Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
21.06.2018. - 16:33 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: [1] 2 3 4 5 ... 328 Next   Idi dole
Autor Tema: Letnji pneumatici - gume  (Pročitano 718673 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
filo
Megane
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 50
Auto: meg sport 225

« poslato: 04.05.2008. - 14:53 »
Podeli temuIdi gore

Trebaju mi nove gume    225/40 R18 92Y    Ima li ko kakav predlog. Postojece Continental  SportContact3 jako kratko traju.  17-18000 km
« Poslednja izmena: 20.10.2012. - 09:43 od strane direstraits » Sačuvana

Valentine ONE V1.8—POP2 with Euro Mode.
Antilaser Priority
Alhemičar
Kadjar
Van mreže Van mreže

Starost: 34
Auto: Clio III 1.2 & Fabia II Combi 1.2

Cilj bira sredstvo .. ali ga ne opravdava.

« Odgovor #1 poslato: 04.05.2008. - 15:05 »
Podeli temuIdi gore

Ta guma koju imas je dobra i spada medju najboljih 5 u klasi.Rame uz rame sa tim gumama su ti Bridgestone Potenza RE050A,Hankook Ventus V12 Evo (nova guma),GoodYear Eagle F1 Asymmetric (nova guma)..

Hankkok su ti najpovoljnije,zatim idu Bridgestone,Continental a GoodYear su ti najskuplje! Performanse su im tu negde,najmanji otpor kotrljanja tiv imaja Hankook(verovatno ce i najduze trajati,Bridgestone,GoodYear i na kraju Continental (ona ima bas visok otpor kotrljanja,na granici da predje u veoma visok,pa je to verovatno jedan od razloga sto se brzo trosi)) Moja preporuka ti je Hankook,jer najbolje koci i na vlaznoj i na suvoj podlozi,pravi najmanju buku i ima najmanji otpor kotrljanja! 
« Poslednja izmena: 04.05.2008. - 15:09 od strane Clioman » Sačuvana

Mislim da moj auto ima jos nesto osim dobrog izgleda.
Exception®
LIMITED EDITION
Administrator
Van mreže Van mreže

Starost: 36
Auto: Scenic II, 1.6 16V EXCEPTION - red kredenac

Renault owner

« Odgovor #2 poslato: 04.05.2008. - 15:08 »
Podeli temuIdi gore

Ne znam šta očekuješ? Ako hoćeš sportski auto i sa toliko ks pod točkovima, normalno je da ti toliko i traju. Ja imam ContiSportContact2 i ne računam da će izdržati više od 25.000 km. Mislim, uzmi Micheline Energy ili Pilot Exalto ili neke EcoContact pa se vozi na njima 60.000+ km ali onda to više nije to
Sačuvana

ΕΛΛΑΣ
Marko Os
Scenic
Van mreže Van mreže

Auto: Scenic 3-ćak sa malim

Index eliminator

« Odgovor #3 poslato: 04.05.2008. - 15:23 »
Podeli temuIdi gore

S obzirom na auto koji vozis super su ti izdrzale. Ako hoces sportsku gumu, idi na avs sport ili eagle F1, ali nemoj ni od njih ocekivat vise od 15-20 tkm. Exc ti je napisao, ako hoces da traju kupi neku plastiku i vozi sa glavom u torbi. NHF
Sačuvana

Ušveckoj ladno, al standard
nebojsa
Gost
« Odgovor #4 poslato: 04.05.2008. - 20:27 »
Podeli temuIdi gore

slazem se sa svim sto je napisano, to je ko kada neko ima megana sport i zali se na potrosnju
Sačuvana
Safrane
Captur
Van mreže Van mreže

Starost: 37
Auto: Twingo Initiale Paris

« Odgovor #5 poslato: 04.05.2008. - 20:51 »
Podeli temuIdi gore

Michelin Pilot Sport 2 - cca 1.900 kn/kom (za 235/40 ZR 18 95Y)
Sačuvana

Exception®
LIMITED EDITION
Administrator
Van mreže Van mreže

Renault owner

« Odgovor #6 poslato: 04.05.2008. - 22:50 »
Podeli temuIdi gore

Samo mi jedno nije jasno... Voziš RS-a, stavio si mu naknadno felne od 18" (ispravi me ako grešim) a problem je da svakih 17-20.000 km promeniš gume

NHF
Sačuvana

ΕΛΛΑΣ
Alhemičar
Kadjar
Van mreže Van mreže

« Odgovor #7 poslato: 04.05.2008. - 22:55 »
Podeli temuIdi gore

Necu da budem niciji advokat,ali sto napadoste coveka?    On nigde nije rekao da mu je problem da ih menja na 17-20.000km..cim hoce da ih menja znaci da mu nije problem,vec je samo prokomentarisao kako mu gume "kratko traju"..pa sto jes't jes't,brzo se pohabaju ali verovatno sa razlogom! 
Sačuvana

Exception®
LIMITED EDITION
Administrator
Van mreže Van mreže

Renault owner

« Odgovor #8 poslato: 04.05.2008. - 23:30 »
Podeli temuIdi gore

Niko nikoga ne napada . Samo sam konstatovao da na takav auto ne ide kojekakva guma, već nešto što valja ali i košta. A sve sportske gume kratko traju jer im je sama smeša mekša (rimuje se ) što je i razumljivo zbog boljeg gripa. Kao što sam već napisao, neka kolega kupi npr. EcoContact koja će trajati dugo (čak će i manje trošiti ) ali onda auto od 230 ks treba znati i umeti obuzdati. Na gumama ne treba štedeti jer je to jedina stvar koja je između tebe i druma, pa ti vidi da li bi voleo u nekoj ozbiljnijoj situaciji da imaš neku jeftinu "obuću" na autu sa toliko ks... Simply as that
Sačuvana

ΕΛΛΑΣ
Alhemičar
Kadjar
Van mreže Van mreže

« Odgovor #9 poslato: 04.05.2008. - 23:43 »
Podeli temuIdi gore

Pa naravno da na takav auto ne ide bilo kakva guma,tu se svi slazemo.Nije to Clio 3 sa 1.2 motorom koji ne ide preko 170km/h,zna se sta ide na taj Megane.  Ja ovde nisam nigde ni video da je iko spominjao "kojekakvu" gumu,sve gume koje su spomenute su High Performance gume.
Sačuvana

Exception®
LIMITED EDITION
Administrator
Van mreže Van mreže

Renault owner

« Odgovor #10 poslato: 05.05.2008. - 00:01 »
Podeli temuIdi gore

Ta guma koju imas je dobra i spada medju najboljih 5 u klasi.Rame uz rame sa tim gumama su ti Bridgestone Potenza RE050A,Hankook Ventus V12 Evo (nova guma),GoodYear Eagle F1 Asymmetric (nova guma)..

Hankkok su ti najpovoljnije,zatim idu Bridgestone,Continental a GoodYear su ti najskuplje! Performanse su im tu negde,najmanji otpor kotrljanja tiv imaja Hankook(verovatno ce i najduze trajati,Bridgestone,GoodYear i na kraju Continental (ona ima bas visok otpor kotrljanja,na granici da predje u veoma visok,pa je to verovatno jedan od razloga sto se brzo trosi)) Moja preporuka ti je Hankook,jer najbolje koci i na vlaznoj i na suvoj podlozi,pravi najmanju buku i ima najmanji otpor kotrljanja! 

Evo u ovom tvom postu... Nisi ni za jenu gumu naveo o kom modelu se radi, osim cenovnog ranga. Ipak Continental i Hankook (kako li se već piše ) ja ne bih svtavljao pod istu klasu, da ga je*eš! Takođe ni ne možeš reći da su Hankook high performance, ipak se zna šta ide na šta. Možda da probamo da ukrstimo žirafu i konja? Oboje su kopitari
Sačuvana

ΕΛΛΑΣ
Alhemičar
Kadjar
Van mreže Van mreže

« Odgovor #11 poslato: 05.05.2008. - 00:10 »
Podeli temuIdi gore

Ti ili ne vidis ili me zezas?    Pa na pocetku posta sam naveo tacno i koji je model gume pored proizvodjaca!Molim te da jos jednom pogledas!Mislim da malo treba da se raspitas,da pogledas na netu neke ozbiljnije sajtove na kojima imas testove svih mogucih guma i svih mogucih klasa.Hankook je medju boljima,a to sto ti nisi cuo za nju..meni ne znaci nista!  Zasto Continental ovde ne ide?Pored ova 4 proizvodjaca,high preformance gume ima jos 10-tak svetski poznatih proizvodjaca..ali ja ih nisam hteo navoditi..naveo sam samo najbolje 4 ocenjene gume,izvor nije bitan,ali je veoma pouzdan!   
Sačuvana

Exception®
LIMITED EDITION
Administrator
Van mreže Van mreže

Renault owner

« Odgovor #12 poslato: 05.05.2008. - 00:37 »
Podeli temuIdi gore

Ja se izvinjavam, nisam video da si naveo modele Naravno da sam čuo za Hankook i znam da fabrički dolaze na Hyundai vozilima a isto tako znam da su gume OK. Znam čak da su se jako dobro pokazale na testu. Ali, testovi su jedno a eksploatacija u realnim uslovima nešto sasvim drugo. Eto, predloži nekom na HR forumu da na RS-a stavi Hankook gume, baš me interesuje šta bi ti odgovorili ... Ja samo prenosim iskustva ljudi sa RS-ovima
A ovo sa Continentalom te nisam baš razumeo? Naravno da je Conti odličan brend. Ja sam napisao da ne bih upoređivao Conti i Hankook, to mi ne ide jedno sa drugim

BTW, zašto izvor nije bitan? Zašto je to tajna? Ako misliš na reviju SAT, onda mi je sve jasno
Sačuvana

ΕΛΛΑΣ
Alhemičar
Kadjar
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13 poslato: 05.05.2008. - 00:45 »
Podeli temuIdi gore

Naravno da ne mislim na njih!    Sad je meni jasno sta si mislio pod tim kad si spomenuo Continental..ja sam mislio da ni njih ne priznajes kao dobru gumu    ali sada smo se razumeli.Ma znam ja sta bi mi odgovorili vozaci RS-a na RKH .. nesto ovako ..        Ali ta Hankook guma je u mnogim "disciplinama" bila bolja od ovih zvucnih imena,ali dobro,nisam ja njihov portparol!Ja jesam naveo poredak guma u smislu koje su najpovoljnije..ali Hankook ni u kom slucaju nije jeftina guma..u ovoj dimenziji koju kolega trazi,ne bi je nasao ispod 130eura komad,a ove druge idu i do 150-160eura po komadu!    Nista tu vise nije jeftino   
« Poslednja izmena: 05.05.2008. - 00:46 od strane Clioman » Sačuvana

Exception®
LIMITED EDITION
Administrator
Van mreže Van mreže

Renault owner

« Odgovor #14 poslato: 05.05.2008. - 00:53 »
Podeli temuIdi gore

Kako Conti da ne priznajem pod dobru gumu kada ih ja imam ? Nije dobra, već najbolja . I Hankook jeste "jeftin" s obzirom da sam ja moje platio 12.500 din./kom., znači preko 150 € a dimenzije su mi  205/45 R16
Sačuvana

ΕΛΛΑΣ
Stranice: [1] 2 3 4 5 ... 328 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.158 sekundi sa 39 upita.
anything