Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
20.01.2020. - 02:04 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: Prev 1 [2] 3 4 5 6 ... 163 Next   Idi dole
Autor Tema: Sijalice za kratka i duga svetla i ostale sijalice- Problemi i Saveti  (Pročitano 505136 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Cherokee
VIP
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 33
Auto: Renault Laguna 2 phase 1 1.9 dCi

Dieselhead

« Odgovor #15 poslato: 22.05.2009. - 21:35 »
Podeli temuIdi gore

Ja bih hteo da mi sijalice budu malo plavicaste - jbg ovo zuto me pocelo nervirati .... Koja je onda najbolja (a da zanemarimo xenon  )?
Sačuvana

while(!asleep()) {sheep++;}
Life is too short to remove USB safely.
Bolje biti smatran budalom, nego progovoriti i otkloniti svaku sumnju.
Exception®
LIMITED EDITION
Administrator
Van mreže Van mreže

Starost: 37
Auto: Scenic II, 1.6 16V EXCEPTION - red kredenac

Renault owner

« Odgovor #16 poslato: 23.05.2009. - 17:21 »
Podeli temuIdi gore

Jedno pitanje: pošto neću da stavljam xenone a nemam sočiva na farovima, koje sijalice mi preporučujete za duga a koja za oborena svetla?

Hvala

Juuuu-huuuu

2 jejenche: hvala
Sačuvana

ΕΛΛΑΣ
Ilic-PA
Kadjar
Van mreže Van mreže

Starost: 29
Auto: 2005. Clio 1.5 dCi

« Odgovor #17 poslato: 31.05.2009. - 14:07 »
Podeli temuIdi gore

danas mi je crkla jedna sijalica, Osram NB... al ne bih da uzima samo jednu istu sijalicu... ocu da uzmem neke plave... NB mi je trajala oko 3-4 meseca, tuga...  video sam neke u Metrou, kao xenon plave... NB su mi bile ocaj za kisu, morao sam uvek i maglenke da palim... te u metrou nisu neka firma, komplet 2 sijalice H7 kostaju oko 800-900 kinti... dajte neki predlog, al sto pre... i recite mi kakve su te Osram Cool Blue, kakve su po kisi, cena, jel smetaju drugima, vek trajanja... Hvala u napred 
Sačuvana

Živeo sam u 3 decenije, 2 veka, 2 milenijuma i 4 države, a tek mi je 20a!
IsNoGood
Gost
« Odgovor #18 poslato: 31.05.2009. - 14:22 »
Podeli temuIdi gore

Vidi, ako su ti NB bile lose po kisi onda ce te plave biti jos gore. Sto je plavlje svetlo to se slabije vidi po losem kisi i mokrom putu, jer put prosto "upije" svetlost.

Ja sam na xenonima presao sa 5.000k na 4.300k i ako ne deluje kao velika razlika u temperaturi (boji) svetla, po kisi se itekako pimecuje napredak 
Sačuvana
Ilic-PA
Kadjar
Van mreže Van mreže

« Odgovor #19 poslato: 31.05.2009. - 14:30 »
Podeli temuIdi gore

aha... a i koliko sam upucen u EU su dozvoljeni xenoni do 4000K, nije bez razloga... ne znam sta mi je ciniti... 
Sačuvana

IsNoGood
Gost
« Odgovor #20 poslato: 31.05.2009. - 14:33 »
Podeli temuIdi gore

nisi upucen    fabricki xenoni su 4.300k, jako retko 5.000k. 

probaj mozda SilverStar, ja sam sa njima bio zadovoljan, u odnosu na "obicne" sijalice svetlele su bolje a opet trajale duze od NB... Sa Philips nemam iskustva.
Sačuvana
mire
Espace
Van mreže Van mreže

Starost: 43
Auto: Laguna III GT 2.0T 205

« Odgovor #21 poslato: 31.05.2009. - 19:23 »
Podeli temuIdi gore

Ja sam na staroj laguni imao Philips visionplus H1 na oborenom, koje sam na novoj prebacio na duga svetla. Izuzetno sam zadovoljan. Rade već treću godinu, a svetle vidno belje od klasičnih halogenih sijalica. Intenzitet osvetljenja na putu je takođe veći nego kod klasičnih sijalica. Nikako da se nakanim da kupim H7 koje mi trebaju za oboreno na L2.
Sačuvana

Ilic-PA
Kadjar
Van mreže Van mreže

« Odgovor #22 poslato: 31.05.2009. - 20:51 »
Podeli temuIdi gore

http://www.autolamps-online.com/halogen/goldcentre.htm
 ovakve ima neki lik iz PA, uvek se odusevim kad ga vidim...
« Poslednja izmena: 31.05.2009. - 22:40 od strane Click » Sačuvana

Cherokee
VIP
Van mreže Van mreže

Dieselhead

« Odgovor #23 poslato: 31.05.2009. - 20:55 »
Podeli temuIdi gore

^^ Cekaj sta je sad poenta sa tim sijalicama  Postize se efekat kao sa onim maglinkama sto su ranije bile, a i postojala je gomila auta koje su imale te sijalice sto sijaju previse zuto 
Sačuvana

sasha
Megane
Van mreže Van mreže

Starost: 46
Auto: Megane 1.5dCI

« Odgovor #24 poslato: 31.05.2009. - 21:50 »
Podeli temuIdi gore

Ja u subotu zamenio sve sijalice a levo kratko svetlo ko da je znalo da ce biti zamene crklo  je u petak uvece. Posto sam kupio polovan auto nisam ni znao koje su sijilice bile u njemu. Lik je u servisu sve sijalice zamenio za oko 5 min, verovali ili ne. Zamenjene sijalice su gotovo sve bile razlicitih proizvodjaca, narva, osram, nesto na b i jedna noname.

Sada sam stavio i za duga i kratka Philips Premium. Posto vozim po gradu nema puno smisla da kazem kakve su ali posle prve nocne voznje ovde cu objaviti utiske. Za sada deluju sasvim ok.

U principu volim da je svetlo belo, sto belje. Ne volim kada svetlo vuce na plavo ili zuto ili bilo koju drugu boju.
Sačuvana

idemo dalje =)
Ilic-PA
Kadjar
Van mreže Van mreže

« Odgovor #25 poslato: 31.05.2009. - 22:33 »
Podeli temuIdi gore

^^ Cekaj sta je sad poenta sa tim sijalicama  Postize se efekat kao sa onim maglinkama sto su ranije bile, a i postojala je gomila auta koje su imale te sijalice sto sijaju previse zuto 

kaze mi cale da je ranije, kada je on putovao, u Francuskoj su sva kola imala tako jako zuta svetla, na tom linku pise kao kako se zuta boja brze uocava nego plava i kako je bolje za lose vremenske uslove, sto ima smisla... lepse sam video sa obicnim halogenkama nego sa nightbreakerima po kisi...

"An incandescent lamp emits a light of all colours, that’s called "continuous spectrum".
The human eye is especially sensitive to the yellow light (wave length around 550 nm)
That means a source emitting 10 Watts of yellow light will seem brighter than 10 Watts of blue light, since the eye is a lot more sensitive in the yellow region than in the blue."

"Specially developed multi layer coating giving a light to cut through the poor weather conditions. "
Sačuvana

Click
Koleos
Van mreže Van mreže

« Odgovor #26 poslato: 31.05.2009. - 22:41 »
Podeli temuIdi gore

Sva francuska vozila su imala zute sijalice.. Moj cale je 1979 kupio novog peugeota 104 i on je dosao sa zutim sijalicama za srednja svetla/a i duga. Kasnije su kod nas zabranjena, tako da je sledeci auto (R9 1982-ge godine)  stigao sa belim..
Sačuvana

Cherokee
VIP
Van mreže Van mreže

Dieselhead

« Odgovor #27 poslato: 31.05.2009. - 22:42 »
Podeli temuIdi gore

Znam za to, dok sam ziveo u Svajcarskoj kao klinac najcesce sam na francuskim autima vidjao ta jako zuta svetla ... A sto se uocljivosti - oko je najosetljivije na zutu boju  
Sačuvana

Click
Koleos
Van mreže Van mreže

« Odgovor #28 poslato: 31.05.2009. - 22:44 »
Podeli temuIdi gore

Sačuvana

Boki
Administrator
Van mreže Van mreže

Starost: 41
Auto: Megan II 1.6 16V TNG+clio 1.2 d7f

« Odgovor #29 poslato: 31.05.2009. - 22:44 »
Podeli temuIdi gore

Kao klinac sam bio odusevljem zutim svetlima na autu i po tome sam ih prepoznavao da su iz Francuske.Mislim da cale ima jos uvek negde u rezervi 2 zute sijalice balonjare    
Sačuvana

Nisu sale za umove male
Stranice: Prev 1 [2] 3 4 5 6 ... 163 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.165 sekundi sa 37 upita.