Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
21.05.2019. - 12:51 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: [1]   Idi dole
Autor Tema: Kako skinuti granicnik?  (Pročitano 2489 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Megasp
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 34
Auto: Scenic 2 1,6 16v

« poslato: 01.10.2017. - 10:53 »
Podeli temuIdi gore

Scenic 2, na vozacevim vratima krcka mi granicnik ali radi drzi vrata,pa da se sredi pre nego sto zariba.  Zna li neko kako se skida ovaj poklopac posto je dole metalno kuciste a poklopac plastican, probao sam sa malim srafcigerom ali hoce da pukne. Pa u cemu je caka?
Sačuvana

frenchkey
Scenic
Van mreže Van mreže

Starost: 55
Auto: Megane I, ph2, 1,4e RN; Scenic II, ph 1, 1,6 16V exception, LPG

« Odgovor #1 poslato: 01.10.2017. - 15:35 »
Podeli temuIdi gore

negje na neko forumu sam vidio da je lik probušio rupicu i ubrizgao mast unutra, kaže više ne krcka...
Sačuvana

Megasp
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 02.10.2017. - 21:57 »
Podeli temuIdi gore

Ma opet bolje otvoriti ocistiti rdju ako je ima ako je potrebno i zameniti nesto scve se moze napraviti kod strugara,i podmazati,nije valjda da skidam cela vrata da skinem granicnik, da se to sredi?
Sačuvana

zokce
Talisman
Van mreže Van mreže

Starost: 58
Auto: Renault Laguna II 1,8 16V 2004 Limited edition Tech Line

« Odgovor #3 poslato: 03.10.2017. - 17:02 »
Podeli temuIdi gore

Ne skidas cela vrata, samo tapacirung.
Sačuvana

frenchkey
Scenic
Van mreže Van mreže

Starost: 55
Auto: Megane I, ph2, 1,4e RN; Scenic II, ph 1, 1,6 16V exception, LPG

« Odgovor #4 poslato: 03.10.2017. - 23:06 »
Podeli temuIdi gore

Evo par iskustava s hrvatskog renault foruma:

''Kod mene pomoglo ovo.

Izbušio sam rupu u toj kutiji, (označio sam na slici - stavio graničnik na svrdlo debljine 3mm na dubinu od 5mm da ne shebem nešto unutra sa svrdlom) uzeo malu špricu za injekciju i utisnuo mast za podmazivanje (uzeo mast za podmazivanje glave od trimera).

Zatim sa pištoljem za plastiku začepio rupu da ne ulazi voda i to je to. Ne krcka više barem kod mene.''

''Može se začepiti i vijkom za lim pa je praktičnije ako opet zatreba podmazivanje.Bakrena mast u sprayu sa cjevčicom je dobra opcija za to.

Ili ugradnja mazalice na rupu,ali tada treba i rupa za odušak pa je kompletno ispuniti masnoćom.''

''anas sam skidao vrata zbog ovoga. Škljoca to te mjere da bih najradije izašao na suvozačevu stranu... Uglavnom,rasturio sam ga. Ljepljen je nekom crnom masom što drži ko idiot. Takvo što nikad nisam vidio. Unutra je jaka plosnata opruga. Nisam se htio igrat da me ne ubije pa sam pokrio krpom i odvijačem ga prebacio preko dijela koji drži oprugu. Time sam dobio da sam izbacio oprugu iz upotrebe. Sad su vrata slobodna skroz i otvaraju se skroz slobodno što znači da treba pazit po vjetru i sl. Sad sam relativno miran. ''

''kod nas su se ti zupci zajeli i u nekom trenutku preskoče,odatle zvuk kao da je nešto puklo...

evo i mogućeg riješenja...samo treba ga lakirati nakon toga..''

Sačuvana

Megasp
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #5 poslato: 07.10.2017. - 20:48 »
Podeli temuIdi gore

Probusio nasuo ulja i malo je bolje ali opet krcka,jbg videcu mast da stavim mozda je bolje..
Sačuvana

Stranice: [1]   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.098 sekundi sa 34 upita.