Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
20.09.2019. - 04:11 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: [1]   Idi dole
Autor Tema: Twingo 1.2 8v - gtt - turbo - C3G  (Pročitano 5316 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
eto tako
Megane
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 36
Auto: Uvijek neki Renault

« poslato: 21.09.2016. - 14:33 »
Podeli temuIdi gore

Drugari , višak djelova od gtt me proganja pa razmisljam o novim mukama . Na youtube sam naišao na swap gtt>twingo ali smo u razgovoru sa el bayanerom i hansom zakljucili da je blok od 1.2 c3g isti kao 1.4. I onda sam naravno poceo da trazim twinga ...

Prebacio bih glavu sa turbom i karb/granom ali me zanima da li ste naisli na slican projekat ili mozda imali iskustva ? Vidim da ih ima u Poljskoj i Ceskoj ali nikako da nadjem neki topic pa da ih kopiram
Sačuvana

Ja za ovo leto cekam da vidim gde ce krenuti reke imigranata i koji ce granicni prelazi biti zatvoreni .. mozda stvarno crna gora ostane jedina destinacija Smiley
tehnolodzy
Captur
Van mreže Van mreže

Starost: 43
Auto: RENAULT 21

« Odgovor #1 poslato: 21.09.2016. - 20:35 »
Podeli temuIdi gore

Blok motora jeste isti ali ne znam za radilicu, zamajac i bregastu. Hilzne nisu iste kao ni klipovi. C1J1.4 turbo ima precnik cilindra 76mm i hod klipa 77mm a C3G 1.2 ima precnik cilindra 74mm a hod 72mm. Imam jednu sliku restauracije gtt turbo motora na kojem se jasno vidi odlivak da je blok C3G. Ako radilica i bregasta odgovaraju kupi hilzne i klipove za turbaka i pakuj masinu. Moraces da modifikujes karter sa zadnje strane radi podmazivanja turbine.

Sačuvana

eto tako
Megane
Van mreže Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 21.09.2016. - 21:57 »
Podeli temuIdi gore

Pretpostavka je da twingov menjac nece izdrzati pa bi isao odma zamajac.
Tri klipa sam nasao vec a kad izbacim neki visak i provjerim radilicu znacu jesam li na nebu ili zemlji.

Reci mi sta mislis o uljnoj pumpi ? I kako ce sve raditi kad se makne multipoint i stavi karburator ?
Sačuvana

Ja za ovo leto cekam da vidim gde ce krenuti reke imigranata i koji ce granicni prelazi biti zatvoreni .. mozda stvarno crna gora ostane jedina destinacija Smiley
tehnolodzy
Captur
Van mreže Van mreže

Starost: 43
Auto: RENAULT 21

« Odgovor #3 poslato: 21.09.2016. - 22:36 »
Podeli temuIdi gore

Zamajac nabavi za turbaka jer nisam siguran da li su uglovi i broj zuba isti kao i na standardnom C1J/C2J1.4 motoru, to je bitno zbog senzora radilice, lamela za turbaka je fi 200 mm a za std fi 180mm, pumpa za ulje ide sa std 1.4 C1J/C2J motora, da ne bi imao problema sa karburatorom stavi elektronski modul A.E.I Renix 232, menjac moze iz R19 sa 1.7 F2N motora mada opet je najbolje pronaci originalni
Sačuvana

eto tako
Megane
Van mreže Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 27.01.2017. - 21:32 »
Podeli temuIdi gore

Kolega mislim da nam nije nista preistalo nego da probamo
Sačuvana

Stranice: [1]   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.08 sekundi sa 32 upita.