Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
17.07.2018. - 21:34 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: [1]   Idi dole
Autor Tema: Renault Senick 1.9 DCI  (Pročitano 172 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
RADEE
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 34
Auto: Renault Senick 1.9 DCI

« poslato: 13.07.2018. - 10:18 »
Podeli temuIdi gore

Pooomoooć, Od skora sam vlasnik Renault Senicka I  1.9 DCI 75 KW 2003 godište, imam problem prilikom jutarnjeg prvog rada motora. Naime auto odlično pali i radi na leru ali prilikom davanja gasa auto kao da se guši i drhti, nema dima na auspuhu. Oseća se i nepravilan rad prilikom viožnje sve dok ne dodjem do odredišta i ugasim auto nezavisno od temperature auta, posle nekoliko minuta kad auto odstoji radi normalno. U toku vonje prilikom preko 3000 obrtaja uključije mi grešku grejača na tabli. TURBINA REPARIRANA, PROTOKOMER ZAMENJEN DOBRIM, EGR VENTIL ZAMENJEN I PROVEREN NA DIJAGNOSTICI, FILTER GORIVA ZAMENJEN, IZDUV OČIŠĆEN, DOSTAVNA PUMPA PROVERENA. Na dijagnostici ne prijavljuje nikakvu grešku Sad.
Sačuvana

Milenko_M
Kadjar
Van mreže Van mreže

Starost: 64
Auto: Reno Clio 3 1,5 dci , Megan 3 1,5 dci

« Odgovor #1 poslato: 13.07.2018. - 18:09 »
Podeli temuIdi gore

Kako uključuje grešku grejača a ne prijavljuje grešku na dijagnostici?
Inače to nije greška grejača nego neka greška koja mora da se vidi sa dijagnostikom šta je tačno obično se dobije neki broj greške.
Prema tome šta prijavljuje onda može da se traži problem šta je.
Sačuvana

petarcirjanic
Captur
Van mreže Van mreže

Starost: 46
Auto: Renault scenic 1.9 dci 2002

« Odgovor #2 poslato: 13.07.2018. - 21:49 »
Podeli temuIdi gore

Mirise mi na problem sa elektronikom,neki dzek-konektor,eventualno neki senzor(temperature rashladne tecnosti,radilice itd)
Sačuvana

RADEE
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 34
Auto: Renault Senick 1.9 DCI

« Odgovor #3 poslato: 14.07.2018. - 10:55 »
Podeli temuIdi gore

I ja sam posumnjao na termodavac, jer mi je prebtri dana puklo crevo zavodu i morao sam da skinem konektor sa termodavaca, auto je posle sipanja tecnosti i vracanja konektora radio normalno a nije bio paljen 24 sata, na 4 dijagnostike ne prijavljuje nikakvu gresku, pri tom mi auto nema snage kakve bi trebalo da ima, hvala ljudi na svim komentarima
« Poslednja izmena: 14.07.2018. - 11:04 od strane RADEE » Sačuvana

petarcirjanic
Captur
Van mreže Van mreže

Starost: 46
Auto: Renault scenic 1.9 dci 2002

« Odgovor #4 poslato: 14.07.2018. - 20:51 »
Podeli temuIdi gore

Nemoj da tražiš greške na dijagnostici nego čitaj parametre,tipa temperatura rashladne tečnosti. +130'celzijusovih a motor hladan,znači nešto tog tipa.I treba ti CLIP da bi radio Renaulta ostalo je polovično.Drugo možda nije odzračen sistem kako treba(ne znam samo glasno razmišljam).
« Poslednja izmena: 14.07.2018. - 20:54 od strane petarcirjanic » Sačuvana

Zof014
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 43
Auto: Laguna2 1.9 Dci 74 kw

« Odgovor #5 poslato: 16.07.2018. - 19:03 »
Podeli temuIdi gore

Ja sam imao slican problem.
Pocev od pedale gasa pa do protokomera.
Zamenim papucu gasa i nije mi prijavljivao gresku puna tri dana a nakon toga opet.
Iznerviram se i krenem sam da trazim sta je. Unimer u ruke i polako. Kad sam raskacio konektor od protokomera slucajno vidim da je jedan kontakt u samom dzeku od kablova (ne na protokomeru) korodirao onako zelenkast. Naprskam kontakt sprejem i od tad nema problema.
Isti problem sam imao i sa bravom bunkera ( laguna je karavan).
Sačuvana

Stranice: [1]   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.079 sekundi sa 34 upita.