Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
22.11.2019. - 21:19 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: [1] 2 Next   Idi dole
Autor Tema: Generalka motora  (Pročitano 9993 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
RiderHD
Clio
**
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 32
Auto: Laguna Initiale Paris

« poslato: 05.04.2015. - 23:23 »
Podeli temuIdi gore

Kao što naslov kaže zanima me koji to sve popravci spadaju u generalno popravljanje motora ili kako mi većina zovemo generalka,i ako se to ne zna nego je predpostavka koliko se otprilike motoru produžuje radni vijek,cijena te generalke,da li motor smatra osvježenim ili kao "novim" ?onako pitam jer me interesuje čitao sam dosta o drugim proizvođačima ali ne i za Renault koji se sve dijelovi mjenjaju.
Sačuvana

Authority Partners Inc-developer specijaliziranih poslovnih informacionih sistema
usdp
Kadjar
Van mreže Van mreže

Starost: 26
Auto: Bmw e46 2.2i

« Odgovor #1 poslato: 05.04.2015. - 23:27 »
Podeli temuIdi gore

Sve! Lezajevi radilice radilica karike klipnjace klipovi, vodjice, sve sto se nalazi u bloku i glavi, uljna pumpa.........
Barem.ja to smatram generalnom a radio sam 2 do sada apsolutno kompletne samo.blok stari hilznovan novih hilznama(logicno) i obradjen.
Sačuvana

RiderHD
Clio
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 05.04.2015. - 23:41 »
Podeli temuIdi gore

Hvala na odgovoru @usdp predpostavljam da se baviš mehanikom i popravkom motora,te da nisi radio 2 generalke na svom motoru u autu   ,vidim da je narod podjeljenog mišljenja oko toga netko kaže da je bolje uzeti drugi motor da ne vrijedi popravljati istrošeni,drugi govore da je bolje generalku napraviti jer se onda barem zna na čemu si,a i ja se oko drugog mišljenja slažem da treba generalku raditi,jer kupovina drugog motora je isto igra na sreću,drugi motor bi vjerovatno koštao otprilike oko 500e, a ako se uzme u obzir i da je taj motor ma koliko bio bolji istrošen da se trebaju neki od tih dijelova što si nabrajao mjenjati to dođe da bi se dalo 500e na kupovinu motora i još barem 200-300e za godinu dvije na druge popravke,dok ovako znaš stanje motora i šta mu trebaš mjenjati i trošak te popravke,ponovo to je moja mišljenje otvorio sam temu da vidim mišljenja drugih oko takve vrste popravke na motoru.
« Poslednja izmena: 06.04.2015. - 00:15 od strane RiderHD » Sačuvana

Authority Partners Inc-developer specijaliziranih poslovnih informacionih sistema
kapor
Kadjar
Na mreži Na mreži

Starost: 34
Auto: Renault Clio Sport 172 ph1

« Odgovor #3 poslato: 06.04.2015. - 00:06 »
Podeli temuIdi gore

Ja sam pre za generalnu nego za kupovinu drugig motora.
Sačuvana

usdp
Kadjar
Van mreže Van mreže

Starost: 26
Auto: Bmw e46 2.2i

« Odgovor #4 poslato: 06.04.2015. - 02:58 »
Podeli temuIdi gore

Generalnu, kvalitetnu i kompletnu na 1.9 dci bez 1000e ne gledaj recimo.
Od 1000e da.
Inace uvek sam za to da se radi generalna nego drugi motor, drugi blok u slucaju recimo pucanja starog usled pregrevanja da, ali metoda kupi vozi ne. Pre cu dati duplo vise na komplet generalnu, do poslednjeg dela koji moze da se zameni novo i mirna glava.
Sačuvana

MilosArsic
Megane
Van mreže Van mreže

Starost: 36
Auto: Trafic 2.1D+HHO

« Odgovor #5 poslato: 06.04.2015. - 07:09 »
Podeli temuIdi gore

Kupovina motora moze biti jeftinija ali i skuplja varijanta zavisno kakav je taj drugi motor...
Sačuvana

Arsic Milos
Saćipko
Koleos
Van mreže Van mreže

Starost: 36
Auto: Scenic 2 ph2, 2.0 dCi, 110kw; Passat B6, 2.0 TDI

Qualis vita, finis ita

« Odgovor #6 poslato: 06.04.2015. - 07:29 »
Podeli temuIdi gore

I ja sam pre za generalnu, pod uslovom da se automobil kasnije ne prodaje, jer u cemu je fora onda? Da se odradi za drugog? Ako je neko prso sa autom i u debelom je minusu, onda bolje stavi drugi motor i proda auto da se vadi...

Ja se zakopa sa onim Espace-om od pre par god, i otkacih ga da se vadim, i sve sredjenog ga prodam i slatko se navoza novi vlasnik... A ja u debelom miniusu. Kostao me auto boga oca, izbacio automatski menjac, manuelnim, i kasnije puko kais i kompletno sredio glavu. U ove dve stavke sam dao vise od 1000e kad mi je bilo najpotrebnije. Jos da se motor trebao raditi... Samo bih ubacio drugi.
U tom slucaju da. Ali ako ces auto da vozis kasnije, a ne da prodas, uradi generalnu, i ne brini. Niko ti nece reci, "preci ces npr. 100.000km
 posle generalne", ali opusteno...
Sačuvana

Kad izadjes iz auta, zakljucas ga i ne okrenes se da ga ponovo pogledas, znaci da ne vozis pravi auto
Bistro
Kadjar
Na mreži Na mreži

Starost: 51
Auto: Laguna2 2.2 DCi 2003 Initiale Auto: Megane2 1.5 DCi 2007

Siva Krstarica

« Odgovor #7 poslato: 06.04.2015. - 07:37 »
Podeli temuIdi gore

Generalka se ranije vise praktikovala kad su cene polovnih automobila bile daleko vece nasuprot popravke nego sto su danas, nije da se ne radi ali ako trebas dati oko 1000E za generalku a znas da za naprimer 2000E mozes kupiti ceo polovan ispravan registrovan automobil a ne samo motor, onda je covek u dilemi, a pitanje i tih 1000E dali ce biti dovoljno za potpunu generalku. Samo turbina koja nije pomenuta ako se menja, a po meni generalka a ne dirati turbinu nije to to. Ona je meni izasla 300E reparirana moja, sa novim srcem, balansirana, peskarena, bez "ruke", za originalnu novu i da ne pricam. Ako je motor postao zreo za generalku sigurno da ce i nesto od ostalog biti dotrajeno kao Spone, rukavci, letva, menjac nosaci, seleni, kad pomenjas sve sto valja promeniti od delova priblizice se suma ko za polovan auto, stim da ako te pare das za polovnog, ostace ti i tvoj auto. Za razliku od nekad, danas kad auto dodze za generalku, najcesce vlasnici spuste cenu i prodaju ga i razmisljaju o drugim polovnjakom.
Sačuvana

Sebastijan
Kadjar
Na mreži Na mreži

Starost: 65
Auto: Renault Laguna II Grandtour 1.9dci 88 kW

« Odgovor #8 poslato: 06.04.2015. - 10:38 »
Podeli temuIdi gore

Pa i taj auto koji je jeftin, za 2.000 evra, verovatno je za generalnu i ko zna čega još ima lošeg.
Sačuvana

Gluvom priču pričati!
RiderHD
Clio
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #9 poslato: 06.04.2015. - 10:53 »
Podeli temuIdi gore

Zato sam i ja na pocetku rekao da sam vise za generalku ovako kad otvoris motor znas na cemu si i sta treba popravljati,dok je kupovina drugog motora igracna srecu moze se naci dobar motor ali ce i na njemu ponovo biti nesto za popraviti,ovako 1000e i imas fakticki nov motor.
Sačuvana

Bistro
Kadjar
Na mreži Na mreži

Starost: 51
Auto: Laguna2 2.2 DCi 2003 Initiale Auto: Megane2 1.5 DCi 2007

Siva Krstarica

« Odgovor #10 poslato: 06.04.2015. - 10:59 »
Podeli temuIdi gore

Dobro, ako uzmemo primer Laguna2 1.9DCI 2001-2004, 2000E jeste malo para za dobar primerak, al vec od 2500-2600 E za takav auto po ovdasnjim oglasima ima ih mahom, sto znaci da se moze naci solidan primerak kako motor tako i ostalo..
Sačuvana

RiderHD
Clio
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #11 poslato: 06.04.2015. - 18:51 »
Podeli temuIdi gore

Slažem se da se može naći dobar primjerak,ali danas pored toliko i toliko lažnih kilometraža na polovnim vozilima i pored temeljenog pregleda gdje se čini sve dobro,na kraju se desi da nekog zapadne dotrajao motor,izgleda kako tko ima sreće,iz tog razloga što je to isto kupovina napamet i u 99 % slučajeva će se nakon kratkog vremena morati nešto raditi na tom drugom motoru,ovako se valjda može dobiti neki spisak dijelova za generalku i prema tome raditi barem znaš o kojim se je popravkama radilo i stanje motora.
Sačuvana

wcyber
Espace
Van mreže Van mreže

Starost: 40
Auto: Scenic II ph1 1.9 dci 120PS

« Odgovor #12 poslato: 06.04.2015. - 20:12 »
Podeli temuIdi gore

Ko god hoce da ima dobar auto u svom vlasnistvu, mora se uloziti odredjena suma para.. ali onda znas sta vozis i ne prodajes to posle ..
Sačuvana

donLorenzo
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 33
Auto: renault clio 1 restyle 1.2 energy

« Odgovor #13 poslato: 02.09.2015. - 16:22 »
Podeli temuIdi gore

Imam problem, clio I 1.2 energy motor nece da vuce pri naglom gasu. Danas je merena kompresija dva klipa imaju slabu kompresiju. Na satu je 249500 km. Da li je stasao za generalku i da li se uopste isplati generalka?

EDIT: molim te da koristiš pretragu pre otvaranja nove teme
« Poslednja izmena: 02.09.2015. - 18:54 od strane boree » Sačuvana

kapor
Kadjar
Na mreži Na mreži

Starost: 34
Auto: Renault Clio Sport 172 ph1

« Odgovor #14 poslato: 02.09.2015. - 16:38 »
Podeli temuIdi gore

Ako planiras da ga ne prodajes, generalna je ok opcija.
Sačuvana

Stranice: [1] 2 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.115 sekundi sa 45 upita.