Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
13.12.2019. - 11:26 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: Prev 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 ... 76 Next   Idi dole
Autor Tema: Radna temperatura motora- Problemi sa hladjenjem i pregrejavanjem motora  (Pročitano 205789 puta)
0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
bingo
Kadjar
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 44
Auto: Scenic ll

« Odgovor #60 poslato: 17.05.2010. - 02:03 »
Podeli temuIdi gore

kod mene isti problem sa grejanjem motora kada temperatura predje u plus svo je ok. cim ode u minus katastrofa od grejanja jedino kada idem na duzi put malo dodje sebi kazu u servisu sve ispravno
Sačuvana

ljudi kazu da si los kada prestanes da se ponasas, onako kako njima odgovara
Kod
Megane
Van mreže Van mreže

Starost: 37
Auto: Renault Clio 1.4 16v & Alfa Romeo 147 1.9 16v

« Odgovor #61 poslato: 17.05.2010. - 11:56 »
Podeli temuIdi gore

Uploaded with ImageShack.us

interesantno je nas trojica koji zivimo u velikim gradovima (Beograd, Pariz i Atina), vozimo benzince (16v motori), imamo isti "problem".

evo kacim ja sliku svoje table koju sam imao jer mislim da nam je ista.

i ja sam mislio da nesto nije u redu i sa mojim cliom kad sam ga kupio. moram priznati da se temperatura do dana danasnjeg isto menja - kao i prvog dana. menjao sam i termostat, i neke gumice itd i nista !
kada ga vozim van grada temperatura se nalazi na "tackici" ispod srednje (ili na donjoj u oznacenom okviru). kada se krecem konstantno po gradu ( sa zaustavljanjima na semaforima), temperatura mi je konstantno na sredini. e sad ono najzanimljivije !   ako se krecem konstantnom brzinom u uletim u neke guzvu ili semafore i malo vise cekam da krenem, temperatura se penje do "tackice" iznad polovine (ili do gornje u oznacenom okviru). kada se to desi, momentalno se pali ventilator i temperatura vidno i brzo padne na polovinu (srednju tacku).

definitivno ne mozemo porediti voznju po sapcu i voznju po atini, gde ste zaustavljeni leti na 150 stepeni, upaljenom klimom itd... zna i u sapcu da upekne ali se radi o tome da ovde bukvalno stojimo u mestu (i verujte mi da nije jos uvek tako u beogradu).

jos nesto.... ako pogledate novije verzije (clio II phase II pa na dalje) videcete da oni imaju digitalni pokazivac na kojem je srednja "lampica" malo veca, deblja nego ostale. ista lampica, kada i ako se upali, prelazi polovinu.

p.s. napomenuo bih da moj clio ne trosi ni vodu/antifriz , ni ulje...
« Poslednja izmena: 17.05.2010. - 11:58 od strane Kod » Sačuvana

Aleksandar
Blazar
Koleos
Van mreže Van mreže

Starost: 30
Auto: Renault Laguna II 1.8 16v (120ks) privilege

Hajađuki Zamajaki

« Odgovor #62 poslato: 17.05.2010. - 12:01 »
Podeli temuIdi gore

Pa ovo sto si ispisao je potpuno normalno, na prvoj od zaokruzene tri tackice on dostize radnu temperaturu, 2 mu dodje zlatna sredina a na 3 tj gornjoj granici se pali ventilator.
Sačuvana

fLiP
Administrator
Van mreže Van mreže

Starost: 33
Auto: Renault Grand Scenic II ph2 1.9dCi, Renault Scenic III ph1 1.9dCi, Renault Grand Scenic III ph2 1.6 dCi, Renault Grand Scenic 3 ph2 1.6dCi

« Odgovor #63 poslato: 17.05.2010. - 13:31 »
Podeli temuIdi gore

KOD tako je i kod mene na bivsem dizelasu i na ovom burazerovom. To je sve Opet zavisi i od polozaja za sedenje. Meni nikada nije dolazi do trece crtice, ali dolazila je izmedju 2 i trece od zaokruzenih crtica...
Sačuvana

bingo
Kadjar
Van mreže Van mreže

« Odgovor #64 poslato: 17.05.2010. - 13:36 »
Podeli temuIdi gore

KOD tako je i kod mene na bivsem dizelasu i na ovom burazerovom. To je sve Opet zavisi i od polozaja za sedenje. Meni nikada nije dolazi do trece crtice, ali dolazila je izmedju 2 i trece od zaokruzenih crtica...
kako ti stoji temperatura kad je -5 do -10 stepeni
Sačuvana

fLiP
Administrator
Van mreže Van mreže

Auto: Renault Grand Scenic II ph2 1.9dCi, Renault Scenic III ph1 1.9dCi, Renault Grand Scenic III ph2 1.6 dCi, Renault Grand Scenic 3 ph2 1.6dCi

« Odgovor #65 poslato: 17.05.2010. - 13:54 »
Podeli temuIdi gore

normalno se zagreje auto. Max do sredine. Nikada ispod prve zaokruzene crte. Zna da stoji na prvoj pa do one druge, koja se nalazi u sredini.
Sačuvana

Zmajev MUD
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 30
Auto: Megane 2002 coupe 1.6 16v

« Odgovor #66 poslato: 17.05.2010. - 14:38 »
Podeli temuIdi gore

ewo ga stanje kod mene...kishno vreme kolona na adi...negde kod citroena...

na gorivo ne obracajte paznju
« Poslednja izmena: 17.05.2010. - 14:40 od strane Zmajev MUD » Sačuvana

Sreca, sreca, radost---vinjak, pegla, patos!!!
fLiP
Administrator
Van mreže Van mreže

« Odgovor #67 poslato: 17.05.2010. - 14:43 »
Podeli temuIdi gore

To je to.
Sačuvana

Stragi21
Koleos
Van mreže Van mreže

Starost: 36
Auto: Laguna Civic Note

« Odgovor #68 poslato: 17.05.2010. - 19:49 »
Podeli temuIdi gore

Ma ispitivao sam je sefa u jednoj od najvecih renault servisa u Fr... Za renault je normalno da ne bude tacno na pola vec malo ispod,tako je na nasoj laguni 2(dci) i takodje na cliu 3 i da bi se ventilator upalio mora da se digne za dlaku preko polovine. To mi sasvim deluje logicno ali na moj problem je rekao da je jos bolje sto se hladi na otvorenom putu sto se tice voznje leti,da ne steti motoru (sad mislim da steti mada skoro 2god vozim tako ) ali mi ne rece nista za zimu sto mi nece grejati

da ne sirim pricu sa problemima meni clio postigne radnu temp. ali cim izadjem na otvoren put,voznja preko 70,80km/h pae minuta i temp. padne bukvalno na minimum...
Sačuvana

Laguna22D
Koleos
Van mreže Van mreže

Starost: 38
Auto: Megane II 1.5 dCi

Poznaces me i po mraku, po felnama i shestaku :)

« Odgovor #69 poslato: 17.05.2010. - 20:04 »
Podeli temuIdi gore

Nas Clio kao da je na pola imao blokadu. Tacno je kazaljka bila na debeloj crti. I nikada nije presla preko, ma sta da smo pokusavali. I klima i guzva, i stajanje u mestu po 45 minuta, nikada bas nije milimetar otisla preko 
Sačuvana

M. The most powerful letter in the world.
http://www.renaultforumserbia.com/index.php?topic=13627.0
rotkod
Koleos
Van mreže Van mreže

Starost: 48
Auto: Clio 1.5 dCi

« Odgovor #70 poslato: 17.05.2010. - 20:28 »
Podeli temuIdi gore

Uploaded with ImageShack.us

interesantno je nas trojica koji zivimo u velikim gradovima (Beograd, Pariz i Atina), vozimo benzince (16v motori), imamo isti "problem".

evo kacim ja sliku svoje table koju sam imao jer mislim da nam je ista.

i ja sam mislio da nesto nije u redu i sa mojim cliom kad sam ga kupio. moram priznati da se temperatura do dana danasnjeg isto menja - kao i prvog dana. menjao sam i termostat, i neke gumice itd i nista !
kada ga vozim van grada temperatura se nalazi na "tackici" ispod srednje (ili na donjoj u oznacenom okviru). kada se krecem konstantno po gradu ( sa zaustavljanjima na semaforima), temperatura mi je konstantno na sredini. e sad ono najzanimljivije !   ako se krecem konstantnom brzinom u uletim u neke guzvu ili semafore i malo vise cekam da krenem, temperatura se penje do "tackice" iznad polovine (ili do gornje u oznacenom okviru). kada se to desi, momentalno se pali ventilator i temperatura vidno i brzo padne na polovinu (srednju tacku).

definitivno ne mozemo porediti voznju po sapcu i voznju po atini, gde ste zaustavljeni leti na 150 stepeni, upaljenom klimom itd... zna i u sapcu da upekne ali se radi o tome da ovde bukvalno stojimo u mestu (i verujte mi da nije jos uvek tako u beogradu).

jos nesto.... ako pogledate novije verzije (clio II phase II pa na dalje) videcete da oni imaju digitalni pokazivac na kojem je srednja "lampica" malo veca, deblja nego ostale. ista lampica, kada i ako se upali, prelazi polovinu.

p.s. napomenuo bih da moj clio ne trosi ni vodu/antifriz , ni ulje...
Ovo je "to!"
Sačuvana

bingo
Kadjar
Van mreže Van mreže

« Odgovor #71 poslato: 17.05.2010. - 21:46 »
Podeli temuIdi gore

kad je napolju minus meni krece sex sa grejanjem motora i normalno kabine znaci dovoljno je da stanem na semaforu ventilator kabine na 3 i temp. padne na min. tako da podigne obrtaje kao kad je hladan ujutro.jedino temperaturu mogu da odrzim na duzim turama uz to da odrzavam 2500 obrtaja , a moracete priznati da je po snegu i ledu to vrlo tesko auto u tom rezimu ide malo brze a glupo je da vozim u 2 brzini.
odgovor servisa je da MOJ auto nema nekakav pomocni grejac vode da bi odrzao radnu temp. A navodno skuplji modeli imaju moj mean 1.5 dci extreme bi trebalo da odgovara paketu expresion
ovde vidim da ima i dinamic i privileg pa ako neko zna nesto o tome nek napise
ZNACI MOZDA JE ODGOVOR NA TEMU POMOCNI GREJAC VODE MOTORA  ako servis "zna sta prica" u sta ja licno nisam, ubedjen 
Sačuvana

fLiP
Administrator
Van mreže Van mreže

« Odgovor #72 poslato: 17.05.2010. - 21:53 »
Podeli temuIdi gore

To ti je webasto. Mani se corava posla. To je mnooooooooogo skupo.
Sačuvana

bingo
Kadjar
Van mreže Van mreže

« Odgovor #73 poslato: 17.05.2010. - 21:56 »
Podeli temuIdi gore

To ti je webasto. Mani se corava posla. To je mnooooooooogo skupo.
nije vebasto nesto tipa grejaca nafte samo u ovom slucaju vode i radi kad je upaljen auto i to na struju
Sačuvana

fLiP
Administrator
Van mreže Van mreže

« Odgovor #74 poslato: 17.05.2010. - 22:54 »
Podeli temuIdi gore

Sačuvana

Stranice: Prev 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 ... 76 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.881 sekundi sa 39 upita.
anything