Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
18.01.2019. - 00:26 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: [1]   Idi dole
Autor Tema: Relej pumpe goriva, Laguna 2  (Pročitano 505 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
SoniQ
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 28
Auto: Renault Laguna II b

« poslato: 02.11.2018. - 17:06 »
Podeli temuIdi gore

Moze li neko da mi kaze gde se na Laguni 2(restyling) 2.2 Dci, nalazi relej pupme goriva. 

Pre neki dan stanem na 5min do prodavnice, kad sam pokusao da upalim auto, nestane sva struja. Dignem haubu, dotaknem klemu i opecem se koliko je vrela bila. Narednih dana je stalno na slican nacin gubio struju, i na kraju kad sam stigao promenim problematicnu plus klemu, i vise nisam imao problema. Ali sad opet nece auto da upali dok mu ne nadrukam gorivo na onoj njegovoj pumpici kod filtera goriva. Prepostavljam da je crkao relej za pumu goriva pri svom onom gubljenju struje, pa bi hteo da ga prekontrolisem, ali ne znam gde se nalazi. Jel medju onima kod akumulatora ili ispod volana. 
Sačuvana

wcyber
Espace
Van mreže Van mreže

Starost: 39
Auto: Scenic II ph1 1.9 dci 120PS

« Odgovor #1 poslato: 02.11.2018. - 17:28 »
Podeli temuIdi gore

moj auto isto ima tu pumpicu i nema pumpu za gorivo .. moze da se dsei da ti se negde pravi vakum il sta li vec, da se vraca gorivo u rezervoar
Sačuvana

Skolski
Captur
Van mreže Van mreže

Starost: 28
Auto: Renault Laguna II, ph1, 1.8 16v, 2002 89kW

« Odgovor #2 poslato: 02.11.2018. - 18:56 »
Podeli temuIdi gore

Na mojoj Laguni 1.8 je kod akumulatora. Jedini crni relej, je relej pumpe za gorivo. Ne znam kako je  kod 2.2 motora
Sačuvana

Sreća prati hrabre
Milenko_M
Kadjar
Van mreže Van mreže

Starost: 64
Auto: Reno Clio 3 1,5 dci , Megan 3 1,5 dci

« Odgovor #3 poslato: 02.11.2018. - 20:48 »
Podeli temuIdi gore

Ali sad opet nece auto da upali dok mu ne nadrukam gorivo na onoj njegovoj pumpici kod filtera goriva. Prepostavljam da je crkao relej za pumu goriva pri svom onom gubljenju struje, pa bi hteo da ga prekontrolisem, ali ne znam gde se nalazi.

Svi dizeli imaju pumpu za gorivo , ali kod Renoa je ona uglavnom intergrisana u pumpu visokog pritiska.Ovo što pretpostavljaš da je crkao relej pumpe goriva je pogrešno .Da je on crkao onda više nebi uopšte upalio motor.
Ako pre palenja moraš da nadrukaš pumpicu da bo upalilo , to onda znači da imaš začepljenje od pumpe prema rezervoaru ili neki spoj na crevu nije više dobar.Kada se menja filter goriva onda se obavezno menjaju dihtunzi gumeni .
U krajnjem slučaju mora se rezervoat otvoriti i skinuti plovak i proveriti prolaznost creva za gorivo.Poželjno je izduvati sve to.
Sačuvana

wcyber
Espace
Van mreže Van mreže

Starost: 39
Auto: Scenic II ph1 1.9 dci 120PS

« Odgovor #4 poslato: 02.11.2018. - 21:00 »
Podeli temuIdi gore

Šta znači "integrisana u pumpu visokog pritiska"?
Sačuvana

Stranice: [1]   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.197 sekundi sa 29 upita.
anything