Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
24.08.2019. - 22:22 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: Prev 1 [2] 3 4 Next   Idi dole
Autor Tema: Da li moguce skinuti homokineticki zglob sa poluosovine?  (Pročitano 14798 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Momak
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 26
Auto: Renault Clio 2, 1.2 benzin, 16V

« Odgovor #15 poslato: 22.09.2015. - 15:08 »
Podeli temuIdi gore

Krenuo sam da zamenim manzetnu do tocka na levoj poluosovini i video da je manzetna do menjaca drugacija od svih i da se drzi na 3 srafa. Popustio sam jedan sraf i video da je ulje pocelo da curi. Da li je to ulje od menjaca i da li to znaci da se manzetna ne moze skinuti bez prethodnog izlivanja ulja?
http://picpaste.com/pics/DSCF3113-gNrEDoji.1442927335.JPG
Manzetne do tocka su plasticne i ne moze sa levkom, mora sve da se razmontira Sad
Sačuvana

zac
Scenic
Van mreže Van mreže

Starost: 44
Auto: Dacija Logan 1.4 MPI (2007)

« Odgovor #16 poslato: 22.09.2015. - 16:11 »
Podeli temuIdi gore

Tako je, kod vecine renoa na levoj strani menjaca ide manzetna sa lezajem i semeringom... Da bi promenio na homokinetickom moras izliti ulje iz menjaca...to ti je taman prilika i da ga zamenis. 
Sačuvana

Momak
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 26
Auto: Renault Clio 2, 1.2 benzin, 16V

« Odgovor #17 poslato: 22.09.2015. - 16:14 »
Podeli temuIdi gore

Taman sam ga menjao pre mesec dana Smiley Hvala
Sačuvana

reemark78
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 41
Auto: Renault Laguna III SportTourer 2.0 dCi 150ks

« Odgovor #18 poslato: 12.02.2019. - 15:44 »
Podeli temuIdi gore

Da malo osvežimo temu..

Laguna 3 2.0 dci 110kW 175.000km ima, preskače desni homokinetički zglob. Svi se čude, kako to, pa na njima to ne odlazi, u servisu kažu nismo nikad menjali, itd.

Zvao sam prodavnice auto delova uglavnom kažu da mora cela poluosovina da se menja, a posle mi ponude da se nabavi samo zglob?
3 majstora nisu sigurni, možda može, možda ne može, kad skinemo videćemo, i tako..
Dakle, za taj model Lagune 3 mogu da se nabave i poluosovine i homokinetički zglobovi.

Ima li neko iskustva da odgovori može li se zameniti samo homokinetički zglob?

Ovo pitam jer bih hteo da kupim deo unapred pa kad odem kod majstora da mi sve odradi za jedan dan, a ne da mi skine poluosovinu pa onda traži delove, to može da potraje danima...
Sačuvana

baki800
Kadjar
Na mreži Na mreži

Starost: 45
Auto: Scenic III 1.4 TCe

« Odgovor #19 poslato: 12.02.2019. - 15:55 »
Podeli temuIdi gore

Kako to izgleda kada preskače homokinticki zglob?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Sačuvana

reemark78
Clio
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #20 poslato: 12.02.2019. - 16:04 »
Podeli temuIdi gore

Najčešće prilikom polukružnog okretanja na levu stranu čuje se lupkanje kod desnog točka.
Sačuvana

Milenko_M
Kadjar
Van mreže Van mreže

Auto: Reno Clio 3 1,5 dci, 2007

« Odgovor #21 poslato: 12.02.2019. - 18:30 »
Podeli temuIdi gore

Kada strada gumena manžetna na zglobu onda uđe voda u njega i ošteti ga .Prvo se čuje krckanje kada se polukružno okreće.
Ako je manžetna uvek bila cela onda je šansa da zglob strada mala.
Mislim da nije preporučljivo kupovati delove unapred jel nikada nisi siguran šta je ugrađeno.
Najsigurnije je prvo skinuti i onda tražiti delove prema uzorku.Izgleda da tu ima raznih varijanti.U jednoj varijanti je sve zajedno zglob i poluosovina a u drugoj može posebno.
A tek kada se skine videće se u kavom stanju je naprimer poluosovina.
Sačuvana

zokce
Talisman
Van mreže Van mreže

Starost: 58
Auto: Renault Laguna II 1,8 16V 2004 Limited edition Tech Line

« Odgovor #22 poslato: 14.02.2019. - 12:38 »
Podeli temuIdi gore

Ja sam skoro menjao manzetnu na Laguni 2 i majstor je skidao homokinetiski zglob sa poluosovine. Cini mi se da je i u Dialogys-u opisan isti postupak. Verovatno je isto i za Lagunu 3.
Sačuvana

reemark78
Clio
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #23 poslato: 15.02.2019. - 09:05 »
Podeli temuIdi gore

Može li neko ko ima Dialogys da pogleda da li postoji postupak zamene homokinetičkog zgloba kod Lagune 3 2.0 dci?

U međuvremenu sam instalirao Dialogys. Postoji postupak skidanja poluosovine, kao i postupak zamene manžetne homokinetičkog zgloba prilikom koje se zglob skida. Logično, kako bi inače zamenili manžetnu ako zglob ne može da se skine?!?
Samo treba pronaći odgovarajući homokinetički zglob, a koliko vidim ima ih na tržištu. Kod nas se malo teže nalaze, ali po inostranim sajtovima ih ima dosta.
« Poslednja izmena: 15.02.2019. - 21:38 od strane reemark78 » Sačuvana

Milenko_M
Kadjar
Van mreže Van mreže

Auto: Reno Clio 3 1,5 dci, 2007

« Odgovor #24 poslato: 15.02.2019. - 23:31 »
Podeli temuIdi gore

https://www.daparto.de/Teilenummernsuche/SKF/vkjc8135?kbaTypeId=11625

Na ovakvim sajtovima možeš pronaći dosta informacija.Odabereš tip motora i verzju i pronađeš dosta informacija.
Sačuvana

reemark78
Clio
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #25 poslato: 04.03.2019. - 14:50 »
Podeli temuIdi gore

Agonija se nastavlja..

Tek danas je auto stigao do majstora. Riknula su oba zgloba, i levi i desni. Pojma nemam šta se dešava i zbog čega se to desilo, obe manžetne su čitave. Auto je inače u odličnom stanju, veoma dobro očuvan, sa 175.000 km proverenih.
E sad, on (majstor) ne može da nađe posebno zglobove, gledao je svuda ali misli da ne odgovaraju, itd. Našao mi je 2 polovne poluosovine za 180e.
Jedini u Srbiji koji imaju te zglobove su AutoRicambi iz BG po ceni 6.200 din/kom. Poručio sam 2 komada, nadam se da će odgovarati, sutra stižu pa javljam rezultate..

Ono što mene najviše brine je to kako da su otkazala oba zgloba, veoma brzo, auto sam kupio polovinom januara, ništa se nije čulo, a evo sad su oba zgloba za smeće, čuju se i prilikom skretanja, ne samo na polukružnom okretanju. Vozim normalno, ne divljam, ne mogu da shvatim.

Nešto razmišljam, imam automatsku ručnu kočnicu, u principu je nikad ne diram, kada se automobil ugasi ona se automatski aktivira, a prilikom pokretanja (popuštanja kvačila i kretanja) vozila automatski se deaktivira. Kada kreće auto oseti se kao da malo zapne dok ne popusti ručna kočnica (naravno ovo samo prilikom prvog pokretanja vozila). Ne verujem da to može biti uzrok problema? 
Sačuvana

Byk
Koleos
Van mreže Van mreže

Starost: 43
Auto: Laguna III 2.0dci 150hp, Megane II 2.0 16v 138hp, Twingo 1.2 16v 76hp

« Odgovor #26 poslato: 04.03.2019. - 15:45 »
Podeli temuIdi gore

Nema sanse.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Sačuvana

dalibor76
Megane
Van mreže Van mreže

Starost: 42
Auto: Laguna 3 Black Edition 1.5dci ph1 i Chevrolet kalos 1.4 16V+tng

« Odgovor #27 poslato: 04.03.2019. - 17:16 »
Podeli temuIdi gore

Nesto mi mala kilometraza da riknu oba zgloba.Jos ako su stvarno manzetne ok stvarno cudno.Samo javi majstoru da obrati paznju kad bude skidao stare poluosovine na datum proizvodnje,obicno fabrika lepi nalepnice gde sve pise,ako se nije odlepilo u medjuvremenu.Mozda saznas dali je fabricka ugradnja ili ne.

Послато са SM-C5000 уз помоћ Тапатока

Sačuvana

zokce
Talisman
Van mreže Van mreže

Starost: 58
Auto: Renault Laguna II 1,8 16V 2004 Limited edition Tech Line

« Odgovor #28 poslato: 04.03.2019. - 17:50 »
Podeli temuIdi gore

Možda su manžetne menjane kod nekog od prethodnih vlasnika.
Jeste veći trošak što su obadva, ali obično se pokvare vrlo brzo jedan za drugim.
Sačuvana

reemark78
Clio
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #29 poslato: 04.03.2019. - 18:12 »
Podeli temuIdi gore

Ово за манжетне има смисла.
Видећемо сутра, молим се да поручени зглобови одговарају јер иначе ми преостају само половне полуосовине..

Послато са SM-A500FU уз помоћ Тапатока

Nego, može li neko da mi objasni zašto majstori kažu da ne može da se odvoji zglob od poluosovine, spominju neko sečenje, itd? Ovo mi nikako nije jasno, pa kako bi onda promenili manžetnu ako ne mogu da odvoje zglob??? Dvojica su mi to rekli..
« Poslednja izmena: 04.03.2019. - 22:53 od strane reemark78 » Sačuvana

Stranice: Prev 1 [2] 3 4 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.168 sekundi sa 42 upita.