Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
03.04.2020. - 11:44 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: [1]   Idi dole
Autor Tema: Zamena reostata ventilatora kabine - Laguna 2  (Pročitano 3533 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
tasicss
Megane
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 35
Auto: Renault Scenic ll 1.9 dCi

« poslato: 30.09.2016. - 14:28 »
Podeli temuIdi gore

Ako vam ne rade brzine 1-2-3 na Laguni ll sa manuelnom kllimom budite sigurni da je otisao reostat (heater resistor pack) ventilatora kabine, do njega se dolazi lako, nalazi se iznad nogu suvozaca kad se skine zastita iza motora ventilatora.

drze ga dva srafa od 5.5mm

Kabl na reostatu:

Reostat:

U 90% slucajeva ode termo osigurac, kod lagune ll je 240c, sam deo kosta 100din a u mom iskustvu polovan reostat na otpadu je oko 30-40 eura

Dakle potrebno je odseci postojece kontakte  sto bllize osiguracu kako bi ostali jer su punktovani. Posto ja nisam uspeo da pronadjem punkt aparat a neki ljudi spajaju lemljenjem na mesto starog pa nisam hteo da rizikijem jer je temperatura topljenja kalaja oko 232c pa sam resio krimpovanjem novih kontakta za stare i malo zalio kalajem na mestu spjanja. (Veoma vazno je da prilikom lemljenja sam osigurac drzite hladnim ja sam top postigao sto sam sundjer nakvasen vodom drzao oko osiguraca za vreme lemljenja koje i u tom slucaju mora biti vrlo kratko)

Rezultat izgleda ovako:

Nadam se da sam ovim tutorijalom pomogao koliko toliko nekom ko bude imao isti problem koji nazalost nije retkost  
« Poslednja izmena: 30.09.2016. - 14:31 od strane tasicss » Sačuvana

"Never drive faster than your guardian angel can fly"
Stranice: [1]   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.072 sekundi sa 26 upita.