Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
21.10.2014. - 20:19 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Fotoaparati 15% na proizvode iz programa Renault boutique - samo za clanove RFS u AK Francuz! AK Francuz, sponsor treceg skupa RFS u Jagodini
Stranice: [1]   Idi dole
Autor Tema: Skidanje kontrolne table: Clio 2  (Pročitano 7089 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
awwwram
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 31
Auto: Renault Clio 2, 1.5 dci, Privilege

« poslato: 13.07.2010. - 16:13 »
Podeli temuIdi gore

Nema problema, samo resenja! 

Za vikend sam se bavio nekim sredjivanjima enterijera koja su zahtevala skidanje kontrolne table (gornjeg dela).
Znam koliko sam se namucio dok nisam uspeo, i ne zelim da se neko (RFS members only  ) znoji i nervira bez potrebe posto je proces dosta jednostavan.

Dakle, ako nekom trebaju saveti kako da to uradi, neka se javi.
Nisam fotkao proces posto ni sam nisam bio siguran da radim ispravno, ali sada kada je sve gotovo, nije mi problem da odradim i fotke.
« Poslednja izmena: 14.01.2011. - 00:39 SlObOdNi » Sačuvana
rotkod
Espace
Van mreže Van mreže

Starost: 43
Auto: Clio 1.5 dCi

« Odgovor #1 poslato: 13.07.2010. - 20:56 »
Podeli temuIdi gore

Pa stavi slike, stavi u uradi sam... mene interesuje... 
Sačuvana

awwwram
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 13.07.2010. - 21:19 »
Podeli temuIdi gore

Dogovoreno! Ovih dana fotkam i kacim slike. 

Admini, premestite temu u "uradi sam" i izvinite svi za postavljanje teme na pogresno mesto.
Sačuvana
SlObOdNi
VIP
Van mreže Van mreže

Starost: 32
Auto: Clio II 1.5dCi , R19 1.8ie coupe cabrio 113 KS

Clio

« Odgovor #3 poslato: 14.07.2010. - 05:25 »
Podeli temuIdi gore

Pa, jeste jednostavno:

1. skinu se ukrasne lajsne, drze se na zabicama, samo pazljivo, da se ne polome
2. skinu se plastike prednjih stubova, takodje na zabicama
3. odviju se srafovi, dva su kod ventilacije za soferku, po jedan sa obe strane, i nekoliko se nalaze na mestu gde su skinute ukrasne lajsne
4. povuce se ka sebi, paralelno sa podom, ceo poklopac armaturne table (ako hocete da ga skinete). Bitno je samo da ide u ravni.
5. za skidanje instrument table: potrebno podici plasticni poklopac izmedju volana i table, ispod njega su dva ili tri srafa, ne secam se vise... sa gornje strane se drzi obesena u dva zljeba. Za njeno skidanje, nije potrebno dizati celu armatur  tablu, dovoljno je samo levu polovinu, lagano se podigne i moze da se izvuce instrument tabla. sa zadnje strane, postoje dva konektora, koje trba otkaciti da bi mogla da se skine
6. sklapanje obrnutim redosledom, samo umesto skidanja primeniti vracanje 

Skidanje i namestanje instrument table, traje cca 15 min, ako imate obican srafciger i torex...

Sto se tice instrument table:
1. Sa zadnje strane ima gomila (8-10 srafova) koje treba odviti
2. kada se srafovi odviju, tabla se rasloji... plasticni deo koji se vidi spolja+deo koji se razlikuje od paketa do paketa opreme (crni ili sivi okvir) + tabla sa brojkama + stampana ploca (za nju treba skinuti jos par srafova da bi se odvojila od ploce na kojoj su odstampane brojke sa brzinama i obrtomer) + zadnji poklopac.
3. Kada se sve odvoji, moze se zameniti bilo osvetljenje, bilo se nastelovati cajgeri ako ne stoje kako treba, bilo zameniti crni ukrasni okvir sivim, bilo nastelovati kilometraza  Ako to vec radite i skinuli ste elektroniku, ako imate jedan mali cip koji je lemljen, tj. skidan pa vracan, definitivno vam je petljano sa kilometrazom  na njoj se i menjaju diode koje osvetljavaju tablu 
4. Obavezno ocistiti prednju providnu plastiku nekim sredstvom, tipa, mer glas ili tako nesto, da se odmasti
5. kazaljke se skidaju najbolje viljuskom...podvuce se ispod sredista kazaljke, izmedju dve bocke na viljusci i samo se podigne ravno uvis. samo pazljivo da ne polomite. Vracate ih tako sto ih samo nabodete nazad. U polozaju kada je tabla (auto) ugasena, cajgeri trebaju da stoje blago ispod "nule". Kada se auto upali, oni se podignu na "nulu". Najbolje povezati tablu nazad na konektore dok se to radi pa proveriti kako stoje kada je auto upaljen/ugasen. Brzinomer sam proverio GPSom. Treba obratiti paznju na kazaljku temperature, mora auto da radi, da dostigne radnu temperaturu, pa je nastelujete da pokazuje na nju..
6. sklapanje istim redosledom nazad, sklope se svi slojevi u sendvic i zasrafi...

Ja stavio tu sivu ukrasnu plastiku i bele kazaljke zamenio crvenim  To izgleda ovako:
  ==>> 

Sačuvana

rotkod
Espace
Van mreže Van mreže

Starost: 43
Auto: Clio 1.5 dCi

« Odgovor #4 poslato: 14.07.2010. - 20:46 »
Podeli temuIdi gore

Tekst je super, ali ja volim i slike da vidim...
Sačuvana

SlObOdNi
VIP
Van mreže Van mreže

Clio

« Odgovor #5 poslato: 14.07.2010. - 23:29 »
Podeli temuIdi gore

Slika nema, to je radjeno sve paralelno sa ugradnjom maglenki, pa sam se grebao od majstora za torexe 
pa zurih da iskoristim priliku, a aparat nije bio kod mene...

nije nista tesko 
Sačuvana

Don Gagione
Scenic
Van mreže Van mreže

Starost: 38
Auto: senic 1 1.6 Privilege

« Odgovor #6 poslato: 23.09.2010. - 21:49 »
Podeli temuIdi gore

pa stavi slike ja moram moju skidati ako moze nebih nesto da polomim je imaju zabice
Sačuvana
awwwram
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #7 poslato: 26.09.2010. - 20:59 »
Podeli temuIdi gore

Sorry ljudi sto mi je trebalo ovoliko vremena... Polirao sam farove pre nekoliko dana, pa sam iskoristio priliku da ufotkam i jedno i drugo...
Postupak:

1. Skinuo sam bocne lajsne. Koliko se secam, na oznacenom mestu se nalazi glavna kopca. Mislim da se zabice nece slomiti tako lako... Samo pazljivo, i sve ce biti ok.

2. Ispod ablendera imate 2 srafa koje morate skinuti kako bi mogli da odvojite gornji deo plastike. To je obavezno, jer postoje dva skrivena srafa ispod cajgera...

3. Ta dva srafa se nalaze na oznacenim mestima. Sve ce vam biti jasno kada skinete gornju polovinu ablendera.

4. Prednje lajsne se skidaju dosta lako (princip poluge), drze se na zabicama i tu necete imati problema. Fotkao sam samo levu (kracu), posto je ista prica i desno.

5. Bocno imate po jedan sraf (plasticni ako se ne varam...)

6. Na ventilaciji kod soferke imate tri srafa

Kada ste sve to poodvrtali, samo je ostalo da gornju polovinu table povlacite ka sebi, i to je to... Sada kada znam kako ide procedura, to je posao od 10 min...
Trebace vam TORX srafcigeri... Komplet M-Tech srafcigera u Merkuru sam platio oko 1k dindzi...
Nadam se da ce nekome ovo biti od pomoci.
« Poslednja izmena: 26.09.2010. - 21:11 awwwram » Sačuvana
SlObOdNi
VIP
Van mreže Van mreže

Clio

« Odgovor #8 poslato: 26.09.2010. - 21:12 »
Podeli temuIdi gore

Inace, ne mora da se skida cela tabla, dovoljno je levi deo i moze da se podigne taman toliko da se izvuce instrument tabla. ja nisam morao da odvrcem ona dva ispod volana, samo sam otvorio gornji poklopac
Sačuvana

awwwram
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #9 poslato: 26.09.2010. - 21:29 »
Podeli temuIdi gore

Ja sam farbao plastiku koja ide oko sata i ventilacije, pa mi je bilo potrebno da je u potpunosti izbacima napolje iz auta. A sto se tice ona dva... Mislim da ne mozes da povuces tablu ka sebi dok ne sklonis gornju plastiku ablendera. Uostalom, evo originalni tekst koji je meni pomogao da znam u kom pravcu da krenem...

"1. Remove the door pillar interior plastic trims (passenger & driver side parallel to windscreen edge). These snap off, can be very difficult to remove as the clips grip very tight. Support the trim where you are trying to unclip in order to prevent breaking it.

2. Remove the steering column plastic shrouds (this has to be removed to allow the dashboard top section to be removed), screws located underneath steering column. To do this you need Torx type screw driver (they have a star shaped head). Removing this also exposes 2 of the dashboard screws you need to remove in the next section.

3. Remove the 7 screws holding the top half dash board cover, screws located at:
3-along top edge (in windscreen vent slot)
1 at each end of the dashboard fascia (dash board ends next to door pillar adjacent to the side window vents (you may have to move the door seal to access)).
2-screws below speedometer instrument panel (only accessible with steering column shroud removed).

4. The top section of the dashboard cover is now ready to remove, do this by sliding the upper dashboard fascia toward you and away from the windscreen. There are some snap clips which may need gently easing free, note where they are as these will need to re-locating on re-assembly."
Sačuvana
SlObOdNi
VIP
Van mreže Van mreže

Clio

« Odgovor #10 poslato: 26.09.2010. - 22:20 »
Podeli temuIdi gore

aha, ok

ja nisam pokusavao da izvucem samo sam je podigao, mozda zato nisam ni morao da diram te srafove

Ali, to je to u sustini, lepo si rekao, prvi put kada vidis kako, sledeci put ti treba 10 minuta
Sačuvana

nenad.c
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 33
Auto: Renault Clio

« Odgovor #11 poslato: 14.01.2011. - 19:14 »
Podeli temuIdi gore

Svaka čast za tekst, ovako nešto tražim već neko vreme na netu!!! 
Sačuvana
mincoslav
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 36
Auto: renault megane 1.5.dci

SxGxSx

« Odgovor #12 poslato: 18.05.2011. - 20:29 »
Podeli temuIdi gore

Ako moze pitanje? MeganeII iz '06god. komandna tabla, pokusao bih da je skinem jer mi ide na zivce cvrkutanje koje dopire iz nje. Dal' je neko vec skidao i ako moze da objasni??? Unapred zahvalan!
Sačuvana
twister76
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 38
Auto: Laguna 1 ph1- 2.0RXE-1996god

kažem ti :)

« Odgovor #13 poslato: 22.02.2012. - 14:50 »
Podeli temuIdi gore

jel isti princip skidanja i na clio II phase 1(1999god) ja treba da skidam pa me interesuje
Sačuvana
Stranice: [1]   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2006-2009, Simple Machines | Srpski prevod: Jovan Turanjanin Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.2 sekundi sa 49 upita.