Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
29.03.2017. - 12:03 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: Prev 1 2 [3] 4 Next   Idi dole
Autor Tema: plivajuci zamajac laguna 2 IDE  (Pročitano 2235 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
miki-bgd
Clio
**
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 27
Auto: Dacia Sandero Stepway 1.6 mpi

« Odgovor #30 poslato: 07.01.2017. - 15:59 »
Podeli temuIdi gore

Apsolutno . Loši saveti mogu neiskusne članove da koštaju novca i šta se desi ! Posle klub dođe na loš glas . Zbog ljudi koji ne poznaju materiju ali imaju jaku želju da prosipaju mudrost !
Svi proizvođači ubacuju , dakle svi inženjeri na svetu greše samo Čika Zac ispravan.
Ovo je bas preterivanje. Po tebi onda treba zatvoriti forum, barem deo o odrzavanju automobila i popravki, jer ne vidim da ovde pisu inzenjeri iz struke.

Aman ljudi, vama niko ne brani da za sve idete u ovlasceni servis, umesto da pisete pitanja po forumu.
Cak sta vise, to sto je napisano na forumu je samo misljenje, niko vas ne obavezuje da poslusate savet od bilo koga, jer ste samo vi odgovorni za posledice, kakve god bile. Ipak su ovo sve dijagnoze preko interneta.
Ovde se razmenjuju znanja i iskustva, cesto ljudi i pogrese, pa ih niko ne napada. Jednostavno se argumentuje zasto to nije tako, pa svi nauce nesto novo. Niko ne moze da zna sve, a ako ipak misli da zna, onda je to problem druge vrste.

Zaca licno poznajem, i sto se tice mehanike covek se u to razume itekako. Bolje od vecine na forumu. I uvek se trudi da pomogne koliko moze.
Tako da nesuglasice po ostalim pitanjima resavajte po tim pitanjima, a ne pljuvacinom kako daje lose savete.
Sačuvana
cika mili
VIP
Van mreže Van mreže

Starost: 44
Auto: Megane Generation 1.6 16v

« Odgovor #31 poslato: 07.01.2017. - 16:12 »
Podeli temuIdi gore

...Ovde se razmenjuju znanja i iskustva, cesto ljudi i pogrese, pa ih niko ne napada... nesuglasice po ostalim pitanjima resavajte po tim pitanjima, a ne pljuvacinom...
Sačuvana
guslar
Modus
Van mreže Van mreže

Starost: 38
Auto: Mazda 6

Ne prekidaj zenu kad cuti !

« Odgovor #32 poslato: 07.01.2017. - 16:17 »
Podeli temuIdi gore

Razlikuje se želja da se pomogne i želja da bude upravu! Ako poznaje mehaniku takve stvari ne bi smele da mu se dese . Da izjavi i gura teoriju kako je plivajući zamajac nametnut da bi se trošilo više novca. Svi smo ovde jer smo ljubitelji automobila . Kada čovek izjavi da to ne treba i neko uzme njegovu izjavu u obzir može se desiti da ga to skupo košta. Hajde da budemo korisni , da dajemo konstruktivne savete a ne da guramo svoje teorije samo zato što je ovo javno mesto i što se retko ko zna lično. Ako je maher za mehaniku kako je sebi mogao dozvoliti da izjavi kako je plivajući zamajac nepotreban i dati savet da ga zameni fiksnim ? Neozbiljno zar ne ?

Послато са SM-J500H уз помоћ Тапатока

Sačuvana

boree
Global Moderator
Van mreže Van mreže

Starost: 41
Auto: Laguna 2

ezermester

« Odgovor #33 poslato: 07.01.2017. - 16:27 »
Podeli temuIdi gore

A na svim automobilima do pre 10-15 godina? Kako Mecka slon 600 iz `90 nije lomio menjac? Ili na kamionima,damperima, vucnom vozu, tenkovima...itd itd...

Da se prekrstim poređenje ovih sa putničkim automobilima je malo preterivanje, ni taj "slon" nije baš bio miran u radu, jedino ga je masa malo gušila, al da je imao 1300kg raspao bi se . U nekima sam imao "sreće" da se vozim...uopšte nije bilo prijatno,ni malo.
« Poslednja izmena: 07.01.2017. - 16:28 od strane boree » Sačuvana
nele019
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Auto: laguna 2 2.0 IDE

« Odgovor #34 poslato: 07.01.2017. - 17:56 »
Podeli temuIdi gore

ok  i  ja na kraju  od  odgovora dobih  ,, mislim zanima me moze il  ne moze ,,i jeli neko to radio  a i  ovo drugo  pitanje  vidim da retko  ko  je  citao celu  problematiku  koja me zanimala ,,  
Sačuvana
kapor
Laguna
Van mreže Van mreže

Starost: 32
Auto: Renault Clio Sport 172 ph1

« Odgovor #35 poslato: 07.01.2017. - 17:59 »
Podeli temuIdi gore

Odgovr je rade ljudi, al nije najbolje resenje.A za drugi problem moze biti sta hoces bombine, klapna gasa, dizne, regulator ler gasa, spisak je dugacak.
Sačuvana
zac
Scenic
Van mreže Van mreže

Starost: 42
Auto: Dacija Logan 1.4 MPI (2007)

« Odgovor #36 poslato: 07.01.2017. - 19:55 »
Podeli temuIdi gore

I ne pravim se pametan vec znam da su do skora na sve motore na svetu montirani obicni zamajci... znaci pitanje je zasto su inzenejri osmislili dvomaseni zamajac...da l ije to zbog realne potrebe ili su namerno pogorsali kvalitet drugih komponenti da bi novim vlasnicima istravali novac na svakih 150-200000 km..
ja licno sa obicnim kvacilom prelazim vise nego sto traje taj zamajac...

Da li vi verujete da je 1997 postojao Audi A8 ?

Ako ste nekada culi da je postojao onda da vam kazem da sam ga licno vozio...motor je V8 sa 4200 cm/3 i to quattro ...znaci nije motoric od 20 KW ......vec malo jaci...imao je i klimu...A niti je imao plivajuci zamajac niti je imao remenicu kolenastog vratila sa ublazivacem udara a ni na alternatoru......
Pa vas pitam kakvi su to danas motori i koliko jaki kada bas mora da se stavlja taj plivajuci zamajac?

Ja ne kazem da je on los..ali mislim da moze i bez njega kao sto je bilo do pre 10-15 godina

Ja cu da vam kazem, menjaci se danas namerno proizvode da trpe velike  momente pa su smislili inzenejri umesto normalnog menjaca kao sto se proizvodio decenijama napravili su osetljiv menjac koji se mora  pokretati sa dodatnom amortizacijom....

Mozda niste znali, ali lamele oduvek imaju ublazivace udara koji sluze da rasterete menjac i motor od trzaja prilikom pokretanja i naglog saltovanja brzina... Te lamele imaju i novi sa plivajucim zamajcom...jedino sto su mozda konstruisane za manje torziono opterecenje od obicnih bas zbog prisustva plivajuceg zamajca...

Suraku sam licno ja montirao obican zamajac na SkoduFabiju dizela....proverio sam danas sa njim, auto je presao tacno 78 000 km bez ikakvog problma ...e sad ne znam , mozda ce mu za 300 000 riknuti menjac...ali do tada ce valjda kupiti drugi auto.
« Poslednja izmena: 07.01.2017. - 20:03 od strane zac » Sačuvana
kapor
Laguna
Van mreže Van mreže

Starost: 32
Auto: Renault Clio Sport 172 ph1

« Odgovor #37 poslato: 07.01.2017. - 20:20 »
Podeli temuIdi gore

Motori su takvi da sad na 1500 obrtaja imaju 420nm koloko je taj famozni audi imao na 3500obrtaja.
Sačuvana
guslar
Modus
Van mreže Van mreže

« Odgovor #38 poslato: 07.01.2017. - 20:39 »
Podeli temuIdi gore

Upravo to ali ko je automobilska industrija da protivreči Čika Zacu.

Sačuvana

miki-bgd
Clio
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #39 poslato: 07.01.2017. - 20:45 »
Podeli temuIdi gore

Ti i dalje nastavljas po svome  
« Poslednja izmena: 08.01.2017. - 10:03 od strane slavko_bgd » Sačuvana
zac
Scenic
Van mreže Van mreže

Starost: 42
Auto: Dacija Logan 1.4 MPI (2007)

« Odgovor #40 poslato: 07.01.2017. - 20:49 »
Podeli temuIdi gore

Ma pusti ga... sta moze drugo on da pise...

Kapor...ne znam koliko Nm je ima na 3500 obt... ali je imao oko 220 KW ili ti oko 290 KS.... ubrzanje od 0-100 za nekih 4-5 sec..ako se dobro secam... i mah brzina ej bila bez ogranicenja preko 280 km/h....

E sada, moguce da je to slabasan motoric u odnosu na danasnje Renoe...Lagune i ostalo...to stvarno ne znam posto nisam vozio niti radio te motore.. 
Sačuvana
Bistro
Scenic
Van mreže Van mreže

Starost: 48
Auto: Laguna2 Ph1 2.2 DCi 2003 Clio2 Ph2 1.5 DCi 2003

Siva Krstarica

« Odgovor #41 poslato: 07.01.2017. - 21:12 »
Podeli temuIdi gore

Ok, ubedili ste nas, plivajuci zamajac je nepotreban   
Sačuvana

miki-bgd
Clio
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #42 poslato: 07.01.2017. - 21:41 »
Podeli temuIdi gore

Konacno   
Sačuvana
guslar
Modus
Van mreže Van mreže

« Odgovor #43 poslato: 07.01.2017. - 21:44 »
Podeli temuIdi gore

@Bistro
Ja odma ujutro idem da ga zamenim za fiksni . Oči su mi se otvorile.

Sačuvana

wcyber
Espace
Na mreži Na mreži

Starost: 37
Auto: Scenic II ph1 1.9 dci 120PS

« Odgovor #44 poslato: 07.01.2017. - 21:47 »
Podeli temuIdi gore

I ako je taj audi imao "obicnu" lamelu, ne verujem da ta lamela takva kakva je nije bila projektovana da izdrzi sta god treba na tom motoru, i ne verujem da je bila nesto "jeftina" za zamenu ..     
Sačuvana

Stranice: Prev 1 2 [3] 4 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.135 sekundi sa 45 upita.