Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
14.08.2018. - 12:59 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: [1] 2 3 4 5 ... 140 Next   Idi dole
Autor Tema: Ne brže od života  (Pročitano 275873 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Exception®
LIMITED EDITION
Administrator
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 36
Auto: Scenic II, 1.6 16V EXCEPTION - red kredenac

Renault owner

« poslato: 03.05.2008. - 04:19 »
Podeli temuIdi gore

Malo sam gledao neke stare fotke što imam i setio se da otvorim ovu temu. Ovde stavljajte fotke koje ste uslikali, dobili od drugih i slično kao opomenu da saobraćaj nije uopšte naivan i da ima svakakvih idiota na drumu! Stavljajte fotke sudara, kritičnih situacija, bezobrazluka u saobraćaju, nepoštovanja  pravila, drskog parkiranja i svega što smatrate da može biti opomena učesnicima u saobraćaju. Makar na neki način da probamo da podignemo svest naših vozača na neki viši nivo. Ljudi ginu a dok sedaju za volan ni ne razmišljaju o tome. Evo par fotki od mene:

Fotkano na Fruškoj gori i ništa čudno u svemu tome ne bi bilo da dok sam preticao vozilo koje je vuklo prikolicu nisam primetio da je "tovar" na istoj pričvršćen NAJOBIČNIJIM KANAPOM I NIČIM VIŠE! Sreća da sam ga pretekao...

Novi Sad, ul. Cara Dušana: kamion stoji popreko na putu, istovara materijal a ostali učesnici neka čekaju . Ulica ima četiri trake, ali je kamiondžija bez pardona zatvorio dve

Silom prilika sam išao za BG. Žao mi je što nisam napravio ni jednu fotku u povratku kada je pao mrak. Nije se video prst pred okom od magle, a od BG-a do NS-a sam putovao nešto više od tri sata :djavo:

Šleper pravi polukružno okretanje iz srednje trake (jasno mi je da drugačije ne može) ali ako je već zalutao, za to postoje obilaznice. Zakrčio je celu raskrsnicu u centru grada i usput prošao kroz crveno. Žao mi je što fotka nije bolje ispala:

Policija uhvaćena u prekršaju: idu za vozilom koje je prošlo kroz crveno na semaforu (preko zebre i trotoara bez rotacije ili bilo kakve namera da daju do znanja da su na zadatku ) BTW, mene je ova fotka spasila kazne od 5.000 do 25.000 din. i oduzimanja vozačke na tri meseca, ali je to neka sasvim druga priča

Lokalni NS tajkun koji bez problema ima svoj mlazni avion kojim leti iznad grada i to neverovatno nisko. Ne smem ni da pomislim šta sve može da se desi . Na priloženoj fotki (snimljena kod mene na vikendici) je "uhvaćen" u momentu spuštanja aviona do same površine Dunava da bi potom pravio lupinge iznad grada!!! BTW, Dule je za 1. maj bio svedok njegovog iživljavanja. Istina, ovaj put je leteo "samo" hidroavionom ali još niže i još bliže vikendicama!!!!! S obzirom na gornju fotku policije, ni ne iznenađuje me kako je ljudima svašta dozvoljeno!

Taksi vozilo bez tablica . Zaštićeni su zakonom kao beli medvedi, niko im ništa ne može! Inače, dotično udruženje (Novus taksi) prave najviše saobraćajki po gradu. Za novu godinu imam informaciju da se jedan slupao jer je vozio pijan, pri čemu je gadno povredio ljude u drugom vozilu. Takođe, jedan vozač iz njihovog udruženja je pre cca godinu dana vozeći sumanuto ubio ženu na pešačkom prelazu ! I ja (ili bilo ko drugi) treba da seda sa njima u auto! No fuckin' way

Na osiječkom sajmu automobila (štand HR policije), motor na kome je dečko izgubio život kao opomena:

Novi Sad, ugao Bore Prodanovića i Novosadskog Sajma: kamion prepun drva koja su ispadala na sve strane. Samo sam čekao da mi nešto padne na auto

Sudar na Novom Beogradu (izlazak na autoput BG-NS):

« Poslednja izmena: 13.01.2011. - 04:33 od strane SlObOdNi » Sačuvana

ΕΛΛΑΣ
Exception®
LIMITED EDITION
Administrator
Van mreže Van mreže

Renault owner

« Odgovor #1 poslato: 03.05.2008. - 04:38 »
Podeli temuIdi gore

Pošto nije stalo sve u jedan topic, namam pojma zašto , evo nastavka:

Kolega iz firme je završio u jendeku pokušavajući da izbegne klinca od 15-16 godina koji je dijagonalno prelazio raskrsnicu i uopšte ga nije čuo jer je imao slušalice i slušao je mp3 na putu do škole. Pošto sam ja tek stizao u firmu i ugledao kolegu kako izlazi iz auta razbijene glave u prvi mah sam pomislo da je izleteo sa puta zbog poledice ili snega. Kada mi je objasnio šta se desilo, stigao sam klinca (koji je već poprilično odmakao) mojim Cliom (koji se takođe vidi na fotki) i par "roditeljskih" ga je valjda naučilo pameti

I još malo za kraj...

Na povratku iz Osijeka, na 300 m od moje kuće, naišao sam na ovaj prizor! Morao sam da stanem i da fotkam (na drugoj fotki se vidi moj auto). Verujte mi, izgledalo je jezivo! Sutradan sam ponovo tuda prolazio i morao sam da napravim još dve fotke, ovaj put iz auta...

Sačuvana

ΕΛΛΑΣ
Alhemičar
Kadjar
Van mreže Van mreže

Starost: 34
Auto: Clio III 1.2 & Fabia II Combi 1.2

Cilj bira sredstvo .. ali ga ne opravdava.

« Odgovor #2 poslato: 03.05.2008. - 10:25 »
Podeli temuIdi gore

Boze dragi,koliko bih ja mogao svega toga staviti ovde u ovaj topic..ali nazalost,malo ko od nas nosi fotoaparat stalno uz sebe niti mi je do slikanja kada vidim neki prekrsaj,pogotovo ako se to reflektuje na mene.Strasno sam alergican na siledzije koji iz trake za pravo idu levo,desno ili iz trake za desno ili levo,idu pravo..a ocigledno je da se nisu zbunili
Takodje,vrlo cesto vidjam policiju kako krsi niz saobracajnih pravila..seku dve pune linije,blicaju ljudima da se sklone a pri tom krse brzinsko ogranicenje a to sve rade bez upaljene rotacije! 

Prvo i osnovno je da svi mi ali i ostali ucesnici u saobracaju,prvo krenemo od sebe i svojih postupaka.Kada se mi disciplinujemo i pocnemo da postujemo pravila u saobracaju..znaci ne neka,nego sva pravila..onda mozemo da komentarisemo druge ucesnike i svojim primerom pokazati drugima kako se bezbedno vozi.Ako slucajno dodjem u posed nekih slika,obavezno cu ih staviti! 
« Poslednja izmena: 03.05.2008. - 10:25 od strane Clioman » Sačuvana

Mislim da moj auto ima jos nesto osim dobrog izgleda.
renault-misha
Megane
Van mreže Van mreže

Starost: 30
Auto: renault 5 1.6 GTd + thalia 1.2 16v

renault fan

« Odgovor #3 poslato: 05.05.2008. - 10:31 »
Podeli temuIdi gore

OVO je strasno. vidjao sam i ja ali nisam mogao da slikam nekako mi je bilo jadno.
Sačuvana

deda mraz je poranio..... :-)
twingoVD
Megane
Van mreže Van mreže

Starost: 29
Auto: twingo 1.2 16v 75 ks & scenic II 1.9 dCi

danijel vozi visokog i zgodnog............... clia

« Odgovor #4 poslato: 05.05.2008. - 11:30 »
Podeli temuIdi gore

ex svaka čast za topic ovo bi moglo biti korisno i poučno...
Sačuvana

tko radi taj i griješi... zašto riskirati??
Exception®
LIMITED EDITION
Administrator
Van mreže Van mreže

Renault owner

« Odgovor #5 poslato: 05.05.2008. - 11:51 »
Podeli temuIdi gore

OVO je strasno. vidjao sam i ja ali nisam mogao da slikam nekako mi je bilo jadno.

Eto da znaš za ubuduće da fotkaš kad imaš priliku . Možda nama, svakodnevnim učesnicima u saobraćaju ovo ipak malo podigne nivo svesti i možda ćemo svi malo više razmisliti kada sedamo za volan

ex svaka čast za topic ovo bi moglo biti korisno i poučno...

To mi je i bila zamisao . Ako ima neko nekih fotki, neka stavlja
Sačuvana

ΕΛΛΑΣ
IsNoGood
Gost
« Odgovor #6 poslato: 05.05.2008. - 13:22 »
Podeli temuIdi gore

Gde je Orlovic23? Verujem da ima gomilu fotki...
Sačuvana
Exception®
LIMITED EDITION
Administrator
Van mreže Van mreže

Renault owner

« Odgovor #7 poslato: 05.05.2008. - 13:29 »
Podeli temuIdi gore

Možda nije video topic Pošalji mu PM sa linkom
Sačuvana

ΕΛΛΑΣ
nebojsa
Gost
« Odgovor #8 poslato: 05.05.2008. - 23:32 »
Podeli temuIdi gore

tema je HOROR ali zao mi je sto moram da spomenem... Ex, na tvom proslom Cliju ratkapne..HOROR!...znaci HOROR!
Sačuvana
Exception®
LIMITED EDITION
Administrator
Van mreže Van mreže

Renault owner

« Odgovor #9 poslato: 06.05.2008. - 00:01 »
Podeli temuIdi gore

Pogledaj OVDE, pa ćeš videti da sam na crvenom Cliu ratkapne stalno menjao   

Ali da ne idemo u OT. Pa nije valjda da niko nema ni jednu fotku
Sačuvana

ΕΛΛΑΣ
Dogac
SportLook
VIP
Van mreže Van mreže

Starost: 39
Auto: Megane III berlina 1.6 16v

« Odgovor #10 poslato: 06.05.2008. - 00:04 »
Podeli temuIdi gore

E jbg,ja imam klip jer kad sam prolazio pored onog nesrecnika na Ibarskoj nisam mogao da slikam pa sam snimao.
Sačuvana

"Samo svemir i ljudska glupost nemaju granice ... Samo za ovo prvo još uvek nisam siguran" (Albert Einstein, 1879-1955)
Exception®
LIMITED EDITION
Administrator
Van mreže Van mreže

Renault owner

« Odgovor #11 poslato: 06.05.2008. - 00:24 »
Podeli temuIdi gore

Znam, pokazao si mi . Ako uspeš, stavi na youtube pa onda ovde daj link
Sačuvana

ΕΛΛΑΣ
twingoVD
Megane
Van mreže Van mreže

Starost: 29
Auto: twingo 1.2 16v 75 ks & scenic II 1.9 dCi

danijel vozi visokog i zgodnog............... clia

« Odgovor #12 poslato: 06.05.2008. - 01:06 »
Podeli temuIdi gore

http://www.slobodnadalmacija.hr/Crna-kronika/tabid/70/articleType/ArticleView/articleId/4854/Default.aspx

ovo je katastrofa, a šta je nejgore na hrvatskim prometnicama se već ustalilo, i svakim vikendom(nekad i tjednom, ali obično vikendom) ima sve više prometnih nesreća sa tragičnim posljedicama, umjesto da ih bude sve manje s obzirom na događanja , apele, i upozorenja...

http://www.slobodnadalmacija.hr/Crna-kronika/tabid/70/articleType/ArticleView/articleId/3677/Default.aspx

ovi se mladići godištem svi vrte oko mene što je žalosno, a sa jednim od njih je i moja sestrična bila u razredu...

Sačuvana

tko radi taj i griješi... zašto riskirati??
Exception®
LIMITED EDITION
Administrator
Van mreže Van mreže

Renault owner

« Odgovor #13 poslato: 06.05.2008. - 01:28 »
Podeli temuIdi gore

Ovaj sa autobusom i košnicama je genijalan Da nije tužno, bilo bi smešno Sad. Koji moron
Sačuvana

ΕΛΛΑΣ
Dogac
SportLook
VIP
Van mreže Van mreže

Starost: 39
Auto: Megane III berlina 1.6 16v

« Odgovor #14 poslato: 06.05.2008. - 07:43 »
Podeli temuIdi gore

Strašno je šta se dešava na putevima.
Evo slušam na radiju izveštaje AMSS (auto-moto savez Srbije) da je za uskršnje i prvomajske praznike poginulo 24oro ljudi u saobraćajnim nezgodama a za prvih 5 dana maja poginulo 14oro a povređeno oko 293! 
To su zastrašujuće cifre...

Evo snimka sa Ibarske kod Stepojevca.
Lik je preticao kolonu vozila preko pune i zakucao se direktno u kamion.
Zastoj je trajao oko 4 sata a kolona duga tačno 10 km, merio sam a i u novinama je potvrđeno.
Evo snimka...pogledajte šta je ostalo od auta!

http://www.youtube.com/watch?v=aKNoqIk3ju0
« Poslednja izmena: 06.05.2008. - 09:20 od strane dogac » Sačuvana

"Samo svemir i ljudska glupost nemaju granice ... Samo za ovo prvo još uvek nisam siguran" (Albert Einstein, 1879-1955)
Stranice: [1] 2 3 4 5 ... 140 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.11 sekundi sa 50 upita.