Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
21.10.2017. - 06:54 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: Prev 1 [2]   Idi dole
Autor Tema: kako podići zadnji dio Lagune 2 1.9dci karavan  (Pročitano 4868 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Saćipko
Espace
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 34
Auto: Laguna 2, 1.9 dci; W203 Kompressor

Qualis vita, finis ita

« Odgovor #15 poslato: 17.05.2017. - 21:28 »
Podeli temuIdi gore

Da. Promenio sam u paru. Leva je pukla, a ja sam promenio obe. I sa novim oprugama je visi za oko 3-4 cm. Postigo sam ono sto sam hteo zamenom opruga
Sačuvana

Kad izadjes iz auta, zakljucas ga i ne okrenes se da ga ponovo pogledas, znaci da ne vozis pravi auto
Beli777
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 42
Auto: Renault Laguna 2 1.9 DCI

Pozdrav od ljubitelja Lagune

« Odgovor #16 poslato: 26.07.2017. - 19:18 »
Podeli temuIdi gore

Dragi ljubitelji Laguna uspio sam riješiti problem koji sam iznio prije određenog vremena a tiče se podizanja zadnjeg kraja reno lagune 2. Nabavio sam parče plastike dužine 15cm i debljine 150 mm  pošao kod majstora strugara koji mi je odradio (obradio) ova dva podmetača koje sam kasnije podbacio ispod donjeg dijela opruge kao što se vidi na slici. I eto rešenja mog problema postaviću slike da bi vam bilo jasnije.

Sačuvana

mire
Espace
Van mreže Van mreže

Starost: 41
Auto: Laguna III GT 2.0T 205

« Odgovor #17 poslato: 26.07.2017. - 20:06 »
Podeli temuIdi gore

Hm... Ne bih da pametujem, ali plastika mi se baš i ne čini kao dobar izbor za ovako nešto.
Sačuvana

Show them no fear, show them no pain.
singer
Espace
Van mreže Van mreže

Auto: laguna 1.8 RT

kupujem samo kola koja imaju svoj tim u F1!!!

« Odgovor #18 poslato: 27.07.2017. - 10:44 »
Podeli temuIdi gore

meni se ovo nikako ne svidja ...
Sačuvana

. My only duty is to please your booty     I put my seeds into her bush of life
mire
Espace
Van mreže Van mreže

Starost: 41
Auto: Laguna III GT 2.0T 205

« Odgovor #19 poslato: 27.07.2017. - 10:58 »
Podeli temuIdi gore

Ni meni. A posebno mi nije jasan razlog da se uopšte podiže auto pozadi. Ako su propale opruge - zamene se novim.
Sačuvana

Show them no fear, show them no pain.
Saćipko
Espace
Van mreže Van mreže

Starost: 34
Auto: Laguna 2, 1.9 dci; W203 Kompressor

Qualis vita, finis ita

« Odgovor #20 poslato: 27.07.2017. - 11:32 »
Podeli temuIdi gore

Ovo deluje kao da ce da sklizne... I ako mozda nece. Opruge nisu skupe...
Sačuvana

Kad izadjes iz auta, zakljucas ga i ne okrenes se da ga ponovo pogledas, znaci da ne vozis pravi auto
Astrea kv
Scenic
Van mreže Van mreže

Starost: 59
Auto: Laguna III 2.0 dCi 150 KS automatik Initiale; Twingo 1 1.2 16V Initiale

« Odgovor #21 poslato: 27.07.2017. - 13:45 »
Podeli temuIdi gore

U nekim drugim vremenima ovo se prodavalo za većinu kola iz sedamdesetih i osamdesetih prošlog veka. Sve fabrike su isporučivale ovaj dodatak jer je to bilo neophodno za vuču karavan prikolica. Bilo je i plastićnih umetaka a i gumenih. Jedino Citroenova i pojedina sa torzionim ogibljenjem su bila za tu prepravku problematična.
Sačuvana

Beli777
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Auto: Renault Laguna 2 1.9 DCI

Pozdrav od ljubitelja Lagune

« Odgovor #22 poslato: 27.07.2017. - 14:16 »
Podeli temuIdi gore

Dragi drugari što se tiče plastike to nije obična plastika već kuvana koja se koristi za izradu zupčanika kod velikih mašina i opterećenja tako da nimalo nije meka i krta. A za nju sam se odlučio iz razloga zbog toga što  bi podloške od metala vršile trenje između spirale i nje,  a onda bi došlo do škripanja i neugodnog zvuka tokom vožnje posebno na djelovima puta gdje auto vrši blaga gibanja zbog konfiguracije samog puta. Vidite  da plastika ima zub i sa gornje i sa donje strane tako da jedan zub plastike upada u rupu koja se nalazi ispod nje i tada postaje fiksna a drugi zub koji se nalazi sa gornje strane ulazi u oprugu i na taj način je fiksira da ne može skliznuti ni pod razno. Na slikama koje sam postavio još uvjek nije bio podignut zadnji most tako da izgleda kao da opruga nije dobro legla na plastiku međutim kada se sve vrati na svoje mjesto i zategne opruga se vraća u prvobitno stanje (fabričiko) s tijem da je auto podignut nekih 4-4,5 cm. Što se tiče opruga novih ni malo nijesu baš jeftine i kvalitetne, a i treba da se kupe jače (odgovarajuće) kako bi auto malo podiglo pozadi jer praktično rub auta je odmah iznad gume nekih 3 cm sa ovim oprugama fabričkim koje su označene bijelom bojom. Opruge se inače razlikuju po boji kojom su označene tako da ne možete baš staviti bilo koje već tražiti sa odgovarajućom bojom. Neko moje dosadašnje iskustvo što se tiče vožnje sa ovim plastikama koje sam stavio ispod spirala mogu vam reći da imam osjećaj da mi je zadnji kraj auta utegnutiji, prilikom ulaska u krivine ne osjećam da zadnji dio auta gubi na kontroli da se naginje i sl. Veoma sam zadovoljan radnjom koju sam izvršio na svom automobilu  i nadam se da će nekome biti od pomoći. Ukoliko ima dodatnih pitanja u vezi ovoga stojim na raspolaganju.
Sačuvana

kapor
Laguna
Van mreže Van mreže

Starost: 32
Auto: Renault Clio Sport 172 ph1

« Odgovor #23 poslato: 27.07.2017. - 16:59 »
Podeli temuIdi gore

Zabimljivo dignes auto za 4.5 cm i on postane stabulniji. Sto lu sam ja moj spustao.
Sačuvana

aboki85
Moderator
Van mreže Van mreže

Starost: 32
Auto: Laguna 2 1.8 16v , Kangoo 1.5dci

« Odgovor #24 poslato: 27.07.2017. - 17:19 »
Podeli temuIdi gore

Bzvz, mogao si ustedeti koji dinar 

Sad koliko ima mesta kod tocka, opusteno staje plastika zastitna za blatobran i eto Laguna allroad ili all terrain 
Sačuvana

zokce
Espace
Van mreže Van mreže

Starost: 56
Auto: Renault Laguna II 1,8 16V 2004 Limited edition Tech Line

« Odgovor #25 poslato: 27.07.2017. - 19:40 »
Podeli temuIdi gore

Srecno sa terenskom i teretnom voznjom, ali meni izgleda dosta nepouzdano to resenje sa plasticnim podmetacem. Sile su tu nepredvidive, nikad ne mozes da predvidis kada ce da pukne bez obzira na cvrstocu plastike ili da isklizne. Ipak to nigde nije ispitivano, pouzdanost je nepoznata.
Sačuvana

Stranice: Prev 1 [2]   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.081 sekundi sa 36 upita.