Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
22.10.2017. - 01:16 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: [1] 2 Next   Idi dole
Autor Tema: Crkao menjač iz čista mira!  (Pročitano 3657 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
nsarke
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 39
Auto: scenic 2

« poslato: 25.11.2016. - 09:14 »
Podeli temuIdi gore

Da podelim moje neprijatno iskustvo sa clanovima foruma. Pre 2 nedelje na autoputu za NS crkao mi menjac iz cista mira. U pitanju je scenic 2 2004. god. Naime kako sam se priblizio naplatnoj rampi izbacio sam menjac u ler i na nekih 100-150m od naplatne rampe hteo sam da usporim tako sto cu ga malo ubaciti u 3 cu brzinu kad ono nesto malo zakrca kao da nisam dovoljno pritisnuo kvacilo. Nista ja ponovo pritisnem kvacilo i lepo udje u 3. elem kad sam stao i hteo da krnem sa naplatne rampe nesto metalno zvekece ispod auta. Sklonim se sa strane nekih 20-30m od naplatne rampe izbacim auto u ler ono opet zvekece, kao da se nesto metalno melje jedno o drugo.. Ugasim auto, proverim ispod haube sve ok. Ponovo upalim kada opet melje, stisnem kvacilo prestane, pustim kvacilo, opet melje. Hoce da krene kada ubacim u prvu ali strasno melje i tu se moje putovanje zavrsi. Slep do kuce, i ostale poteskoce u vidu novca kada tako ostanete  na 80 i vise km od kuce. Majstor pogledao menjac i kaze sve se raspalo unutra!!! Mora polovan menjac jer je nov kao cena auta.

Moje pitanje je: iz menjaca mi je malo curilo ulje, majstor mi je dolio pre 2 meseca i rekao da malo pusta na semeringu. Da li je mogao tako da mi crkne menjac, ako nivo ulja u njemu nije bio na max nivou? Pri tome sve je radilo besprekorno do tog trenutka .

« Poslednja izmena: 25.11.2016. - 09:15 od strane nsarke » Sačuvana

mire
Espace
Van mreže Van mreže

Starost: 41
Auto: Laguna III GT 2.0T 205

« Odgovor #1 poslato: 25.11.2016. - 09:35 »
Podeli temuIdi gore

Jbg... Shit happens. Desilo mi se slično na laguni I, samo što sam imao sreću pa se desilo na mom parkingu, a trebalo je da krenem za Sombor par sati kasnije. Uspeo sam i da se odvezem do majstora, a do tamo je počeo sam da ispada iz brzine i ostao sam bez rikverca. Kada smo otvorili menjač, nije izgledalo strašno, "samo" je pukla jedna osovina, jedan snop brzina.

Džaba razmišljaš o tome... Nabavi nov, ili popravi taj ako nije previše uništen i to je to.
Sačuvana

Show them no fear, show them no pain.
singer
Espace
Van mreže Van mreže

Starost: 42
Auto: laguna 1.8 RT

kupujem samo kola koja imaju svoj tim u F1!!!

« Odgovor #2 poslato: 25.11.2016. - 11:53 »
Podeli temuIdi gore

ostao si prijatelju bez ulja(ispod minimuma)pa su zupcanici poceli da se melju jedan o drugi a onda se razvija velika toplota i pocinje sve da siri ,crkavaju lezajevi.......

uglavnom najveci kvarovi (ako izuzmemo tvoj koji je ostao bez ili malo ulja) su da puca neka viljuska ili crkavaju zidni lezajevi.
Sačuvana

. My only duty is to please your booty     I put my seeds into her bush of life
Grle
Megane
Van mreže Van mreže

Starost: 45
Auto: Megane 1 1.9 dci, Laguna 2 ph2 1.9 dci 130KS Automatik

« Odgovor #3 poslato: 25.11.2016. - 12:57 »
Podeli temuIdi gore

Jbg. dešava se... ali nije kraj sveta. Nabaviš polovan menjač i kao da ništa nije bilo... moglo je da bude mnogo gore...
Sledeći put ćeš imati dovoljno ulja siguran sam 
Sačuvana

nsarke
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 25.11.2016. - 16:08 »
Podeli temuIdi gore

Hvala vam na podrsci. Tim recima mi se i majstor obratio. s*anja se desavaju. Kaze dosta je bilo da se otkacio neki srafcic i opruga unutra i to se tamo mlelo jedno o drugo i to je to. E sada ne znam  tacno koliko ulja je bilo u menjacu, zato sto je rekao da kada je ispustao ulja iz menjaca da je isto bilo puno metalnih opiljaka.
Kaze to zna da se desi, naravno ne cesto, ali jedan trenutak i ode sve. Da ako je vec morao da crkne kako nije crkao sat vremena ranije, pre nego sam otisao na put ili dva sata kasnije kada sam trebao da se vratim.

A znam zasto se i desilo> hteo sam da budem fin i vozio tastu i tasta u Kamenicu na Institut da je pregledaju :-) sta ces kada sam dobar zet. Jedina sreca u nesreci je sto je to bilo na naplatnoj rampi pa sam bukvalno sledecim autom koji je nasao zamolio da mi prebace tastu do NS. A da sam ostao negde u vukoje..bini djavola bi mi neko stao kada svi jure.

Sutra valjda dobijam auto nazad, pa cu videti kakva je situacija (osim nekih 300eura manje u mom dzepu). Bez ulja vise sigurno ostati necu, ako je do toga!!!!

Sačuvana

djordjep
Megane
Van mreže Van mreže

Starost: 37
Auto: Seat Cordoba 1.9 TDI

« Odgovor #5 poslato: 01.12.2016. - 13:21 »
Podeli temuIdi gore

Ti si imao "sreće" što se desilo u Srbiji , kolegi se na takođe Scenicu 1.9dCi raspao mjenjač na autoputu , ali u Njemačkoj , gore koliko su mu tražili da zamjenu mjenjač , jeftinije mu ispalo kad ga je na šlepi vratio u BiH i popravio dole i da jos je ostalo dobro od tražene cifre u Njemačkoj
A mjenjač se toliko raspao , kad je i kućište razbio , rupa kao šaka.
A auto novo kupljeno u BiH , jedan vlasnik , redovno održavan , tad na malo manje od 180.000km , jbg usr*na nafaka...
Sačuvana

DS9
Megane
Van mreže Van mreže

Starost: 50
Auto: Citroen C3

« Odgovor #6 poslato: 04.12.2016. - 14:02 »
Podeli temuIdi gore

iz menjaca mi je malo curilo ulje, majstor mi je dolio pre 2 meseca i rekao da malo pusta na semeringu. Da li je mogao tako da mi crkne menjac, ako nivo ulja u njemu nije bio na max nivou? Pri tome sve je radilo besprekorno do tog trenutka .

ostao si prijatelju bez ulja (ispod minimuma) pa su zupcanici poceli da se melju jedan o drugi a onda se razvija velika toplota i pocinje sve da siri ,crkavaju lezajevi.......

uglavnom najveci kvarovi (ako izuzmemo tvoj koji je ostao bez ili malo ulja) su da puca neka viljuska ili crkavaju zidni lezajevi.

Menjač moje c3ojke bruji u nižim brzinama već 60,000 km (auto ima preko 300,000 km).

Kada je auto uzet pre pet godina ubrzo je primećeno da pušta semering ka kraćoj poluosovini. Ispušteno je 1,8 L ulja (po upuststvu 2 L je zapremina, što će reći da nije curilo previše), a semering je zamenjen, uz novo ulje. Posle 30,000 km, počelo je da kaplje od semeringa ka dužoj poluosovini, pa je i taj promenjen, a ispušteno je i više od 2 L ulja, pa je ponvo sipano novo ulje. Od tada je prošlo 30ak hiljada km, i još se menjač ne raspada, a oni koji su ga čuli tipuju na jedan ili oba ležaja spojnice menjača, ili ležaj diferencijala.

Suština priče je (uz ovo što je naveo singer) - da ono što malo procuri, verovatno će za neko vreme mnogo procureti, i da stvar treba sanirati što pre.                                                                      

« Poslednja izmena: 04.12.2016. - 19:00 od strane DS9 » Sačuvana

zokce
Espace
Van mreže Van mreže

Starost: 56
Auto: Renault Laguna II 1,8 16V 2004 Limited edition Tech Line

« Odgovor #7 poslato: 04.12.2016. - 16:44 »
Podeli temuIdi gore

Jeste, ali malo je majstora koji hoce da se bakcu sa takvim stvarima jer ima mnogo posla i ispadne skupo.
Sačuvana

DS9
Megane
Van mreže Van mreže

Starost: 50
Auto: Citroen C3

« Odgovor #8 poslato: 04.12.2016. - 18:56 »
Podeli temuIdi gore

Semerinzi koštaju najviše 10ak evra po komadu, ulje oko  15ak evra za dva litra, i treba platiti majstora. da se okilavi sa poluosovinama. Ako je korektan, za najviše 50-60 evra sve sa delovima će posao da se završi. Lako moguće i za manje, kada ima popust na delove i ulje.
« Poslednja izmena: 04.12.2016. - 19:03 od strane DS9 » Sačuvana

nsarke
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #9 poslato: 15.03.2017. - 21:38 »
Podeli temuIdi gore

Elem drustvo da zavrsim pricu. Zamena menjaca sa majststorovim rukama i slepom +2l ulja me je izaslo 350evrica tako da sada imam nekoliko desetina kila starog gvozdja u vidu menjaca na terasi. E sada od toga menjaca ostalo mi ispravno samo kuciste menjaca. Zna li neko sta bi mogao sa tim tj da li makar to kuciste ima neku upotrebnu vrednost? Da znam da li da ga dajem u celosti u staro gvozdje ili da ponudim nekom za prodaju? Sada citao sam da ovde ne mogu da se oglasavam za prodaju delova akomnemam min 20 poruka(a nemam) pa mi dajte neki savet po tom pitanju.
Hvala svima
Sačuvana

kapor
Laguna
Van mreže Van mreže

Starost: 32
Auto: Renault Clio Sport 172 ph1

« Odgovor #10 poslato: 15.03.2017. - 21:55 »
Podeli temuIdi gore

U staro gvozdje.
Sačuvana

milan035
Laguna
Van mreže Van mreže

Starost: 38
Auto: Laguna II privilege 1.9dci, BMW F30 318d

« Odgovor #11 poslato: 16.03.2017. - 01:35 »
Podeli temuIdi gore

S obzirom na cenu goriva, nemaš račun da nosiš na deponiju. Baci to sa terase, pokupiće cigani.

Sačuvana

Više ne odgovaram na privatne poruke koje su u vezi sa stručnim delom foruma.
mire
Espace
Van mreže Van mreže

Starost: 41
Auto: Laguna III GT 2.0T 205

« Odgovor #12 poslato: 16.03.2017. - 08:31 »
Podeli temuIdi gore

Ukratko rečeno - trebalo je da ga ostaviš kod majstora.
Sačuvana

Show them no fear, show them no pain.
rajan
Megane
Van mreže Van mreže

Starost: 70
Auto: Renault Clio III 1,2 16v i Citroen 2CV6 "Žuća"

« Odgovor #13 poslato: 16.03.2017. - 11:12 »
Podeli temuIdi gore

Zamena menjaca sa majststorovim rukama i slepom +2l ulja me je izaslo 350evrica

Relativno podnošljivo.
Sačuvana

Spačekista medju sve samim rendžerima
nsarke
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #14 poslato: 16.03.2017. - 21:42 »
Podeli temuIdi gore

Ih znaci ni 20 evrica za korpu(toliko sam se nadao da mogu dobiti). Znaci u staro gvozdje? To mu dodje 20 din x 20kg. Lepa parica da popijem pice za pokoj mu duse  2023
E sada za ovo podnosljivo vrlo relativno jer primanja su mi oko 400 pa sad ti vidi. U prevodu
Ok hvala na preporukama sta ciniti
Sačuvana

Stranice: [1] 2 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.106 sekundi sa 45 upita.
anything