Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
18.01.2019. - 00:45 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: Prev 1 ... 60 61 62 63 [64]   Idi dole
Autor Tema: Radna temperatura motora- Problemi sa hladjenjem i pregrejavanjem motora  (Pročitano 176342 puta)
0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
djiuliju
Administrator
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 33
Auto: Clio 2 ph 2 1.2 16v

« Odgovor #945 poslato: 10.12.2018. - 15:19 »
Podeli temuIdi gore

Kazem, ima dve vrste. Ja sam na seniku ima grejac koji greje vazduh koji ulazi u kabinu a ne rashladnu tecnost. I jeste pocinjalo da duva toplo vrlo brzo. Ukljucuje se kad je 5 stepeni ili manje napolju, cuje se rele kako radi
Sačuvana

DS9
Megane
Van mreže Van mreže

Starost: 52
Auto: Citroen C3

« Odgovor #946 poslato: 10.12.2018. - 23:44 »
Podeli temuIdi gore

Meni ovo liči na reostat ventilatora
Tako je, grejači su uronjeni u tečnost, na L2 ima 4 ako se dobro sećam.

Izvinjavam se, u pravu si, mislio sam na ovo dole,  a funkcioniše kako djiuliju kaže. Koliko mi je poznato, kod PSA odsustvuje kod benzinaca, imaju ih samo HDi.

https://cdn2.riastatic.com/photosnew/general/adv_photos/zapchasti-radyator-prynudytelnogo-podogreva-pechky-na-citroen-c3-6436a9__98875652m.jpg
« Poslednja izmena: 10.12.2018. - 23:48 od strane DS9 » Sačuvana

Shoxy
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 30
Auto: Renault clio 1.5 dci 2004 god

« Odgovor #947 poslato: 22.12.2018. - 22:31 »
Podeli temuIdi gore

Imam sledeci problem:
Kad je napolju oko nule i hladnije autu treba 5 i vise kilometara da pocne da duva mlako a greje tek posle desetak km i to onako ne vrelo kao sto bi trebalo. Na digitalnom pokazivacu mi radi na dve crtice od mogucih osam sto mislim da nije radna temp. Zamenio sam termostat kupio sam u europartsu nov kostao je 1200dinara ali je problem ostao isti. Iskreno sumnjam da je opet do termostata tj da je ovaj nov losa kopija jer je i cena mala. Ima li neko neki savet ? Motor je 1.5 dci 82hp clio  dvojka...

Da se nadovezem na post od pre neki dan problem sa grejanjem sam resio tako sto sam kupio termostat sa senzorom i zamenio antifriz. Sad brzo dodje do cetri crtice i duva vrelo u kabini. Termosat je marke vernet francuski .
« Poslednja izmena: 22.12.2018. - 22:52 od strane slavko_bgd » Sačuvana

darkonda
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 28
Auto: Renault Megane 2

« Odgovor #948 poslato: 23.12.2018. - 00:41 »
Podeli temuIdi gore

Teram auto kod istog majstora dugo vec, nisam se nikad zanimao oko antifriza i termostata.
Meni na 1.5 dci (2004godiste)treba isto dugo vremena da postigne radnu temperaturu, kad je napolju recimo -5, ako ne vozim konstantnom brzinom oko 80, pada temperatura, pogotovo na semaforu ili u leru.
Radio sam veliki servis, da li je praksa da se tada menja antifriz? Ja mu za 8 godina nisam nikad trazio da mi zameni.
pretpostavljao sam da uredno on prati stanje, sad razmisljam mozda i nije tako?

Ja predjem 5km i temperatura dodje na pola od radne, a radnu postigne za 10tak km
Da li termostat treba zameniti na neki period iako radi? Možda zaglupi
Sačuvana

wcyber
Espace
Na mreži Na mreži

Starost: 39
Auto: Scenic II ph1 1.9 dci 120PS

« Odgovor #949 poslato: 23.12.2018. - 01:48 »
Podeli temuIdi gore

Ne radi ti termostat...
Sačuvana

baki800
Kadjar
Na mreži Na mreži

Starost: 44
Auto: Scenic II 1.6 16V 83KW + TNG

« Odgovor #950 poslato: 23.12.2018. - 10:26 »
Podeli temuIdi gore

A i antifriz treba da se zameni

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Sačuvana

slavko_bgd
Global Moderator
Van mreže Van mreže

Starost: 47
Auto: Alfa Romeo 1.6TS

« Odgovor #951 poslato: 24.12.2018. - 10:27 »
Podeli temuIdi gore

@darkonda: motor 1,5dci (K9K) je poznat po tome da se teško zagreva I kada je sve potpuno ispravno. Razlog je konstrukcija kompresionog prostora te koncepcija  ubrizgavanja I sagorevanja goriva. Kada je napolju niska temperatura i taj motor radi u niskim režimima ( ler, kreni-stani, malo opterećenje motora) uz uključeno grejanje - čak I sa ispravnim termostatom veći je gubitak toplote preko kabinskog radijatora nego što taj motor može da proizvede u tom režimu. Zato postoje uronjeni grejači antifriza I zato postoje električni grejači kabine kod dizelaša. Ako motor kao što navodiš  pri 80km/h postigne radnu temp i ne obara je u tom režimu vožnje  - termostat je ispravan. A antifriz se menja periodično I treba ga zameniti. I menja se pri velikom servisu jer se tada menja I pumpa za vodu pa se ispušta antifriz, a interval se otprilike poklapa za veliki servis I zamenu antifriza.
Sačuvana

Improvizacija je majka svih...sekiracija.
Stranice: Prev 1 ... 60 61 62 63 [64]   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.072 sekundi sa 29 upita.
anything