Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
18.11.2017. - 09:28 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: [1] 2 Next   Idi dole
Autor Tema: Trosenje rashladne tecnosti  (Pročitano 6871 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Bojanbojan92
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 25
Auto: Reno Megane

« poslato: 23.05.2016. - 15:45 »
Podeli temuIdi gore

Pozdrav drugari , vjervoatno je otvarano mali milion tema sto se tice rashladne tecnosti antifriz/permant. Ja bih otvorio sada ponovo iz razloga sto sam ovdje citao 2h-3h slicne probleme ali nigdje se nisam pronasao da imam iole slicnosti sa onim sto se meni dogadja. Naime u pitanju je Megan 1 96 godina 1.6 benzinac obicni

Na satu je 203 000 orginalnih kilometara i na 195 000 napominjem je uradjen kompletan veliki i mali serveri. Prije 2-3 mjeseca sam sipao novi permant i ozracio sistem jer nisam znao kada je poslednji put mjenjan,prilikom toga sam zamjenio svaku selnu koja je bila slaba,ocistio svako crijevo sve napravio da funkcioniste u najboljem redu. Danas znaci ajmo reci 3 mjeseca od toga auto mi je ostalo kompletno bez permanta bilo je u posudi mozda deci - dva maksimalno . Uspio sam dosuti 1 litru dok nisam dosegao maksimum u boci . Auto mi stoji u garazi znaci ispod auta NIKAD nema ni jedne jedine mrlje,provjerio sam na mjeracu za ulje da li ima vode ali je sve perfektno. Provjerio sam svako crijevo ni jedno nije popusteno i na ni jednom ne pusta stim da sam primjjetio da su "malo tvrdja". Skinuo sam i pregledao sam veliki hladnjak medjutim ni na njemu ne vidim neku rupu ili bilo sta sto bi moglo uzrokovati da za 90 dana 1L permanta proguta. Napominjem da mi je i vodena pumpa nova stoga molim bilo kakav savjet sta bi mogao  uraditi da dodjem do rijesenja ili sta bi moglo biti ako se nekom slican problem desavao.

Hvala vam puno unaprijed!
Sačuvana

Mafke
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 44
Auto: Renault 5

« Odgovor #1 poslato: 23.05.2016. - 16:27 »
Podeli temuIdi gore

Eto i mene ovaj problem iznurio da sinoc nisam spavao koliko sam bio nervozan. Auto je u perfektnom stanju s'obzirom na 90-o god (RENO 5 TR PRIMA 1.4 ).

Od pre par meseci sam primetio da fali  tecnosti u posudi i dolivao sam po malo. Bez obzira,posle par nedelja  tecnost bi bila na minimumu. Ista stvar,creva besprekorna,nova pumpa,hladnjak super,ispod ni mrljica.
 Rece mi majstor da dovezem auto bez dolivanja vode iako je ispod minimuma malcice,i posle malo rada ,kontrolisanja majstor proveri vidi da tecnosti ima izmedju maxi i mini

Rece mi da sam paranoja i da ne dolivam nista vise. Cuo sam prethodno saveta provera patosnica ispod da li su vlazne kod papucice gasa,da li je beo dim i pokidao sam se da slucajno  ne mora da se ravna glava. Nije novac u pitanju vec mi zao bese ako mora da se cacka nesto.

Vise nisam siguran ni u sta,nosicu malo vode za svaki slucaj. Znam da sam dolivao dosta vode zadnja tri meseca,a gde je isparila pojma nemam. Sada je sve ok,bombona .
Sačuvana

Bojan84
Modus
Van mreže Van mreže

Starost: 33
Auto: Megane Classic 2.0 8V 83kw

« Odgovor #2 poslato: 23.05.2016. - 18:35 »
Podeli temuIdi gore

Proverite da li vam je cep na posudi dobar, naime pritisak rashladne tecnosti (pricam za megana) mora biti 1,5 bar, ako cep nije dobar on ne dihtuje dobro i moze da se desi da tecnost polako isparava. Znaci kada je ugasite auto pa jedno posle 15 minuta probajte da otvorite cep, trebalo bi da postoji blagi pritisak, kao kada otvorite koka kolu samo manje.
Sačuvana

Sebastijan
Laguna
Van mreže Van mreže

Starost: 63
Auto: Renault Laguna II Grandtour 1.9dci 88 kW

« Odgovor #3 poslato: 23.05.2016. - 19:19 »
Podeli temuIdi gore

Odakle ti podatak da mora biti pritisak 1,5bara i koja je temperatura rashladne tečnosti pod tim pritiskom?
Sačuvana

Gluvom priču pričati!
kapor
Laguna
Van mreže Van mreže

Starost: 32
Auto: Renault Clio Sport 172 ph1

« Odgovor #4 poslato: 23.05.2016. - 20:02 »
Podeli temuIdi gore

Moze da gubi tecnost preki malog hladnjaka koji se nalazi u kabini, ili proveri sipku ulja da ti nije poceo mesati ulje i vodu.
Sačuvana

Bojanbojan92
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #5 poslato: 23.05.2016. - 20:19 »
Podeli temuIdi gore

Da gubi tecnost preko malog hladnjaka , kontam da bi mi u autu bilo mokro negdje a ja to ne primjetim ..zar ne?

Pitanje, da li postoji sansa da je termostat? Pa mi kroz par mjeseci ispari vremenom tecnost u boci?
Sačuvana

kapor
Laguna
Van mreže Van mreže

Starost: 32
Auto: Renault Clio Sport 172 ph1

« Odgovor #6 poslato: 23.05.2016. - 20:22 »
Podeli temuIdi gore

Nije to do termostata.
Sačuvana

Sebastijan
Laguna
Van mreže Van mreže

« Odgovor #7 poslato: 23.05.2016. - 20:40 »
Podeli temuIdi gore

Može biti do termostata ali bi to trebao primetiti na termometru motora kao povećanu temperaturu. Veća temperatura diže pritisak u crevima pa budu "tvrđa",  potom sigurnosni ventil na čepu poklopca ekspanzione posude (gde dolivaš vodu) kada pritisak bude preko dozvoljenog otvara se i rasterećuje sistem, izlazi vodena para.
Sačuvana

Gluvom priču pričati!
dendzo
Scenic
Van mreže Van mreže

Starost: 45
Auto: megan 2 1.5dci 74kw exception

Vozi Miško!

« Odgovor #8 poslato: 23.05.2016. - 20:51 »
Podeli temuIdi gore

Sledeca ona najgora varijanta/ukoliko nije nista od gore navedenog/ je da se stvorila  pukotina  u glavi ii da voda ide u izduvni kanal
U tom slucaju kolicima izgubljene vode ce se ppvecavati vremenom
To su male kolicine i ne vide se pogotovo kad je auto vruć...

Imao sam pre 20tak god takav problem

Sačuvana

"E... ili imaš "svoje" drvo. Tu dolaziš, nasloniš se, pričaš... lijepo je,
a što? Dani prolaze.... "
Bojan84
Modus
Van mreže Van mreže

Starost: 33
Auto: Megane Classic 2.0 8V 83kw

« Odgovor #9 poslato: 23.05.2016. - 20:54 »
Podeli temuIdi gore

Odakle ti podatak da mora biti pritisak 1,5bara i koja je temperatura rashladne tečnosti pod tim pritiskom?
Prilikom radne temperature pritisak bude nesto manje od 1,5 bara, ukoliko pritisak iz nekog razloga bude veci, cep na boci se automaski aktivira i oslobadja suvisni pritisak. Cep je tako napravljen da se na 1,6 bara aktivira.

« Poslednja izmena: 23.05.2016. - 20:55 od strane Bojan84 » Sačuvana

Bojanbojan92
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #10 poslato: 23.05.2016. - 20:56 »
Podeli temuIdi gore

Pazi sta je crnjak pitao sam da nije mozda do termostata al termodavac mi je u kur** isto . Tako da pokazivac temparature radi malo gore malo dole znaci nikad nije tacno na 90C ...Zato me najvise privuklo da obratim paznju da nije mozda upravo taj termostat razlog ovog gubljenja vode. E sad za ovaj najgori problem ne znam sta bi ti rekao,sumnjam po ponasanju motora da je u pitanju najgore .. jer nit imam bjelog dima ,a motor ima 203 000 radi ko doksa znaci kao nov je...

P.S Sebastijan, moram ti reci da su kod mene upravo pomalo tvrdja crijeva..
« Poslednja izmena: 23.05.2016. - 20:58 od strane Bojanbojan92 » Sačuvana

dendzo
Scenic
Van mreže Van mreže

Starost: 45
Auto: megan 2 1.5dci 74kw exception

Vozi Miško!

« Odgovor #11 poslato: 23.05.2016. - 21:10 »
Podeli temuIdi gore

Ppenta je sto se na auspuhu ne vidi nista .... ako je ovaj najcrnji slucaj nista neces videti na auspuhu
Ako negde pušta mora ostaviti negde trag

Probaj nasuti neko sredstvo za zaptivanje hladnjaka ako ima negde rupica mozda je i zakrpi
Kazes sipao si Permant ... ajd pusti foto ili pun naziv
Ima neki long life i on mi jedino po karakteristikama deluje da je za taj auto ...ali nekako bih i njega izbjegao kad je reno u pitanju
« Poslednja izmena: 23.05.2016. - 21:15 od strane dendzo » Sačuvana

"E... ili imaš "svoje" drvo. Tu dolaziš, nasloniš se, pričaš... lijepo je,
a što? Dani prolaze.... "
DS9
Megane
Van mreže Van mreže

Starost: 50
Auto: Citroen C3

« Odgovor #12 poslato: 30.05.2016. - 08:26 »
Podeli temuIdi gore

Mislim da sam na poklopcu jednog Kangoo-a koji je pre par dana završio u prijateljevoj radionici pročitao na poklopcu rashladne tečnosti - 1,4 Bar.

Nešto se ne sećam da je naznačena i temperatura.(verovatno bi mogla da se odnosi na onu na kojoj otvara termostat ili eventualno na 100 C)
Sačuvana

Bojanbojan92
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13 poslato: 03.06.2016. - 15:12 »
Podeli temuIdi gore

Vidim da je tema otisla u "mrtve" a i da slabo ko daje neki korektan odgovor na sve ..naravno ruku na srce hvala ovdje svima na odgovroima ko se potrudio i na izdvojenom vremenu.Problem nije rijesen eto i dalje misterizono nestaje voda , cak mozda i sve vise a ustanovio sam da nije do :

1. Crijeva su pregledana
2. Nije mali hladnjak
3. na cepu nema nikakve emulzije ni "majoneze"
4. Iz aupsuha mi ne ide nikakva para
5. Auto mi se ne grije i ne podize temparaturu
6. Ispod auta mi ne ostaju lokve

itd itd...
Sačuvana

Sebastijan
Laguna
Van mreže Van mreže

« Odgovor #14 poslato: 03.06.2016. - 15:42 »
Podeli temuIdi gore

A koliko potroši na 100km.? Mala količina se neće lako ili uopšte primetiti na izduvu. Može biti na zaptivaču vodene pumpe, u vožnji kada pumpa stvori pritisak iscuri i osuši se pa se ne primeti.
Sačuvana

Gluvom priču pričati!
Stranice: [1] 2 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.083 sekundi sa 45 upita.