Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
28.05.2017. - 14:27 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: Prev 1 2 3 [4]   Idi dole
Autor Tema: (NE) obavezna oprema auta - sta je korisno imati u gepeku kad se krene na put :)  (Pročitano 21150 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Ice
Clio
**
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 32
Auto: Renault Safrane BiTurbo Bacara, Renault Safrane Bacara

Zivot cine sitnice, ali 270HP puno pomaze

« Odgovor #45 poslato: 17.01.2016. - 00:11 »
Podeli temuIdi gore

ortak mi je vatrogasac, kaze da i najmanji prdavac moze da pomogne ako ga uhvatis pre nego se se rasplamsa. kaze da je dosta ljudi uspelo da sa tim obuzda pozar dok nedoju vatrogasci. a bilo je i dosta onih kojima je izgoreo auto jer nisu imali pp aparat. po gradu je prednost sto mozes da ga vidis relativno brzo na pocetku jer se dim lakse vidi na maloj brzini ili dok cekas na semaforu, na auto putu je vec mozda malo teze ali opet kontam da bi ga tamo mozda i sama cirkulacija vazduha ugasila.
Sačuvana

Auto nikad nije gotov, uvek ima sta da se radi...
mire
Espace
Na mreži Na mreži

Starost: 40
Auto: Laguna III GT 2.0T 205

« Odgovor #46 poslato: 17.01.2016. - 00:22 »
Podeli temuIdi gore

Tačno, ali moraš da podigneš haubu. Prskanje od točkova, odozdo, ili kroz prednju masku je totalno neefikasno.
Sačuvana

Whatever the problem is, Clint Eastwood is gonna fix it.
boree
Global Moderator
Van mreže Van mreže

Starost: 41
Auto: Laguna 2

ezermester

« Odgovor #47 poslato: 17.01.2016. - 00:47 »
Podeli temuIdi gore

Cirkulacija vazduha definitivno ne bi ugasila požar...a za požar u motornom prostoru je prva pomoć da se malo naduva kroz masku ako je moguće i otvori hauba samo da mlaznica uđe i tako se prska ili duva ili šta već , tako je bilo prikazano na nekoj obuci na tv
Sačuvana

aboki85
Moderator
Na mreži Na mreži

Starost: 32
Auto: Laguna 2 1.8 16v , Kangoo 1.5dci

« Odgovor #48 poslato: 17.01.2016. - 00:51 »
Podeli temuIdi gore

Svakako je pametno poneti  sendvice na put

Nije dramaticno, ali... Bili pre 3 godine u Budimpesti, nas cetvoro. Kad smo se odjavili otisli do Tropikarijuma, koji je u sklopu trznog centra. Tu rucali i sad trosimo u Tesku forinte i ja zapeo da kupimo nesto lisnato sa sirom, 100 forinti. I kazu sta ce nam, za 3 sata smo kod kuce, ali kupimo 4 komada. Mi na Horgos, a tamo krkljanac. Posle 3 sata cekanja pitaju gde je ono sto smo kupili Smiley
Sačuvana

Bojan84
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 33
Auto: Megane Classic 2.0 8V 83kw

« Odgovor #49 poslato: 09.05.2016. - 13:31 »
Podeli temuIdi gore

Od obaveznog imam sve propisano zakonom.
Od neobaveznog:

PP aparat (kupio ga pre dve godine pred polazak u Grcku) i milism da svako treba da ga ima, pre par meseci se kolegi zapalila zajka 101, tacnije plincko crevo do karburatora se nekako taralo o neki deo sasije i popustilalo malo plina koji se nekako u voznji zapalio, sreca pa odmah zavio ventil na boci i neko na putu je stao i upotrebili PP aparat, da nije taj naisao mogao samo da glada kako gori auto, ne desilo se nikom)
Mini kompresor 12v
Rezervnu bombinu
Svecice
Kablove
Litar Antifriza
LItar ulja
Rezervne brisace
Izolir traku

Sada na put u Grcku cu poneti komplet kutuju sa alatom (srafcigeri, ključevi, torexi) i komplet gedora, par selni raznih velicina, rezervni step motor, rezervni termostat, neka se nadje a ni auto nije bas mlad 
E da, Imam i 4 H4 sijalice, sve se nakako plasim da na duzem putu ostanem bez svetala, iako mi je za ovih 10 i vise godina samo dvaput crkla sijalica.
Sačuvana

zokce
Espace
Van mreže Van mreže

Starost: 56
Auto: Renault Laguna II 1,8 16V 2004 Limited edition Tech Line

« Odgovor #50 poslato: 09.05.2016. - 17:05 »
Podeli temuIdi gore

Jos malo, pa da zakacis jos jedan takav da ti se nadje 
Ja nosim kutiju sa rezervnim sijalicama samo zbog propisa u drugim zemljama, prvenstveno u Makedoniji, i po jednu H1 i H7 sijalicu. Izbacio sam rezervni tocak zbog plina, i sad nosim 2 boce za pomoc na putu. Paket vode od 0,5l je obavezan i satorsko krilo i cebe. Ako bas nesto crkne, ima autobusa koji ce da donesu sta bude trebalo. Pred put obavezno majstor kaze da li je sve u redu, i ako nije resava odmah, iako se meni jos nije desilo.
Sačuvana

Stranice: Prev 1 2 3 [4]   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.056 sekundi sa 28 upita.