Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
22.11.2019. - 22:34 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: [1] 2 Next   Idi dole
Autor Tema: Problem: Kad kvačilo dodaje (ler)gas (!?)  (Pročitano 5398 puta)
0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
ZmajOdNoci
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 37
Auto: Grande Scenic III

« poslato: 03.02.2018. - 15:59 »
Podeli temuIdi gore

Pozdrav narode.

Upravo sam se prvi put u životu suočio sa situacijom da se pritiskom na kvačilo povećava broj obrtaja motora do 5000.
Dakle, prilikom mijenjanja brzina ili u mjestu kada je na leru dešava se da sam od sebe podiže broj obrtaja. Pritiskom na kočnicu broj obrtaja pada, čak i u mjestu, dok se u vožnji dešava da u 3. i 4. brzini sam dodaje gas, kao da vozim na tempomat pa "juri" zadatu brzinu. Takođe nekad upadne u onaj zaštitni mod pa neće preko 55km na sat i 1500 obrtaja, a onda prilikom šaltanja opet hoće.
Uz sve to nekad pali "STOP Engine failure hazard" pa je ugasi  a nekad je i ne pali.

Auto mi se bukvalno ponaša kao da je prolupao, pa bi mi značio neki savjet ili mišljenje, da znam sa čime idem u ovlašćeni servis.
Inače radi se o Scenic 3 Grande 1.9 dci 2010.

Hvala.

Sačuvana

wcyber
Espace
Van mreže Van mreže

Starost: 40
Auto: Scenic II ph1 1.9 dci 120PS

« Odgovor #1 poslato: 03.02.2018. - 16:01 »
Podeli temuIdi gore

Opeet ništa bez dijagnostike
Sačuvana

ZmajOdNoci
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 03.02.2018. - 16:08 »
Podeli temuIdi gore

Bio i to u ovlašćeni.
Vele do akumulatora je (!?). Dobro, promijenio akumulator i opet isto.
Sačuvana

theshrink89
Captur
Van mreže Van mreže

Starost: 30
Auto: Renault Megane II Grandtour 1.6 16v

« Odgovor #3 poslato: 03.02.2018. - 21:35 »
Podeli temuIdi gore

Na jednoj službenoj laguni smo imali identičan problem, klapna je bila uzrok... Probaj otkači džek koji ide na klapnu, produvaj ga kompresorom ili prsni kontakt sprej i vrati pa vidi da li je bolje...

Sent from my TA-1024 using Tapatalk

Sačuvana

wcyber
Espace
Van mreže Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 03.02.2018. - 21:41 »
Podeli temuIdi gore

Sa koje klapne da otkači Džek? Čovek ima dizela
Sačuvana

theshrink89
Captur
Van mreže Van mreže

Starost: 30
Auto: Renault Megane II Grandtour 1.6 16v

« Odgovor #5 poslato: 04.02.2018. - 00:40 »
Podeli temuIdi gore

Eeee na to nisam obratio pažnju uopšte, fokusirao sam se na problem i nisam pročitao post do kraja a isti problem je na benzincu bio. U tom slučaju apsolutno zanemari šta sam gore napisao...

Sent from my TA-1024 using Tapatalk
Sačuvana

ZmajOdNoci
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #6 poslato: 04.02.2018. - 14:57 »
Podeli temuIdi gore

Da, dizel je u pitanju. Ali hvala u svakom slučaju
Sačuvana

Zvekete
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Auto: Scenic 3

« Odgovor #7 poslato: 05.02.2018. - 21:44 »
Podeli temuIdi gore

Cao ljudi, isti auto kao i inicijatoru teme samo nije grand. Znaci,zapitao sam se veceras da li sam normalan. Sledece:
U sred voznje gradske,drugom brz, auto dodaje gas i povecava brzinu do 50 i dalje, umjesto da usporim ja idem sve brze i brze,pali se upozerenje Engine failure hazard, brzina se povecava i kad pusfim gas u 3 i 4 brzini, kocnica reaguje dobro. Gasim auto ,posle 5 min opet krecem, opet isto. Takodje auto i krece i dok je u leru, obrtaji idu gore.
Gasim i odmorim pola sata,napala me nervoza, i opet krecem, ali prvo ,ne znam zbog cega, rukom podizem papucicu gasa i provjeram da li je u redu,gore dolje,nesfo sam ufurao da nije zaglavljena. Palim, sve je ok,salta normalno,sve normalno, inace sam bolesnik za redovne servise,sve na vrijeme i nije bilo nikakvih pdoblema. Krecem kroz grad,2,3 sve normalno, van grada krenem vozim drugom i trecom na od 3- 4500 obrtaja, sve normalno, vozim dvaes minuta, sve ok, nema upozorenja. Bukvalno sam se zapitao jesam li ja lud. Molim za savjet
Sačuvana

wcyber
Espace
Van mreže Van mreže

« Odgovor #8 poslato: 06.02.2018. - 00:27 »
Podeli temuIdi gore

Možda ti je motor krenuo sagorevati ulje
Sačuvana

Zvekete
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #9 poslato: 06.02.2018. - 00:51 »
Podeli temuIdi gore

E ne znam. Opet sam vozio, gradska, 2,3,4 brzina, van grada, nategao sam ga, nista, sve je u redu, ne cuje se ni kvacilo, ne dodaje gas, nema dima....nije mi jasno.
Sačuvana

mire
Espace
Van mreže Van mreže

Starost: 43
Auto: Laguna III GT 2.0T 205

« Odgovor #10 poslato: 06.02.2018. - 08:20 »
Podeli temuIdi gore

Idi hitno kod majstora. Neka provere da li ima ulja u interkuleru.
Sačuvana

Show them no fear, show them no pain.
ZmajOdNoci
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #11 poslato: 06.02.2018. - 10:55 »
Podeli temuIdi gore

Cao ljudi, isti auto kao i inicijatoru teme samo nije grand. Znaci,zapitao sam se veceras da li sam normalan. Sledece:
U sred voznje gradske,drugom brz, auto dodaje gas i povecava brzinu do 50 i dalje, umjesto da usporim ja idem sve brze i brze,pali se upozerenje Engine failure hazard, brzina se povecava i kad pusfim gas u 3 i 4 brzini, kocnica reaguje dobro. Gasim auto ,posle 5 min opet krecem, opet isto. Takodje auto i krece i dok je u leru, obrtaji idu gore.
Gasim i odmorim pola sata,napala me nervoza, i opet krecem, ali prvo ,ne znam zbog cega, rukom podizem papucicu gasa i provjeram da li je u redu,gore dolje,nesfo sam ufurao da nije zaglavljena. Palim, sve je ok,salta normalno,sve normalno, inace sam bolesnik za redovne servise,sve na vrijeme i nije bilo nikakvih pdoblema. Krecem kroz grad,2,3 sve normalno, van grada krenem vozim drugom i trecom na od 3- 4500 obrtaja, sve normalno, vozim dvaes minuta, sve ok, nema upozorenja. Bukvalno sam se zapitao jesam li ja lud. Molim za savjet

Skoro isto se dešava.
Evo informacije posle pregleda i dijagnostike u ovlašćenom servisu:

Kod mene je u pitanju pedala gasa i njen potenciometar.
Dio + ruke + dijagnostika = 180e
Sačuvana

wcyber
Espace
Van mreže Van mreže

« Odgovor #12 poslato: 06.02.2018. - 11:02 »
Podeli temuIdi gore

Sto je bio i moj prvi odgovor na ovaj problem .. nista bez dijagnostike .. no, ume da bude problem ako su majstori nezainteresovani da rese tako ocigledan problem
Sačuvana

Zvekete
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13 poslato: 06.02.2018. - 12:54 »
Podeli temuIdi gore

Ne mogu vjerovat, da u dva dana se desi isti problem na istom vozilu (mada je moje 1.5dci). Ja sam moje ostavio u servis , idem posle za njega, jutros i sinoc sve je uredu bilo. Evo mi se kolege sa posla smiju, kako sam mogao da ga produvam na 4500obrtaja, bez odlaska prvo u servis na dijagnostiku,
Sačuvana

ZmajOdNoci
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #14 poslato: 06.02.2018. - 15:57 »
Podeli temuIdi gore

I to oba u Podgoricu

Kad mi se prvi put to desilo otišao sam u ovlašćeni u Radanoviće. Međutim tada greška nije bila aktivna niti se problem dešavao, pa su grešku obrisali i rekli mi da je vjerovatno do slabijeg akumulatora, pa je računar pobudalio. Od tada do sad sam prešao skoro 3000km bez problema. A sad sam se od Golubovaca jedva dovukao do servisa jer je čas upadao u onaj "safe mode" kada je ograničen broj obrtaja a čas sam dodavao gas. Ludilo.
Sačuvana

Stranice: [1] 2 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.158 sekundi sa 47 upita.