Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
17.09.2019. - 04:37 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: [1] 2 3 4 5 ... 43 Next   Idi dole
Autor Tema: Open filteri - K&N  (Pročitano 158935 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Click
Koleos
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« poslato: 16.05.2008. - 15:50 »
Podeli temuIdi gore

Danas sam pricao (slucajno) sa nekim likom koji je masinski inzenjer i koji obozava automobile (mislio sam da sam ja  po tom pitanju, ali ovaj je     ). Elem, elaborirali smo svasta nesto (nije bilo posla, pa smo torokali oko 2 sata) i dotakasmo se open filtera - pecurke ili CAI (cold air intake). I uglavnom da ne duzim, napomenuo sam mu da mi se izuzetno svidja zvuk sa tim K&N filterima (naravno ga ne bih stavljao na dCi), kad mi on rece da ti filteri nis dobri za motore sa AMM (LMM - protokomer sa vrucom zicom ili film tehnikom). Kaze da je ulje koje je sastavni deo jedne pecurke neprijatelj tog protokomera, a ukoliko mu se uskrati ulje, navodno karike stradaju, jer filter gubi svoju finkciju, cestice ulecu u motor i mesaju se sa uljem cineci jednu uljnu smirglu.. dalje pretpostavljate..
Kaze da ih mozda jedino vredi stavljati na turbake, jer na atmo motoru filter, odnosno protok vazduha nije limiter snage motora   . Kaze da obicni papirni filter za serijske aute od oko 100 konjica ima dovoljnu propusnost da n gusi motor od 300 ks 
Ovo sam pitao jer zelim da cujem i tudje misljenje, cisto jer u perspektivi mozda stavim neki takav filter (samo zbog zvuka), ali ne na moj dCi 
« Poslednja izmena: 16.01.2011. - 13:24 od strane SlObOdNi » Sačuvana

Chkoze
Gost
« Odgovor #1 poslato: 16.05.2008. - 17:01 »
Podeli temuIdi gore

Moje iskustvo...
Kad sam kupio Megy, bila je instalirana neka gljiva (navodno K&N, ali nije ono vidjelo K&N, al' nema veze). Šta da kažem, zvuk fantazija, čuje se specifično "disnje" turbaka, zvuk blow off-a, ma šta sve ne. I pod utiscima poostova kolega sa RKH i brigom da će se nešto desiti motoru (pošto je filter bio već načet na jednom mjestu, razbucala se ona mrežica što ide preko), odlučim da skinem taj filter. Ljudi su govorili, vuče topli zrak, bolje je to smislio RENAULT Sport odjel itd. Već pri kupovini auta sam tražio da mi obezbijede tvorničko kućište filtera zraka, tako da sam trebao samo dati zeleno svjetlo i otići u servis na ugradnju.
Mogu reći da sam razočaran, razlika je ogromna, ali u korist gljive. Nema više specifičnih turbo zvukova, auto malo slabije ide, motor se ne vrti više onako veselo kao prije. Jednom rječju- downgrade. Jedino što malo manje troši...
Tako da sad planiram nabaviti K&N gljivu (u dogledno vrijeme) i uživati u čarima koje pruža...
Nedavno sam čitao komentar jednog hrvatskog stručnjaka za automobile, da gljiva nekad može biti i downgrade u odnosu na tvornički filter zraka, jer je fora, kako kaže, u vrtloženju zraka. Kako na Megy gljiva dođe odmah pored glavnog kočionog cilindra, pretpostavljam da je to vrtloženje ustvari izbjegnuto, i gljiva onda ima svoju stvarnu funkciju...
I dalje postoji problem toplog zraka, ali svježi zrak više ne vuče s prednje strane, nego iz donjeg dijela, ispred nogu vozača... A uostalom, ima intercooler.
Suština je slijedeća...
Ako ste u mogućnosti izvršiti mjerenje snage na valjcima, sa i bez gljive, onda ćete najbolje znati. Naravno da je to najneisplatnija solucija, ali kad čovjek sebi slaže auto (ili ga malkice poboljšava), sigurno će doći u situaciju da želi da vidi koliko je stvarno dobio/izgubio sa svojim ulaganjem...
Za moj pojam, i ono što sam osjetio sa gljivom i tvorničkim kućištem, ja kažem GLJIVA. 
Nisam probao one zamjenske panele koji se stavljaju u tvorničko kućište, ali po mom skromnom mišljenju, sa panelom se ne dobija ništa na zvuku, a i to daje neku čar, zar ne?
Ovo mi izgleda veoma interesantno http://reichhard-motorsport.com/catalog/images/Renault%20TS/bilderg/D99543MFP7.jpg, ali vidim da dosta ljudi sa megane.net koristi i ovo http://reichhard-motorsport.com/catalog/images/Renault%20TS/bilderg/D99829MFP.jpg, a svježi zrak dovuku sa crijevom naštimanim na prednjem braniku...
A cijena je sitnica, u oba slučaja (298,00 € odnosno 389,00 €) 
Nije se ni K&N "ubio od povoljnosti", ali je razlika u cca. 100, odnosno 200 €...

Sačuvana
newbie
Captur
Van mreže Van mreže

Starost: 30
Auto: clio 2 ph2 1.2 16v

« Odgovor #2 poslato: 16.05.2008. - 20:18 »
Podeli temuIdi gore

ja neam gljivu, serijala filter ali bez kutije i mogu vam rec da se fakat auto malo lakse,tj. veselije (kako rece kolega) vrti... a zvuk je isto strava... ljudi me cesto pitaju dal je to 1.6 ili 2.0    al rijesite si dovod hladnog zraka...

Btw. ovak je meni rijeseno (komplicirana usisna u 3 pm)
Sačuvana

danijel
Kadjar
Van mreže Van mreže

Starost: 33
Auto: Clio III 1.4žedan

Lep, simpatican i problematican

« Odgovor #3 poslato: 16.05.2008. - 21:23 »
Podeli temuIdi gore

Newbie jesi primjetio da ti se filter tako prije zaprlja?

Ja sam par puta se znao voziti i bez filtera,plasili smo druge ucesnike u prometu frend i ja... dodjemo polako,znaci auto se ne cuje i onda naglo u nizu i pun gas A na zamjenskom autu sam se vozao i vozao bez filtera...
Sačuvana

Pliva patka preko Save           Život je šah,
Gleda da je ne udave             ponekad dama ode
Preko vode bega                   za konja. 
Dosta joj je svega

Yugo - Temperamentni štediša
Nenad
Gost
« Odgovor #4 poslato: 16.05.2008. - 23:09 »
Podeli temuIdi gore

http://en.wikipedia.org/wiki/Cold_air_intake

sve napisano, a to što ti je neki tamo vamo rekao, to je sve čula rekla kazala...

a da ne kažem click da ovo što ti je čovjek rekao nije točno...

za K&N, BMC i takve marke nemaš problema da će ti se nešto dogoditi motoru, al ako staviš neke lude marke poput recimo simote ( ja ju zovem smota ), nemojte se čudit...

Sačuvana
newbie
Captur
Van mreže Van mreže

« Odgovor #5 poslato: 18.05.2008. - 16:25 »
Podeli temuIdi gore

Newbie jesi primjetio da ti se filter tako prije zaprlja?

Ja sam par puta se znao voziti i bez filtera,plasili smo druge ucesnike u prometu frend i ja... dodjemo polako,znaci auto se ne cuje i onda naglo u nizu i pun gas A na zamjenskom autu sam se vozao i vozao bez filtera...

jes, prlja se dost jace, al kosta 50kn fitler pa me boli kifla pogotovo kad zvuk cujem   moram kupit panel
Sačuvana

Dogac
SportLook
VIP
Van mreže Van mreže

Starost: 40
Auto: Megane III berlina 1.6 16v

« Odgovor #6 poslato: 19.05.2008. - 15:36 »
Podeli temuIdi gore

Znam da je malo  ali samo ovo da kazem ( a Ex ce me podrzati kad vidi post)...danas velika vrucina,sunce przi,clio parkiran direktno na suncu pa jos crn...vazduh vreo,sparno kao u paklu  (malo preterah al aj sad...).Uglavnom clio ide kao munja...nista od price o toplom vazduhu i k&n filteru!!! 
Sačuvana

"Samo svemir i ljudska glupost nemaju granice ... Samo za ovo prvo još uvek nisam siguran" (Albert Einstein, 1879-1955)
Chkoze
Gost
« Odgovor #7 poslato: 19.05.2008. - 23:17 »
Podeli temuIdi gore

E, to!
Još kod Exceptiona filter stoji odmah do motora... Može li vući topliji zrak?!

Sačuvana
Dogac
SportLook
VIP
Van mreže Van mreže

« Odgovor #8 poslato: 19.05.2008. - 23:18 »
Podeli temuIdi gore

I meni je isto kao kod Exa! 

Nikakvih problema...
Sačuvana

"Samo svemir i ljudska glupost nemaju granice ... Samo za ovo prvo još uvek nisam siguran" (Albert Einstein, 1879-1955)
Exception®
LIMITED EDITION
Administrator
Van mreže Van mreže

Starost: 37
Auto: Scenic II, 1.6 16V EXCEPTION - red kredenac

Renault owner

« Odgovor #9 poslato: 20.05.2008. - 01:40 »
Podeli temuIdi gore

Sve potpuno isto kod obojice i apsolutno nikakvih problema
Sačuvana

ΕΛΛΑΣ
newbie
Captur
Van mreže Van mreže

« Odgovor #10 poslato: 21.05.2008. - 14:11 »
Podeli temuIdi gore

meni je bez ove cijevi bio auto malo tromiji kad je vani jako vruce... sad je sve 5 ,kad je hladno vani, onda fino ide..
Sačuvana

Stragi21
Koleos
Van mreže Van mreže

Starost: 36
Auto: Laguna Civic Note

« Odgovor #11 poslato: 25.10.2008. - 22:11 »
Podeli temuIdi gore

Ex koliko kosta zadovoljstvo K&N za clia?
Sačuvana

Dogac
SportLook
VIP
Van mreže Van mreže

« Odgovor #12 poslato: 25.10.2008. - 22:15 »
Podeli temuIdi gore

Samo pečurka kao kod Exa i mene oko 67e! 
« Poslednja izmena: 25.10.2008. - 22:16 od strane Dogac » Sačuvana

Stragi21
Koleos
Van mreže Van mreže

Starost: 36
Auto: Laguna Civic Note

« Odgovor #13 poslato: 25.10.2008. - 22:23 »
Podeli temuIdi gore

Danas sam gledao filtere dok mi gledali auspuh,ista cena za filter u Fr. jel to komplikovano da se stavi? vec sam sam stavljao ove obicne delove za vazduh ne bih nesto da zeznem pa da imam kontra efekat. Kakva je promena kad si stavio?
Sačuvana

Dogac
SportLook
VIP
Van mreže Van mreže

« Odgovor #14 poslato: 25.10.2008. - 22:34 »
Podeli temuIdi gore

Ma gde komplikovano...imaju slike u predstavljanju mog auta...
Pazi,mislim da je za nijansu poboljšan odziv na gas...ali baš za nijansu...  ali zato je zvuk do yaya!!!!Najbolje od svega je što kad normalno voziš i lagano ubrzavaš ne čuješ filter,ali kad stisneš gas...reži kao rally!!! 
Sačuvana

Stranice: [1] 2 3 4 5 ... 43 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.119 sekundi sa 38 upita.