Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
17.06.2019. - 00:50 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: [1]   Idi dole
Autor Tema: zamjena tapacirunga krova (nebo)  (Pročitano 7463 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
flega
Clio
**
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 46
Auto: megane III 1.5 dci 2015g. Limited

« poslato: 11.04.2016. - 21:56 »
Podeli temuIdi gore

Već par godina se vozim sa tapacirungom krova koji na zadnjem dijelu auta visi i to poprilično. Ne vidi se toliko kad se sjedi naprijed ali kad se sjedne nazad onda je prilično vidljivo  frown
I odlučio sam ove godine da to sam napravim pošto kod nas traže za tu operaciju 100-130 eura. Gledao po youtubeu, čitao po forumima...
Materijal sam kupio preko oglasnika, to je sintetička tkanina na koju je zaljepljena spužva 3mm. Takav materijal se koristi i za presvlake ali i za tapaciranje. Spužvica služi da se materijal bolje formira oko savinutih dijelova krova i da nema nabora. Ljepio sam Pattex Classic-om.
Prije svega treba skinuti tapacirung iz auta. Dakle, poskidati sve plastike na svim stupovima, držače za ruke i sjenila za sunce. Na mom Meganu postoje i dva držača koja se vide ispod brtve kad se podignu vrata prtljažnika. Njih treba takođe izvaditi. Odspojiti konektor koji prolazi na vozačkom stupu a koji služi za paljenje svjetala kabine. Kad se to sve izvadi lagano povući prema dolje tapacirung i on će se spustiti na naslone sjedala. Izvući ga kroz vrata prtljažnika pažljivo van. Preporuka je da slijedeći korak izvedete negdje vani. Lagano povući tkaninu prema gore i ona će se skroz odlijepiti. Vidjet ćete žutu spužvu. Grubom četkom ili tkaninom koju ste upravo skinuli sastružite spužvu laganim trljanjem po njoj. Naravno, treba skinuti sve naslage spužve. Kad sam to sve skinuo, ostavio sam "školjku" tapacirunga da odmori preko noći.
Danas sam započeo lijepljenje.Kanticu ljepila od 800ml ugrijao sam u loncu napunjenom vrućom vodom. Tako ljepilo bolje teče pa ga je lakše razvući po spužvi. Materijal sam postavio na školjku i presavinuo na pola. Uzeo sam bočicu od 500ml CocaCole i izbušio čep na dva mjesta borerom 3mm. Ulio sam ljepilo u bočicu i vratio čep. Okrenuo bocu i stiskanjem boce dozirao ljepilo da curi u dva tanka mlaza i tako formirao guste crte po školjki i po spužvi. Uzeo japansku špahtlu i razvukao ljepilo. Kad se ljepilo prosušilo (cca.15 min.) počeo sam spajanje. Materijal treba lagano držati napetim i podignutim da se ne zalijepi za školjku. Onda lagano krenuti od jednog kraja i dlanom ga spustiti do podloge.Ne pritiskati. Ako se pogriješi materijal se može podići i ponovno pozicionirati. Kad stvar krene za 5 minuta je pola krova zaljepljeno  Ne treba toliko paziti na rubove, njih se može kasnije popraviti ili dodati ljepila ako ne drži.
Kad je sve sjelo kako treba uzeo sam mali spužvasti valjak za farbanje i s njim dobro utisnuo materijal u podlogu. Ako i bude nekih neravnina valjak će to ispraviti a isto tako će ugurati materijal u obline podloge.
Nakon toga sam ponovio postupak na drugoj polovici. Obrezao višak materijala po rubovima i dodatno polijepio rubove gdje su zijevali. Odnio gotovu stvar u prostoriju gdje će provesti dva dana tako da je materijal prema gore. To služi da se ljepilo skroz ukruti a da se stvar ne bi raspala vrlo brzo. A ustalom, treba malo i odmoriti. Auto je svejedno u voznom stanju a izgleda da kod ovog posla ne treba žuriti...
Za dva dana ću izrezati materijal u otvorima i onda sve ide gore a plastike stupova na svoja mjesta. Usput, kad su te plastike bile dolje i njih sam oprao deterđentom za suđe i vodom.

Nemam slika ali ovaj video sam pogledao prije nego što sam počeo išta raditi.
Sačuvana

mire
Espace
Van mreže Van mreže

Starost: 43
Auto: Laguna III GT 2.0T 205

« Odgovor #1 poslato: 13.04.2016. - 08:02 »
Podeli temuIdi gore

Zanimljivo. Napravi sliku kako izgleda završen krov.
Sačuvana

Show them no fear, show them no pain.
flega
Clio
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 13.04.2016. - 10:44 »
Podeli temuIdi gore

evo dvije brzinske, slikane mobitelom pa boja baš i nije kakva treba biti. danas ga ugrađujem u auto pa ću onda napraviti valjda i neku poštenu sliku 

a ovako izgleda platno izbliza

Sačuvana

toma21207
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 37
Auto: Laguna II ph2, 2006

Ko hoce nađe način, ko neće nađe izgovor

« Odgovor #3 poslato: 14.04.2016. - 07:50 »
Podeli temuIdi gore

Izgleda odlicno ovo sto si do sada uradio, svaka cast. 
Sačuvana

Nikad ne koristi silu, uzmi veći čekić
flega
Clio
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 14.04.2016. - 11:16 »
Podeli temuIdi gore

evo i par slika kako izgleda postavljeno (opet slikano mobitelom:):

vidi se kako je (vjerojatno prijašnji vlasnik) pritisnuo tapacirung i kako su ostale udubine od prstiju 

naravno, nije savršeno ali kad se uzme kako je prije izgledalo i koliko me koštalo u odnosu na majstora...ja prezadovoljan 
Sačuvana

bo ris
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 35
Auto: megan 2 1.6 sedan

« Odgovor #5 poslato: 31.05.2018. - 16:00 »
Podeli temuIdi gore

Sto se slike ne vide?

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока

Sačuvana

frenchkey
Scenic
Van mreže Van mreže

Starost: 55
Auto: Megane I, ph2, 1,4e RN; Scenic II, ph 1, 1,6 16V exception, LPG

« Odgovor #6 poslato: 31.05.2018. - 16:13 »
Podeli temuIdi gore

nema slika
Sačuvana

bo ris
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 35
Auto: megan 2 1.6 sedan

« Odgovor #7 poslato: 31.05.2018. - 16:21 »
Podeli temuIdi gore

Pokazuje da ima al nece da otvori

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока

Sačuvana

petak
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 28
Auto: reno megane

« Odgovor #8 poslato: 23.12.2018. - 04:14 »
Podeli temuIdi gore

i ja sam imao problem sa nebom...krunio mi se sundjer, padao na glavu...ali sva sreca, u pancevu ima majstora za te stvari, za relativno male novce, covek mi je uradio novo nebo, i vise nemam muka...ako nekom bude trebao majstor, zaista je vrhunski...radio mi je i kombi neki oldtajmer, tako da sam siguran da je dobar
Sačuvana

Stranice: [1]   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.084 sekundi sa 37 upita.
anything