Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
18.03.2019. - 15:14 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: Prev 1 [2] 3 4 5 6 ... 95 Next   Idi dole
Autor Tema: Nosaci motora i menjaca  (Pročitano 408403 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
renome
Clio
**
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 40
Auto: MEGANE II 1.5 dCi

« Odgovor #15 poslato: 20.11.2008. - 21:48 »
Podeli temuIdi gore

Primetio sam da auto ponekad malo više trese dok je hladan.     
Znači ne dešava se stalno, i primetio sam da više trese dok stojim na nekoj uzbrdici (tada trese nenormalno).   

Dijagnoza, jelte, nosač motora...   

Moje pitanje je: kako da znam koji nosač mu je otišao?     

Otišao sam u prodavnicu da kupim gornji nosač motora jer sam ovde čitao da on crkava, a u prodavnici mi kažu da mu crkava neki donji nosač. Ja ne znam ni koliko tih nosača ima.   

Auto je ovaj sa avatara, 2004 1.5dCi

Sačuvana

nuk
VIP
Van mreže Van mreže

Starost: 36
Auto: Renault Espace

« Odgovor #16 poslato: 20.11.2008. - 23:32 »
Podeli temuIdi gore

Meni kad je otisao daj donji nosac, jedan jedini, tresao mi se menjac, tj rucica menjaca i to se primecivalo samo kad krece i kad kocim motorom tako da predpostavljam da je kod tebe neki od gornjih u pitanju
Sačuvana

fLiP
Administrator
Van mreže Van mreže

Starost: 32
Auto: Renault Grand Scenic II ph2 1.9dCi, Renault Scenic III ph1 1.9dCi, Renault Grand Scenic III ph2 1.6 dCi

« Odgovor #17 poslato: 20.11.2008. - 23:37 »
Podeli temuIdi gore

hmmm mislim da ima 3 nosaca motora i jedan nosac menjaca. Ovde smo negde vec pisali o tome, pokusacu da ti pronadjem dokumentaciju za megana...

http://forum.renaultklub.org/index.php?topic=486.0 evo u ovoj temi je bilo malo vise reci o tome. Ali radi se o seniku 1.9 dCi.
« Poslednja izmena: 20.11.2008. - 23:43 od strane fLiP » Sačuvana

Mix
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 29
Auto: Megane II ph2

« Odgovor #18 poslato: 21.11.2008. - 10:21 »
Podeli temuIdi gore

Ja sam na mom meganu dva puta menjao nosace motora i  koliko se secam kod mene su bila 3, lako se menjaju pogotovo donji koji mozes i sam da zamenis (ali ipak moj auto je Megan I)
Sačuvana

Ako je voznja brodom plivanje onda je voznja avionom letenje
Mr.Black
VIP
Van mreže Van mreže

Starost: 36
Auto: Renault Megane II coupe 1.9 dCi 120ks

I don't drive fast, I only fly low! by Belgiano

« Odgovor #19 poslato: 21.11.2008. - 10:32 »
Podeli temuIdi gore

Pa ne razumem sto bi napamet kupovao nosac motora    To se ode u servis i onda ti lepo kazu koji nosac ti je otisao. Mi ovde mozemo samo da zakljucimo po simptomima koje si naveo da to stvarno jeste nosac motora ali koji je u pitanju tu se svi mozemo prevariti tako da ti neki majstor ne gine. Meni je otisao donji nosac koji je bas cesta pojava i platio sam zamenu istoga oko 6.000 - 7.000 din. u ovlascenom servisu!
Sačuvana

renome
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 40
Auto: MEGANE II 1.5 dCi

« Odgovor #20 poslato: 21.11.2008. - 11:29 »
Podeli temuIdi gore

Naravno da ću na kraju otići u servis i zameniti taj nosač, ali jednostavno hoću da znam koji mu je crkao i koliko će to da me košta.
Auto sam kupio pre desetak dana i pukao sam više para nego što sam planirao (nemojte mi samo reći da se to ne radi), odnosno sve pare što sam imao.
Sad me čeka mali servis, četiri nove gume i taj nosač motora, pa nisam baš u prilici da odem u servis i da ništa ne pitam.

A, čemu onda služi ovaj forum i rubrika "Delovi, održavanje, problemi"?
Sačuvana

mali_veseljak
Captur
Van mreže Van mreže

Starost: 39
Auto: Laguna II 1.9dci

« Odgovor #21 poslato: 21.11.2008. - 12:32 »
Podeli temuIdi gore

Meni je na laguni II otisaoonaj gornji...najskuplji. U Banjaluci je 150e bez zamjene.
Sačuvana

fica8
Captur
Van mreže Van mreže

Starost: 30
Auto: laguna 1.9 dci 2005

« Odgovor #22 poslato: 21.11.2008. - 15:14 »
Podeli temuIdi gore

meni se nesto slicno desavalo sa tim tresenjem,i jako iritira...
kad sam otisao u ovlasceni servis oni mi rekli kao da su dizne.....
ja pozovem druga od brata on vozi isto lagunu II i kaze mi da sipam one aditive za diesel....
odem do omv,napunim do vrha,jedna bocica sonax za common reil motore sipam u rezervoar,i nema vise tresenja.....
to je bilo prosle zime i bas ovako kad su krenule mali za*ebane temperature....
od tada sam jos jednom sipao sonax i eto....to je moja prica....
Sačuvana

mire
Espace
Van mreže Van mreže

Starost: 42
Auto: Laguna III GT 2.0T 205

« Odgovor #23 poslato: 21.11.2008. - 17:01 »
Podeli temuIdi gore

Naravno da ću na kraju otići u servis i zameniti taj nosač, ali jednostavno hoću da znam koji mu je crkao i koliko će to da me košta.
Auto sam kupio pre desetak dana i pukao sam više para nego što sam planirao (nemojte mi samo reći da se to ne radi), odnosno sve pare što sam imao.
Sad me čeka mali servis, četiri nove gume i taj nosač motora, pa nisam baš u prilici da odem u servis i da ništa ne pitam.

A, čemu onda služi ovaj forum i rubrika "Delovi, održavanje, problemi"?

Trešenje može, ali ne mora da potiče od nosača motora. Može da se desi i da imaš neki luft u prenosu - menjaču, diferencijalu, čak i u homoseksualnim zglobovima. Bez obzira na ovaj forum i dobru nameru nas članova - niko nije nadrimajstor pa da može da ustanovi kvar onlajn. Ako kupiš pogrešan deo i ne rešiš problem, popravka će te koštati više nego da si odmah otišao kod majstora. Ako ti treba preporuka za majstora koji radi super i prodaje delove po nabavnim cenama, javi se na PM.

Nevezano za trešenje - da li si 100% siguran da ne treba da radiš i veliki servis? Ako ne znaš poreklo auta i ne možeš da pribaviš servisnu istoriju, ja ti predlažem da ozbiljno i o tome razmisliš. Servisnoj knjižici nemoj da veruješ tek tako...
Sačuvana

Show them no fear, show them no pain.
zagor
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 47
Auto: Renault Megane II, 1.9 dCi

Megane 1.9 dCi

« Odgovor #24 poslato: 22.11.2008. - 11:13 »
Podeli temuIdi gore

Slican problem sam imao i ja. Mislio sam da su dizne. Otisao sam u ovlasceni servis na dijagnostiku i zamenjen mi je gornji nosac morora. Od tada radi sasvim normalno bez tresenja. Na nosacu koji je skinut bila su veoma vidna ostecenja na gumi. To im je inace slaba tacka. To zadovoljstvo me kostalo oko 14 000 din (nosac, dijagnostika, ruke). Sam nosac je bio 11500 din
Sačuvana

PremieRacing
Captur
Van mreže Van mreže

Starost: 39

« Odgovor #25 poslato: 22.11.2008. - 11:53 »
Podeli temuIdi gore

Ja imam isti problem... Sve mi se cini da su ti fabricki nosaci bas krsh kada trebaju da se menjaju ko carape  

U Renault Masters servisu NS mi rekose da kosta 9.500,- + ruke. MORAM da radim i veliki servis pa je to jos 17.000,- + ruke. I ako smisle jos nesto + ruke = prodajem Megane II GT SportWay

Nego, sta je sa kvalitetom nosaca motora? Koliko "hidraulicnih" nosaca je na Meganu II dci? Ja sam cuo da ima i takav, da nisu svi obicni gumeni. Jel to tacno?
« Poslednja izmena: 05.01.2013. - 11:04 od strane direstraits » Sačuvana

.
mire
Espace
Van mreže Van mreže

Starost: 42
Auto: Laguna III GT 2.0T 205

« Odgovor #26 poslato: 22.11.2008. - 22:11 »
Podeli temuIdi gore

Mislim da je hidraulični nosač samo taj gornji. Donji (koska) sigurno nije, a ta dva najčešće propadaju.
Sačuvana

Show them no fear, show them no pain.
zagor
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 47
Auto: Renault Megane II, 1.9 dCi

Megane 1.9 dCi

« Odgovor #27 poslato: 30.12.2008. - 23:56 »
Podeli temuIdi gore

ZAmenio sam gornji i donji nosac motora (nedavno). Sad u automobilu, dok je hladan, imam iritirajuci zvuk (kao neko brundanje, kao da npr. blok lupka u karoseriju). Cini se kao da je i treci nosac popustio i da se buka prenosi u kabinu. Inace, automobil radi najnormalnije.
Ima li neko iskustava sa nosacima motora (glupo pianje) i kako se manifestuje popustanje ovog treceg nosaca koji mi je preostao?

Pozdrav
« Poslednja izmena: 31.12.2008. - 15:36 od strane zagor » Sačuvana

pmilovanovic
Captur
Van mreže Van mreže

Starost: 46
Auto: RENAULT Megane II 1.5 dCi 86 KS 2003.god.

« Odgovor #28 poslato: 31.12.2008. - 00:54 »
Podeli temuIdi gore

Moze li neka slika koje si promenio drzace? Koji nisi menjao ?Pozdrav.
Sačuvana

fLiP
Administrator
Van mreže Van mreže

Starost: 32
Auto: Renault Grand Scenic II ph2 1.9dCi, Renault Scenic III ph1 1.9dCi, Renault Grand Scenic III ph2 1.6 dCi

« Odgovor #29 poslato: 31.12.2008. - 18:47 »
Podeli temuIdi gore

Bilo je vec tema oko nosaca motora... potrazi preko search. A sa druge strane mozda su ti slucajno stavili ili losiji nosac ili za slabiji motor (1.5 dci). Meni se to vec jednom desilo, da sam i dalje imao vibracije i zamenilu su mi nosac.
Sačuvana

Stranice: Prev 1 [2] 3 4 5 6 ... 95 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.381 sekundi sa 41 upita.