Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
17.07.2019. - 04:35 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: [1] 2 3 4 Next   Idi dole
Autor Tema: Otvaranje haube  (Pročitano 35237 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
urosmit
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 35
Auto: Renault Laguna 1.8 16v

« poslato: 15.07.2010. - 17:20 »
Podeli temuIdi gore

Auto je laguna 2 2001god, 1,8 16v. Pikla mi je bila zabica koja drzi onu rucicu za otvaranje haube, medjutim mogao sam da je otvaram, samo jednom rukom pridrzim leziste rucice, a drugom otvorim. Ali sad nema sanse da se otvori, ma koliko jako cimao. Kazu mi da je najbolje kod limara, da oni znaju cake kako da otvore haubu, pa me zanima dal neko zna kako da je otvorim, na neki alternativni nacin?
Sačuvana

dule-car
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 34
Auto: scenik 2 1.6 16v

« Odgovor #1 poslato: 15.07.2010. - 18:25 »
Podeli temuIdi gore

brusilica u ruke i cepaj
Sačuvana

Boki
Administrator
Van mreže Van mreže

Starost: 41
Auto: Megan II 1.6 16V TNG+clio 1.2 d7f

« Odgovor #2 poslato: 16.07.2010. - 23:19 »
Podeli temuIdi gore

Na nekim starijim automobilima se moglo prici od dole(iz kanala)mehanizmu za otvaranje haube....
Sačuvana

Nisu sale za umove male
kale
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 48
Auto: megan 1.9d

« Odgovor #3 poslato: 17.07.2010. - 00:00 »
Podeli temuIdi gore

ako ti je pukla samo ona plastika tj ručka kojom otvaraš haubu onda nebi trebalo da je problem...treba samo da pogledaš kako je vezana sajla koja oslobadja mehanizam...i povučeš nju direktno, ako neće rukom probaj s kleštima. e, ako je pukla sajla onda je  veći problem.  nisi rekao što ti se to desilo...da nije nategnuta sajla pa je pukla plastika, ili si jak u ruke  
« Poslednja izmena: 17.07.2010. - 19:54 od strane kale » Sačuvana

urosmit
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 35
Auto: Renault Laguna 1.8 16v

« Odgovor #4 poslato: 01.08.2010. - 23:09 »
Podeli temuIdi gore

Problem resen jako prosto. Hauba se otvorila malo jacim pritiskom na sredini, dok se istovremeno povlacila rucica za otvaranje haube, a nije htela da se otvori zato sto se onaj, da nazovem dugacku sraf za onim oprugama malo otpustio, pa hauba nije iskakala iz lezista. Pritegnuto i sad sljaka ekstra. Hvala u svakom slucaju svima na pomoci!
Sačuvana

galgal73
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 45
Auto: Laguna II 1.9dci

« Odgovor #5 poslato: 30.08.2010. - 23:04 »
Podeli temuIdi gore

I ja imam isti problem. Ustvari, pukla mi je zabica koja drzi rucicu. Za sada mogu da otvaram haubu tako sto jednom rukom drzim mehanizam, a drugom povlacim rucicu. Ali ne znam dokle ce tako. U servisu u Nisu rekli da zamena kosta 4000 dinara. A to je bas puno. Da li neko zna jeli moze to negde jeftinije da se uradi, mislim, da to sve bude i radi kao pre, posto me nervira ovako pokidano??? 
Sačuvana

Byk
Koleos
Van mreže Van mreže

Starost: 43
Auto: Laguna III 2.0dci 150hp, Megane II 2.0 16v 138hp, Twingo 1.2 16v 76hp

« Odgovor #6 poslato: 31.08.2010. - 02:09 »
Podeli temuIdi gore

I ja imam isti problem. Ustvari, pukla mi je zabica koja drzi rucicu. Za sada mogu da otvaram haubu tako sto jednom rukom drzim mehanizam, a drugom povlacim rucicu. Ali ne znam dokle ce tako. U servisu u Nisu rekli da zamena kosta 4000 dinara. A to je bas puno. Da li neko zna jeli moze to negde jeftinije da se uradi, mislim, da to sve bude i radi kao pre, posto me nervira ovako pokidano??? 

na isti nacin i sam i ja otvarao haubu do skoro. uspeo sam da namestim, usrafim svoj zavrtanj i sada je zavarena za ono svoje malo postolje/naslon. nije me kostalo nista
Sačuvana

galgal73
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 45

« Odgovor #7 poslato: 08.09.2010. - 20:47 »
Podeli temuIdi gore

Resio sam problem po ugledu na vgorenc-a, i nije kostalo nista. Posluzio sam se zicom. Mehanizam za otvaranje haube u kabini se drzi na dve plasticne zabice( da ih tako nazovem). Donja je okrugla i ona mi nije pukla, a gornja je cetvrtasta i ta mi je pukla. Na tom mestu postoji neko gvozdje, tj.limovi sa rupama, pa je zgodno provuci zicu i vezati. Sad je jace nego sto je bilo. Elem,bolje tako nego da dam 4000. Radi ko novo. Samo treba da se skine cela plastika gde se nalaze osiguraci (lako se skida) i malo strpljenja i paznje da se ne osteti nesto oko struje. Mislim da moze da se veze i onim plasticnim vezovima sto bi bilo bolje resenje, ali ih nisam imao.
Sačuvana

mali_veseljak
Captur
Van mreže Van mreže

Starost: 40

« Odgovor #8 poslato: 08.09.2010. - 23:20 »
Podeli temuIdi gore

To je izgleda boljka na laguni. Meni je isto bio puklo i ja sam rijesio pomocu onih plasticnih vezica...malo debljih.
Sačuvana

dakics
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 44
Auto: 2006 Clio 1.5 dci

Vozač Klija od 2003.

« Odgovor #9 poslato: 17.12.2010. - 17:17 »
Podeli temuIdi gore

Ne mogu da otvorim haubu, u pitanju je Clio II

Ona kukica iza maske koja se povuče, tu je i može da se povuče kao i pre. A hauba kao da nije oslobodjena, ostaje "zaključana".
Što mi govori da veza izmedju haube i poluge za otvaranje u kolima (sajla?) ima problem

Ta poluga za otvaranje izgleda OK, skinuo sam onu plastiku kod vrata i deluje mi da je sve na mestu.

Probao sam da otvaram i primenio svo znanje, kad je počelo havarisanje, prestao sam

A ovo sam primetio danas kad sam hteo da sipam tečnost za šoferšajbnu, znači auto mi je zbog ove gluposti prilično problematičan za vožnju.
Imate li nekog limara koji bi imao iskustva sa ovakvim stvarima, još ako radi subotom ekstra.

EDIT: Spojene teme
Molim clanove da pre nego otvore novu temu provere da li postoji slicna
« Poslednja izmena: 17.12.2010. - 17:22 od strane SlObOdNi » Sačuvana

Mongol Rally 2011 Beograd >>> Ulan Bator: www.teamrockrs.com/map
milangolub
Captur
Van mreže Van mreže

Auto: Megan IV sporter 1.5dci 110cw energy business

« Odgovor #10 poslato: 15.07.2011. - 21:13 »
Podeli temuIdi gore

pomoc!!!!! danas da otvorim haubu otvori se samo leva strana desna nece, cackao sve i svasta skinuo sam i sajlu sa rucice ali nema sanse da otvorim desnu stranu a ni da zatvorim levu. sajla ide sa rucice na levu bravicu a sa leve druga sajla ide na desnu tako da pretpostavljam da je ta druga ili pukla ili spala, ima li neko ideju ili je imao slican problem

Sačuvana

singer
Koleos
Van mreže Van mreže

Auto: laguna 1.8 rxe

kupujem samo kola koja imaju svoj tim u F1!!!

« Odgovor #11 poslato: 15.07.2011. - 22:43 »
Podeli temuIdi gore

nisam imao taj problem ali slican,spao mi je stift od rucke ispod volana .
tvoj problem je resiv samo iz kanala sa parcetom zice(dobra je 3mm debljine),jednu bateriju dobru i treba samo da povuces patrljak donji od bravice i otkacice feder.
srecno
Sačuvana

milangolub
Captur
Van mreže Van mreže

« Odgovor #12 poslato: 17.07.2011. - 15:25 »
Podeli temuIdi gore

uspesno otvorena hauba posle tri sata mucenja, savet onima kojima se nedaj boze desi da ne mogu da otvore haubu. pravac kod majstora pa koliko kosta ne isplati se muciti se tri sata rada i ruke krvave do laktova stvarno su ga francuzi napravili da nemas odakle da pridjes
Sačuvana

singer
Koleos
Van mreže Van mreže

Auto: laguna 1.8 rxe

kupujem samo kola koja imaju svoj tim u F1!!!

« Odgovor #13 poslato: 17.07.2011. - 20:48 »
Podeli temuIdi gore

uspesno otvorena hauba posle tri sata mucenja, savet onima kojima se nedaj boze desi da ne mogu da otvore haubu. pravac kod majstora pa koliko kosta ne isplati se muciti se tri sata rada i ruke krvave do laktova stvarno su ga francuzi napravili da nemas odakle da pridjes
cancan
jes bio prisutan?
Sačuvana

milangolub
Captur
Van mreže Van mreže

« Odgovor #14 poslato: 17.07.2011. - 23:13 »
Podeli temuIdi gore

cancan
jes bio prisutan?
normalno Smiley ja sam je otvarao zato sam i ostavio ovakav komentar, da sam znao kolko cu da na...em i ja bih otisao kod majstora
Sačuvana

Stranice: [1] 2 3 4 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.119 sekundi sa 41 upita.