Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
14.12.2017. - 19:47 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: [1]   Idi dole
Autor Tema: Megane I ugradnja getribe iz 1.6 16v na 1.4 16v motor  (Pročitano 2283 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
hrvojexyz
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 31
Auto: Renault Megane I mk2

« poslato: 24.10.2016. - 17:47 »
Podeli temuIdi gore

Sasula se getriba na mom everyday meganu, 2000g, 1.4 16v 95 konja, ~280tkm auto ima. Prosao sam sve teme u ovom podforumu i primjecujem da nema niti jedne za megane 1, di bas mene nađe..

Nikakvih naznaka nije bilo, odjednom na autoputu pri 130kmh izbacio iz pete u ler i poceo krčati.U petu vise nije isao, u cetvrtu je, tako sam vozio do prvog izlaza(srecom da sam do tamo i mogao), gdje je ubrzo nesto puklo i vise nije isao mjenjan ni u jednu brzinu.Nikad nisam mislio da getribe tako odjednom puknu, normalno je auto isao u sve brzine, sinkroni su bili ok, nije nista krcalo, osim ajde kad bi naglije prebacio u rikverc ali to sad..

Sad trazim getribu, uglavnom mi se nude getriba sa 1.6 modela koji su nesto cesci.

Dali moze da se nabuđi ta getriba na moj auto?Pitao sam par mehanicara i poznanika, netko kaze da , netko ne, ovaj koji kaze ne kaze da ce sigurno prijenosni omjer biti drugaciji
Koliki je to problem, dali se moze voziti tako auto, dal zuji vise ili sto?

Nudi mi se getriba od 1.6 sa poluosovinama bih sve uzeo, cijena je korektna .Druga opcija je da kupim cijeli 1.4 16v auto , nije mi ni to tako strano.
« Poslednja izmena: 24.10.2016. - 17:52 od strane hrvojexyz » Sačuvana

kapor
Laguna
Van mreže Van mreže

Starost: 32
Auto: Renault Clio Sport 172 ph1

« Odgovor #1 poslato: 24.10.2016. - 18:19 »
Podeli temuIdi gore

Ako kucista pasuju nemas problema mehanicki, moze biti samo da ti auto ide pri 100 na vecim obrtajima nego do sada ako su kraci prenosni odnosi ili na manjim obrtajima ako su duzi prenosni odnosi.
Sačuvana

hrvojexyz
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 31
Auto: Renault Megane I mk2

« Odgovor #2 poslato: 22.05.2017. - 19:29 »
Podeli temuIdi gore

Da javim, ugradena getriba sa 1.6 , pase sve, normalno radi, salta itd.

Vjerovatno je prijenosni omjer nesto drugaciji - ne osjecam .
Sačuvana

Stranice: [1]   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.066 sekundi sa 29 upita.
anything