Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
19.11.2018. - 06:27 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: [1]   Idi dole
Autor Tema: Zamena displeja AFFA3 nav sa AFFA2 renault megane 2  (Pročitano 642 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Optimus83
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 35
Auto: Renault megane 2 1.6 16v

« poslato: 11.09.2018. - 18:24 »
Podeli temuIdi gore

Imao sam  kombinaciju cd changer cabasse auditorium i displej AFFA3 nav, odnosno displej sa zelenim dzekom. Auto sam kupio sa pokvarenim displejom. Pokusavao sam i na otpadima i preko neta da nadjem, medjutim bezuspesno. Preko neta sam pokusavao da nadjem, da li je neko uspeo da zameni sa standardnim displejom, ali ni to nisam uspeo. Na kraju sam odlucio da odem na otpad, kupim standardni displej i da probam sam da povezem. Uzeo sam displej AFFA 2 sa oznakom 8200350498--A, displej sa crnim dzekom i naravno dzek da bi mogao da povezem. Ispostavilo se da ima isti broj zica kao i ovaj moj sa zelenim dzekom. Uspeo sam da povezem i na kraju je sve radilo od komandi, prikaza radia, temperature i vremena. Oba dzeka imaju 15 zica i ako zeleni ima 30 a crni 24 pina. Zice su na oba dzeka postavljene u grupama; 7 zica, 6 zica i 2 zice, tako da nije neki problem se snaci prilikom spajanja. 14 od 15 zica na oba dzeka su iste boje, samo jedna se razlikuje po boji i ona se nalazi u grupi gde su 2 zice (na zelenom dzeku je siva sarena, a na crnom zelena sarena i njih treba spojiti jednu sa drugom, druga zica je smedja sarena na oba dzeka). Na zelenom dzeku se nalaze dvije zice iste boje (siva sarena), te je tu potrebno obratiti paznju prilikom spajanja da se ne zamene, da ne bi doslo do neke havarije. 6 zica od komandi volana i ako su iste boje, kad se spoje po bojama komande ne funkcionisu, pa se moraju drugacije povezati. Preostalih 7 zica u grupi idu boja na boju. Uklonio sam zeleni dzek i umesto njega postavio crni. Zice sam spajao lemljenjem i preko stavio termoskupljajucu izolaciju, ali se moze odraditi i sa plasticnim spojnicama za zicu. Dzek se gleda sa zadnje strane odozgo sa leva na desno, a redosled povezivanja je sledeci:

AFFA3 nav (30pin)                   AFFA2 (24pin)

4.Roze sarena                      10.Roze sarena
                                                                                  5.Crna                                  11.Crna
                                                                                  6.Plava                                   3.Plava
                                                                                  7.Bez sarena                          8.Bez sarena
                                                                                  8.Zuta                                    5.Zuta
                                                                                  9.Crvena                                 9.Crvena
                                                                                12.Siva sarena                          4.Siva sarena

Komande volana:

16.Narandzasta                       14.Roze
                                                                                17.Roze                                 18.Narandzasta
                                                                                18.Zelena                               13.Bez
                                                                                19.Ljubicasta                          17.Ljubicasta
                                                                                20.Bez                                   15.Zelena
                                                                                21.Siva                                   16.Siva

Podaci sa radia:

29.Smedja sarena                     23.Smedja sarena
                                                                               30.Siva sarena                          24.Siva sarena

Evo i par slika:

« Poslednja izmena: 11.09.2018. - 22:37 od strane Optimus83 » Sačuvana

djiuliju
Administrator
Van mreže Van mreže

Starost: 33
Auto: Clio 2 ph 2 1.2 16v

« Odgovor #1 poslato: 12.09.2018. - 20:33 »
Podeli temuIdi gore

Sačuvana

Optimus83
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 13.09.2018. - 12:15 »
Podeli temuIdi gore

Napravio sam gresku gore. Zica 24 na AFFA2 je zelena sarena. Usput evo i jos neka pojasnjenja, koja sam nasao na semi za ovaj displej.

AFFA3 nav (30pin)                   AFFA2 (24pin)

4.Roze sarena                      10.Roze sarena     (temperatura spoljna)
                                                                                  5.Crna                                  11.Crna                (masa)
                                                                                  6.Plava                                   3.Plava               (osvetljenje)
                                                                                  7.Bez sarena                          8.Bez sarena      (kontrola osvetljenja)
                                                                                  8.Zuta                                    5.Zuta                 (+12v)
                                                                                  9.Crvena                                 9.Crvena             (trajna struja)
                                                                                12.Siva sarena                          4.Siva sarena      (veza pojacalo)

Komande volana:

16.Narandzasta                       14.Roze
                                                                                17.Roze                                 18.Narandzasta
                                                                                18.Zelena                               13.Bez
                                                                                19.Ljubicasta                          17.Ljubicasta
                                                                                20.Bez                                   15.Zelena
                                                                                21.Siva                                   16.Siva

Podaci sa radia:

29.Smedja sarena                     23.Smedja sarena
                                                                               30.Siva sarena                          24.Zelena sarena

Sačuvana

Grle
Megane
Van mreže Van mreže

Starost: 46
Auto: Megane 1, Laguna 2, Mazda 3

« Odgovor #3 poslato: 13.09.2018. - 19:31 »
Podeli temuIdi gore

Svaka čast na trudu. Korisna tema....

Sačuvana

Optimus83
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 13.09.2018. - 20:36 »
Podeli temuIdi gore

Hvala, valjda ce nekom biti od koristi.
« Poslednja izmena: 14.09.2018. - 16:16 od strane Optimus83 » Sačuvana

Stranice: [1]   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.078 sekundi sa 33 upita.