Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
19.09.2017. - 13:49 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: Prev 1 [2]   Idi dole
Autor Tema: Trosenje rashladne tecnosti  (Pročitano 6372 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Bojanbojan92
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 25
Auto: Reno Megane

« Odgovor #15 poslato: 03.06.2016. - 18:00 »
Podeli temuIdi gore

Sebastijan, pa sad laicki ti govorim hajmo reci da mi na 100KM potrosi otprilike izmedju "1 do 3 deci" znaci otprilike ti govorim jer nisam bas na takav nacin pratio.. Svaki dan peglam auto znaci 50-100 km uvijek napravim za dan..Primjetio sam da pije vise i vise e sad ..na 195 000KM sam radio veliki servris u koji je bila ukljucena i vodena pumpa.. Stvarno nalazim se u nekoj sto kaze situaciji ne znam sta je pa da mogu odreagovati ..Za pocetak znacilo bi mi kako bih mogao provjeriti jel ta nova vodena pumpa radi kako treba? Kazem ti crnjak je sto je motor suv..nema nigdje ni kapljice..beljao sam po pola sata dok radi motor i nista, otvori i veliki ventilator odradi pa se ugasi i opet nista da negdje sto kaze kapne il procuri..Radio sam i onu metodu da kad odradi ventilator veliki da otvorim bocu pa ako mi krene naglo voda izlaziti da imam problem al nije mi se to dogodilo uopste sve je normalno bilo kad sam otvorio samo sto se nivo povecao naravno vode sve ostalo 5 . Za popziditi to jedino cu reci
Sačuvana

skydriver6
Scenic
Van mreže Van mreže

Starost: 40
Auto: mazda 6CD 2006, 170KS

« Odgovor #16 poslato: 03.06.2016. - 18:33 »
Podeli temuIdi gore

Vidim da nemaš plin, da imaš bilo bi manje zabrinjavajuće jer motori sa plinom često gube vodu. Manji gubitak je jako teško locirati jer ispari odmah na spoju ili pukotini creva. Proveri i hladnjak u kabini,  ne mora značiti da bi curilo, isto može ispariti. To ćeš najbolje osetiti kada smrdi u kabini, tj kada postoji miris tokom uključenog ventilatora i grejanja. Mada, kako je leto sada i verovatno ti je na hlađenju, verovatno nije do njega. Pregledaj creva dok motor radi zagrejan da nećeš negde uočiti da puši.
Sačuvana

Bojanbojan92
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #17 poslato: 03.06.2016. - 18:43 »
Podeli temuIdi gore

Blejim uvijek u crijeva,diram ih na spojevima gdje ulaze ne bili slucajno uocio da ne gdje ne pusta..al nista..kupio sam bio i novo crijevo sa ozrakom jer bi je na prethodnom ozraka bila potrgana..mada da ironija bude veca tad sa potrganom ozrakom nije ni trosio permant a sa ovim trosi. Ozracio sam sistem ako ne i 2 puta..mada sad i da nije dobro ozracen nije moguce da toliko pije vodu..
Sačuvana

gorinjo
Clio
**
Na mreži Na mreži

Starost: 43
Auto: Dacia Logan II 1,5dci ambience

I posle dizle, dizla

« Odgovor #18 poslato: 03.06.2016. - 18:51 »
Podeli temuIdi gore

Velika verovatnoca je da curi vodena pumpa, ali to ne mozes videti dok ne skines poklopac zubcastog kaisa.
Sačuvana

I posle dizle, DIZLA
Sebastijan
Laguna
Van mreže Van mreže

Starost: 63
Auto: Renault Laguna II Grandtour 1.9dci 88 kW

« Odgovor #19 poslato: 03.06.2016. - 19:25 »
Podeli temuIdi gore

Mali hladnjak ako curi, curi i ako je isključeno grejanje. Ako curi, kada se uključi grejanje jače se oseti smrad antifriza.
Gubi li kada se ne vozi auto? Moguće i sam nladnjak da ispušta kada se zagreje pa brzo ispari i neda se videti. Nezgodno jeste kada se ne vidi nigde curenje.
Sačuvana

Gluvom priču pričati!
Bojanbojan92
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #20 poslato: 03.06.2016. - 19:31 »
Podeli temuIdi gore

Momci mislim da taj mali hladnjak defintinvno treba precrati, da je on simptomi su klasnicni..magli stalno sajba..bilo bi sigurno negdje i mokro ..osjetio bi se antifriz ..ma ne vjerujem precrtavam to. Sto se tice velikog hladnjaka ovako kada otvorim haubu nigdje ne vidim rupu ili neku naznaku da je supalj ili bar da je ostalo nesto antifriza na njemu ..mada ne iskljucujem mogucnost da je on u pitanu..a sto se tice vodene pumpe planiram u ponedeljak odvesti auto na servis gdje je radjen veliki servis na mom autu pa da mi provjere tu vodenu pumpu sto su stavili jer otprilike u tom nekom periodu mi je sve ovo i krenulo. Opet ako nista recu momcima nek stave pod pristisak sistem,pa cemo vidjeti valjda konacno sta je ..dizati haubu svaka 2-3 dana i dosipati vodu nema smisla..
Sačuvana

Sebastijan
Laguna
Van mreže Van mreže

Starost: 63
Auto: Renault Laguna II Grandtour 1.9dci 88 kW

« Odgovor #21 poslato: 03.06.2016. - 19:37 »
Podeli temuIdi gore

Dok ne rešiš problem dolivaj destilisanu vodu ili antifriz. Od obične vode nahvataće se kamenac i smanjiti efekat hlađenja.
Sačuvana

Gluvom priču pričati!
Bistro
Laguna
Na mreži Na mreži

Starost: 49
Auto: Laguna2 * 2.2 DCi 2003 Initiale Renault Clio2 F2 1.5 DCi 2003

Siva Krstarica

« Odgovor #22 poslato: 03.06.2016. - 19:40 »
Podeli temuIdi gore

Velika verovatnoca je da curi vodena pumpa, ali to ne mozes videti dok ne skines poklopac zubcastog kaisa.

I ja bih rekao. Najcesce kad ona procuri ispusta sasvim malo vode koja ne stigne kapati nego ispari usled zagrejanosti motora, kako bude prolazilo vreme nestajace sve vece kolicine vode i kad bude bilo vidljivo gubices vec litru nedeljno
Sačuvana

Bojanbojan92
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #23 poslato: 03.06.2016. - 19:45 »
Podeli temuIdi gore

Ako je vodena pumpa ja bi bio najsrecniji covjek na svijetu,radjena je u servisu gdje bih i trazio reklamaciju jer imam racun i sve. A od zamjene vodene pumpe do sad nisam presao cirka 7000-8000 hiljada KM.

To cu prvo podvuci da pogledaju u ponedeljak na pregledu a onda Boze ti meni pomozi
Sačuvana

Mafke
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 44
Auto: Renault 5

« Odgovor #24 poslato: 06.06.2016. - 18:48 »
Podeli temuIdi gore

Posle dvomesecnog lupanja glave ''gde iscezava tecnost'',juce na poklopcu za ulje na motoru kajmak beo bas,pa i i unutrasnjost dokle dosezem prstom bas svetle boje .

Odoh do majstora i bas ono cega sam se plasio,mora ravnanje glave i dihtung nov. Voda je ipak kondenzacijom zabelela poklopac,srecom nema vode u ulju ( za sada ).

Popravka je od 70-100€  i koliko sutra ode starac na popravku. Bar sad znam sta je,a majstori  ( cetvorica stare garde ) nisu imali pooojma do malopre dok jedan nije

video da je bas ozbiljno stanje.

Zar im je toliko potrebno bilo i takav dokaz ( beo poklopac iznutra ), a da niko nije  mogao da pogodi sta je. Bedak,ode skoro pola plate
Sačuvana

putnik2107
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 31
Auto: Clio 2001 1.6 16V

Clioo

« Odgovor #25 poslato: 25.08.2016. - 12:39 »
Podeli temuIdi gore

Kod mene je Clio II, plinaš, i od kako je auto kod mene (zadnje 4 godine) još uvijek nisam riješio problem. znači svako 15ak dana (oko 1000 km) moram dosuti vode, 1,5-2 dl sigurno, i nikad nisam otkrio gdje gubi. promijenio sam i vodenu pumpu i remenicu (ovo sam radio jer mi je jednom crkla vodena pumpa) i nakon te promjene opet gubi vodu istim itenzitetom.
Sačuvana

zac
Scenic
Van mreže Van mreže

Starost: 43
Auto: Dacija Logan 1.4 MPI (2007)

« Odgovor #26 poslato: 25.08.2016. - 16:29 »
Podeli temuIdi gore

Takva potrosnja od 1.5-2 dl na 15-tak dana je siguran znak da negde curi..ili na pumpi ilicrevu ili kroz dihtung glave....curenej je malo pa na vrucem motoru voda momentalno ispari i nema vlaznog traga..
To se ispituje tako sto se nabije pritisak kroz ekspanzionu posudu na hladnom motoru...drzi se 10-tak minuta pod pritiskom od recimo 2 bara i poslatra se...u vecini slucajeva tada pokaze ako curka na pumpi ili crevima-hladnjaku i slicno.... ako nema tragova nigde a ipak gubi...onda je velika sansa da je izgoreo negde dihtung glave pa voda u maloj kolicini ide u kompresionu komoru i sagoreva..
Sačuvana

Stranice: Prev 1 [2]   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.087 sekundi sa 42 upita.
anything