Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
25.09.2017. - 11:33 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: [1]   Idi dole
Autor Tema: Clio 3 pritisak u gumama  (Pročitano 4795 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
faber
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 64
Auto: CLIO

« poslato: 18.02.2016. - 22:55 »
Podeli temuIdi gore

Pozdrav svima
Pre neki dan sam kupio Clio 3. Prvi razlog je to sto tako hoce moj komandant: "jao vidi kao je sladak"  . To je naravno vrlo jak argument  . Drugi razlog je sto sam presao podosta kilometara sa Renoovim turbo dizelom 1.9 u Volvou. Sta je taj sve izdrzao ne mogu da zaboravim. Jos je kod nas na neki nacin, jer je komandant rekla da je to za nas veliko i da ga damo sinu. I bi tako, ode Volvo u Beograd.
Do duse ja sam pristalica vecih motora tako da mi ovo 1461 ccm sa 65kw malo nejasno ali valjda ce da bude dobro. Auto je vizuelno vrlo vrlo dobar. Presao je 180 000 km (provereno u servisu). Naravno na satu pise 160 000 km (lopovska posla).

Dakle posto je kod mene tek nekoliko dana nemam nikave probleme za sada (osim sto je crko akumulator odmah sutradan)  Jedino sto me interesuje (zbog cega sam i skitao po netu i forumima) je podatak o pritisku u gumama. Naime na vratima je nalepnica na kojoj lepo pise da se koriste gume 185/60 R15 i da se pumpaju prednje na 2.7 bara a zadnje na 2.5 bara. Kome god da sam rekao da se pumpa na taj pritisak odgovor je bio da je to premnogo. Ovaj clio je izisao iz fabrike u 11. mesecu 2011. godine ima 1500 dci motor od 65kw. Mozda ce neko moci da mi pomogne u razresenju ove zavrzlame.

Hvala u napred i pozdrav svima  .
Sačuvana

Saćipko
Espace
Van mreže Van mreže

Starost: 34
Auto: Laguna 2, 1.9 dci; W203 Kompressor

Qualis vita, finis ita

« Odgovor #1 poslato: 18.02.2016. - 23:01 »
Podeli temuIdi gore

Ako je bele, zute ili crvene boje, lako je poverovati da je bio VAN tj teretni. Onda je moguce da je to ta mera za gume. Oni se vise tovare i pritisak u gumama je veci kad su puni. A ako je druge neke boje pritisak treba biti od 2.0 - 2.2
Sačuvana

Kad izadjes iz auta, zakljucas ga i ne okrenes se da ga ponovo pogledas, znaci da ne vozis pravi auto
faber
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 64
Auto: CLIO

« Odgovor #2 poslato: 19.02.2016. - 11:50 »
Podeli temuIdi gore

Auto je tamno sive metalik boje. Bio je VAN, imam dokument o rekonstrukciji na stanje "putnicko vozilo".
Uz auto sam dobio uputstvo za upotrebu na francuskom u kome nema konkretnog podatka o pritisku u pneumaticima  . U odeljku o nivou rashladne tecnosti, ulja u motoru itd. govori se o pritisku u pneumaticima ali samo toliko da je pokazano gde se na vratima nalazi tabela sa pritiscima i kako izgleda tabela  , znaci ako hocu da vidim na koliko da pumpam gume treba da otvorim knjigu, pogledam kako izgleda tabela i da saznam gde se nalazi tabela. To je vrlo korisna informacija   posebno za glupake kao sto sam ja, jer da to nisam video u knjizi ja bih podigao ceo tepih u kolima i trazio tabelu ispod prednjih sedista pa ako je nema tamo onda bih naterao kola na kanal i trazio tabelu svuda sa donje strane kola. Ja stvarno ne mislim da smo mi ovde na zaostalom Balkanu mnogo pametni ali mislim da su cesto "uputstva za upotrebu" pisana za idiote ili su ih pisali idioti.

Na internetu sam nasao uputstvo za upotrebu na engleskom i ruskom. U oba postoji preko cele strane tabela sa podacima o pritisku za odredjenu dimenziju pneumatika, konkretno za 185/60 R15 84H po autoputu prednje 2.3 a zadnje 2 bara. Mislim da cu da da pumpam tako pa kako bude.

Sacipko hvala na pomoci i svako dobro  

EDIT: Zabranjeno je citirati celu prethodnu poruku na koju se neposredno odgovara! Molim pročitati Pravila Foruma.
« Poslednja izmena: 22.02.2016. - 02:30 od strane slavko_bgd » Sačuvana

Radowi
Modus
Van mreže Van mreže

Starost: 22
Auto: Clio III 2011, 1.5 DCI, 86 ks

« Odgovor #3 poslato: 22.02.2016. - 01:50 »
Podeli temuIdi gore

Druze, evo ja cu da ti odgovorim, i ja imam isto to napisano, moj je bio Van, verovatno je i tvoj, pa cim ima neko opterecenje mora i  veci pritisak, a posto ga ti vozis verovatno kao putnicki, na 2.2 i teraj, pozdrav
Sačuvana

wcyber
Espace
Van mreže Van mreže

Starost: 37
Auto: Scenic II ph1 1.9 dci 120PS

« Odgovor #4 poslato: 22.02.2016. - 12:28 »
Podeli temuIdi gore

Generalno sto se guma tice, sto je veci pritisak, manje je habanje guma i manja potrosnja... Ali naravno ne treba preterivati jer je i vece klizanje u slucaju kocenja ili u slucaju skretanja verovatnije proklizavanje
Sačuvana

quarantaquatro
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 45
Auto: Renault Clio 1.5 dci

« Odgovor #5 poslato: 02.05.2016. - 23:04 »
Podeli temuIdi gore

Što je veći pritisak od propisanog smanjuje se površina gazećeg sloja i guma se više troši po sredini gazećeg sloja. I obrnuto - nedovoljno naduvana guma se troši po ivicama gazećeg sloja. U oba slučaja prijanjanje je lošije i smanjena je upravljivost.
Sačuvana

rajan
Megane
Van mreže Van mreže

Starost: 70
Auto: Renault Clio III 1,2 16v i Citroen 2CV6 "Žuća"

« Odgovor #6 poslato: 02.05.2016. - 23:34 »
Podeli temuIdi gore

To je tačno.
Sa druge strane, veći pritisak donekle čuva felne od iznenadnih susreta sa "udarnim rupama" kojih kod nas ima u izobilju. Čelične se krive, a aluminijumske lome.
Znači, kao i uvek: treba naći neki kompromis, u zavisnosti od toga gde se vozi. 
Sačuvana

Spačekista medju sve samim rendžerima
mire
Espace
Na mreži Na mreži

Starost: 41
Auto: Laguna III GT 2.0T 205

« Odgovor #7 poslato: 03.05.2016. - 07:51 »
Podeli temuIdi gore

I alu se krive, zavisi koliko jako udariš.
Sačuvana

Whatever the problem is, Clint Eastwood is gonna fix it.
Grle
Megane
Na mreži Na mreži

Starost: 45
Auto: Megane 1 1.9 dci, Laguna 2 ph2 1.9 dci 130KS Automatik

« Odgovor #8 poslato: 03.05.2016. - 08:46 »
Podeli temuIdi gore

Krive se alu felne itekako, pogotovo renault-ove
Sačuvana

Stranice: [1]   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.107 sekundi sa 35 upita.
anything