 i kad ti opet upali gresku ako bude greska sad na 4 cilindru onda je problem do dizne a ako izbaci opet gresku na drugom cilindru onda je do instalacije od 2 dizne do kompa negde u tom nizu

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока

Sačuvana

milosrdni94
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #12 poslato: 13.12.2019. - 15:35 »
Podeli temuIdi gore

Данас ми се поново појавила иста грешка, с тим што овај пут кад обришем грешку у поново стартујем возило онда се опет појави. Само ту грешку приказује. А кад сам ишао на freeze frame, ово сам добио :
Freeze frame information:
------------------
Engine Load = 0 %
Engine Coolant Temperature = 81 °C
Intake Manifold Pressure = 16.679 psi
Engine RPM = 2,131 rpm
Speed (OBD) = 50.952 mph
Intake Air Temperature = 16 °C
Mass Air Flow Rate = 23.94 g/s
Fuel Rail Pressure = 17,375.521 psi
Distance travelled since codes cleared = 13.049 miles

End of report.

Јел име неко да ми каже какви су параметри? Јел су у границама нормале? Хвала! Иначе, пали ауто нормално, ради нормално... 
Sačuvana

Milosrdni94
wcyber
Espace
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13 poslato: 13.12.2019. - 16:05 »
Podeli temuIdi gore

Gotovo da ništa od ovih parametara nije vezano za tu grešku
Sačuvana

Stranice: [1]   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.142 sekundi sa 39 upita.
anything