Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
22.01.2019. - 01:23 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: [1] 2 3 4 5 ... 93 Next   Idi dole
Autor Tema: Nosaci motora i menjaca  (Pročitano 398699 puta)
Marko178 i 1 gost pregledaju ovu temu.
fLiP
Administrator
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 32
Auto: Renault Grand Scenic II ph2 1.9dCi, Renault Scenic III ph1 1.9dCi, Renault Grand Scenic III ph2 1.6 dCi

« poslato: 06.05.2008. - 11:53 »
Podeli temuIdi gore

Ne bih da se bas pravim pametan. Bolje i ovde da pitam, jer ne znam kako izgleda ovaj deo. Stvarno mi je tesko da poverujem da ja ovakav nov.

Koliko ja znam ovo je razjedeno, ali po majstoru to nije tako. Kroz njega prolazi jedan veci zavrtanj od koga se on pojeo(po meni). Kako ja znam ovaj deo sluzi da se ne bi prenosile vibracije na karoseriju kola. I pored toga slucajno mi je postavljen neoriginalan gornji nosac motora. Koji ce biti zamenjen, a nadam se i ovaj deo posto sam napomenuo gazdi da on to pogleda.
« Poslednja izmena: 28.02.2009. - 20:36 od strane fLiP » Sačuvana

Click
Koleos
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 06.05.2008. - 20:22 »
Podeli temuIdi gore

Cini mi se da je otisao gornji nosac motora 
Sačuvana

fLiP
Administrator
Van mreže Van mreže

Auto: Renault Grand Scenic II ph2 1.9dCi, Renault Scenic III ph1 1.9dCi, Renault Grand Scenic III ph2 1.6 dCi

« Odgovor #2 poslato: 06.05.2008. - 20:32 »
Podeli temuIdi gore

Ok. I ja to znam. Ali gornji nosac je neki crni veci deo, da ga nazovem tako sturo, koji se nalazi ispod ove cevi za klimu. To su oni meni promenili. A ovaj nosac nije promenjen. Kao sto rekoh vidim da je razjeden.
E sad ide jedan metalni deo preko oba, koji se ucvrscuje srafovima za taj razjedeni nosac i taj drugi crni nosac ispod creva. Koliko uopste sada ima nosaca motora??? 
« Poslednja izmena: 06.05.2008. - 20:33 od strane fLiP » Sačuvana

Click
Koleos
Van mreže Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 06.05.2008. - 20:41 »
Podeli temuIdi gore

Imas ukupno tri nosaca motora, neka me neko ispravi ako gresim. Donji (piskota), ima jos jedan napred i ovaj gornji, koji im je najslabiji. Taj crni deo (u stvari, pravi nosac motora) je napravljen od gume u ciju je supljinu pod pritiskom nabijeno ulje, tako da zapravo spada u hidraulicne nosace motora. Originalni nosaci motora se nisu pokazali dorasli zadatku i kasnije se, da se tako izrazim, reprojektovani. Originalni gornji nosac motora kosta oko 150-160 evra. Dakle, originalna Renault roba, sa zigom na sebi i isporucena preko Revoza-Slovenija.
Ta gornja metalna, kako bih je nazvao spona, mislim da ne ide u kompletu i da se posebno menja
Sačuvana

fLiP
Administrator
Van mreže Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 06.05.2008. - 21:24 »
Podeli temuIdi gore

Da, znam za cenu. I ova je tu negde oko 140e, mozda malo vise. Onaj turski nosac koji je bio ugradjen nije imao nikakve oznake na njemu odozgo. Dok sam kod starog primetio, ali nisam toliko obracao paznju sta pise. Videcu sada kod ovog novog, skupljeg, nosaca sto je ugradjen. Slikacu ga odozgno pa cu postaviti sliku sutra.
Sačuvana

Nenad
Gost
« Odgovor #5 poslato: 07.05.2008. - 14:29 »
Podeli temuIdi gore

nosač br 3 ti je u hrvatskoj 102€, a pod brojem 7 imaš dvije dimenzije 150mm i 70mm, ovaj od 150mm ti je  3,7€, a od 70mm ti je 2,8€

Sačuvana
fLiP
Administrator
Van mreže Van mreže

« Odgovor #6 poslato: 07.05.2008. - 15:21 »
Podeli temuIdi gore

ok. hvala. ipak je mnogo jeftinije kod vas! Smiley samo taj turski nosac (br. 3) je i mene kostao malo manje od 100e. A ovaj su sada stavili i 140e (valjda original). to je to ustvari. I zamenili su mi onu sponu, kroz koji valjda ide taj sraf br 7 i kroz koji ide ovaj deo br. 5.

Jos jednom hvala ti za ovu sliku! EXTRA JE! 
Sačuvana

Nenad
Gost
« Odgovor #7 poslato: 07.05.2008. - 17:48 »
Podeli temuIdi gore

ok. hvala. ipak je mnogo jeftinije kod vas! Smiley samo taj turski nosac (br. 3) je i mene kostao malo manje od 100e. A ovaj su sada stavili i 140e (valjda original). to je to ustvari. I zamenili su mi onu sponu, kroz koji valjda ide taj sraf br 7 i kroz koji ide ovaj deo br. 5.

Jos jednom hvala ti za ovu sliku! EXTRA JE! 

ma care, ako išta treba, samo pitaj nije problem...

vidiš, ja sam za sporta uzimao isti taj uljni nosač i mene je koštao zamjenski 50€, s time da je taj zamjenski od istog proizvođača kao i orginalni...

uvijek gledaj da kupiš istu marku kao i orginal, proči ćeš 50% jeftinije i dobiti isti dio...

recimo kuplung set od valea u renaultu je 150€ skuplji nego taj isti set od valea u dučanu koji drži autodijelove...
Sačuvana
fLiP
Administrator
Van mreže Van mreže

« Odgovor #8 poslato: 08.05.2008. - 22:59 »
Podeli temuIdi gore

Servis mi nije zamenio ovaj deo sto sam naveo da je izjeden. I na moje insistiranje da pogleda i da se zameni, mom ocu je rekao da je sve uredu sa njim.   

Sutra cu slikati nosac koji je zamenjen. Na kome sam video da sada imaju oznake i znak renoa cak i pored brojeva je pisalo zelena zuta.... i jos neke boje.

deo na drugoj slici nije zamenjen.
Ewo i slika:
« Poslednja izmena: 09.05.2008. - 10:42 od strane fLiP » Sačuvana

deki
Gost
« Odgovor #9 poslato: 18.05.2008. - 19:57 »
Podeli temuIdi gore

Imam jedan problem. Povremeno, ne uvek, osećam vibracije u autu (uglavnom na leru) koje su nekad jače a nekad slabije, nekad trese samo volan a nekad i volan i tabla. Problem verovatno leži u nosačima motora koji bi trebalo da se zamene. E sad pošto me čeka redovni servis a i brava 5-ih vrata mi je crkla i naručio sam novu, para više nema. Zato me interesuje koliko je štetno voziti tako? Meni to malo vibracija koje se ponekad jave na leru dok stojim na semaforu ili sl. u principu nesmeta. U vožnji se ne javljaju bar ne još uvek.
Sačuvana
danijel
Kadjar
Van mreže Van mreže

Auto: Clio III 1.4žedan

Lep, simpatican i problematican

« Odgovor #10 poslato: 18.05.2008. - 20:08 »
Podeli temuIdi gore

Pa ne bi trebalo da steti zar ne? Mislim,sta moze da bude. Kada das malo gasa vibracije prestanu?
Sačuvana

Pliva patka preko Save           Život je šah,
Gleda da je ne udave             ponekad dama ode
Preko vode bega                   za konja. 
Dosta joj je svega

Yugo - Temperamentni štediša
deki
Gost
« Odgovor #11 poslato: 18.05.2008. - 20:12 »
Podeli temuIdi gore

Pa nekad ne prestanu ni do 1300-1400 RPM!
Sačuvana
danijel
Kadjar
Van mreže Van mreže

Auto: Clio III 1.4žedan

Lep, simpatican i problematican

« Odgovor #12 poslato: 18.05.2008. - 20:14 »
Podeli temuIdi gore

Jesi siguran da je do nosaca motora? Nadam se da ces moci sto prije zamjeniti ih,ako su oni,cini mi se da je stanje kriticno. Jesi probao motor zaljuljati rukama/rukom?
Sačuvana

Pliva patka preko Save           Život je šah,
Gleda da je ne udave             ponekad dama ode
Preko vode bega                   za konja. 
Dosta joj je svega

Yugo - Temperamentni štediša
deki
Gost
« Odgovor #13 poslato: 18.05.2008. - 20:22 »
Podeli temuIdi gore

Nisam. Na šta da obratim pažnju dok ga budem ljuljao?
Sačuvana
Click
Koleos
Van mreže Van mreže

« Odgovor #14 poslato: 18.05.2008. - 20:29 »
Podeli temuIdi gore

Dok motor radi uzmi neku deblju krpu i pritisni ga jako odozgore, ili jos bolje neka ti neko drugi to uradi a ti sedi u kolima i prati rad. Ako se smiri malo, problem je u nosacima, ili nosacu.
Ne brini, nista se nece desiti.. U najgorem slucaju motor ce da "sedne" na polusasiju, tek ce tad da trese, ali se nista nece desiti.. Nastavice da ide..
Znam za slucaj Clia koji je imao havariju i otisli su mu svi nosaci motora ali i menjaca.. I auto je tako vozen oko 100-ak kilometara...   
Sačuvana

Stranice: [1] 2 3 4 5 ... 93 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.088 sekundi sa 47 upita.