Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
20.06.2019. - 17:46 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: Prev 1 ... 60 61 62 63 [64] 65 66 67 68 Next   Idi dole
Autor Tema: Radna temperatura motora- Problemi sa hladjenjem i pregrejavanjem motora  (Pročitano 189676 puta)
0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
djiuliju
Administrator
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 33
Auto: Clio 2 ph2 1.2 16v, Megane 2 ph2 2.0T

« Odgovor #945 poslato: 10.12.2018. - 16:19 »
Podeli temuIdi gore

Kazem, ima dve vrste. Ja sam na seniku ima grejac koji greje vazduh koji ulazi u kabinu a ne rashladnu tecnost. I jeste pocinjalo da duva toplo vrlo brzo. Ukljucuje se kad je 5 stepeni ili manje napolju, cuje se rele kako radi
Sačuvana

DS9
Scenic
Van mreže Van mreže

Starost: 52
Auto: Citroen C3

« Odgovor #946 poslato: 11.12.2018. - 00:44 »
Podeli temuIdi gore

Meni ovo liči na reostat ventilatora
Tako je, grejači su uronjeni u tečnost, na L2 ima 4 ako se dobro sećam.

Izvinjavam se, u pravu si, mislio sam na ovo dole,  a funkcioniše kako djiuliju kaže. Koliko mi je poznato, kod PSA odsustvuje kod benzinaca, imaju ih samo HDi.

https://cdn2.riastatic.com/photosnew/general/adv_photos/zapchasti-radyator-prynudytelnogo-podogreva-pechky-na-citroen-c3-6436a9__98875652m.jpg
« Poslednja izmena: 11.12.2018. - 00:48 od strane DS9 » Sačuvana

Shoxy
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 30
Auto: Renault clio 1.5 dci 2004 god

« Odgovor #947 poslato: 22.12.2018. - 23:31 »
Podeli temuIdi gore

Imam sledeci problem:
Kad je napolju oko nule i hladnije autu treba 5 i vise kilometara da pocne da duva mlako a greje tek posle desetak km i to onako ne vrelo kao sto bi trebalo. Na digitalnom pokazivacu mi radi na dve crtice od mogucih osam sto mislim da nije radna temp. Zamenio sam termostat kupio sam u europartsu nov kostao je 1200dinara ali je problem ostao isti. Iskreno sumnjam da je opet do termostata tj da je ovaj nov losa kopija jer je i cena mala. Ima li neko neki savet ? Motor je 1.5 dci 82hp clio  dvojka...

Da se nadovezem na post od pre neki dan problem sa grejanjem sam resio tako sto sam kupio termostat sa senzorom i zamenio antifriz. Sad brzo dodje do cetri crtice i duva vrelo u kabini. Termosat je marke vernet francuski .
« Poslednja izmena: 22.12.2018. - 23:52 od strane slavko_bgd » Sačuvana

darkonda
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 29
Auto: Renault Megane 2

« Odgovor #948 poslato: 23.12.2018. - 01:41 »
Podeli temuIdi gore

Teram auto kod istog majstora dugo vec, nisam se nikad zanimao oko antifriza i termostata.
Meni na 1.5 dci (2004godiste)treba isto dugo vremena da postigne radnu temperaturu, kad je napolju recimo -5, ako ne vozim konstantnom brzinom oko 80, pada temperatura, pogotovo na semaforu ili u leru.
Radio sam veliki servis, da li je praksa da se tada menja antifriz? Ja mu za 8 godina nisam nikad trazio da mi zameni.
pretpostavljao sam da uredno on prati stanje, sad razmisljam mozda i nije tako?

Ja predjem 5km i temperatura dodje na pola od radne, a radnu postigne za 10tak km
Da li termostat treba zameniti na neki period iako radi? Možda zaglupi
Sačuvana

wcyber
Espace
Na mreži Na mreži

Starost: 39
Auto: Scenic II ph1 1.9 dci 120PS

« Odgovor #949 poslato: 23.12.2018. - 02:48 »
Podeli temuIdi gore

Ne radi ti termostat...
Sačuvana

baki800
Kadjar
Van mreže Van mreže

Starost: 44
Auto: Scenic III 1.4 TCe

« Odgovor #950 poslato: 23.12.2018. - 11:26 »
Podeli temuIdi gore

A i antifriz treba da se zameni

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Sačuvana

slavko_bgd
Global Moderator
Van mreže Van mreže

Starost: 47
Auto: Alfa Romeo 1.6TS

« Odgovor #951 poslato: 24.12.2018. - 11:27 »
Podeli temuIdi gore

@darkonda: motor 1,5dci (K9K) je poznat po tome da se teško zagreva I kada je sve potpuno ispravno. Razlog je konstrukcija kompresionog prostora te koncepcija  ubrizgavanja I sagorevanja goriva. Kada je napolju niska temperatura i taj motor radi u niskim režimima ( ler, kreni-stani, malo opterećenje motora) uz uključeno grejanje - čak I sa ispravnim termostatom veći je gubitak toplote preko kabinskog radijatora nego što taj motor može da proizvede u tom režimu. Zato postoje uronjeni grejači antifriza I zato postoje električni grejači kabine kod dizelaša. Ako motor kao što navodiš  pri 80km/h postigne radnu temp i ne obara je u tom režimu vožnje  - termostat je ispravan. A antifriz se menja periodično I treba ga zameniti. I menja se pri velikom servisu jer se tada menja I pumpa za vodu pa se ispušta antifriz, a interval se otprilike poklapa za veliki servis I zamenu antifriza.
Sačuvana

Improvizacija je majka svih...sekiracija.
Predator016
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 41
Auto: MEGANE 3 1.4 TCe

« Odgovor #952 poslato: 11.02.2019. - 14:32 »
Podeli temuIdi gore

I ja sam juče imao problem sa mojim meganom 3  1.4 TCe. Po povratku iz Skoplja za Leskovac autoputem  digao mi je temperaturu na više od pola. Njemu su dve crtice radna temp, prva mala, druga malo duža  do polovine skale. Do sada je uvek bila na polovini, ali sinoć se popela na treću crticu, a povremeno se palila i gasila četvrta. Inače on ima pet podeoka do kraja skale. Cujem kako radi ventilator i to baš jako a temp. nikako da se spusti na radnu. NIje mi izbacivao neka upozorenja niti greške. Proverio antifriz, nivo je isti, između min i max.

Danas ga ponovo malo provozao po gradu i situacija je normalna, dodje do polovine, i ne ide na gore. Čak se ni ventilator ne pali. Čisto gradska, malo oštrija vožnja i sve je u redu.

Ovo mi se prvi put dešava, nisam ga preterano opteretio vožnjom sinoć,  to su nekih 200 km pri brzini 130-140kmh.

Da li je neko imao sličnih problema do sada i šta bi tu moglo da bude problematično?
Sačuvana

Sebastijan
Kadjar
Na mreži Na mreži

Starost: 64
Auto: Renault Laguna II Grandtour 1.9dci 88 kW

« Odgovor #953 poslato: 11.02.2019. - 15:42 »
Podeli temuIdi gore

Proveri da li je bistar antifriz, nije li preveliki pritisak u sistemu - tvrda creva kada je zagrejan motor u radu, može biti termostatski ventil da ne otvara dovoljno.
Velika je razlika u opterećenju motora pri brzini 140km/h i u gradskoj vožnji, pa ako ne otvori dovoljo eto pregrevanja.
Sačuvana

Gluvom priču pričati!
Predator016
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #954 poslato: 11.02.2019. - 16:08 »
Podeli temuIdi gore

Antifriz mi deluje skroz normalno, bistar, providan.. E sad creva nisam proveravao da li su tvrda, međutim, sinoć ni u gradu nije hteo da spusti tamperaturu. Posle dolaska sa autio puta, vozio sam i po gradu nekih pola sata, non stop je bio na trećoj i četvrtoj crtici.Čas se upali, pa se ugasi četvrta. A ventilator se vrti kao lud...Ovo mi je prva duža  vožnja od kad sam kupio auto, ako ne računam 50 km do Niša. Do juče sam sumnjao na vodenu pumpu ili na neko začepljenje sistema, ali s obzirom da je danas vožnja bila skroz normalna, sad mi je u opticaju termostat, termodavač ili eventualno senzor temp rashladne tečnosti.
Sačuvana

wcyber
Espace
Na mreži Na mreži

Starost: 39
Auto: Scenic II ph1 1.9 dci 120PS

« Odgovor #955 poslato: 11.02.2019. - 16:20 »
Podeli temuIdi gore

Ako je skoro mnjan antifriz možda je negde ostao mehurić vazduha koji je napravio problem
Sačuvana

zokce
Talisman
Van mreže Van mreže

Starost: 58
Auto: Renault Laguna II 1,8 16V 2004 Limited edition Tech Line

« Odgovor #956 poslato: 11.02.2019. - 16:22 »
Podeli temuIdi gore

Teraj kod majstora, da se ne iskrivi glava, ako već nije kod prethodnog vlasnika.
Sačuvana

Predator016
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #957 poslato: 13.02.2019. - 19:21 »
Podeli temuIdi gore

Danas bio kod majstora, otišao senzor temperature rashladne tečnosti.  Pokazuje neke nenormalne vrednosti. Narucen novi, sutra se montira pa ćemo videti.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Sačuvana

milosrdni94
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 25
Auto: Renault Megane 3 1.5 dci 110

Ko sme taj moze. Ko ne zna za strah taj ide napred

« Odgovor #958 poslato: 22.04.2019. - 19:24 »
Podeli temuIdi gore

Поздрав свима, једно питање. Нов сам на форуму, скоро сам купио свој први ауто, меган 3 1.5 dci. Баш сам задовољан аутом, зверка је права радио сам сервис, стављен је нов антифриз г12+ 4,5л 100% и било је скоро макс. Јуче сам хтео да проверим нивое течности, нисам га возио 2 дана, антифриз је био 5мм преко минимума. Јел то нормално? Одмах сам купио дестиловану воду и сипао до максимума, стално је скоро литар. Данас опет гледам, спало је... Шта се дешава? Хвала

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

Sačuvana

Milosrdni94
Milenko_M
Kadjar
Van mreže Van mreže

Auto: Reno Clio 3 1,5 dci, 2007

« Odgovor #959 poslato: 22.04.2019. - 19:37 »
Podeli temuIdi gore

Višak se izbacuje kada se auto zagreje.Nema potrebe više da dosipaš samo ćeš razblažiti antifriz.
Sačuvana

Stranice: Prev 1 ... 60 61 62 63 [64] 65 66 67 68 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.122 sekundi sa 37 upita.
anything