Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
23.01.2017. - 09:35 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: [1] 2 3 4 Next   Idi dole
Autor Tema: (NE) obavezna oprema auta - sta je korisno imati u gepeku kad se krene na put :)  (Pročitano 18287 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
jagger
Clio
**
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 36
Auto: Laguna III 2.0dCI Bose Edition

« poslato: 28.03.2015. - 16:22 »
Podeli temuIdi gore

Drustvo,

Iz iskustva sta vam je zatrebalo od alata/materijala kad ste bili na putu? Sta je korisno imati u gepeku (zlu netrebalo pu,pu    ) ? Meni je pre nekoliko godina na Meganu I u putu otpao auspuh, tj prekinula se cev blizu izlaza iz motora. Srecom pa sam imao zice i klesta u gepeku  Podvukao se ispod, zavezao cev da ne grebe asfalt i polako 50km/h do odredista (ne da je brujalo ko da sam vozio         )

Znaci:
1. parce zice
2. klesta
3. dalje, predlozi ?
4 ...
5 ..
6 .
Sačuvana

Hedonista na kvadrat!
usdp
Laguna
Van mreže Van mreže

Starost: 24
Auto: Megan 2 ph 1 grandtour 1.9dCi

dcJi :D

« Odgovor #1 poslato: 28.03.2015. - 16:35 »
Podeli temuIdi gore

Ov za auspuh znam kako ti je Smiley
Lampa
Rukavice
Voda
Rashladna tecnost
Ulje
Ma sve sto ti padne na pamet
Poluga pajser....
Sačuvana

Piros
Espace
Van mreže Van mreže

Starost: 48

« Odgovor #2 poslato: 28.03.2015. - 17:59 »
Podeli temuIdi gore

Kod mene obavezna oprema kompresor na upaljac. Lakse je sacekati 10 minuta i doduvati gumu nego menjati ceo tocak. Doduse na Kangoo sam ga samo jednom upotrebio zbog svog tocka, ali uvek dobro dodje kad treba naduvati neku loptu i slicno.
Sačuvana

Saćipko
Espace
Van mreže Van mreže

Starost: 33
Auto: Laguna 2, 1.9 dci; W203 Kompressor

Qualis vita, finis ita

« Odgovor #3 poslato: 28.03.2015. - 18:31 »
Podeli temuIdi gore

Ja imam plasticnu kistru, koja uvek stoji u gepeku, i bez koje ne palim auto. U njoj skoro sve od alata. Cak pre ne ponesem rezervni tocak (plinska tocak boca). Cak, i ako imam onaj cuveni sprej sa krpljenje guma i noznu pumpu, opet nosim rezervni... Racunam, sto bih upropastio gumu onom tecnoscu (posle nje je guma za bacanje), kad se mozda moze zakrpiti guma i ponovo voziti njome. Nekada, dok nisam vozio na plin, sam imao uvek i rezervno gorivo u kanisteru... Jednostavno, ne dam da se nesto prepusti slucaju... A senik pun pregrada, pa ne zauzima prostor gepeka
Sačuvana

Interesuje me sta bi moglo da me zainteresuje da izgubim interesovanje za svu ovu nezainteresovanost

Kad izadjes iz auta, zakljucas ga i ne okrenes se da ga ponovo pogledas, znaci da ne vozis pravi auto
mire
Espace
Na mreži Na mreži

Starost: 40
Auto: Laguna III GT 2.0T 205

« Odgovor #4 poslato: 28.03.2015. - 18:44 »
Podeli temuIdi gore

Ne baca se guma nakon korišćenja tečnosti za krpljenje. To se očisti kad se skine guma sa felne.

Što se teme tiče, od kad ne vozim krš star 20 godina, nosim samo osnovni alat. Klješta, par šrafcigera i to je to. U principu, ne znam ni zašto to nosim.
Sačuvana

Whatever the problem is, Clint Eastwood is gonna fix it.
Saćipko
Espace
Van mreže Van mreže

Starost: 33
Auto: Laguna 2, 1.9 dci; W203 Kompressor

Qualis vita, finis ita

« Odgovor #5 poslato: 28.03.2015. - 18:51 »
Podeli temuIdi gore

Bez obzira sto je moj trenutni auto star 12, ne kvari se ni on. Niti mi se ikada pokvario i jedan auto. Vozio sam i stare po 20 god. Niti mi je nekada pukla guma. Vozim od 2001. Ali predostroznost. Ne znam sto....
Sačuvana

Interesuje me sta bi moglo da me zainteresuje da izgubim interesovanje za svu ovu nezainteresovanost

Kad izadjes iz auta, zakljucas ga i ne okrenes se da ga ponovo pogledas, znaci da ne vozis pravi auto
mire
Espace
Na mreži Na mreži

« Odgovor #6 poslato: 28.03.2015. - 18:56 »
Podeli temuIdi gore

Ma, fora je u tome da na današnjim automobilima malo toga možeš da uradiš priručnim alatom. Više se isplati članstvo u AMSS nego alat.
Sačuvana

Byk
Laguna
Van mreže Van mreže

Starost: 41
Auto: Laguna II PH2 1.9dci, Megane II 2.0 16v 138hp

« Odgovor #7 poslato: 28.03.2015. - 19:28 »
Podeli temuIdi gore

Ja ne smem da nabrajam sta sve vucem u gepeku, iako na prvi pogled izgleda kao da nema nista...
Sačuvana
jajajaja
Scenic
Van mreže Van mreže

Starost: 32
Auto: Megan II 1.4 16v sedan Clio 2 1.2 16v

« Odgovor #8 poslato: 28.03.2015. - 19:36 »
Podeli temuIdi gore

Odlicna tema,

nosim:

-gedora set sa nastavicima, mali
-1l antifriza
-rezervnu bobinu (u sustini stara zardjala koju sam promenio iz predostroznosti)
-cilindar papucice kvacila ovo me je majstor izjebao zamenio sam bez veze pa imam ispravan, mali je a da crnkne u grckoj kostalo bi me 500 -evra da mi srede.
-pumpu na upaljac
-set za zamenu tocka i rezervnu gumu normalne velicine
-pk kais koji mi je skinuo majstor kada sam kupio auto, rekao mi je da ga obavezno cuvam "put je to" mada ja mislim da je to vise YUGO style.

ono sto bi trebalo da stavim

-rukavice
-flasa vode
-par srafcigera
-baterijsku lampu
-mozda jednu litru ulja da ubacim za duza putovanja? mada mi ne trosi nista, jedino nesto da probije bas kad ne treba?
Sačuvana
baki800
Scenic
Van mreže Van mreže

Starost: 42
Auto: Scenic II 1.6 16V 83KW + TNG

« Odgovor #9 poslato: 28.03.2015. - 19:37 »
Podeli temuIdi gore

Ja ne nosim puno toga samo osnovno, a to valjda nose svi:

-Sprej za krpljenje,
-PP aparat
-Sajlu za vucu
-Prvu pomoc
-Trougao
mislim da je to sve...

Sto se dodatnih predloga tice, mozda jedan komplet torx kljuceva ne bi bilo lose da se ima i eventualno rucna ili nozna pumpa posto mali el. kompresor obicno ne moze da napumpa izduvanu gumu.

Sačuvana

jajajaja
Scenic
Van mreže Van mreže

Starost: 32
Auto: Megan II 1.4 16v sedan Clio 2 1.2 16v

« Odgovor #10 poslato: 28.03.2015. - 19:56 »
Podeli temuIdi gore

ti si sve naveo osnovnu i obaveznu opremu

inace pre bih zvao ove iz AMSS srbije ili stavio rezervnu gumu nego da pumpam sa rucnom, jednom i nikad vise.

Sačuvana
mire
Espace
Na mreži Na mreži

« Odgovor #11 poslato: 28.03.2015. - 20:21 »
Podeli temuIdi gore

Ručna je katastrofa, ali je električna pumpa super.
Sačuvana

radeCG
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 29
Auto: Renault Megane II sedan 1.9dci 88kw

« Odgovor #12 poslato: 28.03.2015. - 20:38 »
Podeli temuIdi gore

u cg pp aparat nije obavezan al imam ga odavno, tu su oba kaisa origigi sto su skinuti, boca vode, tecnost za stakla, litra elfa, kombinirke, gedora i nastavci za srafove, imam tu neko sredstvo protiv musica i polena, sundjer za pranje, cebe, cesto mi i lanci preljete u gepek...sve to stane ispod poda tako da se nista ne vidi u gepek :-) i nije da to nosim sto mi treba no ga nemam kud u stan :-) e da tu je i rucna lampa na dinamu, britva sa milion nastavaka, autopunjc, upaljac, svijeca, autokarta stare juge,  grebalice za led, gomila sijalica cak i dizel aditiv... sve to mogu izbacit ali hvataljku za rostiljanje teško
Sačuvana

Piros
Espace
Van mreže Van mreže

Starost: 48

« Odgovor #13 poslato: 28.03.2015. - 21:05 »
Podeli temuIdi gore

Sto se dodatnih predloga tice, mozda jedan komplet torx kljuceva ne bi bilo lose da se ima i eventualno rucna ili nozna pumpa posto mali el. kompresor obicno ne moze da napumpa izduvanu gumu.

Gresis, provereno vise puta, uglavnom na 195/65-15 , a par puta i na 205/55- 16 . Naravno da kad je skroz izduvana treba vise vremena, ali bolje 10-15 minuta uz razgovor i cigaru nego da se patim sa pumpom.

Zaboravio sam i ja nosim komplet sa toreksima, PP aparat  i rukavice.
Sačuvana

baki800
Scenic
Van mreže Van mreže

Starost: 42
Auto: Scenic II 1.6 16V 83KW + TNG

« Odgovor #14 poslato: 29.03.2015. - 20:50 »
Podeli temuIdi gore

ti si sve naveo osnovnu i obaveznu opremu

inace pre bih zvao ove iz AMSS srbije ili stavio rezervnu gumu nego da pumpam sa rucnom, jednom i nikad vise.
Pa imam ja penu pre svega Smiley

Ne znam kakve pumpe imate, ali ja definitivno sa mojom rucnom pumpom pre naduvam gumu, a o pritisku da i ne govorimo.
E sad lakse je gurnuti u upaljac i cekati ali cenim da treba dosta vise od tih 15min jer to nisu pravi kompresori vec rade na principu vibratora i jako malo vazduha upumpavaju u jednom ciklusu.

nego pitanje za ove sto nose i rezervni kais...da li nosite i sav potreban alat da zamenite to na putu?

« Poslednja izmena: 29.03.2015. - 20:51 od strane baki800 » Sačuvana

Stranice: [1] 2 3 4 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.133 sekundi sa 41 upita.