Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
17.07.2019. - 04:37 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: Prev 1 [2] 3 4 Next   Idi dole
Autor Tema: Otvaranje haube  (Pročitano 35238 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
singer
Koleos
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 44
Auto: laguna 1.8 rxe

kupujem samo kola koja imaju svoj tim u F1!!!

« Odgovor #15 poslato: 18.07.2011. - 11:24 »
Podeli temuIdi gore

objasni masi  ,mozda ce nekom trebati (nedaj boze)
Sačuvana

milangolub
Captur
Van mreže Van mreže

Starost: 41
Auto: Megan IV sporter 1.5dci 110cw energy business

« Odgovor #16 poslato: 22.07.2011. - 21:23 »
Podeli temuIdi gore

slikacu sutra bravicu i objasniti
Sačuvana

boban12
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 50
Auto: megan III

pozdrav

« Odgovor #17 poslato: 19.01.2013. - 17:50 »
Podeli temuIdi gore

imam problem sa otvaranjem haube i to napred kad povucem rucku ona podigne haubu e posle nastaje problem sa onim metalnim delom kod plastike sto se prstima oslobadja i posle se otvori hauba e kod mene nece da se otvori pomocu ruke nedgo koristim srafciger da ga pritisnem jace i otvorim haubu,pogledam taj metalni deo on se teze pokrece sad vas pita dali da ga poprskam sa wd 40 ili necim drugim pomagajte u pitanju je reno megan 1
Sačuvana

cao svima
stanko.i
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 36
Auto: Renault Laguna II 1.9 DCI

Laguna II 1.9 dci

« Odgovor #18 poslato: 17.05.2013. - 00:49 »
Podeli temuIdi gore

Zdravo svima. imam jedan veliki problem. Nemogu da otvorim haubu, problem ne bi bio tako strasan da mi se akumulator nije ispraznio i sada nemogu da odem kod majstora. Dali ima neko neku ideju sta probati da se nekako otvori. Rucica nije polomljena vuce se ali se nista ne desava. Auto je laguna II 2002godiste. Svaka ideja je dobrodosla. pozdrav
Sačuvana

cika mili
VIP
Van mreže Van mreže

Starost: 47
Auto: Megane Generation 1.6 16v

« Odgovor #19 poslato: 17.05.2013. - 07:41 »
Podeli temuIdi gore

Dešavalo mi se na Kliu II. Komšija mehaničar mi je pomogao. Držao bi povučenu ručicu, dok bi on cimnuo haubu dolje-gore i uspio bi je otvoriti.
Sačuvana

chombe
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 48
Auto: laguna 2

opušteno

« Odgovor #20 poslato: 17.05.2013. - 11:09 »
Podeli temuIdi gore

au, imao davno slične probleme. prvo laguna 1, ima na youtube za nju, prilazi se odozdo iz kanala dužom šipkom (obično se koristi armatura 6mm duga oko 1m) i pokreće poluga mehanizma. potrebno je skinuti zaštitu motora sa donje strane i paziti da ne "ubušite" hladnjake. poželjno je da znate kako izgleda mehanizam, ali pravi mehaničari to rešavaju za 10ak min. kod lagune2 je problem loš kvalitet izrade koji se pogotovu manifestuje prilikom promena temperature. dođe do istezanja sajle ili do lomova nosača. morate naći pomoćnika, jedan poteže sajlu po potrebi pridržavajući "budžir" iste, a drugi energičnim pokretom obe ruke cimne haubu na dole. to popusti sistem i oslobodi bravice. kod klia je sličan postupak. ako je sajla pukla-iz kanala pomoću šipke. većina pokušaja otvaranja na silu sa spoljne strane dovodi do žešćih ogrebotina, lomova delova karoserije, krivljenja istih, i nnnnnneeeeeeeeevvvvvvvvvveeeeeeeeeeerrrrrrroooooooooooooooooovvvvvvvvvvvvvaaaaaaaaaaaaaattttttttttttttttnnnnnnnnnnnnnnnnnnnneeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee nervoze.  poželjno je da dobro poznajete mehanizam i biće vam mnogo lakše.
Sačuvana

lagano, ja sam lala
wcyber
Espace
Van mreže Van mreže

Starost: 39
Auto: Scenic II ph1 1.9 dci 120PS

« Odgovor #21 poslato: 17.05.2013. - 11:19 »
Podeli temuIdi gore

Ja haubu moram da otvaram tako sto densom rukom drzim rucicu povucenu, a levom preko vrata povucem bar malo da krene gore .. posle je pesma 
Sačuvana

plavac51
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 68
Auto: Reno Clio 1,5dci

« Odgovor #22 poslato: 01.11.2014. - 17:36 »
Podeli temuIdi gore

Evo mog problema sa haubom, možda nekom pomogne.
Na pločici mehanizama haube, koja se drži sa dva šrafa, na Clio II 1.5dci,  pukao je plastični nosač opruge-amortizera, deo plastike ostao na klinu a drugi deo zajedno sa oprugom spao. Hauba se zatvara i otvara ali klima, zvecka jer nema opruge da amortizuje vešanje. Skinuo sam pločicu, sabio oprugu maksimalno tankim jakim žicama, zalepio aralditom-dvokomponentnim lepkom plastiku, i kad se dobro steglo-osušilo, popustio oprugu da se osloni na žljeb plastike. Podmazao ceo sistem tankim slojem masti i vratio pločicu mehanizma nazad  na haubu. Radi kao nekad a dokle će....izgleda  sve zavisi od plastike.  Krpež kuću drži a ovaj deo ipak treba imati u rezervi.
Evo i par sličica da se bolje shvati problem i tok rešenja. Pozdrav.

Sačuvana

MrŠo
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Auto: megane II

« Odgovor #23 poslato: 13.10.2015. - 20:11 »
Podeli temuIdi gore

Može da se otvori hauba na meganu II  ,podigne se auto sa dizalicom ,skine oplata odozdo ,zavuče šrafciger napred i pomeri onaj zubac što drži haubu  . Upravo sam imao ovaj problem pre par dana ,jer se pomerila sajla iz ležišta . Rešeno u servisu kod Bobana - sajle na Dušanovcu za 5 minuta .
Sačuvana

usdp
Kadjar
Van mreže Van mreže

Starost: 26
Auto: Bmw e46 2.2i

« Odgovor #24 poslato: 14.10.2015. - 05:39 »
Podeli temuIdi gore

za isto vreme ja otvorim haubu na meganu 2 bez da povuces rucicu, mrdnes kola, dignes kola ili mi das koji god alat
par puta te zaje*e, naucis napamet gde sta da zavuces, e da ne bi dizao, zavlacio, lomio ruku i slicno, jednom zezne izvuces rezervni mehanizam kao ja i kad sajla pukne ima rezervni plan cca 2min i otvorena je, a ima i kad je potpuno zatvorena fora, tanka ruka, mnogo zivaca i do 5 min vremena
Sačuvana

borod
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 40
Auto: SCENIC 2, 1.5DCI, 78KW

« Odgovor #25 poslato: 09.03.2018. - 13:20 »
Podeli temuIdi gore

Da podignem temu iz mrtvih:)
N e mogu otvoriti prednju haubu.

Pokusao sam i sa skidanjem onih resetki lijevo i desno od loga na prednjoj masci , kao i da odozdo (jer su dolje jos skinute plastike ispod motora) ali ne mogu da lciram mehanizam.
Sačuvana

wcyber
Espace
Van mreže Van mreže

« Odgovor #26 poslato: 09.03.2018. - 13:22 »
Podeli temuIdi gore

gurnes prst ispod blago dignute haube i pritisnes kao taster, malo levo od sredine .. sad cu naci neku sliku dignute haube

evo vidi se to udubljenje sa velikim plasticnim tasterom, to gurnes dole prstom
« Poslednja izmena: 09.03.2018. - 13:24 od strane wcyber » Sačuvana

frenchkey
Scenic
Van mreže Van mreže

Starost: 55
Auto: Megane I, ph2, 1,4e RN; Scenic II, ph 1, 1,6 16V exception, LPG

« Odgovor #27 poslato: 09.03.2018. - 16:12 »
Podeli temuIdi gore

šta je sa sajlom i ručkom u kabini, labava? Pukla? ili samo neće da odskoči na prvi zub? Daj malo detaljnije
Sačuvana

wcyber
Espace
Van mreže Van mreže

« Odgovor #28 poslato: 09.03.2018. - 16:28 »
Podeli temuIdi gore

Rucka u kabini digne haubu centimetar, a ova polugica otvori haubu do kraja, zar ne ? Ja sam razumeo da on ne moze da nadje gde se dize hauba do kraja .. ?
Sačuvana

borod
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 40
Auto: SCENIC 2, 1.5DCI, 78KW

« Odgovor #29 poslato: 09.03.2018. - 19:19 »
Podeli temuIdi gore

Ručka u kabini je nekako bez otpora kao da je sajla istaknuta ili pukla, tako da njeno povlačenje ne izaziva otvaranje kako bih rekao prvog stepena haube.  Mislim da je tu problem tako da tražim gdje bih napisao ili gurnuo pajserom mehanizam odozdo ispod auta ili eventualno kada skinem rešetke desno od loga.

Wcyber,  taj taster lijevo od sredine vidim ali mislim da nije on problem već ova brava po sredini

Nalazio sam po internetu slike kako to izgleda kod megana,  i kako se popravlja jer sajla ne ide i jedna do brave već ima u motornom prostoru kao jedna plastika gdje svadbe sajla i gdje se to dotegne.  Za scenica 2 ne mogu naći slike

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

Sačuvana

Stranice: Prev 1 [2] 3 4 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.115 sekundi sa 37 upita.